המדריך המלא לביטוח הרכב

 

כל המידע הנחוץ לכם לדעת אודות ביטוחי הרכב, וטיפים להתנהלות נכונה

תגיות | ביטוח רכב

עולם ביטוח הרכב רווי במושגים ומונחים שונים. במדריך זה אנסה לפרט את ההבדלים ביניהם, וכמו כן, לפרט על סוגי הביטוח השונים, ממה מומלץ להיזהר, ומה יש לבדוק כאשר מתכוננים לעשות ביטוח לרכבכם החדש.

 

חוזי הביטוח השונים, הן בין חברות הביטוח, והן בין תחומי הביטוח השונים, נראים למראית עין דומים מאד, וכתוצאה מכך, רבים מאיתנו לא מבררים על הכיסויים הניתנים ולא בודקים את האותיות הקטנות- ומסתכלים בעיקר על המחיר שבשורה התחתונה. חשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם עדיף לשלם קצת יותר בכל חודש- ולהיות מכוסים בצורה טובה יותר לאורך כל תקופת הביטוח.

 

ביטוח רכבביטוח רכב

 

אילו ביטוחים קיימים?

 

על פי חוק- כל רכב המופעל על ידי מנוע בישראל- מחוייב בביטוח חובה. מומלץ לעשות גם ביטוחים נוספים על מנת למנוע הוצאות רבות כתוצאה מתאונה או גניבה של הרכב.

 

ביטוח חובה

 

החל משנת 1970, כל רכב מנועי הנוסע בישראל חייב בביטוח חובה. העובר על חוק זה- דינו שלושה חודשי מאסר בפועל, או קנס של 750 ₪. ביטוח החובה מכסה את הנזקים אשר גרמו לפגיעות גוף אצל כל המעורבים בתאונה- הנהג, הנוסעים ברכב, עוברי אורח, וכל מי שנגרם לו נזק ישיר מהתאונה. אולם, ביטוח החובה אינו מכסה נזקים אשר נגרמו לרכוש- הן של הפוגע והן של הנפגעים, או נזקים שנגרמו לסביבה, כך שאם הייתם מעורבים בתאונה בה גרמתם נזק לרכב נוסף- תיאלצו לכסות את הנזקים שנגרמו לו- מכיסכם הפרטי, וחברת הביטוח אינה תיאלץ לשאת בהוצאות אלו. בין חברות הביטוח, החוזים של ביטוחי החובה די אחידים ואין הבדלים משמעותיים- פרט למחיר. שימו לב! – אם הציעו לכם ביטוח חובה יקר באופן משמעותי מהמקובל בשוק, בטענה כי הוא מקיף יותר מהשאר? אל תאמינו לכך. הכיסוי הוא אחיד בין כל החברות. כאשר קונים רכב יד שניה- יש לעשות מיד עם העברת הבעלות גם ביטוח חובה, שכן אסור לנסוע עם הרכב ללא ביטוח חובה בתוקף. עותק של הביטוח חייב להימצא בכל רגע נתון ברכב בזמן הנהיגה.

 

ביטוח צד ג'

 

ביטוח זה אינו בגדר חובה, וניתן לבחור לעשותו רק אם רוצים. מומלץ לבחור לעשותו כיוון שהוא מכסה פגיעה ברכוש הצד הנפגע. ( אינכם רוצים לקחת את הסיכון לגרום נזק לרכב יוקרה ולתקן זאת מכיסכם הפרטי...). ההבדלים המהותיים בין הכיסויים של חברות הביטוח השונות הם בסכומי הכיסוי המקסימלי, ובסכום ההשתתפות העצמית. במידה והפרשי המחירים הם גדולים בין חברה אחת לאחרת- סביר שלא התמקחתם מספיק. שימו לב! מומלץ לבצע ביטוח צד ג' גם לרכב ישן, שכן הביטוח מכסה נזקים שנגרמים לרכב אחר- ולא לרכב שלכם. מומלץ לבדוק היטב את גובה הכיסוי המקסימלי שנותנת חברת הביטוח, ולוודא שהוא לא נמוך מדי. במידה וחלילה גרמתם לנזק חמור לרכבים מסויימים- עלות התיקון יכולה להגיע לסכומי כסף רבים, ואינכם מעוניינים להוציא זאת מכיסכם הפרטי.

