טנדרים במבחן השוואתי

 

יצאנו עם איסוזו דימקס, טויוטה היילקס, מיצובישי טרייטון, ופיאט פולבק למבחן דרכים מאובק ומאומץ בכדי להכתיר את הטנדר הטוב ביותר

תגיות | טנדרים, איסוזו, מיצובישי, פיאט, טויוטה, דימקס תא כפול, טרייטון, היילקס קבינה כפולה, מבחן טנדרים השוואתי

קטגוריית הטנדרים בישראל לא נמצאת בדרך כלל בכותרות. מאז ביטול הטבת המס על הטנדרים הבינוניים בשנת 2005 צנחו המכירות בקטגוריה ובימינו רק מי שבאמת זקוק לטנדר רוכש אחד. מזה שנים קיימים בישראל מספר מותגים עיקריים בסגמנט – איסוזו, טויוטה ומיצובישי. איסוזו שיווקה בשנות ה- 90 את האיפון ובימינו מובילה את המכירות בקטגוריה עם ה- דימקס. טויוטה מציעה את ההיילקס ולא שינתה שמו מעולם משום שמדובר באחד הטנדרים המוכרים ביותר בעולם עם מוניטין אמינות ושרידות מרשים ומוכח. מיצובישי החלה את דרכה בישראל עם L200, בהמשך מגנום והאנטר, ובגלגול המודרני טרייטון.

 

טויוטה היילקס, איסוזו דימקס, מיצובישי טרייטון, ופיאט פולבק - מבחן טנדרים השוואתי

 

מלך המכירות של הקטגוריה, איסוזו דימקס, זכה למתיחת פנים שזיכתה אותו במנוע חדש בנפח 1.9 ליטרים, קטן מהמקובל בקטגוריה, ולאחרונה הצטרף לקטגוריה מתמודד חדש העונה לשם פיאט פולבק. זאת לא טעות, פיאט האירופאית המתמחה בייצור מכוניות קטנות וחסכוניות החליטה שהיא מעוניינת בדריסת רגל בקטגוריה בה קשיחות ואמינות הם שם המשחק. לכן פנתה למיצובישי שהסכימה לייצר את פיאט פולבק באותו המפעל בו מיוצר מיצובישי טרייטון. השניים חולקים שלדה ומכלולים, ולמעשה ההבדל העיקרי בניהם הוא העיצוב החיצוני. לאור השינויים החלטנו לקבץ את כל הארבעה למבחן השוואתי בכדי לקבוע מיהו הטנדר הכי טוב הנמכר בישראל.

 

פיאט פולבק, מיצובישי טרייטון, איסוזו דימקס, וטויוטה היילקס - מבחן טנדרים השוואתיפיאט פולבק, מיצובישי טרייטון, איסוזו דימקס, וטויוטה היילקס - מבחן טנדרים השוואתי

 

עיצוב חיצוני

 

עיצוב היה בעבר מונח זר בסגמנט הטנדרים. כולם הקריבו את המראה על חשבון הפרקטיות וזכו לעיצוב פשוט ומרובע. בתחילת המילניום, בשיא פריחתם של הטנדרים בישראל, זכו לשלל מדבקות וחלקי כרום בהתקנה מקומית בכדי להעניק להם לוק מסוקס ואטרקטיבי. כיום משקיעות היצרניות זמן לא מבוטל בעיצוב הטנדרים המזוהה עם ערכי המותג ומעניק לכל טנדר אמירה עיצובית משלו.

 

איסוזו דימקס הוא הטנדר הנפוץ ביותר בכבישי ישראל, בדרך כלל בגרסתו הבסיסית עם הנעה אחורית, חישוקי פלדה ופגושי פלסטיק שחורים. למבחן שלנו התייצבה הגרסה הבכירה כפולת ההנעה המכונה LS, זו נבדלת מאחיותיה הצנועות באמצעות פגושים בצבע הרכב, שפע עיטורי כרום, וחישוקי 18 אינץ' נאים. איסוזו דימקס עבר לאחרונה מתיחת פנים קלה במסגרתה קיבל פנסים קדמיים חדשים עם תאורת יום מסוג לד, ומספר עדכונים קלים התורמים למראה חטוב ואתלטי מבעבר.

 

איסוזו דימקסאיסוזו דימקס

 

טויוטה היילקס הוא הקשוח שבחבורה. למרות מידות חיצוניות דומות הוא מצליח להראות גדול וגבוה יותר. החזית מסיבית עם צמד פנסים גדולים וגריל כרום מובלט. בצדדים בתי גלגלים ענקיים הגורמים לו להראות רחב ומוסיפים לנוכחות האימתנית. מאחור העיצוב פשוט עם צמד פנסים גדולים ופגוש כרום. העיצוב החיצוני הכוחני והתכליתי של ההיילקס מייצג היטב את המסורת הקשוחה שלו.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

עיצוב הוא כמובן עניין של טעם אך במבחן שלנו זכו האחים מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק בתואר היפים והאמיצים. מיצובישי טרייטון מתהדר בחזית מעט מצועצעת עמוסת כרום כהה. הפנסים נמשכים אל תוך הכנף וכוללים תאורת לד נאה. מהצד מציג הטרייטון מראה מחוטב בעזרת קו מותניים בולט, קשתות גלגלים בצבע המרכב, קו חלונות המתעגל ומתרומם לקראת הקצה, וארגז שקצהו מתרומם מעלה ושובר את המראה המרובע המסורתי. הפנסים האחוריים כמו הקדמיים גולשים מעט אל תוך הכנף. רכב המבחן הופיע בצבע אפור טיטניום נאה שתאם לגוון בו צבועים החישוקים הקלים.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

פיאט פולבק מציג עיצוב דומה מאוד למיצובישי טרייטון אך בכל זאת לדעתנו הוא נאה קצת יותר. החזית עדינה יותר ומוותרת על חלק מהכרום לטובת עיטורים בגוון כסוף. החישוקים בצבעים שחור וכסוף נראים מעולה וחוברים לאלמנטים בוהקים נוספים כגון ידיות הדלתות ומראות הצד. מעל הארגז בולטת קשת נאה ומבריקה המשלימה את הלוק המוצלח של פיאט פולבק.

