מדריך לביטוח רכב

 

איך לבחור ביטוח רכב? איך להוזיל את מחיר הביטוח לרכב? כל מה שאתם ‏צריכים לדעת על ביטוח רכב נמצא במדריך זה.‏

תגיות | ביטוח רכב

ביטוח רכב נועד לתת פיצוי כלכלי למקרה של נזק לנוסעי הרכב או לרכב עצמו. כיום ניתן לרכוש ביטוח ישירות מחברות הביטוח בעזרת שיחת טלפון או באינטרנט (ביטוח ישיר) וכמו כן אצל סוכן ביטוח אישי שמתווך בין הלקוח לחברת הביטוח וגובה על כך עמלה. נהוג לחשוב שרכישת פוליסת ביטוח ישיר תמיד תהייה זולה יותר מפוליסת ביטוח מקבילה אצל סוכן אישי, אמנם לא כך הדבר ולכן כדאי מאד לעשות סקר שוק בין כל חברות הביטוח ולהתמקח על המחיר.

טוב שיש לי ביטוח

בדיוק חידשתי את הביטוח המקיף

 

קיימים שלושה סוגי ביטוח עיקריים, ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

 

ביטוח חובה

מה זה ביטוח חובה?
כל רכב בישראל מחויב בביטוח חובה. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק והעונש על כך הוא קנס כספי גבוה. המדינה מחייבת בביטוח חובה כי זו דרכה לבטח ולדאוג לפיצוי כל אדם שנפגע פיזית או נפשית בתאונת דרכים בה מעורב רכבך, כולל הולכי רגל. ביטוח חובה מעניק כיסוי בגין נזקי גוף, נפש, הוצאות רפואיות כגון פינוי ממקום התאונה, שיקום רפואי ואבדן כושר עבודה. ביטוח זה אינו מכסה נזקי רכוש ולא יהיה תקף במקרה שהרכב נגנב או שנהג הרכב לא מחזיק ברשיון נהיגה ישראלי.

 

כמה עולה ביטוח חובה?

מחירו של ביטוח חובה מושפע מהגורמים הבאים:

·       גילו וניסיונו של הנהג- נהג ותיק ומנוסה ישלם פחות מנהג צעיר.

·         מין הנהג- נשים משלמות פחות מכיוון שסטטיסטית הן מעורבות פחות בתאונות דרכים הדורשות התערבות של חברת הביטוח.

·        עברו התחבורתי של הנהג- נהג שרשיונו לא נשלל בשנים האחרונות ישלם פחות, לעומת זאת נהג "בעייתי" בעל עבר תחבורתי לא מחמיא, יכול להיות במצב בו חברות הביטוח לא יסכימו לבטח אותו בביטוח חובה, הן פשוט לא מעוניינות בסיכונים  מיותרים. אבל אמרנו שאסור לנהוג ללא ביטוח חובה, אז מה עושים? לשם כך המפקח על הביטוח הקים גוף המכונה "הפול", גוף זה חייב לבטח כל נהג שמבקש לרכוש פוליסת ביטוח חובה. על מנת לבטח את רכבכם ב"הפול" תצטרכו לשלם בעד ביטוח החובה הרבה יותר מהמחיר הממוצע אצל חברות הביטוח הרגילות. לידיעתכם, אין חובה לרכוש פוליסת ביטוח חובה באותה חברת ביטוח בה תרכשו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. לשרותכם מחשבון תעריפי ביטוח חובה של משרד האוצר.

 

מה יקרה אם אנהג ללא ביטוח חובה?

אם בכל זאת נהגתם ברכב ללא ביטוח חובה ונקלעתם לתאונת דרכים, לרוב לא תהיו זכאים לפיצויים. רק הנפגעים (לא כולל הנהג) יהיו זכאים לפיצוי בגין נזקי גוף. הפיצוי הכספי במקרה כזה מוענק ע"י "קרנית", שהינה תאגיד ציבורי שהוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 ובמימון של כלל בעלי הרכבים המבוטחים בביטוח חובה, בעצם 5% מפרמיית ביטוח החובה של כל מבוטח מיועדת למימון קרן "קרנית". הקרן מפצה נפגעי תאונות "פגע וברח", נפגעים מרכב שבו נהג אדם ללא רשיון נהיגה או מרכב גנוב. אם רכבך לא מבוטח בביטוח חובה, "קרנית" רשאית לתבוע ממך החזר על הכספים ששולמו לנפגעים בתאונת הדרכים בה מעורב רכבך.

