מזראטי לבנטה - קרוסאובר איטלקי נמרץ ומהודר

 

מזראטי לבנטה, רכב הפנאי הראשון של מותג היוקרה האקזוטי, מבקש לגעת בליבם של חובבי הנהיגה. יצאנו לבדוק האם הלבנטה קורצת גם לנהג וגם למשפחה

תגיות | פנאי שטח, מזראטי, לבנטה

מזראטי, יצרנית המכוניות האקזוטיות שעשו בשנים האחרונות את דרכן לכבישי ישראל, משיקה רכב פנאי עם הרבה כוח, מזג איטלקי ותג מחיר שלא יבייש את המותגים היקרים ביותר. מזראטי לבנטה הוא לא רק רכב הפנאי הראשון של המותג האיטלקי, הוא מהלך ראשון ומושקע של היצרן להיכנס לשוק רכבי הפנאי הגועש. מזראטי לבנטה נוצר עם תפקיד של ממש - להגדיל מכירות ולהנגיש את המותג הנחשק גם לחובבי הרכב אצלהם המשפחה היא במקום הראשון. יצאנו לבדוק האם אפשר לחבר אקזוטיקה ופרקטיות.

 

מזראטי לבנטה גרנד ספורט
יתרונות חווית נהיגה, איכות חומרים, צליל מנוע
חסרונות אבזור, צריכת דלק

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

מזראטי היא יצרנית איטלקית קטנה בעלת שם דבר בעולם המוטורי, היסטוריה עשירה ודגמי ספורט שעד היום מופיעים בחלומם של הרבה חולי הגה. אחרי שיצרניות כמו פורשה ובנטלי נכנסו לתחום רכבי הפנאי המתפתח, החליטה מזראטי להצטרף אף היא למרוץ אל ליבם של חולי ההגה המחפשים פרקטיות לצד ביצועים. היום, בעידן בו קיימת העדפה לקרוסאוברים על פני מכוניות סדאן נמוכות, למזראטי לבנטה תפקיד חשוב בחיזוק מכירות המותג.

 

עיצוב ונוחות

 

מעצבי מזראטי יודעים את עבודתם. כל מכוניות המותג יפות ונחשקות מאז ומתמיד. בשונה מיצרנים אחרים בהם הדמיון בין הדגמים השונים ברור, כאן אין הרבה דמיון בין הלבנטה לשאר דגמי היצרן, למעט הגריל הכוחני ושלושת פתחי האוורור הצידיים. בכל אופן, אין ספק שהמעצבים עבדו שעות נוספות. מזראטי לבנטה הוא רכב שקשה מאוד להתעלם ממנו.

 

גופי התאורה הקדמיים עם אורות ה- LED, פנסי הערפל הממוקמים גבוה על הפגוש הקדמי, הגריל הגדול, וסמל הקלשון הבולט, נותנים תחושה של הרבה כוח. למזראטי לבנטה מכסה מנוע ארוך עם קימורים, ויחד עם גופי התאורה הצרים מתקבל מראה חתולי (יותר בכיוון של טיגריס אגרסיבי מאשר חתול רחוב). פרופיל הלבנטה שופע קימורים. הצבע הלבן של רכב המבחן מחמיא מאוד ומדגיש את קווי העיצוב של הרכב. עם צמיגים רחבים, חישוקים בקוטר 21 אינץ', וחמישה מטרים מחרטום לירכתיים, למזראטי לבנטה נוכחות חזקה על הכביש.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

העיצוב החיצוני של הלבנטה הוא רק טיזר למה שקורה בפנים. למזראטי לבנטה יש את אחד מתאי הנוסעים היפים ביותר שראיתי. קיימת הרמוניה בין חומרים וגווני עור שונים המשדרים יוקרה, החל מדיפוני העור בתא הנוסעים, דרך משטחים דמוי קרבון, ועד בורר ההילוכים ופקדי הבקרה השונים. מערכת השמע בעלת לא פחות מ- 14 רמקולים ונשלטת ממסך מגע מרכזי בגודל 8.4 אינץ'. בורר ההילוכים מחופה עור וכך גם ההגה הספורטיבי ופקדי השליטה השונים. למזראטי לבנטה מנופי העברת הילוכים מאחורי גלגל ההגה, גדולים מדי לטעמי ומפריעים לשימוש בידית האיתות. פונקציות הרכב השונות ומערכת השמע נשלטות ממסך המגע ומחוגה קטנה ליד בורר ההילוכים.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

