מדריך לביטוח רכב

 

איך לבחור ביטוח רכב? איך להוזיל את מחיר הביטוח לרכב? כל מה שאתם ‏צריכים לדעת על ביטוח רכב נמצא במדריך זה.‏

תגיות | ביטוח רכב

ביטוח רכב נועד לתת פיצוי כלכלי למקרה של נזק לנוסעי הרכב או לרכב עצמו. כיום ניתן לרכוש ביטוח ישירות מחברות הביטוח בעזרת שיחת טלפון או באינטרנט (ביטוח ישיר) וכמו כן אצל סוכן ביטוח אישי שמתווך בין הלקוח לחברת הביטוח וגובה על כך עמלה. נהוג לחשוב שרכישת פוליסת ביטוח ישיר תמיד תהייה זולה יותר מפוליסת ביטוח מקבילה אצל סוכן אישי, אמנם לא כך הדבר ולכן כדאי מאד לעשות סקר שוק בין כל חברות הביטוח ולהתמקח על המחיר.

טוב שיש לי ביטוח

בדיוק חידשתי את הביטוח המקיף

 

קיימים שלושה סוגי ביטוח עיקריים, ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

 

ביטוח חובה

מה זה ביטוח חובה?
כל רכב בישראל מחויב בביטוח חובה. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק והעונש על כך הוא קנס כספי גבוה. המדינה מחייבת בביטוח חובה כי זו דרכה לבטח ולדאוג לפיצוי כל אדם שנפגע פיזית או נפשית בתאונת דרכים בה מעורב רכבך, כולל הולכי רגל. ביטוח חובה מעניק כיסוי בגין נזקי גוף, נפש, הוצאות רפואיות כגון פינוי ממקום התאונה, שיקום רפואי ואבדן כושר עבודה. ביטוח זה אינו מכסה נזקי רכוש ולא יהיה תקף במקרה שהרכב נגנב או שנהג הרכב לא מחזיק ברשיון נהיגה ישראלי.

 

כמה עולה ביטוח חובה?

מחירו של ביטוח חובה מושפע מהגורמים הבאים:

·       גילו וניסיונו של הנהג- נהג ותיק ומנוסה ישלם פחות מנהג צעיר.

·         מין הנהג- נשים משלמות פחות מכיוון שסטטיסטית הן מעורבות פחות בתאונות דרכים הדורשות התערבות של חברת הביטוח.

·        עברו התחבורתי של הנהג- נהג שרשיונו לא נשלל בשנים האחרונות ישלם פחות, לעומת זאת נהג "בעייתי" בעל עבר תחבורתי לא מחמיא, יכול להיות במצב בו חברות הביטוח לא יסכימו לבטח אותו בביטוח חובה, הן פשוט לא מעוניינות בסיכונים  מיותרים. אבל אמרנו שאסור לנהוג ללא ביטוח חובה, אז מה עושים? לשם כך המפקח על הביטוח הקים גוף המכונה "הפול", גוף זה חייב לבטח כל נהג שמבקש לרכוש פוליסת ביטוח חובה. על מנת לבטח את רכבכם ב"הפול" תצטרכו לשלם בעד ביטוח החובה הרבה יותר מהמחיר הממוצע אצל חברות הביטוח הרגילות. לידיעתכם, אין חובה לרכוש פוליסת ביטוח חובה באותה חברת ביטוח בה תרכשו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. לשרותכם מחשבון תעריפי ביטוח חובה של משרד האוצר.

 

מה יקרה אם אנהג ללא ביטוח חובה?

אם בכל זאת נהגתם ברכב ללא ביטוח חובה ונקלעתם לתאונת דרכים, לרוב לא תהיו זכאים לפיצויים. רק הנפגעים (לא כולל הנהג) יהיו זכאים לפיצוי בגין נזקי גוף. הפיצוי הכספי במקרה כזה מוענק ע"י "קרנית", שהינה תאגיד ציבורי שהוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 ובמימון של כלל בעלי הרכבים המבוטחים בביטוח חובה, בעצם 5% מפרמיית ביטוח החובה של כל מבוטח מיועדת למימון קרן "קרנית". הקרן מפצה נפגעי תאונות "פגע וברח", נפגעים מרכב שבו נהג אדם ללא רשיון נהיגה או מרכב גנוב. אם רכבך לא מבוטח בביטוח חובה, "קרנית" רשאית לתבוע ממך החזר על הכספים ששולמו לנפגעים בתאונת הדרכים בה מעורב רכבך.

 

ביטוח צד ג'

מה זה ביטוח צד ג' ולמי הוא מתאים?