 

ביטוח צד ג'

מה זה ביטוח צד ג' ולמי הוא מתאים?

בדרך כלל מעורבים בתאונת דרכים שלושה צדדים: צד א' הוא בעל הפוליסה, צד ב' הוא חברת הביטוח וצד ג' הוא כל רכוש הנפגע כתוצאה מתאונת דרכים בה מעורב רכבך. ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות ומעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש של צד ג'. ביטוח צד ג' בלבד מיועד בעיקר לבעלי רכבים זולים וישנים מכיוון שלא משתלם להם לרכוש פוליסת ביטוח מקיף שלעיתים מחירה מגיע לשווי הרכב.

 

אם לא רכשתם ביטוח צד ג' וכתוצאה של תאונת דרכים גרמתם נזק לרכושו של אדם אחר, כלומר צד ג', תצטרכו לשלם מכיסכם על תיקון הנזק וגם על הוצאות תביעה אם ידרשו מאותו צד ג' שנפגע באשמתכם או מחברת הביטוח שלו. סכומי הנזק יכולים להגיע בקלות רבה לעשרות ומאות אלפי שקלים. אם בסלון שלכם לא מתרוצצת תרנגולת המטילה ביצי זהב, תעשו לעצמכם טובה ורכשו לפחות ביטוח צד ג'. תנו לחברת הביטוח שלכם לשלם על הנזק שנגרם באשמתכם.

ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.

 

ניתן להרחיב פוליסת ביטוח צד ג' בסיסית ולהוסיף שירותים נוספים כגון: שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

כמה עולה ביטוח צד ג'?

מחירי פוליסת ביטוח צד ג' משתנה מחברה לחברה ותלוי בסוג הרכב, גילו של הנהג, גובה סכום תקרת הכיסוי ועברו התחבורתי של הנהג.

 

ביטוח מקיף
 

מה זה ביטוח מקיף ולמי הוא מתאים?

ביטוח מקיף מעניק לכם שקט נפשי ובעצם נותן כיסוי לנזק הנגרם לרכבכם כתוצאה מתאונת דרכים, שריפה, השחתה בזדון ונזקי טבע כגון שיטפון או סופה. אם רכשתם ביטוח מקיף ורכבכם נגנב או חלקים ממנו נגנבו, תקבלו סכום כסף השווה לערכו של הרכב ביום הגניבה, או חלק חלופי במקום זה שנגנב. ערך הרכב נקבע בדרך כלל לפי מחירון לוי יצחק. לרוב תדרשו לשלם סכום כסף קטן יחסית בסך 800-2000 ₪ כהשתתפות עצמית, אלא אם רשום אחרת בתנאי הפוליסה שתרכשו. לידיעתכם, ביטוח צד ג' כלול בביטוח מקיף ואין צורך לשלם על ביטוח צד ג' בנוסף לתשלום על ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף מתאים לבעלי רכבים חדשים יחסית או לרכבים ישנים שערכם מגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

 

אילו מקרים ביטוח מקיף לא מכסה?

ביטוח מקיף אינו נותן כיסוי במקרה של גניבת חלקים וציוד שאינו מקורי, זאת אומרת שאם נגנב ציוד שהתקנתם בעצמכם, כמו חישוקים קלים, מערכת מולטימדיה או ציוד אחר, אכלתם אותה. ניתן להוסיף סעיף בפוליסה המבטח גם את הציוד הנ"ל, תמורת תשלום נוסף כמובן. מקרה נוסף בו הפוליסה לא תהיה תקפה הוא במקרה ובעל הרכב גורם לנזק בזדון או בגלל רשלנות, כלומר אם אתם עצבניים ומחליטים להוציא אגרסיות על רכבכם, או אם החלטתם שנמאס לכם מהרכב והשארתם אותו מונע ופתוח למשך כל הלילה "ובמקרה" הוא נגנב, תשלמו על הנזק מכיסכם.

בדרך כלל חברת הביטוח דורשת להתקין אמצעי מיגון נגד גניבה (אזעקה, קודן, כספת, איתורן וכו'), אם בכל זאת לא התקנתם את אמצעי המיגון הנדרשים ורכבכם נגנב, לא תהיו זכאים לפיצוי מחברת הביטוח. כנ"ל לגבי נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

 

ישנן חברות ביטוח שכלל לא יבטחו רכבים ישנים בני 10-15 שנים או לחילופין יעלו את פרמיית הביטוח עד כדי כך שתהפוך את העסקה ללא משתלמת. תופעה זו נובעת משתי סיבות עיקריות, האחת היא שקיים קושי להשיג חלקי חילוף לרכבים ישנים ואז יש צורך בשימוש בחלקים מקוריים ויקרים לתיקון רכב שניזוק, בדרך כלל זה לא משתלם לחברות הביטוח ולכן הן לא ממהרות לבטח רכבים ישנים בביטוח מקיף. סיבה נוספת היא שכל פגיעה ברכב ישן וזול יכולה לגרום לנזק השווה ליותר מ-50%-60% מערך הרכב ואז יש להכריז על אובדן מלא (טוטאל לוס) של הרכב ולזכות את בעליו בשוויו של הרכב במקום לתקנו.