 

פיאט פולבקפיאט פולבק

 

עיצוב פנים

 

בתוך תא הנוסעים ניכר כי איסוזו דימקס הוא הוותיק בחבורה והוא מתמקם כמאסף. הקווים הכללים פשוטים ולא מתחכמים. אהבנו את החיבור בין עיצוב הדלתות לדשבורד העוטף את הנהג והנוסע מלפנים. בחלקו העליון של הדשבורד מסך המולטימדיה המקורי עם מקשי שליטה הממוקמים בפאנל אנכי הצמוד אליו. מערכת ההפעלה מיושנת וכך גם הגרפיקה והתצוגה. בקרת האקלים נאה ומעוצבת כגלגל. מוט ההילוכים עתיר ממדים ומעט גס. לאיסוזו דימקס תא כפפות כפול ושימושי. החומרים בתא הנוסעים פשוטים וגסים למגע אך משדרים עמידות. איכות ההרכבה טובה אך נשמעו מעט קרקושים בנסיעה בשבילים משובשים. איסוזו דימקס מציג קו חלונות נמוך התורם לראות הטובה החוצה. המושבים הקדמיים שטוחים והיינו שמחים לקבל תמיכה הולמת באזור הירכיים והמותניים. המרווח מלפנים טוב והמרווח במושב האחורי היה הנדיב ביותר עם מרווח ראש מצטיין.

 

איסוזו דימקסאיסוזו דימקס

 

מעל האיסוזו מתמקם פיאט פולבק. הוא אמנם מחזיק במפרט אבזור מרשים הכולל ריפודי עור, אך אלה אינם איכותיים ולא נעימים למגע. נדמה כאילו תא הנוסעים זכה לפחות השקעה בתחום העיצוב לעומת המראה החיצוני. ההגה קטן יחסית וכולל מנופים להעברת הילוכים ידנית. במרכז הקונסולה שוכנת מערכת מולטימדיה מהתקנה מקומית שהייתה נחותה ביחס למתחרים. פיאט פולבק הוא היחיד במבחן המציע בקרת אקלים מפוצלת פשוטה לשימוש. מוט ההילוכים נאה ובעל מסילה משוננת ושוכן על גבי פאנל נאה מפלסטיק שחור מבריק. איכות החומרים בסיסית למדי ונשמעו מגוון קולות ורעשים המעידים על איכות הרכבה בינונית. המרווח מלפנים טוב למרות הדשבורד המסיבי. מושבי העור נוחים למדי אך חסרה תמיכה לירכיים בבסיס המושב. המושב האחורי מוצלח פחות, הוא ממוקם נמוך ומכתיב תנוחת ישיבה מוזרה עם ברכיים כפופות וגבוהות.

 

פיאט פולבקפיאט פולבק

 

מיצובישי טרייטון מציג כצפוי קווים דומים עד כדי זהות לפיאט פולבק אך מצאנו את תא הנוסעים שלו נעים יותר לשהייה. ריפודי הבד של המושבים נאים ונעימים למגע. ההגה עבה ומחופה עור איכותי. מערכת המולטימדיה קונקטד קאר של היבואנית כלמוביל הייתה המוצלחת ביותר במבחן, היא דוברת עברית וכוללת שלל אפליקציות הפועלות באופן חלק ומנעימות את הזמן עם שלל סגנונות מוזיקה. לוח המחוונים נאה עם גרפיקה דמויית סיבי פחמן. חומרי הדיפון במיצובישי טרייטון פשוטים אך נעימים למגע. איכות ההרכבה טובה וכמעט שלא נשמעו קרקושים. בסעיפי מרווח הפנים התוצאות זהות לאלה של הפיאט. העדפנו את מושבי הבד של הטרייטון על פני מושבי העור של הפולבק, הם נוטים לצבור פחות חום בזמן חניה והבד נעים יותר למגע.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

תא הנוסעים המוצלח ביותר שייך לטויוטה היילקס. בפנים כמו מבחוץ משדר ההיילקס קשיחות עם דשבורד מסיבי וגבוה. ניכר כי הושקע מאמץ בעיצוב תא הנוסעים עם שלל קימורים ובליטות. לוח המחוונים נאה במיוחד וכלל תאורה עשירה בגווני תכלת. המסך המרכזי גדול אך כפתורי המגע אינם נוחים לשימוש. ברכב המבחן הותקנה מערכת טויוטה קונקטד שכוללת שלל אפליקציות ובין היתר אפליקציית ניווט וויז, ואפליקציות חניה ומוזיקה. בטויוטה היילקס לא תמצאו בקרת אקלים אך המזגן עושה עבודתו נאמנה ודאג להקפיא את תא הנוסעים במהרה גם לאחר עמידה ממושכת בשמש. פתחי המיזוג זכו לאפשרות סגירה אמיתית בניגוד למתחרים. איכות החומרים בתא הנוסעים של טויוטה היילקס היא הטובה ביותר. מדובר ברכב עבודה כך שלא תמצאו בו חומרים רכים אך מדובר בדיפונים איכותיים ועבים, נעימים למגע ומשדרים עמידות. איכות ההרכבה מצוינת ולא נשמעו קרקושים בתא הנוסעים. מושביו של טויוטה היילקס רחבים וגדולים, ותנוחת הישיבה גבוהה במיוחד. המושב האחורי נוח אך משענות היד בדלתות גזלו מהמקום לרגליים.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

נוחות נסיעה

 

נוחות נסיעה היא עניין מורכב בטנדרים, הצורך במתלים קשוחים מביא לשימוש במתלי עלים בסרן האחורי שביכולתם לשאת משקל כבד אך פוגמים בנוחות הנסיעה.

 

איסוזו דימקס זכה לכיול מתלים נוקשה המצמצם זוויות גלגול ונדנודים בכבישים גליים אך מרגיש קופצני עד כדי דרישה להורדת קצב בכבישים משובשים. בידוד הרעשים לא מוצלח, שאון המנוע ורעשי רוח נשמעים בתא הנוסעים אפילו במהירויות נמוכות.

 

איסוזו דימקסאיסוזו דימקס

 

טויוטה היילקס זכה למתלים נוחים יותר, הוא מעט קופצני לעיתים במהירויות נמוכות, אך הריסון העדיף מעניק תחושת ביטחון ויציבות בכבישים בין עירוניים. בידוד הרעשים מוצלח מאוד והוא מבדד היטב רעשי רוח גם במהירויות גבוהות מאוד.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

את נוחות הנסיעה המוצלחת ביותר בעיר הציעו הצמד מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק אשר זכו לכיול מתלים רך המסייע בשיכוך מהמורות. כפועל יוצא מכיול המתלים הרך סובל הצמד מתנודות מרכב, זוויות גלגול גדולות, וחוסר ריסון בכבישים גליים. בידוד הרעשים מוצלח ולמעט רעש רקע מהצמיגים הרחבים תא הנוסעים נותר שקט.

 

פיאט פולבקפיאט פולבק

 

ביצועים

 

מגמת הקיצוץ בנפחי המנועים הגיעה גם אל קטגוריית הטנדרים. בעבר עשו חלק מהדגמים שימוש במנועי 3.0 ליטרים גדולים, אך בשל הצורך בצמצום צריכת הדלק ופליטת המזהמים הצטמצם הנפח אפילו מתחת ל- 2.0 ליטרים.

