מדריך לביטוח רכב

 

איך לבחור ביטוח רכב? איך להוזיל את מחיר הביטוח לרכב? כל מה שאתם ‏צריכים לדעת על ביטוח רכב נמצא במדריך זה.‏

תגיות | ביטוח רכב

ביטוח רכב נועד לתת פיצוי כלכלי למקרה של נזק לנוסעי הרכב או לרכב עצמו. כיום ניתן לרכוש ביטוח ישירות מחברות הביטוח בעזרת שיחת טלפון או באינטרנט (ביטוח ישיר) וכמו כן אצל סוכן ביטוח אישי שמתווך בין הלקוח לחברת הביטוח וגובה על כך עמלה. נהוג לחשוב שרכישת פוליסת ביטוח ישיר תמיד תהייה זולה יותר מפוליסת ביטוח מקבילה אצל סוכן אישי, אמנם לא כך הדבר ולכן כדאי מאד לעשות סקר שוק בין כל חברות הביטוח ולהתמקח על המחיר.

טוב שיש לי ביטוח

בדיוק חידשתי את הביטוח המקיף

 

קיימים שלושה סוגי ביטוח עיקריים, ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

 

ביטוח חובה

מה זה ביטוח חובה?
כל רכב בישראל מחויב בביטוח חובה. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק והעונש על כך הוא קנס כספי גבוה. המדינה מחייבת בביטוח חובה כי זו דרכה לבטח ולדאוג לפיצוי כל אדם שנפגע פיזית או נפשית בתאונת דרכים בה מעורב רכבך, כולל הולכי רגל. ביטוח חובה מעניק כיסוי בגין נזקי גוף, נפש, הוצאות רפואיות כגון פינוי ממקום התאונה, שיקום רפואי ואבדן כושר עבודה. ביטוח זה אינו מכסה נזקי רכוש ולא יהיה תקף במקרה שהרכב נגנב או שנהג הרכב לא מחזיק ברשיון נהיגה ישראלי.

 

כמה עולה ביטוח חובה?

מחירו של ביטוח חובה מושפע מהגורמים הבאים:

·       גילו וניסיונו של הנהג- נהג ותיק ומנוסה ישלם פחות מנהג צעיר.

·         מין הנהג- נשים משלמות פחות מכיוון שסטטיסטית הן מעורבות פחות בתאונות דרכים הדורשות התערבות של חברת הביטוח.

·        עברו התחבורתי של הנהג- נהג שרשיונו לא נשלל בשנים האחרונות ישלם פחות, לעומת זאת נהג "בעייתי" בעל עבר תחבורתי לא מחמיא, יכול להיות במצב בו חברות הביטוח לא יסכימו לבטח אותו בביטוח חובה, הן פשוט לא מעוניינות בסיכונים  מיותרים. אבל אמרנו שאסור לנהוג ללא ביטוח חובה, אז מה עושים? לשם כך המפקח על הביטוח הקים גוף המכונה "הפול", גוף זה חייב לבטח כל נהג שמבקש לרכוש פוליסת ביטוח חובה. על מנת לבטח את רכבכם ב"הפול" תצטרכו לשלם בעד ביטוח החובה הרבה יותר מהמחיר הממוצע אצל חברות הביטוח הרגילות. לידיעתכם, אין חובה לרכוש פוליסת ביטוח חובה באותה חברת ביטוח בה תרכשו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. לשרותכם מחשבון תעריפי ביטוח חובה של משרד האוצר.

 

מה יקרה אם אנהג ללא ביטוח חובה?

אם בכל זאת נהגתם ברכב ללא ביטוח חובה ונקלעתם לתאונת דרכים, לרוב לא תהיו זכאים לפיצויים. רק הנפגעים (לא כולל הנהג) יהיו זכאים לפיצוי בגין נזקי גוף. הפיצוי הכספי במקרה כזה מוענק ע"י "קרנית", שהינה תאגיד ציבורי שהוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 ובמימון של כלל בעלי הרכבים המבוטחים בביטוח חובה, בעצם 5% מפרמיית ביטוח החובה של כל מבוטח מיועדת למימון קרן "קרנית". הקרן מפצה נפגעי תאונות "פגע וברח", נפגעים מרכב שבו נהג אדם ללא רשיון נהיגה או מרכב גנוב. אם רכבך לא מבוטח בביטוח חובה, "קרנית" רשאית לתבוע ממך החזר על הכספים ששולמו לנפגעים בתאונת הדרכים בה מעורב רכבך.