 

ביטוח מקיף

 

ביטוח זה מכסה הכל, בכפוף לתנאי הפוליסה כמובן. הכיסוי בפוליסה זו הוא עבור פגיעות רכוש ברכב המבוטח, פגיעות כתוצאה משריפה, אסונות טבע וכל נזק שעלול להיגרם לרכב בעצם. מומלץ לעשות את הביטוח הזה כל עוד מחיר הפוליסה לא מהווה חלק גדול מערך הרכב. ההפרשים במחירים בין חברות הביטוח גדולים מאד ולכן מומלץ לבצע מחקר מקיף בין החברות. אם אתם רוכשים ביטוח מקיף, אין לכם צורך בביטוח צד ג', כי הוא כבר כלול בתוכו. יש לקחת בחשבון איזה כיסוי אתם צריכים ואיזה לא. ישנם כיסויים רבים אשר נותנים מענה לצרכים פרטניים של אנשים רבים, ולא כל כיסוי הוא הנכון עבורכם. לדוגמא, אם יש לכם שתי מכוניות ואתם מתגוררים באיזור עירוני, אולי ניתן להשתמש ברכב עיקרי אחד, ובשני להשתמש רק במקרים מועטים, ובכך לחסוך בעלויות הביטוח של לפחות אחד מהרכבים. בחלק מהביטוחים יש כיסויים לרדיו דיסק, ואם ברכבכם מותקנת מערכו אודיו מובנית- אין טעם לבטח את הפריט הזה באופן ספציפי. בנוסף, חשוב מאד לבדוק היכן ניתן לתקן את הרכב במקרים של תאונה, ולוודא שרשימת המוסכים היא נרחבת עד כמה שניתן. שימו לב! במידה ובבעלותכם רכב ישן, יש לבדוק את הכדאיות בביטוח מקיף. כמו כן, במקרים מסויימים הביטוח המקיף אינו משתלם גם ברכבים יקרים יותר שכן סכום ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה הוא גבוה מאד ואינו משתלם, ולכן תמיד מומלץ לבדוק מחירי ביטוח במספר חברות ביטוח ולא להסתפק במספר הצעות בודדות.

 

הכיסויים השונים שניתנים על ידי חברות הביטוח

 

כפי שנאמר, הפרשי המחירים בין חברות הביטוח קשורים לרוב להרחבות השונות אשר הן מציעות, ולכן מומלץ לבדוק אילו כיסויים מקבלים עם הפוליסה ואז להחליט מה הכי חשוב עבורכם:

 

ביטוח שמשות- ביטוח זה מכסה נזקים לשמשות הרכב, ברוב המקרים אינו כולל גג שמש. מקרים של ניפוץ השמשות הוא שכיח למדי, וכל פניה לפיצוי לחברת הביטוח כוללת כמובן גם השתתפות עצמית. על מנת למנוע זאת- רוכשים כיסוי שמשות כהרחבה לביטוח המקיף, וכך, במקרה של שמשה אשר נשברה, לא נצטרך להפעיל את הביטוח המקיף. רכבים אשר בהם מותקנת שמשה פנורמית, או לחילופין- שמשה עם מסנן קרני שמש- יש לבדוק האם הכיסוי כולל החזרים מיוחדים אלו.

 

ביטוח חדש תמורת ישן- ביטוח זה נעשה עבור רכבים חדשים בלבד ( עד 24 חודשים ), וכשמו כן הוא- אם הרכב שלכם נגנב- תקבלו פיצוי אשר יאפשר לכם לרכוש רכב חדש זהה.

 

רכב חלופי- רכב אשר מקבלים במקום הרכב שלכם אשר נהרס בתאונת, או נגנב. בקניית ביטוח זה יש לשים לב לשני דגשים- האחד הוא פרק הזמן שניתן לכם הרכב לאחר המקרה, והשני הוא איזה סוג רכב מוצע. האם מדובר באותה קטגוריה לה משוייך הרכב שלכם, או ברכב מקטגוריה זולה יותר.

 

ביטוח גרר- ביטוח המכסה את גרירת האוטו במקרה של תאונה או תקלה. חשוב לוודא שהביטוח מכסה גרירה מכל מקום בארץ- לכל מקום בארץ. שימו לב- במידה והרכב שלכם נתקע וטופל במוסך- שמרו על הקבלה, שכן במידה והרכב ייתקע שוב לאחר מכן, והסיבה היא תקלה אחרת ברכב- עדיין תהיו זכאים להחזר על הגרירה.