 

איסוזו דימקס מציג את יחידת הכוח הצנומה ביותר במבחן עם 1.9 ליטר בלבד. למרות הנפח הצנוע נתוני ההספק נאים עם 163 כ"ס אך נתון המומנט הוא הנמוך במבחן עם 36.7 קג"מ הזמינים ב- 2,000 סל"ד. על הכביש יחידת הכוח של איסוזו דימקס הייתה הכי פחות מרשימה במבחן. השהיית הטורבו מורגשת וארוכה ורק אחריה מתחיל הרכב להאיץ באופן משכנע. תיבת ההילוכים האוטומטית בעלת 6 הילוכים ארוכים מאוד והיא נוטה להעברות איטיות המורגשות בתא הנוסעים. איסוזו דימקס זכה לכיול מתלים נוקשה המסייע לו לשמור על זוויות גלגול סבירות ולשלוט בתנודות המרכב למעט בצלילת החרטום המורגשת בזמן בלימה. לחובתו נציין היגוי כבד במיוחד שעלול לעייף בנסיעות ארוכות בכבישים מפותלים. שאון המנוע לא בולט בזמן שיוט רגוע אך בזמן האצה קולו מתגבש והצליל צורם לאוזן.

 

איסוזו דימקסאיסוזו דימקס

 

טויוטה היילקס מאכלס בחזיתו מנוע טורבו דיזל בנפח 2.4 ליטרים עם נתון ההספק הנמוך ביותר במבחן העומד על 150 כ"ס. נתון המומנט זכה לעומת זאת למקום טוב באמצע עם 40.8 קג"מ הזמינים החל מ- 1,600 סל"ד נמוכים. התוצאה על הכביש היא תגובה מיידית ללחיצה על דוושת המצערת בכל שלב. השהיית הטורבו לא מורגשת והביצועים טובים. תגובת הדוושה כה חדה ונתקלנו גם בסחרור גלגלים בהאצה מהמקום. לטויוטה היילקס תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 הילוכים ארוכים. העברות ההילוכים מורגשות אך לא ברמה מטרידה. טויוטה היילקס הציג שליטה טובה בזוויות המרכב וגם צלילת החרטום בבלימה הייתה מתונה. שאון המנוע בולט בעיקר בתאוצה, ובשיוט הוא מגרגר בנינוחות תחת מכסה המנוע הארוך ולא מפריע לשלוותם של הנוסעים.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

במנוע החזק ביותר מתהדרים הצמד מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק. הם חמושים במנוע טורבו דיזל בנפח 2.4 ליטרים בהספק של 181 כ"ס ומומנט מכובד של 43.8 קג"מ הזמינים ב- 2,500 סל"ד גבוהים ביחס למתחרים. היצרנים לא מפרסמים נתוני ביצועים לטנדרים אך נוכל לספר שהצמד סיפק ביצועים מצוינים בכל התנאים עם תגובת דוושה טובה בתאוצות ביניים. לשניהם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 5 הילוכים. ההילוכים הראשונים קצרים וההעברות חלקות ומהירות. אפשרות להעברת הילוכים ידנית ממנופים מאחורי גלגל ההגה סייעה לבלימת המנוע בירידת ארוכות. למרות המחסור בהילוך השישי ביחס למתחרות, הסל"ד בשיוט נותר נמוך בכדי לשמור על השקט ולחסוך בדלק, וזאת הודות להילוך החמישי הארוך.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

מיצובישי טרייטון הציג זווית גלגול גדולה יותר שלא נוסכת ביטחון בנהג, בבלימת חירום גילינו מערכת ABS רגישה הממהרת להיכנס לפעולה ומאריכה את מרחק הבלימה. כיול המתלים של פיאט פולבק זהה אך מערכת ה- ABS שלו רגישה פחות. בתחום בידוד הרעשים והרעידות מהמנוע זכו השניים לציון טוב עם הערות על רעידות קלות בהאצה ושאון מנוע רועם בסל"ד גבוה.

 

שטח

 

הטנדרים המשתתפים במבחן הם רכבים קשוחים במיוחד בעלי שלדת סולם ומערך מתלים המקנים להם יכולת שטח מכובדת מאוד. מבחן השטח כלל נסיעות בשבילים, צליחת תעלה שבחנה את זוויות הגישה והנטישה של הטנדרים, וטיפוס במסלול רצוף סלעים מאיימים.

 

פיאט פולבקפיאט פולבק

 

מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק שמרו על נוחות נסיעה טובה בשבילים המשובשים והצליחו לייצר קצב זריז ומהנה. עם אתגר צליחת התעלה שניהם התמודדו בכבוד למרות זוויות מרכב נחותות ביחס למתחרים. בטיפוס בין הסלעים שניהם דרשו תשומת לב מרובה ביחס לאחרים עקב מרווח הגחון הקטן יחסית העומד על 206 מ"מ במיצובישי טרייטון ו- 205 מ"מ בפיאט פולבק. גם מהלך המתלים נדיב פחות והם יהיו הראשונים להניף גלגלים באוויר במעברי הצלבות.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

איסוזו דימקס הוא היחיד שמשווק ללא נעילת דיפרנציאל אלקטרונית. בשבילים משובשים נוחות הנסיעה השתפרה והקופצניות נעלמה ככל שעלתה המהירות. ל- דימקס זווית נטישה עדיפה על זו של המיצובישי והפיאט אך הוא התקשה בצליחת התעלה משום שוו הגרירה איים להתחפר בקרקע. מרווח הגחון עומד על 235 מ"מ שעזרו לו לחמוק מרוב המכשולים בטיפוס.

 

איסוזו דימקסאיסוזו דימקס

 

מי שזרח עם הירידה מהאספלט הוא טויוטה היילקס. בשבילים הוא שמר על נוחות נסיעה מעולה וריסון נאות של תנודות המרכב. בצליחת התעלה הוא הסתייע בזווית הגישה העדיפה מכולם וגם במרווח הגחון המכובד העומד על 286 מ"מ, גדול משמעותית משל המתחרים. בטיפוס שידר טויוטה היילקס תחושה רגועה ונינוחה וצלח בזלזול את האתגרים שהצבנו בפניו.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

גרירה והטענה

 

הטנדרים שלפנינו הם רכבי עבודה ולשם כך הם נרכשים. הארגזים הנפרדים מאפשרים להוביל כמעט כל מה שתחפצו ויכולת הגרירה מכובדת אף היא. העמסנו את ארגזי הטנדרים במטען השוקל כ- 700 ק"ג בכדי לבדוק עד כמה הוא ישפיע על הביצועים ועל נוחות הנסיעה.