לוח המחוונים ברור לקריאה. סקלאת מד המהירות מגיעה עד 310 קמ"ש ונותנת תחושה שאנחנו יושבים בטיל בליסטי למרות שהמהירות המירבית מגיעה ל- 251 קמ"ש "בלבד". במרכז לוח המחוונים מסך צבעוני נוסף בגודל 7 אינץ' המציג נתונים של מחשב הדרך ומידע נוסף. מעל הקונסולה המרכזית שעון אנלוגי ייחודי ואלגנטי בדיוק כמו פתחי האוורור המתוחמים בפסי כרום.. העור בקונסולה המרכזית רך, בד התקרה נעים מאוד למגע ותחושת האחיזה בהגה טובה.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

הישיבה במזראטי לבנטה נוחה מאוד לכל הנוסעים אך בעיקר ליושבים מלפנים. מושבי הנהג והנוסע מתכווננים חשמלית, מחבקים את הנוסעים ומספקים תחושה ספורטיבית למדי. הנדסת האנוש טובה ונראה שמזראטי חשבו טוב לפני שמיקמו את הלחצנים השונים בתא הנוסעים. כפתור ההתנעה ממוקם דווקא בצד שמאל של ההגה ולא בצד ימין כמו במרבית המכוניות, אך לא נהיה קטנוניים. בתא הנוסעים מצאנו מספיק תאי אחסון, ותא מטען בנפח 580 ליטר יאכלס את כל הציוד שתצטרכו ביומיום.

 

למזראטי לבנטה מתלי אוויר מעט נוקשים אך בכל זאת מאפשרים מעבר מהמורות ללא בעיה. למרות מרכב באורך כולל של חמישה מטרים, הנסיעה והתמרונים בתוך העיר פשוטים יחסית. במקומות צפופים מדי, כגון חניונים בקניונים, קשה יותר לתמרן עקב מכסה המנוע הארוך, אך חיישני חניה ומצלמה היקפית 360 מעלות מצליחות לעזור. בנסיעה רגועה מזראטי לבנטה משייט בנינוחות ובידוד רעשי הרוח במהירויות גבוהות טוב מאוד. בידוד רעשי המנוע פחות מוצלח אך עם מנוע כזה, טוב שכך.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

ביצועים

 

מזראטי לבנטה גרנד ספורט שהתייצב למבחן מצוייד במנוע טווין טורבו V6 בנפח 3.0 ליטרים המפיק 350 כוחות סוס ומומנט מרבי של 50 קג"מ, ומשודך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית מבית ZF. הלבנטה מאיץ מעמידה למאה קמ"ש תוך 6.0 שניות - נתון מרשים לרכב פנאי ששוקל מעל שני טון. אך בלבנטה התאוצה היא לא הכל. תחילת הנסיעה היא רק חלק מהסיפור. חווית הנהיגה די ייחודית והכוח הזמין משכר, כזה שדוחף את הנהג לאתגר את הרכב עוד ועוד.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

אל תטעו לחשוב שהמרכב הכבד והגבוה מתגלגל בגמלוניות, ההפך הוא הנכון. אחיזת הכביש של הלבנטה מצויינת בזכות צמיגים רחבים במידות 265/40, הנעה כפולה חכמה, מתלי אוויר, ומערכות בטיחות אלקטרוניות מתקדמות, הדואגים להשאיר את המזראטי על המסלול. ההיגוי מהיר ובעקבותיו גם הרכב. יש תחושה שהרכב מציית לנהג, גם אם החליט לאתגר את האחיזה. אם תבחרו את מצב ספורט בבורר מצבי הנהיגה, יהפכו תיבת ההילוכים, דוושת התאוצה, בקרת היציבות, קשיחות וגובה מתלי האוויר, למדוייקים, חדים, ומהירים עוד יותר. ללבנטה יכולת שטח טובה אך ספק אם הלקוחות באמת ירדו איתו לשטח. לכן שמנו את הדגש דווקא על הנהיגה היומיומית על האספלט.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

אחת מנקודות החוזקה של הלבנטה הוא המנוע והצליל הבוקע ממנו. הצליל החזק והבשרני הופך את הנהיגה לחוויה אחרת, המזכירה כי 350 סוסים איטלקיים עומדים בכוננות מלאה להאיץ אותך קדימה. לחיצה על בורר מצבי הנהיגה והעברה למצב ספורט לא רק מחדדת את ביצועי הרכב אלא תפתח שסתום במערכת הפליטה ותייצר צליל דומיננטי ומסובב ראשים, כמו אריה עצבני שמתחיל לשאוג.