 

ביטוח רדיו- ביטוח זה מכסה נזק מגניבת הרדיו שבתוך הרכב. כיום ברוב הרכבים מערכת הרדיו מותקנת כחלק מהרכב, ולכן הביטוח הנ"ל אינו רלוונטי להם.

 

השוואת מחירים - באינטרנט או מול סוכני הביטוח?

 

כיום אין חשיבות גדולה כל כך לדרך בה אתם עורכים את השוואת המחירים. באינטרנט כל המידע זמין ונגיש בכל עת, ואפשר לקבל את כל הפרטים בלחיצת כפתור. אך כאשר מדברים טלפונית עם נציג- יש את אפשרות ההתמקחות, אשר לעיתים עוזרת. חשוב לזכור כי ההבדלים במחירים הם גם בין סוגי הרכב השונים, וגם בין הנהגים. חברות הביטוח קובעות את מחיר הפוליסה לפי מספר רב של קריטריונים- מקום מגורים, קומת מגורים, סוג הרכב, היסטוריה של נהיגה ועוד.

 

בשנים האחרונות השתנה במעט מעמד סוכני הביטוח, ולשוק נכנסו חברות הביטוח הישיר אשר מספקות פתרונות ביטוח זולים יותר ללא הצורך בתשלום עמלה לסוכן. חברות כמו ביטוח 9000000 הפכו את שוק הביטוח לתחרותי יותר מתמיד וניתן לומר שבזכותן המודעות ליכולת להוזיל את מחירי הביטוח הלכה וגדלה, וסוכני ביטוח רבים כיום נאלצים להתאים עצמם למצב החדש בו הם לאט לאט נדחקים לשוליים ומאבדים נתחי שוק נכבדים.

 

בשורה התחתונה- כמה נשלם?

 

אם כן, בביטוח החובה- יש להתמקד במחיר ולבחור בנמוך ביותר. בשאר הביטוחים העניין כבר מסובך מעט יותר. מומלץ תמיד לערוך השוואות מחירים בין לפחות 3 או 4 חברות ביטוח. אם ההיסטוריה שלכם כנהגים נקייה, ואין לכם עבירות ושלילות- תוכלו לקבל מחברת הביטוח שלכם הצעה זולה וטובה. החליטו אילו כיסויים נוספים אתם צריכים/ רוצים, ואילו כיסויים אינם נחוצים לכם. אל תמהרו להתחייב לחברת ביטוח. קחו את כל ההצעות ותחשבו על כך.

 

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

 • איתוראן מתריעה מפני זינוק בגניבות רכב עקב משבר הקורונה

  איתוראן מתריעה מפני זינוק בגניבות רכב עקב משבר הקורונה

  26.03.20 | חדשות רכב מקומיות, ביטוח רכב

  חברת איתוראן מדווחת על גידול בגניבות רכב הנובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעלים

  שחר שרצקי, סמנכ"ל בחברת איתוראן, מוסר כי: "המיתון במשק כתוצאה ממשבר הקורונה יביא לגל גניבות גדול של כלי רכב". שרצקי מעריך שהיקף גניבות הרכב בחודשים הקרובים יהיה בשווי של למעלה מ- 500 מיליון ₪. משחטת רכב אחת הסיבות המרכזיות לגידול בגניבות כלי רכב נובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעל

   
 • קבוצת מנורה מציעה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה

  קבוצת מנורה מציעה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה

  08.03.20 | ביטוח רכב

  קבוצת מנורה מבטחים מעניקה הטבה בביטוח רכב למבודדי הקורונה - בני משפחה מקרבה ראשונה יוכלו לנהוג ברכב ולעזור בשמירה על שגרת החיים

  בשל התפרצות נגיף הקורונה, מנורה מבטחים מעניקה הטבה ייחודית ללקוחותיה המבוטחים בביטוח רכב שנמצאים בבידוד עקב חזרה משהייה בחו"ל. ההטבה ניתנת ללא עלות וכוללת זכאות לכיסוי ביטוחי של כל נהג (כולל נהג צעיר וחדש) מקרבה ראשונה של בעל פוליסת הביטוח הנמצא בבידוד עד 14 יום מחזרתו מהמדינות המחייבות כניסה לבידוד

   
 • איך מבטחים מכוניות אספנות?