 

טויוטה היילקס ומיצובישי טרייטון - מבחן טנדרים השוואתיטויוטה היילקס ומיצובישי טרייטון - מבחן טנדרים השוואתי

 

איסוזו דימקס הוא בעל סף ההטענה הנמוך ביותר עם 730 מ"מ בין רצפת הארגז והקרקע. מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק עם 795 ו- 800 מ"מ בהתאמה. לטויוטה היילקס סף הטענה גבוה משמעותית עם 980 מ"מ המפרידים בין רצפת הארגז לבין הקרקע. אנחנו נעזרנו במלגזה בכדי להטעין את הטנדרים תוך נקיטת משנה זהירות על דלתות הארגז.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

עוד לפני שהתחלנו בנסיעה בדקנו את השפעת המשקל הנוסף על גובה המתלים. גם כאן ניכרת השפעת המתלים הרכים, המתלה הקדמי של פיאט פולבק נמתח בשני סנטימטרים כשהמטען הועמס לארגזו. המתלה האחורי של מיצובישי טרייטון התכווץ ב- 7 סנטימטרים תחת משקל הארגז.

 

מיצובישי טרייטוןמיצובישי טרייטון

 

תוספת של תיבת אחסון לארגזו של פיאט פולבק הקשתה מעט על מלאכת הטעינה ולכן דלת הארגז נותרה פתוחה והמטען נקשר היטב אל הרכב. למרות המשקל הכבד לא הורגשה פגיעה משמעותית בביצועים והסדר נותר על כנו כשמיצובישי טרייטון ופיאט פולבק הם הזריזים בחבורה, אחריהם בפערים קטנים טויוטה היילקס ואיסוזו דימקס.

 

פיאט פולבקפיאט פולבק

 

בטויוטה היילקס עם ארגז מלא הורגש שיפור משמעותי בנוחות הנסיעה, היות ותחת עומס הופכים מתלי העלים רכים יותר ומתמודדים טוב יותר עם שיבושים וגלים בכביש. טויוטה היילקס עם משקל העמסה מורשה הקטן ביותר בחבורה העומד על 850 ק"ג. פיאט פולבק ומיצובישי טרייטון עם משקל העמסה מורשה של 1,035 ק"ג, ואיסוזו דימקס עם משקל העמסה מורשה הגדול ביותר העומד על 1,080 ק"ג. גדול ב- 230 ק"ג משמעותיים מטויוטה היילקס.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

במבחן הגרירה לא השתתפו מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק שהתייצבו למבחן ללא וו גרירה. לנגרר משקל המשפיע על מהלך המתלים האחוריים ולכן גם בזמן נסיעה עם נגרר הורגשה נוחות נסיעה עדיפה בטויוטה היילקס ובאיסוזו דימקס. האתגר העיקרי בנהיגה עם נגרר הוא התמרון, במיוחד בנסיעה לאחור שכן העגלה חוסמת את עדשת מצלמת הרוורס וגם החיישנים צווחים בשל הקרבה לעגלה. מראות הצד הגדולות בשני הרכבים הציגו שימושיות גבוהה וסייעו במלאכת התמרון.

 

צריכת דלק

 

על אף יחידת ההנעה החזקה ביותר במבחן מציגים מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק על הנייר את נתוני צריכת הדלק הרשמיים החסכוניים ביותר עם צריכה משולבת העומדת על 13.3 ק"מ לכל ליטר סולר. אחריהם ניצב איסוזו דימקס עם צריכת דלק משולבת רשמית של 12.8 ק"מ לליטר. טויוטה היילקס מסתפק בנתון רשמי של 12.0 ק"מ לליטר.

 

כצפוי במהלך המבחן לא הצלחנו לשחזר את נתוני היצרנים ונתקלנו בנתונים שונים בתכלית אך יש לקחת בחשבון שהטנדרים עברו יום מפרך אשר כלל נסיעת שטח עם הנעה כפולה משולבת, ונסיעה בתוואי הררי שכלל עליות ארוכות. מדידת צריכת הדלק זימנה לנו מספר הפתעות.

 

פיאט פולבק סיים את המבחן עם צריכת הדלק משולבת הגבוהה ביותר שעמדה על 8.3 ק"מ לליטר. על אף יחידת ההנעה החדשה והמנוע הקטן הסתפק איסוזו דימקס במקום השני עם צריכת דלק משולבת שעמדה על 8.4 ק"מ לליטר. במיצובישי טרייטון עמדה צריכת הדלק המשולבת על 8.6 ק"מ לליטר במהלך המבחן. למרות שהציג את הנתונים הרשמיים הפסימיים ביותר, טויוטה היילקס היה החסכוני ביותר במבחן שלנו והציג צריכת דלק משולבת של 9.1 ק"מ לליטר.

 

בטיחות

 

מהפכת מערכות הבטיחות האקטיביות עדיין לא הגיעה אל קטגוריית הטנדרים למרות שמדובר בכלים גדולים וכבדים עם התנהגות כביש נחותה ופוטנציאל פגיעה חמור יותר מרכב פרטי או ג'יפון. בנוסף מדובר בכלים שנוסעים מספר רב של קילומטרים ונהוגים ע"י בעלי מקצוע עסוקים ומתוזזים.

 

טויוטה היילקסטויוטה היילקס

 

מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק הם היחידים המציעים מערכת מקורית ומובנית להתרעה על סטיה מנתיב הנסיעה, אך פיאט פולבק ברמת אבזור בטיחותי 3 בשל העדר מערכת התרעה על אי שמירת מרחק. מיצובישי טרייטון, איסוזו דימקס וטויוטה היילקס משווקים עם מערכת מובילאיי 630 בהתקנה מקומית הכוללת התרעה על סטיה מנתיב הנסיעה והתרעה על אי שמירת מרחק, וזוכים לדירוג אבזור בטיחותי 6 במדד משרד התחבורה.

 

טויוטה היילקס, מיצובישי טרייטון ופיאט פולבק נמכרים בישראל עם 7 כריות אוויר. איסוזו דימקס מסתפק ב- 6 כריות אוויר. מיצובישי טרייטון, פיאט פולבק ואיסוזו דימקס עברו את מבחני הריסוק של Euro Ncap וזכו לציון של 4 כוכבים עם ניקוד דומה מאוד בחלוקה לסעיפים. טויוטה היילקס נבחן עם שתי גרסאות במבחני הריסוק של Euro Ncap - אחת עם מערכות בטיחות מקוריות אשר זכתה ב- 5 כוכבי בטיחות, ואחת ללא מערכות בטיחות מקוריות אשר זכתה ל- 3 כוכבי בטיחות בלבד, והיא זו שמשווקת בישראל.