 

ביטוח צד ג'

מה זה ביטוח צד ג' ולמי הוא מתאים?

בדרך כלל מעורבים בתאונת דרכים שלושה צדדים: צד א' הוא בעל הפוליסה, צד ב' הוא חברת הביטוח וצד ג' הוא כל רכוש הנפגע כתוצאה מתאונת דרכים בה מעורב רכבך. ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות ומעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש של צד ג'. ביטוח צד ג' בלבד מיועד בעיקר לבעלי רכבים זולים וישנים מכיוון שלא משתלם להם לרכוש פוליסת ביטוח מקיף שלעיתים מחירה מגיע לשווי הרכב.

 

אם לא רכשתם ביטוח צד ג' וכתוצאה של תאונת דרכים גרמתם נזק לרכושו של אדם אחר, כלומר צד ג', תצטרכו לשלם מכיסכם על תיקון הנזק וגם על הוצאות תביעה אם ידרשו מאותו צד ג' שנפגע באשמתכם או מחברת הביטוח שלו. סכומי הנזק יכולים להגיע בקלות רבה לעשרות ומאות אלפי שקלים. אם בסלון שלכם לא מתרוצצת תרנגולת המטילה ביצי זהב, תעשו לעצמכם טובה ורכשו לפחות ביטוח צד ג'. תנו לחברת הביטוח שלכם לשלם על הנזק שנגרם באשמתכם.

ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.

 

ניתן להרחיב פוליסת ביטוח צד ג' בסיסית ולהוסיף שירותים נוספים כגון: שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

כמה עולה ביטוח צד ג'?

מחירי פוליסת ביטוח צד ג' משתנה מחברה לחברה ותלוי בסוג הרכב, גילו של הנהג, גובה סכום תקרת הכיסוי ועברו התחבורתי של הנהג.

 

ביטוח מקיף
 

מה זה ביטוח מקיף ולמי הוא מתאים?

ביטוח מקיף מעניק לכם שקט נפשי ובעצם נותן כיסוי לנזק הנגרם לרכבכם כתוצאה מתאונת דרכים, שריפה, השחתה בזדון ונזקי טבע כגון שיטפון או סופה. אם רכשתם ביטוח מקיף ורכבכם נגנב או חלקים ממנו נגנבו, תקבלו סכום כסף השווה לערכו של הרכב ביום הגניבה, או חלק חלופי במקום זה שנגנב. ערך הרכב נקבע בדרך כלל לפי מחירון לוי יצחק. לרוב תדרשו לשלם סכום כסף קטן יחסית בסך 800-2000 ₪ כהשתתפות עצמית, אלא אם רשום אחרת בתנאי הפוליסה שתרכשו. לידיעתכם, ביטוח צד ג' כלול בביטוח מקיף ואין צורך לשלם על ביטוח צד ג' בנוסף לתשלום על ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף מתאים לבעלי רכבים חדשים יחסית או לרכבים ישנים שערכם מגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

 

אילו מקרים ביטוח מקיף לא מכסה?

ביטוח מקיף אינו נותן כיסוי במקרה של גניבת חלקים וציוד שאינו מקורי, זאת אומרת שאם נגנב ציוד שהתקנתם בעצמכם, כמו חישוקים קלים, מערכת מולטימדיה או ציוד אחר, אכלתם אותה. ניתן להוסיף סעיף בפוליסה המבטח גם את הציוד הנ"ל, תמורת תשלום נוסף כמובן. מקרה נוסף בו הפוליסה לא תהיה תקפה הוא במקרה ובעל הרכב גורם לנזק בזדון או בגלל רשלנות, כלומר אם אתם עצבניים ומחליטים להוציא אגרסיות על רכבכם, או אם החלטתם שנמאס לכם מהרכב והשארתם אותו מונע ופתוח למשך כל הלילה "ובמקרה" הוא נגנב, תשלמו על הנזק מכיסכם.

בדרך כלל חברת הביטוח דורשת להתקין אמצעי מיגון נגד גניבה (אזעקה, קודן, כספת, איתורן וכו'), אם בכל זאת לא התקנתם את אמצעי המיגון הנדרשים ורכבכם נגנב, לא תהיו זכאים לפיצוי מחברת הביטוח. כנ"ל לגבי נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

 

ישנן חברות ביטוח שכלל לא יבטחו רכבים ישנים בני 10-15 שנים או לחילופין יעלו את פרמיית הביטוח עד כדי כך שתהפוך את העסקה ללא משתלמת. תופעה זו נובעת משתי סיבות עיקריות, האחת היא שקיים קושי להשיג חלקי חילוף לרכבים ישנים ואז יש צורך בשימוש בחלקים מקוריים ויקרים לתיקון רכב שניזוק, בדרך כלל זה לא משתלם לחברות הביטוח ולכן הן לא ממהרות לבטח רכבים ישנים בביטוח מקיף. סיבה נוספת היא שכל פגיעה ברכב ישן וזול יכולה לגרום לנזק השווה ליותר מ-50%-60% מערך הרכב ואז יש להכריז על אובדן מלא (טוטאל לוס) של הרכב ולזכות את בעליו בשוויו של הרכב במקום לתקנו.