בדרך כלל מעורבים בתאונת דרכים שלושה צדדים: צד א' הוא בעל הפוליסה, צד ב' הוא חברת הביטוח וצד ג' הוא כל רכוש הנפגע כתוצאה מתאונת דרכים בה מעורב רכבך. ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות ומעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש של צד ג'. ביטוח צד ג' בלבד מיועד בעיקר לבעלי רכבים זולים וישנים מכיוון שלא משתלם להם לרכוש פוליסת ביטוח מקיף שלעיתים מחירה מגיע לשווי הרכב.

 

אם לא רכשתם ביטוח צד ג' וכתוצאה של תאונת דרכים גרמתם נזק לרכושו של אדם אחר, כלומר צד ג', תצטרכו לשלם מכיסכם על תיקון הנזק וגם על הוצאות תביעה אם ידרשו מאותו צד ג' שנפגע באשמתכם או מחברת הביטוח שלו. סכומי הנזק יכולים להגיע בקלות רבה לעשרות ומאות אלפי שקלים. אם בסלון שלכם לא מתרוצצת תרנגולת המטילה ביצי זהב, תעשו לעצמכם טובה ורכשו לפחות ביטוח צד ג'. תנו לחברת הביטוח שלכם לשלם על הנזק שנגרם באשמתכם.

ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.

 

ניתן להרחיב פוליסת ביטוח צד ג' בסיסית ולהוסיף שירותים נוספים כגון: שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

כמה עולה ביטוח צד ג'?

מחירי פוליסת ביטוח צד ג' משתנה מחברה לחברה ותלוי בסוג הרכב, גילו של הנהג, גובה סכום תקרת הכיסוי ועברו התחבורתי של הנהג.

 

ביטוח מקיף
 

מה זה ביטוח מקיף ולמי הוא מתאים?

ביטוח מקיף מעניק לכם שקט נפשי ובעצם נותן כיסוי לנזק הנגרם לרכבכם כתוצאה מתאונת דרכים, שריפה, השחתה בזדון ונזקי טבע כגון שיטפון או סופה. אם רכשתם ביטוח מקיף ורכבכם נגנב או חלקים ממנו נגנבו, תקבלו סכום כסף השווה לערכו של הרכב ביום הגניבה, או חלק חלופי במקום זה שנגנב. ערך הרכב נקבע בדרך כלל לפי מחירון לוי יצחק. לרוב תדרשו לשלם סכום כסף קטן יחסית בסך 800-2000 ₪ כהשתתפות עצמית, אלא אם רשום אחרת בתנאי הפוליסה שתרכשו. לידיעתכם, ביטוח צד ג' כלול בביטוח מקיף ואין צורך לשלם על ביטוח צד ג' בנוסף לתשלום על ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף מתאים לבעלי רכבים חדשים יחסית או לרכבים ישנים שערכם מגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

 

אילו מקרים ביטוח מקיף לא מכסה?

ביטוח מקיף אינו נותן כיסוי במקרה של גניבת חלקים וציוד שאינו מקורי, זאת אומרת שאם נגנב ציוד שהתקנתם בעצמכם, כמו חישוקים קלים, מערכת מולטימדיה או ציוד אחר, אכלתם אותה. ניתן להוסיף סעיף בפוליסה המבטח גם את הציוד הנ"ל, תמורת תשלום נוסף כמובן. מקרה נוסף בו הפוליסה לא תהיה תקפה הוא במקרה ובעל הרכב גורם לנזק בזדון או בגלל רשלנות, כלומר אם אתם עצבניים ומחליטים להוציא אגרסיות על רכבכם, או אם החלטתם שנמאס לכם מהרכב והשארתם אותו מונע ופתוח למשך כל הלילה "ובמקרה" הוא נגנב, תשלמו על הנזק מכיסכם.

בדרך כלל חברת הביטוח דורשת להתקין אמצעי מיגון נגד גניבה (אזעקה, קודן, כספת, איתורן וכו'), אם בכל זאת לא התקנתם את אמצעי המיגון הנדרשים ורכבכם נגנב, לא תהיו זכאים לפיצוי מחברת הביטוח. כנ"ל לגבי נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

 

ישנן חברות ביטוח שכלל לא יבטחו רכבים ישנים בני 10-15 שנים או לחילופין יעלו את פרמיית הביטוח עד כדי כך שתהפוך את העסקה ללא משתלמת. תופעה זו נובעת משתי סיבות עיקריות, האחת היא שקיים קושי להשיג חלקי חילוף לרכבים ישנים ואז יש צורך בשימוש בחלקים מקוריים ויקרים לתיקון רכב שניזוק, בדרך כלל זה לא משתלם לחברות הביטוח ולכן הן לא ממהרות לבטח רכבים ישנים בביטוח מקיף. סיבה נוספת היא שכל פגיעה ברכב ישן וזול יכולה לגרום לנזק השווה ליותר מ-50%-60% מערך הרכב ואז יש להכריז על אובדן מלא (טוטאל לוס) של הרכב ולזכות את בעליו בשוויו של הרכב במקום לתקנו.