 

עלויות אחזקה

 

סעיף עלויות האחזקה הוא מאוד משמעותי ברכבי עבודה אשר צוברים בדרך כלל קילומטרים רבים וכל ביקור שלהם במוסך משמעו איבוד זמן עבודה יקר.

 

איסוזו דימקס בעל טווח טיפולים של אחת לשנה או בכל 10,000 ק"מ, בדומה לטויוטה היילקס. מדובר במרווח טיפולים קצר מהמקובל שיוביל לביקור במוסך בכל כמה חודשים. איסוזו דימקס מציג את עלות הטיפולים הגבוהה ביותר במבחן ויהיה היקר ביותר לאחזקה שוטפת.

 

איסוזו דימקס הטנדר היקר ביותר לאחזקהאיסוזו דימקס הטנדר היקר ביותר לאחזקה

 

העובדה שמיצובישי טרייטון ופיאט פולבק משווקים בישראל על ידי יבואנים שונים מביאה עמה גם שינוי בשגרת הטיפולים המומלצת. מיצובישי טרייטון נזקק לטיפול אחת לשנה או כל 15,000 ק"מ. פיאט פולבק לעומתו יזדקק לטיפול לאחר 20,000 ק"מ. למרות הצורך בפחות טיפולים לאורך הזמן, עלות הטיפולים בפיאט פולבק יקרה יותר ולכן בסיכומו של דבר עלויות הטיפולים השוטפים המצטברים כמעט זהות. באגף חלקי החילוף מציג מיצובישי טרייטון עלויות מעט גבוהות יותר. בכדי לשבור את השוויון שולף פיאט פולבק אס מהשרוול ומציע אחריות ל- 4 שנים או עד 150,000 ק"מ לעומת אחריות של 3 שנים או עד 100,000 ק"מ אצל השאר.

 

טויוטה היילקס הטנדר הזול ביותר לאחזקהטויוטה היילקס הטנדר הזול ביותר לאחזקה

 

טויוטה היילקס נזקק לטיפול בכל שנה או בכל 10,000 קילומטרים, בדומה לאיסוזו דימקס. למרות זאת מציג ההיילקס את עלויות האחזקה הנמוכות ביותר ובפער ניכר ביחס למתחרים. גם עלויות החלפים של טויוטה היילקס נמוכות משאר המתחרים.

 

עלויות טיפולים טנדרים

 

 פיאט פולבקמיצובישי טרייטוןאיסוזו דימקסטויוטה היילקס
מרווח טיפולים 20,000 ק"מ או שנה 15,000 ק"מ או שנה 10,000 ק"מ או שנה 10,000 ק"מ או שנה
מחיר טיפול ראשון 1,836 ₪    1,113 ₪ 718 ₪ 170 ₪
מחיר טיפול שני 2,340 ₪ 1,979 ₪ 1,597 ₪ 421 ₪
מחיר טיפול שלישי 2,457 ₪ 1,492 ₪ 300 ₪ 982 ₪
מחיר טיפול רביעי  - 1,979 ₪ 2,364 ₪ 897 ₪
מחיר טיפול חמישי  -  - 60  ₪ 170 ₪
מחיר טיפול שישי  -  - 2,165 ₪ 1,112 ₪
סה"כ עלות טיפולים עד 60K ק"מ 6,633 ₪ 6,563 ₪ 7,744 ₪ 3,752 ₪

 

עלויות חלפים טנדרים

 

 פיאט פולבקמיצובישי טרייטוןאיסוזו דימקסטויוטה היילקס
מחיר פנס קדמי 3,650 ₪ 3,335 ₪ 2,281 ₪ 1,745 ₪
מחיר פנס אחורי 1,480 ₪ 1,433 ₪ 1,462 ₪ 990 ₪
מחיר מראת צד 1,228 ₪ 2,578 ₪ 1,930 ₪ 1,921 ₪
מחיר רפידות בלמים קדמיות 620 ₪ 518 ₪ 854 ₪ 515 ₪
מחיר צלחות בלמים קדמיות 526 ₪ 919 ₪ 2,223 ₪ 889 ₪

 

תמורה למחיר וסיכום מבחן השוואתי

 

הטנדרים התייצבו למבחן בגרסאות מאובזרות ומצויידות היטב. פיאט פולבק הוא הטנדר כפול ההנעה האוטומטי הזול ביותר שנמכר בישראל ומוצע ברמת אבזור סטייל תמורת 229,000 ₪. רכב המבחן ברמת גימור פרימיום מוצע תמורת 241,000 ₪.

 

מיצובישי טרייטון מוצע בדגמי 4X2 ידניים ואוטומטיים. דגם ה- 4X4 האוטומטי הזול ביותר ברמת אבזור דזרט חמוש בגרסה מוחלשת של המנוע בהספק 154 כ"ס ומוצע תמורת 229,900 ₪. רכב המבחן ברמת אבזור דקאר מוצע תמורת 242,900 ₪.

 

איסוזו דימקס מוצע עם גרסאות 4X2 וגרסאות 4X4 ידניים ואוטומטיים. רמת האבזור הבסיסית המכונה S מוצעת במחיר 219,900 ₪ עבור הגרסה הידנית ו- 234,900 ₪ עבור הגרסה האוטומטית. רכב המבחן אוטומטי ברמת אבזור LS מוצע תמורת 244,900 ₪.

 

טויוטה היילקס אוטומטי בגרסת 4X4 מוצע ברמת גימור אחת והוא היקר ביותר בחבורה ונמכר תמורת 255,900 ₪. גרסת 4X4 ידנית מוצעת תמורת 226,900 ₪ וגרסת 4X2 אוטומטית תמורת 233,900 ₪.

 

ככל שהלכו והצטברו הקילומטרים כך התגבשה זהות המנצח ומיקום הטנדרים בדירוג. חשוב לציין שכל הטנדרים מציעים חבילה המשלבת בין יכולות עבודה גבוהות מאוד לבין רמת עידון שהופכת אותם לכלי רכב נוחים גם למשפחה.

 

מקום 4 - איסוזו דימקס

 

איסוזו דימקס הוא הוותיק בחבורה והוצג בשנת 2012. גילו ניכר בעיקר בתוך תא הנוסעים עם עיצוב מיושן ופלסטיקה פשוטה. איסוזו דימקס התמקם כמאסף כמעט בכל חלקי המבחן ויחידת ההנעה החדשה לא תרמה לשיפור משמעותי. לזכותו עומדים מוניטין אמינות ושרידות בלתי מעורערים וחיבת הקהל הישראלי ההופכת אותו לנמכר ביותר בקטגוריה.