 

כמה עולה ביטוח מקיף?
מחירו של ביטוח מקיף מושפע מהגורמים הבאים:
 

·      סוג הרכב- ככל שערכו של הרכב גבוה יותר כך מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר, מהסיבה הפשוטה שרכב יקר יותר דורש חלקים יקרים יותר ובמקרה של גניבה, הפיצוי ללקוח יהיה גבוה יותר. כמו כן, ישנם רכבים בעלי ערך דומה אך מחיר הפוליסה שונה, זאת משום שעפ"י הסטטיסטיקה, קיימים רכבים אשר נגנבים יותר מרכבים אחרים ולכן מחיר הפוליסה לרכבים אלו יהיה גבוה יותר. גם רכבים המוגדרים כרכבי ספורט יהיו בדרך כלל יקרים יותר לביטוח מהסיבה שרכבי ספורט בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מעורבים בתאונת דרכים, לפחות כך חושבים בחברות הביטוח. כדאי לקחת סעיף זה בחשבון עוד לפני רכישת הרכב.
 

·        מקום מגורים- אם אתם גרים סמוך לקו הירוק, כדאי שתדעו שזה עולה לכם בביטוח יקר יותר. זאת מכיוון שרוב הגניבות מתבצעות ע"י "חברינו" מהשטחים ורוב הגניבות הרכב בישראל מתבצעות דווקא ביישובים סמוכים לקו הירוק. גם מגורים באזורים מרובי שיטפונות ישפיעו לרעה על מחיר הביטוח.
 

·         גילו ונסיונו של הנהג/ים- פרמיית הביטוח נקבעת לפי גילו של הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב ולפי ותק רשיון הנהיגה שלו. מבחינת חברות הביטוח, נהג חדש ישלם יותר מנהג ותיק, נהג צעיר עד גיל 24 ישלם יותר מנהג שגילו מעל גיל 24, ונהג צעיר שהוא גם נהג חדש ישלם יותר מכולם.
 

·       העדר תביעות- אם הגשת בעברך תביעות לחברת הביטוח הן ישפיעו לרעה על מחיר הפרמיה מכיוון שאתה "נתפס" אצל חברת הביטוח כלקוח "בעייתי".
 

·         הרחבות וסעיפים נוספים- ניתן להרחיב פוליסת ביטוח מקיף ולהוסיף שירותים נוספים כגון שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

ביטוח מקיף חלקי

 

החל משנת 2004 אושר ע"י משרד האוצר והפיקוח על הביטוח לשווק פוליסת ביטוח רכב מקיף חלקי.

תוכלו להוזיל את מחיר הביטוח באופן משמועתיאם אחת מהאפשרויות הבאות מתאימה לכם:

 

·        ביטוח מקיף ללא כיסוי נזקי תאונה-  ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי על נזק הנגרם לרכב בתאונת דרכים. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יהיה מעורב בתאונת דרכים.
 

·         ]ביטוח מקיף ללא כיסוי במקרה של גניבת הרכב - ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי במקרה שהרכב נגנב. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יגנב.

 

טיפים כללים לרכישת ביטוח רכב

 

·         אם ברצונכם לרכוש ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, בדקו אפשרות לקבלת מחיר מוזל "לחבילה" הכוללת ביטוח חובה + ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף באותה חברת ביטוח.

·         בדרך כלל ביטוח לנהג יחיד יהיה זול יותר מביטוח לכמה נהגים. אם נוהג ברכב רק נהג אחד או שניים אין צורך לבטח את הרכב לכל נהג.

·        העדר תביעות תמיד יעזור להוריד את מחיר פרמיית הביטוח, אם נגרם לרכבכם נזק קטן, נסו להסתדר ללא התערבות של חברת הביטוח. כך לא ירשמו תביעות בשמכם ופרמיית הביטוח לא תעלה בשנים הבאות.