 

צריכת דלק

 

התענוג בנהיגה עם מנוע 3.0 ליטרים כפול מגדשים יורגש היטב בתחנת הדלק. מזראטי לבנטה צמא מאוד וצריכת הדלק הממוצעת בימי המבחן עמדה על 6.1 ק"מ לליטר. למזראטי לבנטה מיכל דלק בנפח 80 ליטרים וחישוב מהיר מצביע על כ- 500 קילומטרים בין תדלוקים. כמובן שאם תנהגו במצב ספורט ותנצלו יותר את הכוח של הלבנטה, תבקרו בדחיפות גדולה הרבה יותר בתחנות הדלק. יש לציין כי למזראטי לבנטה גם מצב חסכוני, ומי שינהג ברוגע יהנה מצריכת דלק טובה יותר ממה שהשגנו במבחן.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

עלויות אחזקה

 

מזראטי לבנטה הוא רכב לא זול לאחזקה ולא רק בגלל תצרוכת הדלק. הקרוסאובר היוקרתי נדרש להגיע לטיפול כל 20,000 ק"מ או שנה. עלות הטיפול הראשון עומדת על 3,179 ₪. הטיפול השני יעלה 5,138 ₪, וטיפול 60,000 ק"מ יעלה 5,683 ₪. מעבר לכך, החלפת גוף התאורה הראשי תעלה לכם 26,000 ₪, מראה חיצונית תעלה 10,647 ₪, סט רפידות בלם קדמיות יעלה 2,698 ₪, וסט צלחות בלם קדמיות יעלה 4,165 ₪. עלויות אלה גבוהות בהרבה מרוב הרכבים הנוסעים בכבישי ישראל אך חשוב לזכור שסטנדרט המחירים ברכבי פרימיום הוא עולם אחר לגמרי.

 

מזראטי לבנטהמזראטי לבנטה

 

בטיחות

 

מזראטי לבנטה טרם נבחן במבחן הריסוק האירופי EuroNcap אך עתיד לקבל ציון טוב. ללבנטה שלל מערכות בטיחות אקטיביות ופסיביות. שש כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת ניטור שטחים מתים, מערכת התרעה על אי שמירת מרחק, ומערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה הן רק חלק ממערכות הבטיחות של מזראטי לבנטה גרנד ספורט. מעבר לכך הלבנטה משרה תחושת בטחון יוצאת דופן בנהיגה.

 

תמורה למחיר

 

יצאנו לבחון את מזראטי לבנטה והתאהבנו. גילינו רכב גדול ומפנק, אך מעל הכל הבנו למה הוא כזה נחשק. הלבנטה קיבל את שמו על שם הרוח הים תיכונית החמה והמשתנה, וכזה בדיוק הוא מזראטי לבנטה. אם תרצו נהיגה רגועה, המזראטי יעשה זאת מצויין ואם חפצה נפשכם בנהיגה ספורטיבית, הלבנטה יתלהב יחד אתכם כמו כלב שמבין שהוא יוצא לשחק בפארק.

 

מזראטי לבנטה גרנד ספורט מאובזר היטב וכולל בין היתר פנסי בי-קסנון, חלון גג חשמלי, דלת תא מטען חשמלית עם חיישן לפתיחה בעזרת הנפת רגל, ריפודי עור משובח, מושבים קדמיים חשמליים עם זכרון לנהג, מפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח, ובקרת אקלים עם פתחי מיזוג לנוסעים מאחור.

 

מזראטי לבנטה גרנד ספורט הוא רכב מצויין. העיצוב החיצוני מרשים והעיצוב הפנימי יפה עוד יותר, חווית הנהיגה כיפית, הצליל גורם לגוף לרטוט, וגם כשמגיעים לנקודת היעד רוצים להישאר ברכב עוד. מחירו של מזראטי לבנטה גרנד ספורט 725,000 ₪ וזה לא מעט. בטווח המחירים הזה יש רכבי פנאי ספורטיביים ראויים וטובים כמו פורשה קאיין וריינג' רובר ספורט אך לאף אחד מהם אין את סמל הקלשון האקזוטי שעבור לקוחות מסויימים עושה את כל ההבדל.