 

מקום 3 - פיאט פולבק

 

פיאט פולבק אמנם דומה עד כדי זהות למיצובישי טרייטון אך חומרים פשוטים בתוך תא הנוסעים ומערכת מולטימדיה נחותה פגעו בניקוד הכללי שקיבל. למרות זאת פיאט פולבק בהחלט שווה בדיקה, הוא מעניק איכות נסיעה מצויינת ביום יום ומחזיק בתואר הטנדר הזול ביותר בקטגוריה, מבלי לפגוע בכוחה של יחידת ההנעה ותוך שמירה על רמת אבזור טובה.

 

מקום 2 - מיצובישי טרייטון

 

מיצובישי טרייטון מנצח את אחיו התאום. יתרונותיו הם מותג יפני, תא נוסעים איכותי יותר ונעים לשהייה, ומערכת מולטימדיה מצויינת פרי פיתוחו של היבואן.

 

מקום 1 - טויוטה היילקס

 

על אף היותו היקר ביותר בקטגוריה, בסיומו של מבחן ארוך ומפרך הצביעו כל הבוחנים על טויוטה היילקס כמנצח המבחן. הוא מציע יחידת הנעה מלוטשת וחסכונית (גם אם לא הכי חזקה), תא נוסעים איכותי ונעים לשהייה, יכולת שטח מצויינת, עלויות אחזקה נמוכות, מוניטין אמינות ללא עוררין, שמירת ערך, וביקוש מטורף בשוק הטנדרים המשומשים. מסתבר שלא במקרה בוחרים בטויוטה היילקס בכל העולם לעמוד במשימות הקשות ביותר.

 

* תודה מיוחדת ליוסי איטח על העזרה בצילומים.

 

נתונים טכניים

 

 פיאט פולבק פרימיום 4x4 אוטומטמיצובישי
טרייטון Dakar SE 4x4 אוטומט
איסוזו
די-מקס LS 4x4 אוטומט
טויוטה
היילקס 4x4 אוטומט
מנוע טורבו דיזל 2.4 ליטרים טורבו דיזל 2.4 ליטרים טורבו דיזל 1.9 ליטרים טורבו דיזל 2.4 ליטרים
הספק מרבי משולב 181/3,500
(סל"ד/כ"ס)
181/3,500
(סל"ד/כ"ס)
163/3,600
(סל"ד/כ"ס)
150/3,400
(סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 43.8/2,500
(סל"ד/קג"מ)
43.8/2,500
(סל"ד/קג"מ)
36.7/2,000
(סל"ד/קג"מ)
40.8/1,600
(סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית 5 הילוכים אוטומטית פלנטרית 5 הילוכים אוטומטית פלנטרית 6 הילוכים אוטומטית פלנטרית 6 הילוכים
מערכת הנעה 4x4 4x4 4x4 4x4
אורך כללי 5,285 מ"מ 5,285 מ"מ 5,295 מ"מ 5,330 מ"מ
רוחב כללי 1,815 מ"מ 1,815 מ"מ 1,860 מ"מ 1,855 מ"מ
גובה כללי 1,780 מ"מ 1,780 מ"מ 1,795 מ''מ 1,815 מ''מ
בסיס גלגלים 3,000 מ"מ 3,000 מ"מ 3,095 מ"מ 3,085 מ"מ
אורך ארגז 1,520 מ"מ 1,520 מ"מ 1,485 מ''מ 1,525 מ''מ
רוחב ארגז 1,470 מ"מ 1,470 מ"מ 1,560 מ''מ 1,540 מ''מ
עומק ארגז 475 מ"מ 475 מ"מ 440 מ''מ 480 מ''מ
משקל עצמי 1,875 ק"ג 1,875 ק"ג 1,920 ק"ג 2,060 ק"ג
משקל העמסה מורשה 1,035 ק"ג 1,035 ק"ג 1,080 ק"ג 850 ק"ג
משקל כולל מורשה 2,910 ק"ג 2,910 ק"ג 3,000 ק"ג 2,910 ק"ג
כושר גרירה ללא בלמים 750 ק"ג 750 ק"ג 750 ק''ג 750 ק''ג
כושר גרירה עם בלמים 3,100 ק"ג 3,100 ק"ג 3,500 ק''ג 3,200 ק''ג
מרווח גחון 205 מ"מ 206 מ"מ 235 מ''מ 293 מ''מ
זווית גישה 30 מעלות 30 מעלות 30 מעלות 31 מעלות
זווית נטישה 22 מעלות 22 מעלות 22.7 מעלות 26 מעלות
מיכל דלק 75 ליטרים 75 ליטרים 76 ליטרים 80 ליטרים
מהירות מרבית (יצרן) 177 קמ"ש 177 קמ"ש 180 קמ"ש 170 קמ"ש
צריכת דלק משולבת (יצרן) 13.3 ק"מ לליטר 13.1 ק"מ לליטר 14.5 ק"מ לליטר 12.8 ק"מ לליטר
צריכת דלק משולבת (מבחן) 7.6 ק"מ לליטר 9.1 ק"מ לליטר 8.4 ק"מ לליטר 9.1 ק"מ לליטר
קבוצת זיהום 15 (מתוך 15) 15 (מתוך 15) 15 (מתוך 15) 15 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro NCAP 4 כוכבים (2015) 4 כוכבים (2015) 4 כוכבים (2012) 3 כוכבים (2016)
רמת אבזור בטיחותי 3 (מתוך 8) 6 (מתוך 8) 6 (מתוך 8) 6 (מתוך 8)
מחיר 242,000 ₪ 244,900 ₪ 244,900 ₪ 255,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  14.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי אלנטרה התחדשה לכבוד שנת 2019 אך ממשיכה במתכונת המשפחתית סדאן הקלאסית

  הדור הראשון של משפחתית הסדאן יונדאי אלנטרה הגיע אלינו בשנות ה- 90 ומאז משווק בישראל בשמות כאלה ואחרים. בתחילת העשור הגיע לישראל הדור החמישי של אלנטרה, שידוע יותר בשם יונדאי i35, והפך לאחד מהדגמים הפופולריים ביותר בשוק המקומי. האלנטרה חיזקה את מעמדה של יונדאי בקבוצת המשפחתיות ורכשה מוניטין חיובי בשוק

   
 • פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  07.11.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן טיגואן מקבל גרסת כניסה חדשה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, ואבזור עשיר. יצאנו לבדוק האם התמורה הולמת למחירו הגבוה

  רכבי הפנאי ממשיכים לתפוס נתח שוק נכבד, בעיקר בגרסאות הנמכרות סביב 160,000 ₪. מעל גרסאות אלה ניצבות הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר של אותם דגמים, ומולן מתחרה פולקסווגן טיגואן שמגיע כעת בגרסת כניסה חדשה בעלת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, רמת אבזור קומפורטליין פלוס עשירה יחסית, ותג מחיר

   
 • DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  31.10.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי הקומפקטי החדש של מותג היוקרה הצרפתי לקח אותנו לשיעור במיתוג וסטיילינג

  מכונית היא כבר מזמן לא רק אמצעי להגעה מנקודה לנקודה. כולם רוצים שתהיה נוחה, חסכונית וכמובן בטוחה. אבל המכונית שבה אנו נוהגים אומרת הרבה גם עלינו, היא סמל סטטוס, ובעיקר כשזה נוגע למכוניות יוקרה. עבור מי שלא מסתפק במותגי היוקרה המוכרים, נולד מותג DS. DS 3 קרוסבק יתרונות עיצוב, אבזור,

   
 • שברולט בלייזר במבחן דרכים

  שברולט בלייזר במבחן דרכים

  23.10.19 | מבחני רכב

  שברולט בלייזר נכנס לנישה חסרת מתחרים ישירים כשהוא שופע ביתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - מידות גדולות, עיצוב בולט ואבזור נדיב.