 

כמה עולה ביטוח מקיף?
מחירו של ביטוח מקיף מושפע מהגורמים הבאים:
 

·      סוג הרכב- ככל שערכו של הרכב גבוה יותר כך מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר, מהסיבה הפשוטה שרכב יקר יותר דורש חלקים יקרים יותר ובמקרה של גניבה, הפיצוי ללקוח יהיה גבוה יותר. כמו כן, ישנם רכבים בעלי ערך דומה אך מחיר הפוליסה שונה, זאת משום שעפ"י הסטטיסטיקה, קיימים רכבים אשר נגנבים יותר מרכבים אחרים ולכן מחיר הפוליסה לרכבים אלו יהיה גבוה יותר. גם רכבים המוגדרים כרכבי ספורט יהיו בדרך כלל יקרים יותר לביטוח מהסיבה שרכבי ספורט בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מעורבים בתאונת דרכים, לפחות כך חושבים בחברות הביטוח. כדאי לקחת סעיף זה בחשבון עוד לפני רכישת הרכב.
 

·        מקום מגורים- אם אתם גרים סמוך לקו הירוק, כדאי שתדעו שזה עולה לכם בביטוח יקר יותר. זאת מכיוון שרוב הגניבות מתבצעות ע"י "חברינו" מהשטחים ורוב הגניבות הרכב בישראל מתבצעות דווקא ביישובים סמוכים לקו הירוק. גם מגורים באזורים מרובי שיטפונות ישפיעו לרעה על מחיר הביטוח.
 

·         גילו ונסיונו של הנהג/ים- פרמיית הביטוח נקבעת לפי גילו של הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב ולפי ותק רשיון הנהיגה שלו. מבחינת חברות הביטוח, נהג חדש ישלם יותר מנהג ותיק, נהג צעיר עד גיל 24 ישלם יותר מנהג שגילו מעל גיל 24, ונהג צעיר שהוא גם נהג חדש ישלם יותר מכולם.
 

·       העדר תביעות- אם הגשת בעברך תביעות לחברת הביטוח הן ישפיעו לרעה על מחיר הפרמיה מכיוון שאתה "נתפס" אצל חברת הביטוח כלקוח "בעייתי".
 

·         הרחבות וסעיפים נוספים- ניתן להרחיב פוליסת ביטוח מקיף ולהוסיף שירותים נוספים כגון שירותי גרירה,אספקת רכב חלופי במקרה הצורך, ביטוח שמשות, ביטוח רדיו דיסק והוצאות לצורך הגנה משפטית.

 

ביטוח מקיף חלקי

 

החל משנת 2004 אושר ע"י משרד האוצר והפיקוח על הביטוח לשווק פוליסת ביטוח רכב מקיף חלקי.

תוכלו להוזיל את מחיר הביטוח באופן משמועתיאם אחת מהאפשרויות הבאות מתאימה לכם:

 

·        ביטוח מקיף ללא כיסוי נזקי תאונה-  ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי על נזק הנגרם לרכב בתאונת דרכים. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יהיה מעורב בתאונת דרכים.
 

·         ]ביטוח מקיף ללא כיסוי במקרה של גניבת הרכב - ביטוח מסוג זה זהה בתנאיו לביטוח מקיף רגיל, למעט כיסוי במקרה שהרכב נגנב. ביטוח כזה יתאים למי שמשער שרכבו לא יגנב.

 

טיפים כללים לרכישת ביטוח רכב

 

·         אם ברצונכם לרכוש ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, בדקו אפשרות לקבלת מחיר מוזל "לחבילה" הכוללת ביטוח חובה + ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף באותה חברת ביטוח.

·         בדרך כלל ביטוח לנהג יחיד יהיה זול יותר מביטוח לכמה נהגים. אם נוהג ברכב רק נהג אחד או שניים אין צורך לבטח את הרכב לכל נהג.

·        העדר תביעות תמיד יעזור להוריד את מחיר פרמיית הביטוח, אם נגרם לרכבכם נזק קטן, נסו להסתדר ללא התערבות של חברת הביטוח. כך לא ירשמו תביעות בשמכם ופרמיית הביטוח לא תעלה בשנים הבאות.