·         אם רכבכם אינו בשימוש בשבתות וחגים יש להצהיר על כך לחברת הביטוח ותוכלו לקבל הנחה נוספת, זאת משום שאם אתם נוהגים פחות אז גם הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים פוחת. לחילופין, אם רכבכם נמצא בשימוש רק בסופי שבוע ניתן לקבל הנחה גם כן.

·         בצעו סקר שוק בין חברות הביטוח השונות והתמקחו על המחיר, נסו את חברות הביטוח הישירות וגם אצל סוכני הביטוח האישיים.

·         לפני ההשוואה בין מחירי הפוליסות בחברות השונות, דעו מה אתם משווים. שימו לב לסיכום הפרטים הבאים: 

o       רשאים לנהוג ברכב - בדרך כלל אין צורך בביטוח הרכב לכל נהג וכדאי לרשום רק את הנהגים שבאמת ינהגו בו כדי לזכות בהנחה. אם מדובר בנשים ו/או נהגים ותיקים ההנחה יכולה להיות משמעותית. במקרה הצורך תוכלו תמיד לבטח נהג נוסף או אחר לתקופה מסויימת במהלך הביטוח.
 

  oהשתתפות עצמית- בדרך כלל תדרשו לשלם סכום השתתפות עצמית כדי להפעיל את הביטוח. בד"כ סכום ההשתפות העצמית נמוך יותר במוסך הסדר, וודאו כי המוסכים המורשים לרכבכם נמצאים ברשימת מוסכי ההסדר. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות עצמית נמוך. 

o        מיגון נדרש- לעיתים מחיר הפוליסה זול אך המיגון הנדרש לאותה הפוליסה יהיה יקר מאד ולכן צריך לחשב את סכום הפרמיה כולל עלות המיגון. דאגו לוודא כי אתם מקבלים את הנחת המיגון ובחרו פוליסה הדורשת מיגון מינימלי ובמחיר הנמוך ביותר. סעיף זה רלוונטי לביטוח מקיף בלבד.
 

o        רכב חדש תמורת ישן- מקנה לכם את הזכות לקבל רכב חדש במקום רכבכם במקרה שלא ניתן לתקנו או שנגנב. בדרך כלל ניתן לרכבים חדשים עד שנתיים.
 

o      כינון אוטומטי - מבטח אתכם במקרה של העלאת הפרמיה עקב תביעת הביטוח, כלומר גם אם תתבעו את הביטוח הפרמיה שתשלמו בשנה הבאה לא תהיה יקרה יותר.
 

o  אחוז השתתפות עצמית בירידת ערך - האחוזים מסכום הרכב שתאלצו לשלם במקרה של ירידת ערך. לדוגמא אם נקבעה לרכב ירידת ערך של אחוז אחד כתוצאה מתאונה וההשתתפות העצמית בירידת ערך אף היא אחוז אחד - לא תקבלו כלום.
 

o      אחוז אובדן מלא - אחוז הנזק שנגרם לרכב לעומת מחירו המחייב הכרזת הביטוח על אובדן מלא (טוטאל לוס). ערך נמוך יותר טוב יותר עבורכם.
 

o      גבול אחריות (תקרת פיצוי) כלפי צד ג' - ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. אם תמצאו אשמים בתאונה עם רכב יוקרה או מספר רכבים רצוי שהנזק לא יעבור את סכום התקרה כי אז תאלצו להוציא כסף מכיסכם למימון ההפרש. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.
 

 oהוצאות הגנה משפטית - אם תצטרכו הגנה משפטית עקב מעורבותכם בתאונה תזכו להוצאות משפטיות עד לתקרה מסויימת ותאלצו לשלם השתתפות עצמית כפי שנקבעה בפוליסה. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות מינימלי עם סכום הגנה משפטית מקסימלי.
 

o        תחבורה חלופית בתאונה, גניבה או אובדן גמור - וודאו כי כל מקרי הביטוח מכסים גם רכב חלופי. בידקו האם הרכב החלופי הינו בעל תיבת הילוכים אוטומטית ואם לא, כמה יעלה לכם לשדרג לרכב אוטומטי, וחשוב לא פחות לבחור בפוליסה המציעה רכב חלופי תוך פרק הזמן הקצר ביותר מקרות מקרה הביטוח שכן בחלק מהפוליסות תאלצו למצוא תחבורה חלופית נוספת לימים הראשונים.
 

 o שרותי גרירה וכיסוי שמשות - השרותים הנ"ל כבר הפכו לסטנדרטיים בביטוחים המקיפים אך בכל זאת רצוי לבדוק כי הם כלולים בפוליסה.