  שברולט בלייזר בדורותיו הקודמים היה רכב שטח קשוח בגודל בינוני בקנה מידה אמריקאי. הדור החדש של שברולט בלייזר משמר את היתרונות המסורתיים מבית הכוללים עיצוב בעל נוכחות ומימדי ענק ביחס לתצורת חמישה מושבים, וממוצב בין שברולט אקווינוקס לשברולט טראוורס בליין דגמי החברה. הפלטפורמה עליה מבוסס שברולט

   
 • אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  17.10.19 | מבחני רכב

  אאודי משיקה Q3 חדש עם עיצוב אגרסיבי, מנוע חדש והבטחה ישנה

  סגמנט הקרוסאוברים הרותח מזמין את כל היצרנים להשתתף בחגיגה, ואאודי שהפכה להיות שחקנית מובילה בקטגוריה בזכות מבחר דגמים רחב, משיקה דור שני לקרוסאובר המוכר והטוב אאודי Q3. וולוו XC40 וב.מ.וו X1 הם המתחרים העיקריים של הדגם ואין ספק שבאאודי קוראים תיגר על הכס ומכוונים הכי גבוה שאפשר. לקחנו את אאודי Q3 35

   
 • ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  03.10.19 | מבחני רכב

  יצאנו לבחון את המשפחתית האמריקאית הגדולה לאחר שעברה מתיחת פנים וצוידה באבזור בטיחות מתקדם

  קונצרן רנו-ניסאן-מיצובישי (או יותר נכון ברית יצרני הרכב) הוא מהגדולים בעולם, וככזה יכול לפעול גם בניגוד למקובל, ולשגר שני דגמי ניסאן לקטגוריית המשפחתיות הגדולות המצומצמת - ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה. ניסאן מקסימה יתרונות מנוע חזק, עיצוב, נוחות נסיעה חסרונות תיבת הילוכים רציפה,

   
 • ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  26.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן ליף הינה משפחתית קומפקטית חשמלית עם טווח נסיעה מוצהר של 270 ק"מ ומחיר של 165,990 ₪. יצאנו למבחן בסימן שימושיות מול עלות

  ניסאן ליף היא אחת המכוניות החשמליות הראשונות שנכנסו לתודעת הציבור ומהבודדות בסגמנט המשפחתיות החשמליות בישראל. בניגוד לגרסאות החשמליות (EV) של קיה נירו ויונדאי איוניק המתחרות, ניסאן ליף תוכננה כמכונית חשמלית בלבד כבר מהנגיעה הראשונה בשולחן השרטוט. בהתאם לכך מותקנת הסוללה ברצפת המרכב ותורמת למרכז כובד

   
 • מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  18.09.19 | מבחני רכב

  מאזדה 3 החדשה מעוצבת ואיכותית מאי פעם אך גם יקרה יותר וללא מנוע טורבו. יצאנו לבדוק האם היא עדיין עומדת בקצב הזום זום

  מאזדה 3 הקודמת לא כיכבה בראש טבלת המסירות בישראל וניתן להניח שמאזדה 3 החדשה אשר הושקה לאחרונה בישראל, רק תלך ותתרחק משם. הסיבות לכך הן ההעדפה הברורה של הנהג הישראלי לרכבי פנאי והרצון של מאזדה לטפס בסולם המעמדות ולמצב עצמה כיצרנית סמי-פרימיום שתעמוד בין המותגים העממיים למותגי הפרימיום המבוססים. &nbs

   
 • ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  12.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן עדיין מאמינה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות ושולחת אלינו את האלטימה החדשה כדי לנסות ולהסביר מדוע

  ניסאן נוקטת בגישה מעט שונה בהתנהלותה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות. בשעה שחלק מהמתחרות יורדות מפס הייצור ללא מחליפות, ניסאן מחזיקה בשני דגמים המתחרים בקטגוריה הדועכת. ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה מיועדות בעיקר לשוק האמריקאי שחובב מכוניות סדאן אך עובר בקצב מסחרר לרכבי פנאי כמו בשאר מדינות העולם.

   
 • מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  28.08.19 | מבחני רכב

  מרצדס CLA החדשה מציגה עיצוב מושך, תא נוסעים חדשני, ומקדם הגעה מרשים בתמורה לפרמיה גבוהה במיוחד

  מרצדס CLA החדשה מהווה גרסת קופה 4 דלתות למרצדס A קלאס, המיועדת לקהל כגון משפחות צעירות עד 4 נפשות. המפרט, המידות, יחידת ההנעה והאבזור, לא שונים בהרבה מכל משפחתית מודרנית, אך התצורה הייחודית, מיתוג היוקרה, והחדשנות שמביאה מרצדס אל הקטגוריה, מבטיחים הופעה מרשימה לצד תחושה של מכונית סלון מוקטנת. למבחן

   
 • קאדילק XT4 במבחן דרכים

  קאדילק XT4 במבחן דרכים

  21.08.19 | מבחני רכב

  קאדילק XT4 מתחרה מול מיטב תוצרת גרמניה באמצעות היתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - ממדים מכובדים, עיצוב בולט, ואבזור נדיב

  סגמנט הקרוסאוברים הקומפקטיים תופס תאוצה כלל עולמית. למרבית יצרניות הפרימיום יש נציגים בסגמנט כגון אאודי Q3, ב.מ.וו X1, וולוו XC40, ומרצדס GLA, אך קאדילק נכנסת למשחק באיחור מה עם ה- XT4 אשר תוכנן ועוצב ע"י הצוותים הצעירים בחברה, במטרה למשוך קהל צעיר באמצעות עיצוב בעל נוכחות, ממדים נדיבים, ואבזור עשיר

   
 • פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  08.08.19 | מבחני רכב

  פורד אדג' החדש מציע מפרט מרשים במחיר המזנב במותגי הפרימיום. יצאנו לבדוק האם הוא מציע תמורה טובה למחיר

