סקירת מערכת התרעה MOVON

 

מערכת MOVON מצטרפת לשוק מערכות ההתרעה מפני תאונות דרכים, יצאנו לבדוק איך היא עובדת בכבישי ישראל

תגיות | מובאון, movon

מדינת ישראל יזמה בשנת 2013 תכנית תמריצים המעניקה הטבת מס למכוניות חדשות שיצוידו במערכות בטיחות מתקדמות. התקנות תקפות עבור מערכות מקוריות מפס הייצור וגם כאלה שהותקנו במכוניות לאחר הגעתן לארץ. כתוצאה מהעידוד הממשלתי הותקנו בישראל עשרות אלפי מערכות התרעה ברכבים פרטיים, רובן מתוצרת מובילאיי (Mobileye) שנהנתה משליטה כמעט בלעדית בשוק ונרכשה לא מזמן ע"י אינטל בסכום אסטרונומי של 15.3 מיליארד דולר.

 

מערכת מובאוןמערכת מובאון

 

בנוסף, תקנה של משרד התחבורה מנובמבר 2016 חייבה רכבים מסחריים כבדים בהתקנת מערכות בטיחות עם יכולת לניטור מרחק מלפנים והתרעה מפני סטייה מנתיב הנסיעה. גם בתחום הרכבים המסחריים שלטה מובילאיי הישראלית.

 

חברת איווקס (Awacs‏) אשר שיווקה במשך שנים את מערכות הבטיחות של חברת מובילאיי הציגה בשנת 2011 מערכת בטיחות מתחרה, ובניגוד למובילאיי שהסתפקה במצלמה אחת, ציידה איווקס את מערכת הבטיחות במצלמה ורדאר ולכן הייתה יקרה יותר והצליחה פחות.

 

מערכת מובאוןמערכת מובאון

 

לאחרונה הצטרפה לשוק מערכת חדשה בשם MOVON המיוצרת בקוריאה ומשווקת על ידי חברת א.ד.י מערכות, ספקית ומתקינה של אבזור מקומי לרכבים חדשים הפועלת באתרי המסירה של מספר יבואני רכב בישראל. לקחנו מכונית בה מותקנת מערכת MOVON לנסיעת מבחן בכדי לבחון את פעולתה.

 

איך עובדת המערכת?

 

המבנה הפיזי של מערכת MOVON מזכיר מאוד את זה של מובילאיי. במרכז השמשה הקדמית למעלה מותקנת תושבת המצלמה הכוללת מספר מתגים לשליטה בחלק מהפונקציות, ובתחתית השמשה מצד שמאל מותקן צג ההתראות עם לחצני שליטה במידת הרגישות ותכונות המסך. לדגם הנבחן (MDAS-3LF) יכולות לזיהוי סטייה מנתיב הנסיעה, וקרבה מסוכנת לרכב מלפנים, שתיהן עם מספר רמות רגישות הנתונות לבחירתו של הנהג. למערכת שתי פונקציות נוספות - מצלמת DVR מובנת המאפשרת להקליט גם שמע, ופיצ'ר לסיוע בפקקי תנועה המעדכן את הנהג על התקדמות של הרכב מלפנים.

 

מערכת מובאוןמערכת מובאון

 

גודלו של הצג מספק והנהג לא נדרש למאמץ מיוחד בכדי להבחין בהתראות הוויזואליות. בכל זמן מוצגים על המסך סימוני הנתיב מימין ומשמאל, וההתרעות על סטייה מנתיב הנסיעה מתחילות ממהירות 45 קמ"ש. כאשר הנתיבים מסומנים בכתום המשמעות היא שהמערכת לא מצליחה לזהות את הסימונים על פני הכביש, סימון ירוק מודיע שההתרעה פעילה והזיהוי צלח, סימון אדום משמעותו שהנהג חצה את סימון הנתיב ללא איתות.