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא בטיחות

 • איתוראן מתריעה מפני זינוק בגניבות רכב עקב משבר הקורונה

  איתוראן מתריעה מפני זינוק בגניבות רכב עקב משבר הקורונה

  26.03.20 | חדשות רכב מקומיות, ביטוח רכב

  חברת איתוראן מדווחת על גידול בגניבות רכב הנובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעלים

  שחר שרצקי, סמנכ"ל בחברת איתוראן, מוסר כי: "המיתון במשק כתוצאה ממשבר הקורונה יביא לגל גניבות גדול של כלי רכב". שרצקי מעריך שהיקף גניבות הרכב בחודשים הקרובים יהיה בשווי של למעלה מ- 500 מיליון ₪. משחטת רכב אחת הסיבות המרכזיות לגידול בגניבות כלי רכב נובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעל

   
 • קבוצת מנורה מציעה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה

  קבוצת מנורה מציעה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה

  08.03.20 | ביטוח רכב

  קבוצת מנורה מבטחים מעניקה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה - בני משפחה מקרבה ראשונה יוכלו לנהוג ברכב ולעזור בשמירה על שגרת החיים

  בשל התפרצות נגיף הקורונה, מנורה מבטחים מעניקה הטבה ייחודית ללקוחותיה המבוטחים בביטוח רכב שנמצאים בבידוד עקב חזרה משהייה בחו"ל. ההטבה ניתנת ללא עלות וכוללת זכאות לכיסוי ביטוחי של כל נהג (כולל נהג צעיר וחדש) מקרבה ראשונה של בעל פוליסת הביטוח הנמצא בבידוד עד 14 יום מחזרתו מהמדינות המחייבות כניסה לבידוד

   
 • איך מבטחים מכוניות אספנות?

  איך מבטחים מכוניות אספנות?

  04.03.20 | ביטוח רכב, מדריכים

  אם אתם אוהבים רכבים ישנים ומיוחדים בטח תשמחו לדעת שניתן גם לבטחם ולישון בשקט בלילה

  לאורך השנים, דגמים רבים של מכוניות יוקרה וספורט הפכו מרכב ששימש את הנהג לנסיעה ממקום למקום וכסמל סטטוס, למוצר אספנות. חלק מהבעלים של כלי הרכב הללו רוכשים אותם כדי לנסוע בהם מפעם לפעם ואחרים כדי להציגם לראווה בתערוכות. ביטוח רכב למכוניות אספנות שונה מביטוח לרכב רגיל הן בגלל ערכו הגבוה של הרכב והן בגל

   
 • כל המידע על תאונות בין קורקינט וכלי רכב

  כל המידע על תאונות בין קורקינט וכלי רכב

  06.02.20 | חוק ומשפט, ביטוח רכב

  מספר תאונות הדרכים בין כלי רכב ממונעים וכלי רכב עלה מאוד בשנים האחרונות. בעוד אנו עדים למחלוקת הגדולה בין הולכי הרגל הצועדים על המדרכה וובעלי הקורקינט והאופניים החשמליים הפוגעים בהם, פחות מידע קיים על זכויותיהם וחובותיהם של רוכבי כלים אלו

  האם קורקינט חשמלי מוגדר ככלי רכב? על מנת לעמוד על הקושי שבסוגית פגיעת רכב ברוכב על קורקינט חשמלי יש לבחון האם בית המשפט מתייחס לקורקינט ככלי רכב? לפי הפסיקות האחרונות בנושא, כאשר רכב פוגע ברוכב על קורקינט חשמלי החוק יהיה זהה לפגיעה בהולך רגל. הדבר דומה מאד לרוכב על סקייטבורד או על רולר בליי

   
 • המכוניות הבטוחות ביותר בשנת 2019

  המכוניות הבטוחות ביותר בשנת 2019

  09.01.20 | בטיחות

  השבוע פירסם איגוד Euro NCAP את רשימת המכוניות הטובות ביותר בתחום הבטיחות. אז מי הן מלכות הבטיחות?