·         אם רכבכם אינו בשימוש בשבתות וחגים יש להצהיר על כך לחברת הביטוח ותוכלו לקבל הנחה נוספת, זאת משום שאם אתם נוהגים פחות אז גם הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים פוחת. לחילופין, אם רכבכם נמצא בשימוש רק בסופי שבוע ניתן לקבל הנחה גם כן.

·         בצעו סקר שוק בין חברות הביטוח השונות והתמקחו על המחיר, נסו את חברות הביטוח הישירות וגם אצל סוכני הביטוח האישיים.

·         לפני ההשוואה בין מחירי הפוליסות בחברות השונות, דעו מה אתם משווים. שימו לב לסיכום הפרטים הבאים: 

o       רשאים לנהוג ברכב - בדרך כלל אין צורך בביטוח הרכב לכל נהג וכדאי לרשום רק את הנהגים שבאמת ינהגו בו כדי לזכות בהנחה. אם מדובר בנשים ו/או נהגים ותיקים ההנחה יכולה להיות משמעותית. במקרה הצורך תוכלו תמיד לבטח נהג נוסף או אחר לתקופה מסויימת במהלך הביטוח.
 

  oהשתתפות עצמית- בדרך כלל תדרשו לשלם סכום השתתפות עצמית כדי להפעיל את הביטוח. בד"כ סכום ההשתפות העצמית נמוך יותר במוסך הסדר, וודאו כי המוסכים המורשים לרכבכם נמצאים ברשימת מוסכי ההסדר. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות עצמית נמוך. 

o        מיגון נדרש- לעיתים מחיר הפוליסה זול אך המיגון הנדרש לאותה הפוליסה יהיה יקר מאד ולכן צריך לחשב את סכום הפרמיה כולל עלות המיגון. דאגו לוודא כי אתם מקבלים את הנחת המיגון ובחרו פוליסה הדורשת מיגון מינימלי ובמחיר הנמוך ביותר. סעיף זה רלוונטי לביטוח מקיף בלבד.
 

o        רכב חדש תמורת ישן- מקנה לכם את הזכות לקבל רכב חדש במקום רכבכם במקרה שלא ניתן לתקנו או שנגנב. בדרך כלל ניתן לרכבים חדשים עד שנתיים.
 

o      כינון אוטומטי - מבטח אתכם במקרה של העלאת הפרמיה עקב תביעת הביטוח, כלומר גם אם תתבעו את הביטוח הפרמיה שתשלמו בשנה הבאה לא תהיה יקרה יותר.
 

o  אחוז השתתפות עצמית בירידת ערך - האחוזים מסכום הרכב שתאלצו לשלם במקרה של ירידת ערך. לדוגמא אם נקבעה לרכב ירידת ערך של אחוז אחד כתוצאה מתאונה וההשתתפות העצמית בירידת ערך אף היא אחוז אחד - לא תקבלו כלום.
 

o      אחוז אובדן מלא - אחוז הנזק שנגרם לרכב לעומת מחירו המחייב הכרזת הביטוח על אובדן מלא (טוטאל לוס). ערך נמוך יותר טוב יותר עבורכם.
 

o      גבול אחריות (תקרת פיצוי) כלפי צד ג' - ביטוח צד ג' נותן כיסוי עד תקרה מסוימת המשתנה מחברה לחברה ובהתאם לפוליסה. אם תמצאו אשמים בתאונה עם רכב יוקרה או מספר רכבים רצוי שהנזק לא יעבור את סכום התקרה כי אז תאלצו להוציא כסף מכיסכם למימון ההפרש. נסו למצוא את הביטוח שנותן את תקרת הפיצוי הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר.
 

 oהוצאות הגנה משפטית - אם תצטרכו הגנה משפטית עקב מעורבותכם בתאונה תזכו להוצאות משפטיות עד לתקרה מסויימת ותאלצו לשלם השתתפות עצמית כפי שנקבעה בפוליסה. בחרו בפוליסה הדורשת סכום השתתפות מינימלי עם סכום הגנה משפטית מקסימלי.
 

o        תחבורה חלופית בתאונה, גניבה או אובדן גמור - וודאו כי כל מקרי הביטוח מכסים גם רכב חלופי. בידקו האם הרכב החלופי הינו בעל תיבת הילוכים אוטומטית ואם לא, כמה יעלה לכם לשדרג לרכב אוטומטי, וחשוב לא פחות לבחור בפוליסה המציעה רכב חלופי תוך פרק הזמן הקצר ביותר מקרות מקרה הביטוח שכן בחלק מהפוליסות תאלצו למצוא תחבורה חלופית נוספת לימים הראשונים.
 

 o שרותי גרירה וכיסוי שמשות - השרותים הנ"ל כבר הפכו לסטנדרטיים בביטוחים המקיפים אך בכל זאת רצוי לבדוק כי הם כלולים בפוליסה.