 

במבחן שלנו הורגש כי דרגה 5 הרגישה ביותר מעניקה מספר מוגזם של התראות ובחרנו להישאר רוב הזמן בדרגה 3 המתריעה באופן ההגיוני ביותר בעינינו. במבחן נהגנו במגוון כבישים, חלקם חדשים ומסומנים היטב, חלקם כבישים פרבריים ישנים בהם סימון הנתיב לא תמיד בולט, וחלקם כבישים המצויים תחת עבודות אחזקה. נציין כי בכבישים מסומנים היטב פעלה המערכת ללא דופי. בכבישים בהם הסימון פחות בולט, הראה החיווי אי הצלחה בזיהוי הנתיב ולמעשה אי יכולת התרעה על סטייה. באופן מעניין, דווקא בנסיעה לילית באותם הכבישים הזיהוי היה מוצלח יותר.

 

מערכת מובאוןמערכת מובאון

 

מערכת הסיוע לשמירת מרחק זיהתה ברוב המכריע של המקרים את רכב שמלפנים. כאשר המרחק תקין מופיע במסך רכב בצבע ירוק עם מספר המתאר את המרחק ממנו בשניות. במצב של קרבה מסוכנת יופיע הרכב בצבע אדום. גם כאן העדפנו את רמת הרגישות האמצעית 3. המערכת מעניקה התרעה קולית על אי שמירת מרחק רק במצב של התקרבות מהירה לרכב מלפנים אשר מתורגמת לסכנת התנגשות מיידית. נתקלנו במספר מקרים בהם זיהתה המערכת רכב חונה או מכשול נייח והפעילה את צליל ההתרעה.

 

מערכת הסיוע בפקקים אמורה לזהות התקדמות של הרכב העומד מלפנים ולהתריע אם עברו 2 שניות והנהג לא התחיל בנסיעה. לא ביצענו מדידת זמנים מדוייקת, אך בזמן המבחן התקבלו ההתרעות במקביל להתחלת התנועה של הרכב מלפנים. הרעיון חביב אך עשוי ליצור מצב בו נהגים ירשו לעצמם להתעסק בנייד ולא להתרכז במה שמתרחש סביבם בכביש.

 

הפיצ'ר האחרון שבדקנו הוא מצלמת הדרך המובנת. המערכת כולה למעשה מבוססת על מצלמה אשר "רואה" את המתרחש בכביש ומזהה סכנות המתורגמות להתרעות ויזואליות וקוליות. במערכת MOVON מקבלת המצלמה תפקיד נוסף של הקלטת הנסיעה. ניתן להקליט את הקול בתוך תא הנוסעים או להסתפק בהקלטת וידאו שקטה.

 

המצלמה מחלקת את ההקלטה לסרטונים קצרים באורך 60 שניות ושומרת אותם בכרטיס זיכרון המותקן בתושבת המצלמה. כאשר אוזל הזיכרון הפנוי בכרטיס נמחקים הסרטונים הישנים למעט במקרים בהם הורגשה בלימה חזקה או תנועה קיצונית של הרכב, אז יישמר הסרטון אוטומטית. בנוסף קיים לחצן המאפשר לנהג לשמור קטע מסוים כך שלא ימחק.

 

צפינו במספר סרטונים שהוקלטו בנסיעות שלנו. איכות הצילום גבוהה והתמונה ברורה וחדה. ניתן לראות לא מעט פרטים ולזהות בקלות את מספרי הרישוי של הרכבים הנעים סביב. איכות הצילום טובה גם בחשיכה וניתן להבחין במתרחש על הכביש וברכבים הנוסעים מלפנים. למצלמה עדשה רחבה אך מסגרת התושבת מגבילה אותה מהצדדים ומלמטה ומופיעה גם בסרטונים. מצלמת הדרך המובנת היא תוספת מבורכת שעשויה לסייע לנהגים להוכיח את חפותם מאשמה בתאונת דרכים או בעבירות תנועה.