  55 מכוניות נבחנו על ידי ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP בשנת 2019, 41 מהן זכו בציון המרבי, מה שהופך את שנת 2019 לאחת המרשימות מאז החל הארגון לבדוק את בטיחותם של כלי רכב. סרטון Euro NCAP רשמי אאודי A1 ורנו קליאו - הסופר מיני הבטוחות ביותר הזוכות הגדולות בקטגוריית הסופר מינ

   
 • תאונת דרכים בין רכב לאופניים חשמליים: המדריך למבוטח

  תאונת דרכים בין רכב לאופניים חשמליים: המדריך למבוטח

  06.01.20 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  במקרה של תאונת דרכים בין שתי מכוניות המצב הביטוחי די ברור. אבל מה הכללים במקרה של תאונה בין רכב לבין אופניים חשמליים או קורקינט? הנה מה שחשוב לדעת

  הסיפורים האלה לא זרים לאיש ובטח לא למי שעולה על ההגה באיזור עירוני: תאונות אשר יכלו להימנע בין רכבים לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, שעלו על הכביש ברבבותיהם בשנים האחרונות. בנוסף, רק לאחרונה החל מהלך אשר מבסס בחקיקה את מעמדם של כלים אלה, שעד לאחרונה לא נחשבו בעיני החוק ככלי רכב. כיום, הדבר העיקרי

   
 • שוטף פלוס: איך והיכן לצפות בשטפונות בצורה בטוחה?

  שוטף פלוס: איך והיכן לצפות בשטפונות בצורה בטוחה?

  06.01.20 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  המערכת החורפית שהגיעה לאזורנו הביאה עימה גשמים כבדים בכל רחבי הארץ. שוקלים לצאת השנה להרפתקה החורפית המכונה ״ציד שטפונות״? כדאי שתכירו את כללי הבטיחות לפני שתצאו לדרך

  צפייה באירועי שיטפון יכולה להיות מרהיבה, אך יש להימנע מסיכונים מיותרים ולהישמע באופן מלא להנחיות בטיחות והתנועה של הכוחות בשטח. בדקו את התחזית באתר השירות המטאורולוגי ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים כדי שלא תעשו את כל הדרך לשווא. בנוסף לבדיקה של הנחיות הבטיחות, יש לוודא כי אתם עצמכם מוגנים ומכוסים

   
 • מבחני בטיחות חדשים 2019: MG ZS EV, ניסאן ג'וק ופולקסווגן גולף

  מבחני בטיחות חדשים 2019: MG ZS EV, ניסאן ג'וק ופולקסווגן גולף

  19.12.19 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך למספר רכבים חדשים. סקרנו את תוצאות המבחנים לרכבים הרלוונטיים עבור השוק המקומי

  ארגון Euro Ncap מפרסם גם החודש את תוצאותיהם של מבחני ריסוק שערך למספר דגמים חדשים, ביניהם פולקסווגן גולף, ניסאן ג'וק, MG ZS EV, ואאודי Q8 אשר זכו לציון מרבי של 5 כוכבים. סדרת מבחני הריסוק האחרונה מצביעה בבירור על מגמת השתפרות כוללת בתעשיית הרכב, לפיה ניתן לראות כיצד גם מכוניות סיניות, שבעבר איכזבו ב

   
 • מבחני בטיחות חדשים לסובארו פורסטר, סקודה אוקטביה, רנו קפצ'ור ודגמים נוספים

  מבחני בטיחות חדשים לסובארו פורסטר, סקודה אוקטביה, רנו קפצ'ור ודגמים נוספים

  05.12.19 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך לתריסר רכבים חדשים. סקרנו את התוצאות הרלוונטיות עבור השוק הישראלי

  ארגון Euro Ncap מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק אשר ערך לתריסר דגמים חדשים. סובארו פורסטר, סקודה אוקטביה, רנו קפצ'ור, פיג'ו 2008, פורד קוגה, פורשה טייקן, ואאודי Q7 הצטיינו במבחן וזכו בציון מרבי של 5 כוכבים. ג'יפ רנגייד מאכזב עם ציון נמוך של 3 כוכבים בלבד. סובארו פורסטר - 5 כוכבים מתוך 5

   
 • מבחני בטיחות חדשים: ב.מ.וו סדרה 1 וסדרה 3, פיג'ו 208, וג'יפ צ'ירוקי

  מבחני בטיחות חדשים: ב.מ.וו סדרה 1 וסדרה 3, פיג'ו 208, וג'יפ צ'ירוקי

  10.10.19 | חדשות רכב, בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך לארבעה רכבים חדשים. מי הצטיין ומי איכזב?