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא בטיחות

 • מבחני בטיחות חדשים: ב.מ.וו סדרה 1 וסדרה 3, פיג'ו 208, וג'יפ צ'ירוקי

  מבחני בטיחות חדשים: ב.מ.וו סדרה 1 וסדרה 3, פיג'ו 208, וג'יפ צ'ירוקי

  10.10.19 | חדשות רכב, בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך לארבעה רכבים חדשים. מי הצטיין ומי איכזב?

  ארגון Euro Ncap מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק אשר ערך למספר דגמים חדשים הרלוונטיים לשוק הישראלי. ב.מ.וו סדרה 1 וב.מ.וו סדרה 3 הצטיינו במבחן וזכו בציון מרבי של 5 כוכבים. ג'יפ צ'ירוקי ופיג'ו 208 מסתפקות בציון של 4 כוכבים בלבד. סדרת מבחני הריסוק האחרונה מצביעה בבירור על מגמת השתפרות כוללת

   
 • חברת איתוראן וחברת הסטארט – אפ הישראלית MDGo משתפות פעולה לפיתוח מערכת מצילת חיים

  חברת איתוראן וחברת הסטארט – אפ הישראלית MDGo משתפות פעולה לפיתוח מערכת מצילת חיים

  07.10.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  חברת איתוראן אמונה על הטמעת טכנולוגיה לזיהוי תאונת דרכים, ושידור המקרה באמצעות חיישנים מבית MDGo אשר ימסרו נתונים אודות חומרת הפצועים למד"א

  חברת איתוראן וחברת הסטארפ – אפ הישראלית MDGo חתמו על הסכם המשלב בין טכנולוגיות שתי החברות, ליצירת מערכת מצילת חיים, המאפשרת לשדר בזמן אמת מידע אודות קרות תאונה והשלכותיה על הפצועים בשטח למד"א. תאונת דרכים המערכת, אשר זכתה לכינוי "איתוראן SOS", משלבת חיישן מתוצרת MDGo, בעל יכו

   
 • שבעה דגמים חדשים מצטיינים במבחני הריסוק של Euro Ncap

  שבעה דגמים חדשים מצטיינים במבחני הריסוק של Euro Ncap

  08.09.19 | בטיחות

  ארגון Euro Ncap מפרסם את תוצאות מבחני הבטיחות שערך לשבע מכוניות חדשות אשר גרפו ציון מרבי של 5 כוכבים

  ארגון הבטיחות Euro Ncap פירסם את תוצאות מבחני הריסוק אשר ערך לשבע מכוניות חדשות: מרצדס EQC החשמלית, מרצדס CLA, סקודה קאמיק, סאנגיונג קורנדו, ב.מ.וו Z4, אאודי A1, ופורד פוקוס שהתייצבה למבחן חוזר לאחר שהתעדכנה. כל הדגמים התייצבו למבחן עם אבזור בטיחות הכולל בלימה אוטונומית עירונית ובין עירונית

   
 • סוזוקי קרוסאובר מקבל מערכות בטיחות מתקדמות

  סוזוקי קרוסאובר מקבל מערכות בטיחות מתקדמות

  03.09.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  סוזוקי קרוסאובר ישווק עם בלימה אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית כסטנדרט. המחיר התייקר ב- 1,000 ₪

  חברת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי לישראל, החלה בשיווק סוזוקי קרוסאובר עם מפרט בטיחות משופר הכולל מעתה בלימת חירום אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית מבוססת רדאר כסטנדרט. בנוסף כולל המפרט מערכת מובילאיי בהתקנה מקומית הכוללת בנוסף זיהוי תמרורים והתרעה על סטייה מנתיב הנסיעה. סוזוקי קרוסאובר

   
 • ארגון Euro NCAP מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש

  ארגון Euro NCAP מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש

  04.07.19 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מעניק 5 כוכבים במבחני הבטיחות לסקודה סקאלה, טסלה מודל 3 ומרצדס GLE