 

כמה עולה ביטוח מקיף?
מחירו של ביטוח מקיף מושפע מהגורמים הבאים:
 

·      סוג הרכב- ככל שערכו של הרכב גבוה יותר כך מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר, מהסיבה הפשוטה שרכב יקר יותר דורש חלקים יקרים יותר ובמקרה של גניבה, הפיצוי ללקוח יהיה גבוה יותר. כמו כן, ישנם רכבים בעלי ערך דומה אך מחיר הפוליסה שונה, זאת משום שעפ"י הסטטיסטיקה, קיימים רכבים אשר נגנבים יותר מרכבים אחרים ולכן מחיר הפוליסה לרכבים אלו יהיה גבוה יותר. גם רכבים המוגדרים כרכבי ספורט יהיו בדרך כלל יקרים יותר לביטוח מהסיבה שרכבי ספורט בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מעורבים בתאונת דרכים, לפחות כך חושבים בחברות הביטוח. כדאי לקחת סעיף זה בחשבון עוד לפני רכישת הרכב.
 

·        מקום מגורים- אם אתם גרים סמוך לקו הירוק, כדאי שתדעו שזה עולה לכם בביטוח יקר יותר. זאת מכיוון שרוב הגניבות מתבצעות ע"י "חברינו" מהשטחים ורוב הגניבות הרכב בישראל מתבצעות דווקא ביישובים סמוכים לקו הירוק. גם מגורים באזורים מרובי שיטפונות ישפיעו לרעה על מחיר הביטוח.
 

·         גילו ונסיונו של הנהג/ים- פרמיית הביטוח נקבעת לפי גילו של הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב ולפי ותק רשיון הנהיגה שלו. מבחינת חברות הביטוח, נהג חדש ישלם יותר מנהג ותיק, נהג צעיר עד גיל 24 ישלם יותר מנהג שגילו מעל גיל 24, ונהג צעיר שהוא גם נהג חדש ישלם יותר מכולם.
 

·       העדר תביעות- אם הגשת בעברך תביעות לחברת הביטוח הן ישפיעו לרעה על מחיר הפרמיה מכיוון שאתה "נתפס" אצל חברת הביטוח כלקוח "בעייתי".
 

·         הרחבות וסעיפים נוספים- ניתן להרחיב פוליסת ביטוח מקיף ולהוסיף שירותים נוספים כגון שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

ביטוח מקיף חלקי

 

החל משנת 2004 אושר ע"י משרד האוצר והפיקוח על הביטוח לשווק פוליסת ביטוח רכב מקיף חלקי.

תוכלו להוזיל את מחיר הביטוח באופן משמועתיאם אחת מהאפשרויות הבאות מתאימה לכם:

 

·        ביטוח מקיף ללא כיסוי נזקי תאונה-  ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי על נזק הנגרם לרכב בתאונת דרכים. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יהיה מעורב בתאונת דרכים.
 

·         ]ביטוח מקיף ללא כיסוי במקרה של גניבת הרכב - ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי במקרה שהרכב נגנב. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יגנב.

 

טיפים כללים לרכישת ביטוח רכב

 

·         אם ברצונכם לרכוש ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, בדקו אפשרות לקבלת מחיר מוזל "לחבילה" הכוללת ביטוח חובה + ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף באותה חברת ביטוח.

·         בדרך כלל ביטוח לנהג יחיד יהיה זול יותר מביטוח לכמה נהגים. אם נוהג ברכב רק נהג אחד או שניים אין צורך לבטח את הרכב לכל נהג.

·        העדר תביעות תמיד יעזור להוריד את מחיר פרמיית הביטוח, אם נגרם לרכבכם נזק קטן, נסו להסתדר ללא התערבות של חברת הביטוח. כך לא ירשמו תביעות בשמכם ופרמיית הביטוח לא תעלה בשנים הבאות.