  איך מבטחים מכוניות אספנות?

  04.03.20 | ביטוח רכב, מדריכים

  אם אתם אוהבים רכבים ישנים ומיוחדים בטח תשמחו לדעת שניתן גם לבטחם ולישון בשקט בלילה

  לאורך השנים, דגמים רבים של מכוניות יוקרה וספורט הפכו מרכב ששימש את הנהג לנסיעה ממקום למקום וכסמל סטטוס, למוצר אספנות. חלק מהבעלים של כלי הרכב הללו רוכשים אותם כדי לנסוע בהם מפעם לפעם ואחרים כדי להציגם לראווה בתערוכות. ביטוח רכב למכוניות אספנות שונה מביטוח לרכב רגיל הן בגלל ערכו הגבוה של הרכב והן בגל

   
 • כל המידע על תאונות בין קורקינט וכלי רכב

  כל המידע על תאונות בין קורקינט וכלי רכב

  06.02.20 | חוק ומשפט, ביטוח רכב

  מספר תאונות הדרכים בין כלי רכב ממונעים וכלי רכב עלה מאוד בשנים האחרונות. בעוד אנו עדים למחלוקת הגדולה בין הולכי הרגל הצועדים על המדרכה וובעלי הקורקינט והאופניים החשמליים הפוגעים בהם, פחות מידע קיים על זכויותיהם וחובותיהם של רוכבי כלים אלו

  האם קורקינט חשמלי מוגדר ככלי רכב? על מנת לעמוד על הקושי שבסוגית פגיעת רכב ברוכב על קורקינט חשמלי יש לבחון האם בית המשפט מתייחס לקורקינט ככלי רכב? לפי הפסיקות האחרונות בנושא, כאשר רכב פוגע ברוכב על קורקינט חשמלי החוק יהיה זהה לפגיעה בהולך רגל. הדבר דומה מאד לרוכב על סקייטבורד או על רולר בליי

   
 • תאונת דרכים בין רכב לאופניים חשמליים: המדריך למבוטח

  תאונת דרכים בין רכב לאופניים חשמליים: המדריך למבוטח

  06.01.20 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  במקרה של תאונת דרכים בין שתי מכוניות המצב הביטוחי די ברור. אבל מה הכללים במקרה של תאונה בין רכב לבין אופניים חשמליים או קורקינט? הנה מה שחשוב לדעת

  הסיפורים האלה לא זרים לאיש ובטח לא למי שעולה על ההגה באיזור עירוני: תאונות אשר יכלו להימנע בין רכבים לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, שעלו על הכביש ברבבותיהם בשנים האחרונות. בנוסף, רק לאחרונה החל מהלך אשר מבסס בחקיקה את מעמדם של כלים אלה, שעד לאחרונה לא נחשבו בעיני החוק ככלי רכב. כיום, הדבר העיקרי

   
 • שוטף פלוס: איך והיכן לצפות בשטפונות בצורה בטוחה?

  שוטף פלוס: איך והיכן לצפות בשטפונות בצורה בטוחה?

  06.01.20 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  המערכת החורפית שהגיעה לאזורנו הביאה עימה גשמים כבדים בכל רחבי הארץ. שוקלים לצאת השנה להרפתקה החורפית המכונה ״ציד שטפונות״? כדאי שתכירו את כללי הבטיחות לפני שתצאו לדרך

  צפייה באירועי שיטפון יכולה להיות מרהיבה, אך יש להימנע מסיכונים מיותרים ולהישמע באופן מלא להנחיות בטיחות והתנועה של הכוחות בשטח. בדקו את התחזית באתר השירות המטאורולוגי ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים כדי שלא תעשו את כל הדרך לשווא. בנוסף לבדיקה של הנחיות הבטיחות, יש לוודא כי אתם עצמכם מוגנים ומכוסים

   
 • כל מה שלא ידעתם על דלק

  כל מה שלא ידעתם על דלק

  27.05.19 | ביטוח רכב, מדריכים

  אחד הנושאים הכי מטרידים עבור נהגים רבים הוא צריכת דלק. את עלויות אחזקת הרכב אנו מחשבים לפיו, ונתון זה לעתים מעודד אותנו למכור את רכבנו ולחפש אלטרנטיבות אחרות. לכן, כדאי להכיר את המידע המהימן לגבי הנוזל הצהוב-כתום כדי לחסוך לנו רבות בתחזוקת הרכב