 

סרטון רשמי מערכת מובאון

 

סיכום

 

לאחר מספר ימי נהיגה, כמעט התרגלנו למערכת MOVON וכמות ההתרעות שקיבלנו ממנה פחתה. ניתן לומר כי יש אלמנט "מחנך" במערכת הבטיחות וכמעט מבלי להבחין נהגנו יותר בזהירות בכדי לקבל פחות הערות. פיצ'ר הסיוע לנסיעה בפקקים חביב אך לא מהווה יתרון משמעותי. מצלמת הדרך לעומת זאת מספקת איכות טובה וחוסכת מהנהג חיבור של מכשיר נוסף ושלל חוטים וכבלים נוספים בתא הנוסעים. יתרון נוסף עליו סיפרו לנו בא.ד.י מערכות הוא אפשרות לעדכונים במידת הצורך ע"י קבלת קובץ במייל והעברתו למערכת על גבי כרטיס הזיכרון.

 

התחרות מבורכת וכך גם הגדלת מספר האופציות המוצעות לצרכן הישראלי. עלותה של מערכת MOVON היא 2,500 ₪ כולל מע"מ, התקנה, ואחריות ל- 3 שנים. חברת א.ד.י מערכות מפעילה מוקד שירות לקוחות הפועל 24/7 לסיוע במקרה של תקלה. במקרה הצורך יופנו הרוכשים אל מתקינים ברחבי הארץ אשר עובדים בשיתוף פעולה עם החברה.

 

המערכת שנבחנה לא מיועדת להתקנה על רכבים חדשים טרם המסירה ללקוח אלא לרכבים משומשים לצורך קבלת הנחה במחיר ביטוח החובה, ולרכבים מסחריים המחויבים במערכות התרעה עפ"י תקנה של משרד התחבורה. בכוונת משרד התחבורה ליזום בהמשך חקיקה נוספת אשר תעניק החזרים בתשלום אגרת הרישוי עבור נהגים שיתקנו ברכבם מערכות התרעה מפני תאונות.

 

מערכת MOVON MDAS-3LF שבחנו תפקדה כראוי ולא נופלת ממערכות מובילאיי בהם התנסנו בעבר. בהמשך השנה תצטרף להיצע של א.ד.י מערכות גרסה מתקדמת יותר של מערכת MOVON עם יכולת לזיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים. הגרסה הבכירה מיועדת להתקנה ברכבים חדשים ולמעשה תתחרה באופן ישיר במערכת של חברת מובילאיי.

 

אנו סבורים שמערכות התרעה מפני סכנות בדרכים יכולות להפוך את הכבישים לבטוחים יותר אך אינן מהוות תחליף למערכות בטיחות מקוריות עם יכולות תגובה אקטיביות. משרד התחבורה מבצע צעדים מבורכים לעידוד התקנת מערכות אלו ברכבים משומשים, ואנו מאמינים שהתחרות תאפשר לרוכשים לקבל תמורה טובה יותר עבור כספם.

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא טכנולוגיה

 • ב.מ.וו X5 בגרסת תא דלק מימני יוצג בשנת 2022

  ב.מ.וו X5 בגרסת תא דלק מימני יוצג בשנת 2022

  01.04.20 | טכנולוגיה

  ב.מ.וו רואה בטכנולוגיית תאי הדלק חלופה לטעינה חשמלית ומדווחת כי תציג דגם ראשון בשנת 2022

  ב.מ.וו מודיעה כי תשיק במחצית הראשונה של העשור הנוכחי רכב ביצור סדרתי המונע באמצעות טכנולוגיית תאי דלק מימני. עד אז, צפויה ב.מ.וו להציג בשנת 2022 גרסת הנעה כזו לרכב הפנאי ב.מ.וו X5 אשר יהווה ניסוי כלים לקראת השקת דגם סדרתי שזמין לרכישה. ב.מ.וו X5בגרסת תא דלק מימני על פי ב.מ.וו, מערכ

   
 • 9 יתרונות למצלמות כחלופה למראות צד

  9 יתרונות למצלמות כחלופה למראות צד

  26.03.20 | טכנולוגיה

  מרצדס מטמיעה במשאיותיה מצלמות במקום מראות צד קונבנציונליות ומסבירה מדוע הטכנולוגיה צפויה להגיע אל כל המכוניות בעתיד