·         אם רכבכם אינו בשימוש בשבתות וחגים יש להצהיר על כך לחברת הביטוח ותוכלו לקבל הנחה נוספת, זאת משום שאם אתם נוהגים פחות אז גם הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים פוחת. לחילופין, אם רכבכם נמצא בשימוש רק בסופי שבוע ניתן לקבל הנחה גם כן.

·         בצעו סקר שוק בין חברות הביטוח השונות והתמקחו על המחיר, נסו את חברות הביטוח הישירות וגם אצל סוכני הביטוח האישיים.

·         לפני ההשוואה בין מחירי הפוליסות בחברות השונות, דעו מה אתם משווים. שימו לב לסיכום הפרטים הבאים: 

o       רשאים לנהוג ברכב - בדרך כלל אין צורך בביטוח הרכב לכל נהג וכדאי לרשום רק את הנהגים שבאמת ינהגו בו כדי לזכות בהנחה. אם מדובר בנשים ו/או נהגים ותיקים ההנחה יכולה להיות משמעותית. במקרה הצורך תוכלו תמיד לבטח נהג נוסף או אחר לתקופה מסויימת במהלך הביטוח.
 

  oהשתתפות עצמית- בדרך כלל תדרשו לשלם סכום השתתפות עצמית כדי להפעיל את הביטוח. בד"כ סכום ההשתפות העצמית נמוך יותר במוסך הסדר, וודאו כי המוסכים המורשים לרכבכם נמצאים ברשימת מוסכי ההסדר. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות עצמית נמוך. 

o        מיגון נדרש- לעיתים מחיר הפוליסה זול אך המיגון הנדרש לאותה הפוליסה יהיה יקר מאד ולכן צריך לחשב את סכום הפרמיה כולל עלות המיגון. דאגו לוודא כי אתם מקבלים את הנחת המיגון ובחרו פוליסה הדורשת מיגון מינימלי ובמחיר הנמוך ביותר. סעיף זה רלוונטי לביטוח מקיף בלבד.
 

o        רכב חדש תמורת ישן- מקנה לכם את הזכות לקבל רכב חדש במקום רכבכם במקרה שלא ניתן לתקנו או שנגנב. בדרך כלל ניתן לרכבים חדשים עד שנתיים.
 

o      כינון אוטומטי - מבטח אתכם במקרה של העלאת הפרמיה עקב תביעת הביטוח, כלומר גם אם תתבעו את הביטוח הפרמיה שתשלמו בשנה הבאה לא תהיה יקרה יותר.
 

o  אחוז השתתפות עצמית בירידת ערך - האחוזים מסכום הרכב שתאלצו לשלם במקרה של ירידת ערך. לדוגמא אם נקבעה לרכב ירידת ערך של אחוז אחד כתוצאה מתאונה וההשתתפות העצמית בירידת ערך אף היא אחוז אחד - לא תקבלו כלום.
 

o      אחוז אובדן מלא - אחוז הנזק שנגרם לרכב לעומת מחירו המחייב הכרזת הביטוח על אובדן מלא (טוטאל לוס). ערך נמוך יותר טוב יותר עבורכם.
 

o      גבול אחריות (תקרת פיצוי) כלפי צד ג' - ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. אם תמצאו אשמים בתאונה עם רכב יוקרה או מספר רכבים רצוי שהנזק לא יעבור את סכום התקרה כי אז תאלצו להוציא כסף מכיסכם למימון ההפרש. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.
 

 oהוצאות הגנה משפטית - אם תצטרכו הגנה משפטית עקב מעורבותכם בתאונה תזכו להוצאות משפטיות עד לתקרה מסויימת ותאלצו לשלם השתתפות עצמית כפי שנקבעה בפוליסה. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות מינימלי עם סכום הגנה משפטית מקסימלי.
 

o        תחבורה חלופית בתאונה, גניבה או אובדן גמור - וודאו כי כל מקרי הביטוח מכסים גם רכב חלופי. בידקו האם הרכב החלופי הינו בעל תיבת הילוכים אוטומטית ואם לא, כמה יעלה לכם לשדרג לרכב אוטומטי, וחשוב לא פחות לבחור בפוליסה המציעה רכב חלופי תוך פרק הזמן הקצר ביותר מקרות מקרה הביטוח שכן בחלק מהפוליסות תאלצו למצוא תחבורה חלופית נוספת לימים הראשונים.
 

 o שרותי גרירה וכיסוי שמשות - השרותים הנ"ל כבר הפכו לסטנדרטיים בביטוחים המקיפים אך בכל זאת רצוי לבדוק כי הם כלולים בפוליסה.