 

מזראטי לבנטה גרנד ספורט
מנוע 3.0 ליטרים טווין טורבו
הספק מרבי משולב 350/5,000 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 50/1,750 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 6 הילוכים
יחידת הנעה כפולה
אורך כללי 5,003 מ"מ
רוחב כללי 1,968 מ"מ
גובה כללי 1,679 מ"מ
בסיס גלגלים 3,004 מ"מ
מיכל דלק 80 ליטרים
נפח תא מטען

580 ליטרים

משקל עצמי 2,109 ק"ג
מהירות מרבית 251 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 6.0 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 12 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 6.1 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 15 (מתוך 15)
ציון בטיחות ENCAP טרם נבחן
מחיר

725,000 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  14.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי אלנטרה התחדשה לכבוד שנת 2019 אך ממשיכה במתכונת המשפחתית סדאן הקלאסית

  הדור הראשון של משפחתית הסדאן יונדאי אלנטרה הגיע אלינו בשנות ה- 90 ומאז משווק בישראל בשמות כאלה ואחרים. בתחילת העשור הגיע לישראל הדור החמישי של אלנטרה, שידוע יותר בשם יונדאי i35, והפך לאחד מהדגמים הפופולריים ביותר בשוק המקומי. האלנטרה חיזקה את מעמדה של יונדאי בקבוצת המשפחתיות ורכשה מוניטין חיובי בשוק

   
 • פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  07.11.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן טיגואן מקבל גרסת כניסה חדשה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, ואבזור עשיר. יצאנו לבדוק האם התמורה הולמת למחירו הגבוה

  רכבי הפנאי ממשיכים לתפוס נתח שוק נכבד, בעיקר בגרסאות הנמכרות סביב 160,000 ₪. מעל גרסאות אלה ניצבות הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר של אותם דגמים, ומולן מתחרה פולקסווגן טיגואן שמגיע כעת בגרסת כניסה חדשה בעלת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, רמת אבזור קומפורטליין פלוס עשירה יחסית, ותג מחיר

   
 • DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  31.10.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי הקומפקטי החדש של מותג היוקרה הצרפתי לקח אותנו לשיעור במיתוג וסטיילינג

  מכונית היא כבר מזמן לא רק אמצעי להגעה מנקודה לנקודה. כולם רוצים שתהיה נוחה, חסכונית וכמובן בטוחה. אבל המכונית שבה אנו נוהגים אומרת הרבה גם עלינו, היא סמל סטטוס, ובעיקר כשזה נוגע למכוניות יוקרה. עבור מי שלא מסתפק במותגי היוקרה המוכרים, נולד מותג DS. DS 3 קרוסבק יתרונות עיצוב, אבזור,

   
 • שברולט בלייזר במבחן דרכים

  שברולט בלייזר במבחן דרכים

  23.10.19 | מבחני רכב

  שברולט בלייזר נכנס לנישה חסרת מתחרים ישירים כשהוא שופע ביתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - מידות גדולות, עיצוב בולט ואבזור נדיב.

  שברולט בלייזר בדורותיו הקודמים היה רכב שטח קשוח בגודל בינוני בקנה מידה אמריקאי. הדור החדש של שברולט בלייזר משמר את היתרונות המסורתיים מבית הכוללים עיצוב בעל נוכחות ומימדי ענק ביחס לתצורת חמישה מושבים, וממוצב בין שברולט אקווינוקס לשברולט טראוורס בליין דגמי החברה. הפלטפורמה עליה מבוסס שברולט

   
 • אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  17.10.19 | מבחני רכב

  אאודי משיקה Q3 חדש עם עיצוב אגרסיבי, מנוע חדש והבטחה ישנה

  סגמנט הקרוסאוברים הרותח מזמין את כל היצרנים להשתתף בחגיגה, ואאודי שהפכה להיות שחקנית מובילה בקטגוריה בזכות מבחר דגמים רחב, משיקה דור שני לקרוסאובר המוכר והטוב אאודי Q3. וולוו XC40 וב.מ.וו X1 הם המתחרים העיקריים של הדגם ואין ספק שבאאודי קוראים תיגר על הכס ומכוונים הכי גבוה שאפשר. לקחנו את אאודי Q3 35

   
 • ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  03.10.19 | מבחני רכב

  יצאנו לבחון את המשפחתית האמריקאית הגדולה לאחר שעברה מתיחת פנים וצוידה באבזור בטיחות מתקדם