  מרצדס צופה כי מראות הצד המוכרות לנו יפנו בעתיד הקרוב את מקומן לטובת מצלמות צד מזעריות. אמנם אין מדובר ברעיון חדש. מצלמות צד כבר מוצעות ברכבים חשמליים סדרתיים כגון אאודי e-tron והונדה e, ויצרניות נוספות בדרך. מרצדס מציעה מצלמות צד במשאית מרצדס אקטרוס אשר הוכתרה כמשאית השנה באירופה לשנת 2020 ותחל להטמ

   
 • צגי הרכב המעוקלים של קורנינג - הדור הבא

  צגי הרכב המעוקלים של קורנינג - הדור הבא

  28.01.20 | טכנולוגיה

  קורנינג (CORNING) חושפת את טכנולגיית הצגים המעוקלים אשר ישולבו בדור הבא של הרכבים החשמליים והאוטונומיים

  חברת קורנינג מאיצה את פיתוח טכנולוגיית Cold Form המאפשרת ליצור מערכות תצוגה מעוקלות וגמישות עבור כלי רכב. הטכנולוגיה של קורנינג מאפשרת ליצרנים לתכנן עיצובים עתידניים ויוקרתיים בעלי קישוריות מלאה ותצוגת פנים מרשימה. צגי הרכב המעוקלים של קורנינג כיום, בזמן בו חברות הרכב עוברות לקווי

   
 • קבוצת קוברה משיקה מצלמת דרך חכמה המקושרת לאפליקציה ייעודית

  קבוצת קוברה משיקה מצלמת דרך חכמה המקושרת לאפליקציה ייעודית

  13.11.19 | טכנולוגיה

  המצלמה מדגם FR 300 PROOF מסריטה באיכות HD, בעלת ראיית לילה וכוללת GPS מובנה ותקשורת אינטרנטית

  קבוצת קוברה משיקה מצלמה דרך חכמה דו-כיוונית, לצילום הכביש ותא הנוסעים, המשדרת לאפליקציה ייעודית. המצלמה מדגם FR 300 מתפקדת כמצלמת דרך בעת נסיעה וכמצלמת אבטחה בעת חניה. איכות הצילום וההקלטה באיכות HD, העדשות בעלות ראיית לילה, ובנוסף מצויידת המצלמה בקישוריות WiFi ובכרטיס זיכרון SD בנפח 32 גיגה המספיק

   
 • יונדאי מציגה מערכת חדשה להפחתת רעשי דרך

  יונדאי מציגה מערכת חדשה להפחתת רעשי דרך

  13.11.19 | טכנולוגיה

  המערכת האקטיבית להפחתת רעשי דרך תותקן תחילה בדגמי ג'נסיס ותעשה שימוש במיקרופון וברמקולים של מערכת השמע

  יונדאי מציגה בסיאול מערכת חדישה להפחתת רעשי הדרך. הטכנולוגיה נולדה לאור הצורך הגובר במערכות מסוג זה ברכבים חשמליים, בהם רעשי הדרך מקבלים משנה תוקף בשל העדרו של מנוע בעירה פנימית היוצר רעש המעמעם את רעשי הדרך והרוח. מערכת RANC המערכת המכונה (RANC (Road Active Noise Control תוצע תחיל

   
 • יונדאי חושפת קורקינט חשמלי עירוני

  יונדאי חושפת קורקינט חשמלי עירוני

  29.08.19 | ירוק, טכנולוגיה, גאג'טים

  יונדאי מציגה קורקינט חשמלי קומפקטי במשקל 7.7 ק"ג עם טווח נסיעה של 20 ק"מ

  יונדאי נכנסת לעולם הקורקינטים החשמליים עם יכולות מרשימות כגון סוללת ליתיום המספקת 10.5 אמפר לשעה, טווח נסיעה מירבי של 20 ק"מ, מהירות של 20 קמ"ש, הנעה אחורית, ומתלה קדמי הנועד לשפר את היציבות ואת נוחות הרכיבה בכבישים משובשים. הקורקינט החשמלי של יונדאי הקורקינט החדש צפוי להשתלב ברכבי