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא בטיחות

 • סיטרואן C3 מושקת בישראל עם מערכות בטיחות חדשות

  סיטרואן C3 מושקת בישראל עם מערכות בטיחות חדשות

  08.05.18 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  סיטרואן C3 מקבלת מפרט בטיחות הכולל בלימה אוטונומית והתרעה על אי שמירת מרחק ללא תוספת מחיר

  קבוצת לובינסקי, יבואנית סיטרואן לישראל, החלה בשיווק מכונית הסופר מיני סיטרואן C3 עם מפרט בטיחות עדכני ומשודרג הכולל מעתה מערכת בלימה אוטונומית הפועלת עד למהירות 80 קמ"ש, והתרעה על אי שמירת מרחק עם זיהוי הולכי רגל הפועלת עד למהירות 60 קמ"ש. סיטרואן C3 אבזור בטיחות זה מתווסף למפרט הק

   
 • איך יודעים אם הרכב עבר תאונה? עכשיו זה קל

  איך יודעים אם הרכב עבר תאונה? עכשיו זה קל

  04.03.18 | חוק ומשפט, חדשות רכב מקומיות

  איך יודעים אם הרכב עבר תאונה? עכשיו זה קל

  מרכז הסליקה של חברות הביטוח פתח לעיני הציבור את מאגרי המידע אודות תביעות ותאונות דרכים שעברו רכבים מבוטחים ב- 7 השנים האחרונות. הציבור יכול להיעזר במאגר על מנת לקבל מידע אודות עבר ביטוחי ותאונות שעברו רכבים המוצעים למכירה בשוק החופשי. אל מאגר המידע של חברות הביטוח ניתן לגשת בכתובת www.slika-ins.co.i

   
 • מיצובישי אאוטלנדר 2018 מקבל מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט

  מיצובישי אאוטלנדר 2018 מקבל מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט

  17.12.17 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  מיצובישי אאוטלנדר 2018 משתדרג במערכות בטיחות אקטיביות וישווק מעתה עם מערכת בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, והתרעת סטייה מנתיב

  כלמוביל, יבואנית מיצובישי לישראל, משיקה את דגמי מיצובישי אאוטלנדר 2018 עם מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט החל מגרסאות הבסיס. בנוסף זוכה מיצובישי אאוטלנדר למערכת מולטימדיה חדשה מסוג Connected Car, עם מסך מגע בגודל 8 אינץ' ותמיכה בטכנולוגיית G4 LTE המאפשרת גלישה מהירה באינטרנט לטובת הפעלת אפלקציות שונות

   
 • תוצאות מבחני בטיחות ליונדאי קונה, קיה סטוניק, דאצ'יה דאסטר, ורכבים חדשים נוספים

  תוצאות מבחני בטיחות ליונדאי קונה, קיה סטוניק, דאצ'יה דאסטר, ורכבים חדשים נוספים

  13.12.17 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך למגוון רכבים חדשים. מי הצטיין ומי איכזב?

  ארגון Euro NCAP מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק אשר ערך למספר דגמים חדשים או כאלו שעברו מתיחת פנים. בין הדגמים הרלוונטיים לשוק הישראלי נמצאים אלפא רומיאו ג'ולייטה, ב.מ.וו סדרה 6 GT, דאצ'יה דאסטר, DS 3, יונדאי קונה אשר יושק בקרוב בישראל, יגואר F-Pace, קיה סטינגר, קיה סטוניק, MG ZS, טויוטה אייגו, וט

   
 • סקודה סופרב 2018 מקבלת מערכות בטיחות מתקדמות

  סקודה סופרב 2018 מקבלת מערכות בטיחות מתקדמות

  05.12.17 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  דגמי 2018 של סקודה סופרב ישווקו עם חבילת מערכות בטיחות מתקדמות החל מגרסת הכניסה

  חברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה לישראל, החלה בשיווק דגמי 2018 של מכונית המנהלים סקודה סופרב. מעתה כוללת סקודה סופרב מפרט בטיחות עשיר כסטנדרט, הכולל מערכות בטיחות אקטיביות לצד עזרי נהיגה מקוריים מבית סקודה. למרות השדרוג, מחירה של סקודה סופרב לא השתנה ועומד על החל מ- 166,900 ₪. סקודה סופרב

   
 • התפרסמו תוצאות מבחני בטיחות לדגמים חדשים, ביניהם הונדה סיוויק, סובארו XV וב.מ.וו X3