  ראשית חשוב לציין כי תחזוקה לא נכונה של הרכב עלולה לגרום לבעיות מכניות שונות וכתוצאה ישירה מכך להוצאות כספיות גדולות. ברוב המקרים, הוצאות אלו מכוסות על ידי ביטוח הרכב וכיום בעזרת הרבה מאוד אתרים ופלטפורמות שונות, ניתן להשוות מחירי ביטוח רכב. עם זאת, אם ברשותכם יש את המידע הנכון והמהימן לגבי "נוז

   
 • עליית המס הירוק במחירי כלי הרכב – כל מה שחשוב לדעת

  עליית המס הירוק במחירי כלי הרכב – כל מה שחשוב לדעת

  07.05.19 | ירוק, ביטוח רכב

  החל מה-1 באפריל 2019, חלו שינויים במיסוי כלי הרכב בישראל בעקבות עדכון המס הירוק החדש. מי יתייקר, מי יוזל ואיך בכלל קשורה פולקסווגן לשינוי במחיר של טויוטה פריוס?

  נתחיל מהשורה התחתונה, עדכון המס הירוק נועד לעודד שימוש ברכבים פחות מזהמים ואנו נסביר למה ומדוע. ככלל, כבר ניתן לומר כי השינויים במחירי כלי הרכב החדשים לא דרסטיים כפי שפורסם טרם עליית המחירים ובכל אופן לא ברמה שתשפיע באופן משמעותי על מחירי ביטוח רכב, למשל. פרסומים אלו נבעו בין השאר משאיפתם של יב

   
 • החורף כאן: נהיגה זהירה בעונת התפוזים

  החורף כאן: נהיגה זהירה בעונת התפוזים

  30.11.16 | בטיחות, ביטוח רכב, מדריכים

  נדמה שנהיגת חורף מפתיעה את הנהג הישראלי כל שנה מחדש. סוג כזה של נהיגה מחייב מוכנות של הרכב ושלכם מכיוון שכל בעיה קטנה יכולה להפוך לצרה של ממש. כך תיערכו

  במזג האוויר הישראלי, עונות השנה לא כפופות לתאריכים שקבענו להן. אבל אם אתם צופים במשחקי הכס או מסתכלים מבעד לחלון אתם כבר יודעים שהחורף כאן. הוא מביא איתו קור ועננות כבדה וגם קצת גשם, וכל אלה משנים לחלוטין את תנאי הנהיגה שלהם אנחנו מורגלים. הנהיגה בחורף צריכה להיעשות מתוך היערכות ר

   
 • השוואת סוגי ביטוח רכב

  השוואת סוגי ביטוח רכב

  25.12.15 | ביטוח רכב, מדריכים

  מתלבטים איזה סוג ביטוח רכב מתאים לכם? קבלו 10 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להחליט

  רכישה של ביטוח רכב היא חובה על פי חוק (ביטוח חובה), או מומלצת ביותר כדי לספק שקט נפשי ומענה כספי בעת הצורך (ביטוח מקיף וביטוח צד ג'). מה שחשוב להדגיש הוא שהתחום הנוכחי נחשב למורכב בכל קנה מידה, עם סוגים שונים של פוליסות המוצעים על ידי החברות השונות. לפניכם עשרה משתנים שחייבים להיכ

   
 • כיסוי לפנסים ולמראות הצד ברכב, בלעדי לחברת ביטוח ישיר

  כיסוי לפנסים ולמראות הצד ברכב, בלעדי לחברת ביטוח ישיר

  02.10.14 | ביטוח רכב

  ביטוח ישיר תציע תיקון והחלפה של פנסים או מראות הרכב ללא רישום עבר ביטוחי

  חברת הביטוח הישיר הראשונה בישראל מציעה כיסוי ביטוחי חדש כתוספת משתלמת לביטוח המקיף לרכב: כיסוי לפנסים ומראות. ביטוח זה יאפשר למבוטחים תיקון והחלפה של פנסים או מראות צד שניזוקו והתביעה לא תחשב לצורך עבר ביטוחי, בדומה לכיסוי שבר שמשות אשר קיים כבר שנים בביטוח מקיף. עלות הכיסוי תהיה 55 ₪ לשנה ותספק החל