   
 • הכנס השנתי השביעי של קהילת אקומושיין רושם הצלחה

  הכנס השנתי השביעי של קהילת אקומושיין רושם הצלחה

  12.06.19 | טכנולוגיה, חדשות רכב מקומיות

  ארוע התחבורה הגדול בישראל רשם 4,000 משתתפים, ביניהם בכירים מתעשיית הרכב העלמית

  קהילת אקומושיין (EcoMotion), אשר הוקמה ע"י המכון הישראלי לחדשנות, התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים, ותחבורה חכמה, חותמים בהצלחה כנס שנתי, שביעי במספר, אשר כלל השתתפות 4,000 איש מענפי הרכב והאנרגיה, 1,000 מתוכם מנהלים בכירים. הכנס נערך במשך שבוע שלם בתל אביב, במסגרתו הושקו שתי מעבדות חדשנות ישראליות מבי

   
 • יונדאי אלווייט - מכונית קונספט מהלכת

  יונדאי אלווייט - מכונית קונספט מהלכת

  08.01.19 | חדשות רכב, טכנולוגיה, תערוכות רכב, רכב חשמלי

  יונדאי אלווייט (Elevate) הינו רכב קונספט מהפכני עם רגליים רובוטיות המאפשרות עבירות אולטימטיבית בכל תוואי

  יונדאי מציגה בתערוכת CES בלאס וגאס את האלווייט, קונספט לרכב מהלך שפותח בשיתוף פעולה עם חברת Sundberg-Ferar האמריקאית. יונדאי אלווייט משלב טכנולוגיות מרכבים אוטונומיים חשמליים ורובוטים, ויאפשר צליחת תוואי שטח קיצוניים במיוחד. ביונדאי הציגו את הטכנולוגיה כאולטימטיבית לחילוץ וסיוע באסונות טבע כמו רעידו

   
 • יונדאי מציגה פתיחת דלתות והתנעה עם טביעת אצבע

  יונדאי מציגה פתיחת דלתות והתנעה עם טביעת אצבע

  27.12.18 | חדשות רכב, טכנולוגיה

  לראשונה בעולם תאפשר יונדאי לנהגים לפתוח את דלתות הרכב ולהניעו באמצעות טביעת אצבע, טכנולוגיה הבטוחה פי 5 ממפתחות חכמים

  לראשונה בעולם הרכב, חושפת יונדאי טכנולגיית טביעת אצבע לצורך אבטחה וזיהוי בפתיחת דלתות הרכב והתנעתו. הטכנולוגיה החדישה תאפשר לנהג הרכב לפתוח את נעילת דלתות הרכב באמצעות הנחת אצבעתו על גבי חיישן הממוקם על ידית הדלת, אשר ישדר את המידע למערכת בקרת טביעות אצבע. בשיטה דומה יוכל הנהג אף להתניע את רכבו

   
 • החברות GLM ודאסו סיסטמס ישתפו פעולה בפיתוח רכב חשמלי

  החברות GLM ודאסו סיסטמס ישתפו פעולה בפיתוח רכב חשמלי

  13.12.18 | חדשות רכב, ירוק, טכנולוגיה

  GLM תעשה שימוש בפלטפורמת הענן שפותחה ע"י DS במטרה לחלוק ולהעביר ידע לספקי משנה

  יצרנית רכבי הספורט החשמליים היפנית GLM Co LTD, משתפת פעולה עם דאסו סיסטמס לפריסת מערכת ה- 3DEXPERIENCE מבוססת ענן אשר פותחה באמצעותה. כיצרנית המונית, שיתוף הפעולה עם דאסו סיסמטמס יקנה ל- GLM יתרון בפיתוח שלדת הרכב, יחידת ההנעה ומערכות חדישות, באמצעות הפלטפורמה הייעודית המנגישה את בסיס הנתונים לשיתופ

   
 • ועידת פסגת הרכב 2018 תעסוק בתחזיות ובמגמות בענף הרכב לקראת שנת 2025

  ועידת פסגת הרכב 2018 תעסוק בתחזיות ובמגמות בענף הרכב לקראת שנת 2025

  07.11.18 | טכנולוגיה, חוק ומשפט, חדשות רכב מקומיות

  האם מדינת ישראל מוכנה לרכבים אוטונומים שיתופיים? מה יעלה בגורלם של יבואניות הרכב וחברות הליסינג? האם מצלמות המהירות הכרחיות ותורמות לבטיחות בדרכים? מה הם הפתרונות לצמצום הקטל בכבישים? שאלות אלו ידונו בועידת פסגת הרכב ב- 21 בנובמבר