  ארגון Euro Ncap מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק אשר ערך למספר דגמים חדשים הרלוונטיים לשוק הישראלי. ב.מ.וו סדרה 1 וב.מ.וו סדרה 3 הצטיינו במבחן וזכו בציון מרבי של 5 כוכבים. ג'יפ צ'ירוקי ופיג'ו 208 מסתפקות בציון של 4 כוכבים בלבד. סדרת מבחני הריסוק האחרונה מצביעה בבירור על מגמת השתפרות כוללת

   
 • חברת איתוראן וחברת הסטארט-אפ הישראלית MDGo משתפות פעולה לפיתוח מערכת מצילת חיים

  חברת איתוראן וחברת הסטארט-אפ הישראלית MDGo משתפות פעולה לפיתוח מערכת מצילת חיים

  07.10.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  חברת איתוראן אמונה על הטמעת טכנולוגיה לזיהוי תאונת דרכים, ושידור המקרה באמצעות חיישנים מבית MDGo אשר ימסרו נתונים אודות חומרת הפצועים למד"א

  חברת איתוראן וחברת הסטארפ-אפ הישראלית MDGo חתמו על הסכם המשלב בין טכנולוגיות שתי החברות, ליצירת מערכת מצילת חיים, המאפשרת לשדר בזמן אמת מידע אודות קרות תאונה והשלכותיה על הפצועים בשטח למד"א. תאונת דרכים המערכת, אשר זכתה לכינוי "איתוראן SOS", משלבת חיישן מתוצרת MDGo, בעל יכולת זיהוי

   
 • שבעה דגמים חדשים מצטיינים במבחני הריסוק של Euro Ncap

  שבעה דגמים חדשים מצטיינים במבחני הריסוק של Euro Ncap

  08.09.19 | בטיחות

  ארגון Euro Ncap מפרסם את תוצאות מבחני הבטיחות שערך לשבע מכוניות חדשות אשר גרפו ציון מרבי של 5 כוכבים

  ארגון הבטיחות Euro Ncap פירסם את תוצאות מבחני הריסוק אשר ערך לשבע מכוניות חדשות: מרצדס EQC החשמלית, מרצדס CLA, סקודה קאמיק, סאנגיונג קורנדו, ב.מ.וו Z4, אאודי A1, ופורד פוקוס שהתייצבה למבחן חוזר לאחר שהתעדכנה. כל הדגמים התייצבו למבחן עם אבזור בטיחות הכולל בלימה אוטונומית עירונית ובין עירונית

   
 • סוזוקי קרוסאובר מקבל מערכות בטיחות מתקדמות

  סוזוקי קרוסאובר מקבל מערכות בטיחות מתקדמות

  03.09.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  סוזוקי קרוסאובר ישווק עם בלימה אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית כסטנדרט. המחיר התייקר ב- 1,000 ₪

  חברת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי לישראל, החלה בשיווק סוזוקי קרוסאובר עם מפרט בטיחות משופר הכולל מעתה בלימת חירום אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית מבוססת רדאר כסטנדרט. בנוסף כולל המפרט מערכת מובילאיי בהתקנה מקומית הכוללת בנוסף זיהוי תמרורים והתרעה על סטייה מנתיב הנסיעה. סוזוקי קרוסאובר

   
 • ארגון Euro NCAP מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש

  ארגון Euro NCAP מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש

  04.07.19 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מעניק 5 כוכבים במבחני הבטיחות לסקודה סקאלה, טסלה מודל 3 ומרצדס GLE

  ארגון הבטיחות Euro Ncep מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש בו נבחנו 6 דגמים חדשים: סקודה סקאלה, קיה סיד, מרצדס GLE, מרצדס B קלאס, DS3 קרוסבק, וטסלה מודל 3. מזכ"ל הארגון, ד"ר מיכאל ואן רטינגן, סיפר כי הוא שמח מאוד לראות עוד ועוד רכבים חדשים שמתפקדים היטב במבחני הבטיחות של הארגון והמשמעות היא שהצרכנים מקב

   
 • חקיקה חדשה: רישיון רכיבה על אופניים חשמליים

  חקיקה חדשה: רישיון רכיבה על אופניים חשמליים

  20.06.19 | חוק ומשפט

  בהתאם להחלטת שר התחבורה, החל מחודש יולי 2019 תאסר רכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים ללא רישיון נהיגה או רכיבה. לאור זאת, מצאנו לנכון להביא בפניכם את המדריך המלא לתקנות החדשות בעניין

  ביום 1.7.2019 יכנסו לתוקפן תקנות חדשות אשר הותקנו מכוח הוראת שר התחבורה והבטיחות הדרכים, לפיהן רכיבה על אופניים חשמליים וקורקינט ממונע חשמלי (גלגינוע) מכל סוג, תצריך רישיון נהיגה ישראלי, רישיון נהיגה זר התקף בישראל, או אישור מעבר בחינת תאוריה או בחינה ייעודית לרכיבה. רוכבים בקורקינט חשמלי (