  ארגון הבטיחות Euro Ncep מפרסם תוצאות של סבב מבחנים חדש בו נבחנו 6 דגמים חדשים: סקודה סקאלה, קיה סיד, מרצדס GLE, מרצדס B קלאס, DS3 קרוסבק, וטסלה מודל 3. מזכ"ל הארגון, ד"ר מיכאל ואן רטינגן, סיפר כי הוא שמח מאוד לראות עוד ועוד רכבים חדשים שמתפקדים היטב במבחני הבטיחות של הארגון והמשמעות היא שהצרכנים מקב

   
 • חקיקה חדשה: רישיון רכיבה על אופניים חשמליים

  חקיקה חדשה: רישיון רכיבה על אופניים חשמליים

  20.06.19 | חוק ומשפט

  בהתאם להחלטת שר התחבורה, החל מחודש יולי 2019 תאסר רכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים ללא רישיון נהיגה או רכיבה. לאור זאת, מצאנו לנכון להביא בפניכם את המדריך המלא לתקנות החדשות בעניין

  ביום 1.7.2019 יכנסו לתוקפן תקנות חדשות אשר הותקנו מכוח הוראת שר התחבורה והבטיחות הדרכים, לפיהן רכיבה על אופניים חשמליים וקורקינט ממונע חשמלי (גלגינוע) מכל סוג, תצריך רישיון נהיגה ישראלי, רישיון נהיגה זר התקף בישראל, או אישור מעבר בחינת תאוריה או בחינה ייעודית לרכיבה. רוכבים בקורקינט חשמלי (

   
 • ניתוח נתוני הרלב"ד לשליש הראשון של שנת 2019

  ניתוח נתוני הרלב"ד לשליש הראשון של שנת 2019

  29.05.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  על פי הרלב"ד, תחילתה של שנת 2019 מסמנת עליה קלה לעומת אשתקד, עם 107 הרוגים בשליש הראשון של השנה

  הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) מפרסמת את נתוניה לארבעת החודשים הראשונים לשנת 2019 המציגים עליה של 2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בשליש הראשון של שנת 2019 נמנו 107 הרוגים לעומת 105 הרוגים בשליש הראשון של שנת 2018. תאונת דרכים. צילום: Pixabay עוד עולה מן הנתונים, כי בקרב 109 הה

   
 • גיר מקדם את נושא הבטיחות בדרכים

  גיר מקדם את נושא הבטיחות בדרכים

  28.05.19 | בטיחות

  מתחילת השנה ועד היום נהרגו בכבישים 123 אנשים, כ- 25 איש מדי חודש

  נושא הבטיחות בדרכים חודר לנו לתודעה על פי רוב לאחר תאונה מזעזעת ששמענו עליה, צפינו בתיעודה, או שהיינו עדים לקיומה. לצערנו לא אחת, כפי שהנושא עולה לתודעה הוא גם מהר מאוד עוזב אותה עד חלילה לתאונה הקטלנית הבאה שתזעזע אותנו. המצב שונה אצל אלו שחוו בעצמם תאונה קשה או שחלילה מי מקרוביהם חווה תאונה או חלי

   
 • כל מה שלא ידעתם על דלק

  כל מה שלא ידעתם על דלק

  27.05.19 | ביטוח רכב, מדריכים

  אחד הנושאים הכי מטרידים עבור נהגים רבים הוא צריכת דלק. את עלויות אחזקת הרכב אנו מחשבים לפיו, ונתון זה לעתים מעודד אותנו למכור את רכבנו ולחפש אלטרנטיבות אחרות. לכן, כדאי להכיר את המידע המהימן לגבי הנוזל הצהוב-כתום כדי לחסוך לנו רבות בתחזוקת הרכב

  ראשית חשוב לציין כי תחזוקה לא נכונה של הרכב עלולה לגרום לבעיות מכניות שונות וכתוצאה ישירה מכך להוצאות כספיות גדולות. ברוב המקרים, הוצאות אלו מכוסות על ידי ביטוח הרכב וכיום בעזרת הרבה מאוד אתרים ופלטפורמות שונות, ניתן להשוות מחירי ביטוח רכב. עם זאת, אם ברשותכם יש את המידע הנכון והמהימן לגבי "נוז

   
 • 7 דגמים חדשים הצטיינו במבחני הבטיחות של Euro Ncap

  7 דגמים חדשים הצטיינו במבחני הבטיחות של Euro Ncap

  22.05.19 | חדשות רכב, בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק שערך לשבעה רכבים חדשים וחשובים עבור השוק הישראלי. כל הדגמים גרפו ציון מרבי של 5 כוכבים