  ועידת פסגת הרכב השביעית במספר, אשר תיערך ב- 21 בנובמבר 2018 במרכז הכנסים אווניו באירפורט סיטי, תארח מאות משתתפים מענף הרכב, ביניהם יבואני רכב, חברות ליסינג, חברות טכנולוגיה, סטארטאפים, משרדי ממשלה, מנהלי ציי רכב, קציני בטיחות, ובעלי מוסכים. הכנס ביוזמת והפקת חברת מידע כנסים ובהנחייתו של אלי אילדיס,

   
 • סיכום כנס Smart Mobility לשנת 2018

  סיכום כנס Smart Mobility לשנת 2018

  01.11.18 | טכנולוגיה, גאג'טים, חדשות רכב מקומיות

  כנס Smart Mobility אשר נערך השבוע בתל-אביב מספק הצצה אל העתיד בתחום התחבורה

  ועידת ראש הממשלה השישית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה, שהתקיימה השבוע בתאטרון הבימה בתל אביב, כללה הרצאות ודיונים בהשתתפות בכירים מעולם הרכב והטכנולוגיה, מפגשי B2B בין יזמים וחברות מקומיות לבין חברות בינלאומיות, ותערוכת מיזמים ישראלים המספקים הצצה אל העתיד בתחום התחבורה. Smart Mobility 2018 &

   
 • מיזם MaaS יציע שירותי תחבורה אוטונומית שיתופית בישראל

  מיזם MaaS יציע שירותי תחבורה אוטונומית שיתופית בישראל

  31.10.18 | ירוק, טכנולוגיה, חדשות רכב מקומיות

  פולקסווגן, צ'מפיון מוטורס, ומובילאיי יקימו בישראל תשתית לרכבים אוטונומיים שיתופיים החל משנת 2020

  מיזם (MaaS (Mobiliy-as-a-Service יוצא לדרך באופן ניסיוני ע"י פולקסווגן, צ'מפיון מוטורס (יבואנית פולקסווגן לישראל), ומובילאיי. שלושת החברות משתפות פעולה כך שכל אחת תורמת למיזם בתחום התמחותה. פולקסווגן בתחום הרכבים החשמליים וההיסעים, צ'מפיון מטורס בתחום השירות, הלוגיסטיקה, ופריסת תשתית תחנות טעינה, ומ

   
 • מכוניות אוטונומיות – נכון או לא נכון

  מכוניות אוטונומיות – נכון או לא נכון

  27.06.18 | טכנולוגיה

  כשזה מגיע לחוד החנית של הפיתוחים בטכנולוגיות הרכב, לפעמים יש יותר מיתוסים מופרכים ממתגים וכפתורים. ניסינו לעשות קצת סדר בבלאגן

  בהנחה שלא ביליתם את העשור האחרון בגלקסיה רחוקה, בטח גם אתם שמעתם על המהפכה האוטונומית שמבטיחה לכבוש כל מטר רץ של אספלט סביבנו. יצרניות רכב חדשות, כמו גם כמה מהוותיקות והמסורתיות, לא מפסיקות לפתח את הגרסה שלהן למכונית שיודעת לנהוג את עצמה באופן מלא לגמרי, ובשנים האחרונות עוד ועוד פיצ'רים מהמוצר הסופי

   
 • לנד רובר מציגה נהיגה אוטונומית בשטח

  לנד רובר מציגה נהיגה אוטונומית בשטח

  30.05.18 | חדשות רכב, טכנולוגיה

  המערכת הראשונה בעולם לנהיגת שטח אוטונומית המסוגלת להתמודד עם פגעי מזג אוויר, ערפל, קרח ובוץ