  קונצרן רנו-ניסאן-מיצובישי (או יותר נכון ברית יצרני הרכב) הוא מהגדולים בעולם, וככזה יכול לפעול גם בניגוד למקובל, ולשגר שני דגמי ניסאן לקטגוריית המשפחתיות הגדולות המצומצמת - ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה. ניסאן מקסימה יתרונות מנוע חזק, עיצוב, נוחות נסיעה חסרונות תיבת הילוכים רציפה,

   
 • ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  26.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן ליף הינה משפחתית קומפקטית חשמלית עם טווח נסיעה מוצהר של 270 ק"מ ומחיר של 165,990 ₪. יצאנו למבחן בסימן שימושיות מול עלות

  ניסאן ליף היא אחת המכוניות החשמליות הראשונות שנכנסו לתודעת הציבור ומהבודדות בסגמנט המשפחתיות החשמליות בישראל. בניגוד לגרסאות החשמליות (EV) של קיה נירו ויונדאי איוניק המתחרות, ניסאן ליף תוכננה כמכונית חשמלית בלבד כבר מהנגיעה הראשונה בשולחן השרטוט. בהתאם לכך מותקנת הסוללה ברצפת המרכב ותורמת למרכז כובד

   
 • מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  18.09.19 | מבחני רכב

  מאזדה 3 החדשה מעוצבת ואיכותית מאי פעם אך גם יקרה יותר וללא מנוע טורבו. יצאנו לבדוק האם היא עדיין עומדת בקצב הזום זום

  מאזדה 3 הקודמת לא כיכבה בראש טבלת המסירות בישראל וניתן להניח שמאזדה 3 החדשה אשר הושקה לאחרונה בישראל, רק תלך ותתרחק משם. הסיבות לכך הן ההעדפה הברורה של הנהג הישראלי לרכבי פנאי והרצון של מאזדה לטפס בסולם המעמדות ולמצב עצמה כיצרנית סמי-פרימיום שתעמוד בין המותגים העממיים למותגי הפרימיום המבוססים. &nbs

   
 • ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  12.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן עדיין מאמינה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות ושולחת אלינו את האלטימה החדשה כדי לנסות ולהסביר מדוע

  ניסאן נוקטת בגישה מעט שונה בהתנהלותה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות. בשעה שחלק מהמתחרות יורדות מפס הייצור ללא מחליפות, ניסאן מחזיקה בשני דגמים המתחרים בקטגוריה הדועכת. ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה מיועדות בעיקר לשוק האמריקאי שחובב מכוניות סדאן אך עובר בקצב מסחרר לרכבי פנאי כמו בשאר מדינות העולם.

   
 • מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  28.08.19 | מבחני רכב

  מרצדס CLA החדשה מציגה עיצוב מושך, תא נוסעים חדשני, ומקדם הגעה מרשים בתמורה לפרמיה גבוהה במיוחד

  מרצדס CLA החדשה מהווה גרסת קופה 4 דלתות למרצדס A קלאס, המיועדת לקהל כגון משפחות צעירות עד 4 נפשות. המפרט, המידות, יחידת ההנעה והאבזור, לא שונים בהרבה מכל משפחתית מודרנית, אך התצורה הייחודית, מיתוג היוקרה, והחדשנות שמביאה מרצדס אל הקטגוריה, מבטיחים הופעה מרשימה לצד תחושה של מכונית סלון מוקטנת. למבחן

   
 • קאדילק XT4 במבחן דרכים

  קאדילק XT4 במבחן דרכים

  21.08.19 | מבחני רכב

  קאדילק XT4 מתחרה מול מיטב תוצרת גרמניה באמצעות היתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - ממדים מכובדים, עיצוב בולט, ואבזור נדיב

  סגמנט הקרוסאוברים הקומפקטיים תופס תאוצה כלל עולמית. למרבית יצרניות הפרימיום יש נציגים בסגמנט כגון אאודי Q3, ב.מ.וו X1, וולוו XC40, ומרצדס GLA, אך קאדילק נכנסת למשחק באיחור מה עם ה- XT4 אשר תוכנן ועוצב ע"י הצוותים הצעירים בחברה, במטרה למשוך קהל צעיר באמצעות עיצוב בעל נוכחות, ממדים נדיבים, ואבזור עשיר

   
 • פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  08.08.19 | מבחני רכב

  פורד אדג' החדש מציע מפרט מרשים במחיר המזנב במותגי הפרימיום. יצאנו לבדוק האם הוא מציע תמורה טובה למחיר