  ארגון הבטיחות Euro Ncap מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק חדשים אשר ערך ל- 7 דגמים: טויוטה קורולה, טויוטה ראב 4, מאזדה 3, לקסוס UX, אאודי e-tron, רנו קליאו, ופולקסווגן טי-קרוס. כל הדגמים בסדרה זו התייצבו למבחן עם עם אבזור בטיחות הכולל בין היתר בלימה אוטונומית עירונית ובין עירונית עם זיהוי הולכי רגל

   
 • מרצדס חושפת את דור העתיד של מערכות הבטיחות

  מרצדס חושפת את דור העתיד של מערכות הבטיחות

  21.05.19 | בטיחות

  מערכות הבטיחות העתידיות על פי מרצדס יתריעו לסביבה מפני סכנות על גבי מסכים, יעטפו את הנוסעים בכריות אוויר, ויספקו הגנה מירבית על פעוטות

  מרצדס מספקת לנו הצצה, אל דור העתיד של מערכות הבטיחות, אשר אמורות להיטמע בליין דגמי החברה העתידי. מערכות הבטיחות נועדו לספק הגנה אקטיבית ופאסיבית משופרת (למניעת תאונה ולמזעור נזקי תאונה בהתאמה) ועושות שימוש בטכנולגיית מצלמות, תשדורת אינטרנטית, רדאר, והקרנת התרעות על גבי צגים בחזית הרכב ובאחוריו. &nb

   
 • עליית המס הירוק במחירי כלי הרכב – כל מה שחשוב לדעת

  עליית המס הירוק במחירי כלי הרכב – כל מה שחשוב לדעת

  07.05.19 | ירוק, ביטוח רכב

  החל מה-1 באפריל 2019, חלו שינויים במיסוי כלי הרכב בישראל בעקבות עדכון המס הירוק החדש. מי יתייקר, מי יוזל ואיך בכלל קשורה פולקסווגן לשינוי במחיר של טויוטה פריוס?

  נתחיל מהשורה התחתונה, עדכון המס הירוק נועד לעודד שימוש ברכבים פחות מזהמים ואנו נסביר למה ומדוע. ככלל, כבר ניתן לומר כי השינויים במחירי כלי הרכב החדשים לא דרסטיים כפי שפורסם טרם עליית המחירים ובכל אופן לא ברמה שתשפיע באופן משמעותי על מחירי ביטוח רכב, למשל. פרסומים אלו נבעו בין השאר משאיפתם של יב

   
 • סוזוקי בלנו מקבלת מערכות בטיחות אקטיביות

  סוזוקי בלנו מקבלת מערכות בטיחות אקטיביות

  02.04.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  סוזוקי בלנו מתחדשת בבקרת שיוט אדפטיבית ובמערכת בלימה אוטונומית

  קבוצת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי לישראל, החלה בשיווק סוזוקי בלנו ברמת אבזור GLX ADAS המוסיפה למפרט מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות, ביניהן מערכת בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירת מרחק, ומערכת בלימה אוטונומית הפועלת החל ממהירות של 5 קמ"ש ועד למהירות המרבית. סוזוקי בלנו גרסת GLX ADAS החדש

   
 • מאזדה MX-5 המעודכנת 2019 בישראל

  מאזדה MX-5 המעודכנת 2019 בישראל

  27.03.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  הרודסטר האגדית מאזדה MX-5 מקבלת מנוע משופר בנפח 2.0 ליטרים בהספק 183 כ"ס ומערכות בטיחות חדשות. המחיר עומד על 249,000 ₪

  דלק מוטורס, יבואנית מאזדה לישראל, משיקה את מכונית הרודסטר האגדית מאזדה MX-5, הידועה בכינויה מיאטה, לאחר שעברה עדכון במסגרתו קיבלה מנוע משודרג ומערכות בטיחות חדישות. מאזדה MX-5 מציגה מימדים קומפקטיים, אורכה 3,915 מ"מ, רוחבה 1,735 מ"מ, גובהה 1,230 מ"מ, ובסיס הגלגלים באורך 2,310 מ"מ. תא המטען בנפח 130

   
 • רנו מגאן גרנד קופה 2019 מקבלת מנוע ואבזור בטיחות משופרים

  רנו מגאן גרנד קופה 2019 מקבלת מנוע ואבזור בטיחות משופרים

  14.01.19 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  רנו מגאן גרנד קופה מקבלת מנוע טורבו בנזין חדש בנפח 1.3 ליטרים ואבזור משודרג. המחיר החל מ- 133,990 ₪