  התפרסמו תוצאות מבחני בטיחות לדגמים חדשים, ביניהם הונדה סיוויק, סובארו XV וב.מ.וו X3

  03.12.17 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP פרסם תוצאות מבחני ריסוק ל- 8 דגמים חדשים. הונדה סיוויק השתדרגה והגיעה לסבב נוסף כדי לזכות בציון מרבי של 5 כוכבים

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro Ncap פרסם את תוצאות מבחני הריסוק שביצע לאחרונה. רשימת הדגמים כוללת את הונדה סיוויק, ב.מ.וו X3, סובארו XV, סובארו אימפרזה, DS7, פורשה קאיין, מרצדס X קלאס, ויגואר E-Pace. חלק מהדגמים כבר משווקים בישראל והשאר צפויים לנחות אצלנו במהלך שנת 2018. כל הדגמים שנבחנו זכו בציון מרבי

   
 • מה באמת קורה במבחני ריסוק

  מה באמת קורה במבחני ריסוק

  30.11.17 | בטיחות

  מבחני ריסוק היו ונותרו הכלי המרכזי לבחינת מידת הבטיחות של הרכב. כיצד מתרחש התהליך בפועל, איך ניתן הציון ומה משמעותו? כל התשובות כאן

  למרות השיפור המתמיד בטכנולוגיות ובמערכות מצילות חיים ברכבים, תאונות דרכים עדיין קורות לצערנו, וככל שכמות הרכבים והאנשים בכבישים עולה – גם אחוז הנפגעים עולה. יצרני הרכב, וחברות הפיתוח שעובדות עבורן, לא מפסיקים לחדש ולחקור אמצעים לצמצום תאונות הדרכים והפחתה משמעותית של הפגיעה והנזק במקרים של התנ

   
 • התפרסמו תוצאות מבחני בטיחות לשמונה דגמים חדשים, ביניהם סיאט ארונה, סקודה קארוק ומיצובישי אקליפס קרוס

  התפרסמו תוצאות מבחני בטיחות לשמונה דגמים חדשים, ביניהם סיאט ארונה, סקודה קארוק ומיצובישי אקליפס קרוס

  09.11.17 | חדשות רכב, בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP פרסם תוצאות של סדרת מבחנים ל- 8 דגמים חדשים ומסקרנים שיגיעו בקרוב לישראל

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro Ncap פרסם תוצאות של סדרת מבחנים שנערכו לאחרונה. מלבד פולקסווגן פולו החדשה, כל הדגמים שנבחנו הינם רכבי פנאי שטח וחלקם יגיעו ארצה בקרוב. רשימת הדגמים כוללת את סיאט ארונה, מיצובישי אקליפס קרוס, סיטרואן C3 איירקרוס, סקודה קארוק, אופל קרוסלנד X, פולקסווגן טי רוק, וגם וולו

   
 • תזכורת: החל ממחר חובה להדליק אורות גם ביום

  תזכורת: החל ממחר חובה להדליק אורות גם ביום

  31.10.17 | בטיחות, חוק ומשפט

  החל ממחר, 01.11.2017, חובה להדליק את אורות הרכב בכל נסיעה בין עירונית

  החורף מגיע, וכמו בכל שנה, בהתאם לתקנות משרד התחבורה חלה חובה להדלקת אורות הרכב גם ביום בכל נסיעה בדרך בין-עירונית, החל מתאריך 01.11.2017 ועד לתאריך 31.03.2018. החובה חלה על רכבים פרטיים, בעוד מוניות, אוטובוסים ומשאיות, מחוייבים לנקוט במשנה זהירות ולהדליק אורות גם בדרך עירונית. אופנועים מחוייבים בהדל

   
 • מבחני בטיחות לתשעה דגמים חדשים ביניהם קיה פיקנטו ומאזדה CX-5

  מבחני בטיחות לתשעה דגמים חדשים ביניהם קיה פיקנטו ומאזדה CX-5

  07.09.17 | בטיחות

  ארגון Euro NCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק של קיה פיקנטו, קיה ריו, מאזדה CX-5, פורד פיאסטה, אופל גרנדלנד-X, אופל אמפרה, ג'יפ קומפאס, ומרצדס C קלאס קבריולט

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP ערך סדרת מבחני ריסוק לתשעה דגמים חדשים: קיה פיקנטו, קיה ריו, מאזדה CX-5, פורד פיאסטה, אופל גרנדלנד-X, אופל אמפרה-e, ג'יפ קומפאס, ומרצדס C קלאס קבריולט. מרבית הדגמים כבר משווקים בישראל ואילו השאר צפויים להגיע אלינו בתקופה הקרובה. קיה פיקנטו החדשה נבחנה עם ובל