  קונצרן לנד רובר-יגואר משקיע 3.7 מיליון ליש"ט בפרוייקט "קורטקס" הראשון מסוגו בעולם לפיתוח מערכת נהיגה אוטונומיות המיועדת לשטח ולא רק לכביש מסומן היטב. המערכת מאפשרת לרכבי השטח של החברה יכולת נהיגה אוטונומית ברמה 4 או 5 ללא התערבות הנהג ובמגוון סוגי קרקע. המערכת החדשה פועלת גם בתנאי מזג אוויר קשים, ומ

   
 • ב.מ.וו מציגה משטח טעינה אלחוטי לדגמי פלאג-אין

  ב.מ.וו מציגה משטח טעינה אלחוטי לדגמי פלאג-אין

  29.05.18 | חדשות רכב, ירוק, טכנולוגיה

  המטען האלחוטי של ב.מ.וו מייתר את הצורך בחיבור וניתוק כבל פיזי לטעינת הסוללה בדגמי פלאג-אין הייבריד

  ב.מ.וו מציגה פתרון טעינה אלחוטית לדגמי פלאג-אין הייבריד, באמצעות משטח טעינה אינטגרלי המתאים לטעינת סוללות מתח גבוה המותקנות בדגמים אלו. ייצור המטענים יחל בחודש יולי השנה כחלק מאסטרטגיית החברה להציג טכנולוגיות המקלות את אופן השימוש ברכבי פלאג-אין וייתור הצורך בחיבור וניתוק כבל פיזי בכל טעינה. ב.מ.וו

   
 • קיה ספורטאז' מיקרו היברידי בדרך לישראל

  קיה ספורטאז' מיקרו היברידי בדרך לישראל

  15.05.18 | חדשות רכב, ירוק, טכנולוגיה

  קיה מציגה יחידת הנעה מסוג MHEV הכוללת סוללה במתח 48 וולט ומתנע-אלטרנטור המשמש כמנוע עזר

  טלקאר, יבואנית קיה לישראל, החלה במגעים עם היצרנית הקוריאנית לקראת שיווקו של קיה ספורטאז' דיזל MHEV אשר צפוי להגיע אלינו לקראת סוף השנה הנוכחית. גרסה זו מצויידת במערכת הנעה מיקרו היברידית המשלבת מנוע טורבו דיזל עם סוללת 48 וולט ומתנע-אלטרנטור המשמש כמנוע עזר לטובת חסכון בדלק. קיה ספורטאז' &

   
 • וולוו וגוגל מפתחות ממשק משתמש מתקדם

  וולוו וגוגל מפתחות ממשק משתמש מתקדם

  08.05.18 | חדשות רכב, טכנולוגיה

  דגמי העתיד של וולוו יצויידו בממשק משתמש חכם מבוסס אנדרואיד

  וולוו מדווחת על שיתוף פעולה עם גוגל בפיתוח הדור הבא של מערכת הבידור והתקשורת אשר תותקן בשנים הקרובות בדגמי העתיד של היצרנית השוודית. ממשק המשתמש מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל, וכולל מגוון אפליקציות לשיפור חווית הנהיגה. מערכת ההפעלה של גוגל בדגמי וולוו שיתוף הפעולה מבטיח

   
 • פולקסווגן מציגה מנוע מיקרו היברידי חדשני ויעיל

  פולקסווגן מציגה מנוע מיקרו היברידי חדשני ויעיל

  22.03.18 | חדשות רכב, ירוק, טכנולוגיה

  המנוע המיקרו היברידי החדש של פולקסווגן משלב סוללה נטענת, מגדש בעל גיאומטריית להבים משתנה, ובעירה במחזור מילר לטובת יעילות מרבית

  פולקסווגן מציגה מנוע מיקרו היברידי יעיל וחסכוני במיוחד אשר יותקן בדגמי פולקסווגן גולף ווריאנט (סטיישן) בעתיד הקרוב, ובשאר דגמי היצרן בהמשך. מנוע בנזין זול יותר לייצור ולכן נבחר לשמש ביחידת ההנעה במקום מנוע דיזל. מנוע הטורבו בנזין החדש מסדרת TSI בלומושיין בנפח 1.5 ליטרים מפיק 130 כ"ס ומסוגל לנטרל&nbs