  קרסו מוטורס, יבואנית רנו לישראל, מעדכנת את המשפחתית רנו מגאן גרנד קופה עם יחידת הנעה חדשה המשרתת בין היתר גם את דגמי ניסאן ומרצדס. יחידת ההנעה החדשה כוללת מנוע טורבו בנזין Tce בנפח 1.3 ליטרים בהספק 140 כ"ס ומומנט של 24.5 קג"מ ב- 1,600 סל"ד, המשודך לתיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים. תאוצה 0-100 קמ

   
 • הרכבים הבטוחים ביותר ב- 2018 על פי ארגון Euro NCAP

  הרכבים הבטוחים ביותר ב- 2018 על פי ארגון Euro NCAP

  16.12.18 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מכריז על הרכבים הבטוחים ביותר שנבחנו בשנת 2018

  ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP המבצע מבחני ריסוק לכלי רכב חדשים המשווקים באירופה, מפרסם את רשימת הרכבים הבטוחים ביותר שנבחנו במהלך שנת 2018. מבחני הריסוק שמבצע הארגון בודקים את מידת ההגנה על נוסעים בוגרים, ילדים, והולכי רגל בעת תאונה. בנוסף נבדק תפקוד מערכות הבטיחות המותקנות ברכב. מרצדס A

   
 • מבחני בטיחות חדשים: פיאט פנדה וג'יפ רנגלר מאכזבים

  מבחני בטיחות חדשים: פיאט פנדה וג'יפ רנגלר מאכזבים

  05.12.18 | בטיחות

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מפרסם את תוצאותיו למבחני ריסוק שערך למגוון רכבים חדשים. מי הצטיין ומי איכזב?

  ארגון הבטיחות Euro NCAP מפרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק חדשים אשר ערך ל- 9 דגמים. בין הדגמים הרלוונטיים לשוק הישראלי נמצאים וולוו S60, אאודי Q3, ב.מ.וו X5, יגואר i-Pace, יונדאי סנטה פה, ופיג'ו 508 אשר הצטיינו במבחן וזכו בציון מרבי של 5 כוכבים. בנוסף נבחנו ג'יפ רנגלר החדש ופיאט פנדה שהציגו ציונים נ

   
 • פולקסווגן גולף 2019 מקבלת מנועים חדשים ואבזור בטיחות משודרג

  פולקסווגן גולף 2019 מקבלת מנועים חדשים ואבזור בטיחות משודרג

  03.12.18 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  פולקסווגן גולף מתחדשת במנועי טורבו בנזין בנפח 1.0 ו- 1.5 ליטרים ובאבזור בטיחות נוסף

  צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן לישראל, מרעננת את מפרט המנועים והאבזור של פולקסווגן גולף לקראת שנת 2019. גרסת הכניסה תכלול כעת מנוע טורבו בנזין שלושה צילינדרים בנפח 1.0 ליטר בהספק 115 כ"ס ומומנט של 20.4 קג"מ ב- 2,000-3,500 סל"ד. המנוע משודך לתיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים DSG ומספק תאוצה 0-10

   
 • בבחינה: מיסוי אלטרנטיבי בהתאם לרמת הנסועה

  בבחינה: מיסוי אלטרנטיבי בהתאם לרמת הנסועה

  22.11.18 | חוק ומשפט, חדשות רכב מקומיות

  האם בקרוב יופחת המס על הרכב? רשות המיסים בוחנת אפשרות למיסוי תואם רמת נסועה

  כולנו יודעים, כי שיעור המס על הרכב בישראל הינו מהגבוהים בעולם. הרציונל הוא להטיל מס על מוצר אשר יוצר גודש, זיהום אוויר ותחלואה. בועידת פסגת הרכב השביעית של ישראל, בה מוצגות מיטב הטכנולוגיות והחדשנות בעולם הרכב בהשתתפות 650 נציגי חברות מובילות בענף, הועלתה על הפודיום בחינת מגמת שינוי, לפיה המס המוטל

   
 • חדש בישראל: פורד אדג' 2019 עם אבזור בטיחות משופר

  חדש בישראל: פורד אדג' 2019 עם אבזור בטיחות משופר

  20.11.18 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות

  רכב הפנאי שטח פורד אדג' מוצע מעתה עם חבילת בטיחות מקיפה כסטנדרט בכל רמות האבזור

  דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, מדווחת כי דגמי פורד אדג' 2019 ישווקו מעתה עם חבילת מערכות בטיחות מתקדמת כסטנדרט בכל רמות האבזור. חבילת הבטיחות המקורית כוללת מערכת למניעת סטייה מנתיב הנסיעה עם תיקון היגוי אקטיבי, מערכת לניטור שטחים מתים והתרעה על תנועה צולבת מאחור, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בל