   
 • בכביש - אל תהיה צודק, תהיה חכם

  בכביש - אל תהיה צודק, תהיה חכם

  15.06.14 | ביטוח רכב

  "תהיה חכם - לא צודק", זו לא סתם קלישאה. בכביש, יותר מבכל סיטואציה אחרת, חייבים לשמור על איפוק וקור רוח

  התרחיש הבא קרה לרובינו. תוך כדי נסיעה שקטה ורגועה- רכב אחר נכנס בנו מאחור. קצת פאניקה ועצבים מלווים בתחושה של הקלה כאשר מגלים שכולם בסדר וללא פגיעות בגוף. אך הרכב? נפגע קשות. בשלב זה רובינו משוכנעים באשמתו הברורה של הרכב הפוגע, ולכן,למרבית הפלא- נוהגים "לחפף" בשלב הבא. אמנם אתם בטוחים כי הרכב הפוגע

   
 • כיצד עליי לנהוג כשהרכב שלי נפרץ?

  כיצד עליי לנהוג כשהרכב שלי נפרץ?

  15.06.14 | ביטוח רכב

  גיליתם שרכבכם נפרץ? חשוב מאד לא לאבד את העשתונות, ולפעול בהיגיון. להלן כמה כללי יסוד

  אתה מגיע אל רכבך, וחשכו עיניך. גילית שפרצו לך לרכב. לאחר שמפלס הלחץ התאזן במעט, ואחרי שהבנת שצריך להתחיל לפעול בעניין- הגיע הזמן לנסות ולאמוד את הנזק. אבל מה עושים? אל מי פונים קודם? אל חברת הביטוח? אל המשטרה? האם לגעת באוטו? האם מותר להזיז אותו מהמקום? ביטוח רכב הצעד הראשון- פניה

   
 • מדריך בנושא גובה הפרמיה בביטוח רכב

  מדריך בנושא גובה הפרמיה בביטוח רכב

  11.12.13 | ביטוח רכב

  בידקו האם תוכלו להוזיל את הפרמיה בביטוח הרכב שלכם

  איך להוזיל את עלות הביטוח לרכב?בעקבות הרפורמה בענף הביטוח עשוי ההפרש בין תעריפי ביטוח חובה או מקיף להגיע למאות שקלים. כאשר בוחרים חברת ביטוח יש לשים לב לניסיון מול החברה, למדיניות ניהול התביעות ולמספר התשלומים שהחברה מאפשרת עבור תשלום דמי הביטוח. אך יחד עם זאת, אין ספק כי הפרמטר החשוב ביותר הוא גובה

   
 • ביטוח חובה לרכב - מהו ומהם הכיסויים הכלולים בו

  ביטוח חובה לרכב - מהו ומהם הכיסויים הכלולים בו

  11.07.13 | ביטוח רכב

  מהו ביטוח חובה, מה הוא אינו מכסה ומהם ההבדלים בין פוליסות הביטוח השונות?

  כל מי שיש ברשותו רכב, מכיר בוודאי את החשיבות של ביטוח חובה. למעשה, נהיגה ללא הביטוח מהווה כיום עבירה פלילית לכל דבר ועניין, אשר העונש האפשרי עליה עלול להיות קנס כספי כבד, שלילת רישיון או אפילו מאסר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שביטוח החובה נועד גם לסייע לנהגים במקרים מסוימים – מה בדיוק הוא מכסה? &

   
 • 20% הנחה לרוכשים ביטוח בסמארטפון

  20% הנחה לרוכשים ביטוח בסמארטפון

  01.02.13 | ביטוח רכב, מבצעי רכב

  ביטוח ישיר מאפשרת רכישת ביטוח מקיף דרך אתר מותאם לסלולר

  ישראל היא מדינה מקוונת, כמעט כל פעולה ניתן לבצע בארץ דרך האינטרנט, החל מקבלת שירותים ממשרדים ממשלתיים, זימון תורים, הזמנת כרטיסים להופעות וסרטים, ורכישת כל דבר העולה לראשכם. כמו כן, בשנים האחרונות גילו אזרחי ישראל את הטלפון החכם, או פשוט סמראטפון, וזונחים את הטלפון הישן. הסמראטפונים הם למעש