  פורד הודיעה זה מכבר על כוונתה לוותר על מכוניות סדאן ולהתמקד בסגמנטים הרווחיים ביותר עבורה, כלומר ברכבי פנאי ובטנדרים גדולים. פורד אדג' החדש שנחת לאחרונה בישראל זימן לנו הזדמנות לבדוק האם הוא מייתר את הצורך במכוניות נמוכות. פורד אדג' 2.0 טורבו טיטניום פלוס יתרונות אבזור מפנק ברמות הא

   
 • סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  31.07.19 | מבחני רכב

  סיטרואן C5 איירקרוס חמוש בנוחות נסיעה משובחת, עיצוב מצודד ומפרט מודרני. יצאנו לבדוק האם אלו יספיקו כדי לכבוש את סגמנט הקרוסאוברים התחרותי

  סגמנט הקרוסאוברים הפורה שינה את שוק הרכב בשנים האחרונות. היצרנים לא יכולים להתכחש לטבלאות המכירות ולרצונות הרוכשים, ויצרניות רבות אף בחרו לוותר לחלוטין על נציגה בסגמנט המשפחתיות הגדולות לטובת קרוסאובר בגודל בינוני. סיטרואן C5 איירקרוס הינו הדגם העצמאי הראשון של היצרנית בפלח שוק אשר נשלט בישראל על יד

   
 • אאודי e-tron במבחן דרכים

  אאודי e-tron במבחן דרכים

  24.07.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי החשמלי של אאודי אורז את הטכנולוגיה המתקדמת בעיצוב קונבנציונלי ומנסה להפוך את החשמל למיינסטרים

  כבר שנים שאנחנו שומעים שהמהפכה החשמלית מעבר לפינה ושכולנו נצטרך להיפרד מתחנות הדלק ולהכין את השקעים. ובכן, באאודי המהפכה החלה באופן רשמי. אאודי e-tron החדש הוא רכב הפנאי החשמלי הראשון של אאודי ולא מדובר בגרסה לדגם קיים אלא בדגם עצמאי שמוצע באופן בלעדי עם יחידת הנעה חשמלית טהורה. אאודי e

   
 • פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  18.07.19 | מבחני רכב

  פיג'ו משגרת אל קטגוריית המשפחתיות הגדולות הדועכת את ה- 508 החדשה עם עיצוב מקורי ומפרט מרשים. יצאנו לבדוק איך היא נוסעת

  יצרניות רבות מוותרות על המשפחתיות הגדולות לטובת רכבי פנאי כי כך מכתיב השוק, אבל לפיג'ו דגמי עבר אייקונים שכיכבו בקטגוריה והיא לא מתכוונת לוותר כל כך מהר. עם זאת, כדי לחזור לתחרות בקטגוריה הדועכת, פיג'ו יודעת שעליה להתעלות על עצמה. פיג'ו 508 GT יתרונות עיצוב, אבזור, נוחות נסיעה, ביצו

   
 • מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  09.07.19 | מבחני רכב

  מכונית הפאר של מרצדס נחשבת כחלוצה טכנולוגית ולדעת רבים כמכונית הנוסעים הטובה בעולם. יצאנו לבחון את גרסת הפלאג-אין הייבריד S560e על כבישי הארץ

  "אלוהים, אנא קנה לי מרצדס בנץ" הכריזה הזמרת ג'ניס ג'ופלין בשירה משנת 1971, שלימים אף היווה את פס הקול בפרסומת של מרצדס. גברת ג'ופלין לא נקטה בדגם אליו פיללה אך סופ"ש נינוח עם ספינת הדגל של המותג הגרמני, גרם לי להבין את תחנוניה. מרצדס S560e פלאג-אין הייבריד יתרונות נוחות, בטיחות, יוק

   
 • אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  30.06.19 | מבחני רכב

  מסתבר שיש קהל למכוניות סופר מיני פרימיום. יצאנו לבדוק האם אאודי A1 החדשה מספקת ערך מוסף מעבר לתדמית היוקרתית

  היצע הדגמים של יצרניות הפרימיום הולך ומתעבה, הן שולחות את ידיהן אל סגמנטים בהם לא נכחו בעבר ולעיתים אף ממציאות קטגוריות חדשות. אאודי הייתה מיצרניות הפרימיום שהובילו את החדירה לסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות וטבעי היה שבשלב מסויים תגיע ראשונה גם אל קטגורית הסופר מיני הודות לפלטפורמה מתאימה הזמינה בקונצרן

   
 • פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  24.06.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס מציעה יכולת דינמית עדיפה ביחס לגרסת ה- GTI הרגילה. יצאנו לבחון את המשפחתית הלוהטת על כבישי הארץ

  "למקרה שאתה ממהר" הכריז הסלוגן של פולקסווגן גולף GTI בעת השקתה בתחילת שנות ה-80. כנראה שאנשי השיווק בפולקסווגן הרגישו צורך לתת לציבור הסבר מדוע מצאו לנכון להתקין מנוע כה חזק דאז בהספק 110 כ"ס במכונית במשקל נוצה. עשורים חלפו וכעת קטגוריית ההוט האץ' כוללת משפחתיות חמות עם מנועים בהספקים כפולים ויותר,

   
 • שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  19.06.19 | מבחני רכב

  שברולט מאליבו עברה מתיחת פנים המבליטה את מקדם הנוכחות ומשפרת מספר סעיפים במטרה להישאר אטקרטיבית בסגמנט המשפחתיות הגדולות

  שברולט מאליבו הראשונה הוצגה בארה"ב עוד בשנת 1964. הדור התשיעי, אשר החליף את קודמו לאחר 4 שנות שירות בלבד, זכה למתיחת פנים הכוללת שבכה קדמית בעלת פסי כרום רוחביים המשתלבים עם חתימת ה- LED בפנסי החזית, פגושים חדשים, צמד פתחי מפלט נפרדים אשר נועדו להבליט את רוחבו של המרכב, וגופי תאורה אחוריים חדשים. בת

   
 • ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  16.06.19 | מבחני רכב

  ניסאן קשקאי עבר מתיחת פנים לפני שנה והתחדש לאחרונה במנוע חדש. יצאנו לבדוק האם יש לו מה להציע בשוק הגדוש במתחרים צעירים

  בשנת 2007 הציגה ניסאן את הדור הראשון של הקשקאי - רכב פנאי קל וקומפקטי המהווה אלטרנטיבה למשפחתית הקונבנציונלית. זה היה כנראה ההימור המוצלח ביותר של היצרנית היפנית מאחר וניסאן קשקאי הפך לרכב המצליח ביותר של החברה באירופה מאז היווסדה. ניסאן קשקאי 1.3 ליטרים טורבו אוטומט יתרונות מנוע 1.