   
 • ניתוח נתוני הרלב"ד לשליש הראשון של שנת 2019

  ניתוח נתוני הרלב"ד לשליש הראשון של שנת 2019

  29.05.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  על פי הרלב"ד, תחילתה של שנת 2019 מסמנת עליה קלה לעומת אשתקד, עם 107 הרוגים בשליש הראשון של השנה

  הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) מפרסמת את נתוניה לארבעת החודשים הראשונים לשנת 2019 המציגים עליה של 2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בשליש הראשון של שנת 2019 נמנו 107 הרוגים לעומת 105 הרוגים בשליש הראשון של שנת 2018. תאונת דרכים. צילום: Pixabay עוד עולה מן הנתונים, כי בקרב 109 הה

   
 • גיר מקדם את נושא הבטיחות בדרכים

  גיר מקדם את נושא הבטיחות בדרכים

  28.05.19 | בטיחות

  מתחילת השנה ועד היום נהרגו בכבישים 123 אנשים, כ- 25 איש מדי חודש

  נושא הבטיחות בדרכים חודר לנו לתודעה על פי רוב לאחר תאונה מזעזעת ששמענו עליה, צפינו בתיעודה, או שהיינו עדים לקיומה. לצערנו לא אחת, כפי שהנושא עולה לתודעה הוא גם מהר מאוד עוזב אותה עד חלילה לתאונה הקטלנית הבאה שתזעזע אותנו. המצב שונה אצל אלו שחוו בעצמם תאונה קשה או שחלילה מי מקרוביהם חווה תאונה או חלי

   
 • כל מה שלא ידעתם על דלק

  כל מה שלא ידעתם על דלק

  27.05.19 | ביטוח רכב, מדריכים

  אחד הנושאים הכי מטרידים עבור נהגים רבים הוא צריכת דלק. את עלויות אחזקת הרכב אנו מחשבים לפיו, ונתון זה לעתים מעודד אותנו למכור את רכבנו ולחפש אלטרנטיבות אחרות. לכן, כדאי להכיר את המידע המהימן לגבי הנוזל הצהוב-כתום כדי לחסוך לנו רבות בתחזוקת הרכב

  ראשית חשוב לציין כי תחזוקה לא נכונה של הרכב עלולה לגרום לבעיות מכניות שונות וכתוצאה ישירה מכך להוצאות כספיות גדולות. ברוב המקרים, הוצאות אלו מכוסות על ידי ביטוח הרכב וכיום בעזרת הרבה מאוד אתרים ופלטפורמות שונות, ניתן להשוות מחירי ביטוח רכב. עם זאת, אם ברשותכם יש את המידע הנכון והמהימן לגבי "נוז

   
 • 7 דגמים חדשים הצטיינו במבחני הבטיחות של Euro Ncap

  7 דגמים חדשים הצטיינו במבחני הבטיחות של Euro Ncap

  22.05.19 | חדשות רכב, בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק שערך לשבעה רכבים חדשים וחשובים עבור השוק הישראלי. כל הדגמים גרפו ציון מרבי של 5 כוכבים

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק חדשים אשר ערך ל- 7 דגמים: טויוטה קורולה, טויוטה ראב 4, מאזדה 3, לקסוס UX, אאודי e-tron, רנו קליאו, ופולקסווגן טי-קרוס. כל הדגמים בסדרה זו התייצבו למבחן עם עם אבזור בטיחות הכולל בין היתר בלימה אוטונומית עירונית ובין עירונית עם זיהוי הולכי רגל

   
 • מרצדס חושפת את דור העתיד של מערכות הבטיחות

  מרצדס חושפת את דור העתיד של מערכות הבטיחות

  21.05.19 | בטיחות

  מערכות הבטיחות העתידיות על פי מרצדס יתריעו לסביבה מפני סכנות על גבי מסכים, יעטפו את הנוסעים בכריות אוויר, ויספקו הגנה מירבית על פעוטות

  מרצדס מספקת לנו הצצה, אל דור העתיד של מערכות הבטיחות, אשר אמורות להיטמע בליין דגמי החברה העתידי. מערכות הבטיחות נועדו לספק הגנה אקטיבית ופאסיבית משופרת (למניעת תאונה ולמזעור נזקי תאונה בהתאמה) ועושות שימוש בטכנולגיית מצלמות, תשדורת אינטרנטית, רדאר, והקרנת התרעות על גבי צגים בחזית הרכב ובאחוריו. &nb