   
 • ניסאן מציגה מערכת למניעת שיכחת ילדים ברכב

  ניסאן מציגה מערכת למניעת שיכחת ילדים ברכב

  03.08.17 | בטיחות

  מערכת ה- RDA של ניסאן תפעיל התרעה קולית במידה ושכחתם לפתוח את הדלת האחורית

  הקיץ בעיצומו והטמפרטורה הגבוהה ברכב סגור לא משאירה הרבה סיכויים לפעוט או לבעל חיים שנשכח ברכב למשך כמה שעות. כעת מציגה ניסאן מערכת מצילה חיים שתפחית משמעותית את התופעה המסוכנת שגובה את חייהם של תינוקות בכל שנה. ניסאן פת'פיינדר מערכת ה- Rear Door Alert) RDA) של ניסאן מנטרת את פעילות

   
 • מבחני בטיחות חדשים ב- Euro Ncap - יולי 2017

  מבחני בטיחות חדשים ב- Euro Ncap - יולי 2017

  06.07.17 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP פרסם את תוצאות מבחני הבטיחות של אלפא סטלביו, אופל אינסיגניה, הונדה סיוויק, יונדאי I30, סיאט איביזה, פולקסווגן ארטאון ופורד מוסטאנג

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro Ncap פרסם תוצאות מסדרת מבחני ריסוק שנערכו לאחרונה. בין הדגמים שנבחנו מספר דגמים המעוררים עניין רב בשוק הישראלי - יונדאי i30 וסיאט איביזה החדשות שעתידות להגיע לישראל בחודשים הקרובים, והונדה סיוויק האצ'בק ששיווקה בישראל החל לאחרונה. בנוסף נבחנו אלפא סטלביו - רכב הפנאי שטח ש

   
 • מבחני בטיחות חדשים לסקודה קודיאק, סוזוקי סוויפט, ניסאן מיקרה, ומיני קאנטרימן

  מבחני בטיחות חדשים לסקודה קודיאק, סוזוקי סוויפט, ניסאן מיקרה, ומיני קאנטרימן

  04.06.17 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק של סקודה קודיאק, סוזוקי סוויפט, ניסאן מיקרה, ומיני קאנטרימן

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP ביצע סדרת מבחני ריסוק לארבעה דגמים חדשים: סקודה קודיאק, סוזוקי סוויפט, ניסאן מיקרה ומיני קאנטרימן. שלושת הדגמים הראשונים צפויים להגיע לישראל בתקופה הקרובה ואילו הקאנטרימן הושק אצלנו בחודש מרץ. סקודה קודיאק במבחן בטיחות סקודה קודיאק, רכב הפנאי ה

   
 • ריקול: יונדאי איוניק עם תקלה אפשרית במערכת ההיגוי

  ריקול: יונדאי איוניק עם תקלה אפשרית במערכת ההיגוי

  16.05.17 | בטיחות

  43 רכבי יונדאי איוניק נקראים למוסך לבדיקת מחבר חשמלי במערכת ההיגוי

  כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, מזמנת למוסכיה 43 רכבי יונדאי איוניק לבדיקת המחבר החשמלי של ההגה. מחבר תקול יכול לגרום להפסקת התגבור החשמלי של ההגה אך פעולתו המכנית תתאפשר עם הפעלת כוח גדול יותר בסיבוב ההגה. 43 בעלי המכוניות הרלוונטיות יקבלו הודעה בדואר לביתם וניתן לבדוק האם הרכב נדרש לתיקון גם

   
 • טויוטה אייגו מקבלת חבילת בטיחות מתקדמת כסטנדרט

  טויוטה אייגו מקבלת חבילת בטיחות מתקדמת כסטנדרט

  03.04.17 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  כל גרסאות טויוטה אייגו ישווקו מעתה עם מערכת בלימה אוטונומית ומערכת התרעה על סטייה מהנתיב

  יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה לישראל, מודיעה היום על שילוב מערכת הבטיחות המתקדמת Toyota Safety Sense בכל גרסאות טויוטה אייגו. המערכת תוצע כסטנדרט וללא תוספת מחיר, כחלק מהאסטרטגיה של יוניון מוטורס לשלב מערכות בטיחות מתקדמות בכל הדגמים. טויוטה אייגו טויוטה קורולה הייתה המשפחתית סדאן

   
 • חובת התקנת מערכות למניעת שכחת ילדים ברכבי הסעות

  חובת התקנת מערכות למניעת שכחת ילדים ברכבי הסעות

  11.01.17 | בטיחות, חוק ומשפט

  תקנות חדשות שאישרה לאחרונה ועדת הכלכלה של הכנסת יחייבו התקנת מערכות התרעה למניעת שכחת ילדים ברכבי הסעות

  מספר מקרים של שכחת ילדים ברכב שהסתיימו באופן טרגי הביאו את ועדת הכלכלה של הכנסת לאשר תקנה חדשה וחשובה המחייבת התקנת מערכות התרעה למניעת שכחת ילדים ברכבי הסעות. התקנה תחייב 17,000 רכבי הסעות בישראל להתקנת מערכת ההתרעה ותיכנס לתוקפה החל מה- 01.04.2017. סרטון איתורן iCare מערכת iCare

   
 • דגמי טויוטה מצטיידים במערכות בטיחות מתקדמות

  דגמי טויוטה מצטיידים במערכות בטיחות מתקדמות

  15.12.16 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  דגמי טויוטה יאריס, אוריס ואוונסיס מקבלים את חבילת הבטיחותToyota Safety Sense

  יוניון מוטורס החלה בשיווק דגמי טויוטה יאריס, טויוטה אוריס וטויוטה אוונסיס עם חבילת מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט. חבילת הבטיחות Toyota Safety Sense הושקה לראשונה עם טויוטה קורולה החדשה והיא כוללת מערכת התרעה ובלימה אוטונומית הפועלת עד 80 קמ"ש, התרעה על סטייה מנתיב, ומעבר אוטומטי בין תאורת מעבר לתאור

   
 • החורף כאן: נהיגה זהירה בעונת התפוזים

  החורף כאן: נהיגה זהירה בעונת התפוזים

  30.11.16 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  נדמה שנהיגת חורף מפתיעה את הנהג הישראלי כל שנה מחדש. סוג כזה של נהיגה מחייב מוכנות של הרכב ושלכם מכיוון שכל בעיה קטנה יכולה להפוך לצרה של ממש. כך תיערכו

  במזג האוויר הישראלי, עונות השנה לא כפופות לתאריכים שקבענו להן. אבל אם אתם צופים במשחקי הכס או מסתכלים מבעד לחלון אתם כבר יודעים שהחורף כאן. הוא מביא איתו קור ועננות כבדה וגם קצת גשם, וכל אלה משנים לחלוטין את תנאי הנהיגה שלהם אנחנו מורגלים. הנהיגה בחורף צריכה להיעשות מתוך היערכות ר

   
 • שר התחבורה: עוד 5 שנים אף אחד כבר לא ינהג כאן ברכב

  שר התחבורה: עוד 5 שנים אף אחד כבר לא ינהג כאן ברכב

  24.11.16 | חוק ומשפט, חדשות רכב מקומיות

  במסגרת ועידת פסגת הרכב 2016, דנו בכירי ענף הרכב על עתיד התחבורה בישראל

  שר התחבורה ישראל כץ בועידת פסגת הרכב 2016 אשר התקיימה אתמול במרכז הכנסים "אווניו" באייר פורט סיטי, השתתפו בכירי ענף הרכב בישראל ביניהם שר התחבורה ישראל כץ, חבר הכנסת איתן כבל, המדען הראשי ממשרד התחבורה ד"ר שי סופר, לוי יצחק, מנהלי חברות ציי רכב, ומנהלי חברות טכנולוגיות. זו הועידה החמישית מס

   
 • מדליקים אורות גם ביום. אוטודיפו מציעה חידוש פנסים מוזל

  מדליקים אורות גם ביום. אוטודיפו מציעה חידוש פנסים מוזל

  01.11.16 | בטיחות, חוק ומשפט, חדשות רכב מקומיות

  החל מהיום חובה להדליק אורות גם ביום. אוטודיפו מציעה חידוש פנסים בעלות מוזלת של 100 ₪

  החל מהיום (01.11.2016) חובה להדליק אורות גם ביום בכבישים בין עירוניים. לעוברים על החוק צפוי קנס של 100 ₪ ו- 2 נקודות חובה. מזג האוויר בחורף גורם לראות לקויה וחשוב לנצל את אורות הרכב על מנת לראות ובעיקר להיראות. לקראת העונה הגשומה חשוב לוודא כי מערכת התאורה ברכב תקינה הן מלפנים והן מאחור. בנוסף, חשוב