  פורד הודיעה זה מכבר על כוונתה לוותר על מכוניות סדאן ולהתמקד בסגמנטים הרווחיים ביותר עבורה, כלומר ברכבי פנאי ובטנדרים גדולים. פורד אדג' החדש שנחת לאחרונה בישראל זימן לנו הזדמנות לבדוק האם הוא מייתר את הצורך במכוניות נמוכות. פורד אדג' 2.0 טורבו טיטניום פלוס יתרונות אבזור מפנק ברמות הא

   
 • סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  31.07.19 | מבחני רכב

  סיטרואן C5 איירקרוס חמוש בנוחות נסיעה משובחת, עיצוב מצודד ומפרט מודרני. יצאנו לבדוק האם אלו יספיקו כדי לכבוש את סגמנט הקרוסאוברים התחרותי

  סגמנט הקרוסאוברים הפורה שינה את שוק הרכב בשנים האחרונות. היצרנים לא יכולים להתכחש לטבלאות המכירות ולרצונות הרוכשים, ויצרניות רבות אף בחרו לוותר לחלוטין על נציגה בסגמנט המשפחתיות הגדולות לטובת קרוסאובר בגודל בינוני. סיטרואן C5 איירקרוס הינו הדגם העצמאי הראשון של היצרנית בפלח שוק אשר נשלט בישראל על יד

   
 • אאודי e-tron במבחן דרכים

  אאודי e-tron במבחן דרכים

  24.07.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי החשמלי של אאודי אורז את הטכנולוגיה המתקדמת בעיצוב קונבנציונלי ומנסה להפוך את החשמל למיינסטרים

  כבר שנים שאנחנו שומעים שהמהפכה החשמלית מעבר לפינה ושכולנו נצטרך להיפרד מתחנות הדלק ולהכין את השקעים. ובכן, באאודי המהפכה החלה באופן רשמי. אאודי e-tron החדש הוא רכב הפנאי החשמלי הראשון של אאודי ולא מדובר בגרסה לדגם קיים אלא בדגם עצמאי שמוצע באופן בלעדי עם יחידת הנעה חשמלית טהורה. אאודי e

   
 • פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  18.07.19 | מבחני רכב

  פיג'ו משגרת אל קטגוריית המשפחתיות הגדולות הדועכת את ה- 508 החדשה עם עיצוב מקורי ומפרט מרשים. יצאנו לבדוק איך היא נוסעת

  יצרניות רבות מוותרות על המשפחתיות הגדולות לטובת רכבי פנאי כי כך מכתיב השוק, אבל לפיג'ו דגמי עבר אייקונים שכיכבו בקטגוריה והיא לא מתכוונת לוותר כל כך מהר. עם זאת, כדי לחזור לתחרות בקטגוריה הדועכת, פיג'ו יודעת שעליה להתעלות על עצמה. פיג'ו 508 GT יתרונות עיצוב, אבזור, נוחות נסיעה, ביצו

   
 • מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  09.07.19 | מבחני רכב

  מכונית הפאר של מרצדס נחשבת כחלוצה טכנולוגית ולדעת רבים כמכונית הנוסעים הטובה בעולם. יצאנו לבחון את גרסת הפלאג-אין הייבריד S560e על כבישי הארץ

  "אלוהים, אנא קנה לי מרצדס בנץ" הכריזה הזמרת ג'ניס ג'ופלין בשירה משנת 1971, שלימים אף היווה את פס הקול בפרסומת של מרצדס. גברת ג'ופלין לא נקטה בדגם אליו פיללה אך סופ"ש נינוח עם ספינת הדגל של המותג הגרמני, גרם לי להבין את תחנוניה. מרצדס S560e פלאג-אין הייבריד יתרונות נוחות, בטיחות, יוק

   
 • אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  30.06.19 | מבחני רכב

  מסתבר שיש קהל למכוניות סופר מיני פרימיום. יצאנו לבדוק האם אאודי A1 החדשה מספקת ערך מוסף מעבר לתדמית היוקרתית

  היצע הדגמים של יצרניות הפרימיום הולך ומתעבה, הן שולחות את ידיהן אל סגמנטים בהם לא נכחו בעבר ולעיתים אף ממציאות קטגוריות חדשות. אאודי הייתה מיצרניות הפרימיום שהובילו את החדירה לסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות וטבעי היה שבשלב מסויים תגיע ראשונה גם אל קטגורית הסופר מיני הודות לפלטפורמה מתאימה הזמינה בקונצרן

   
 • פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  24.06.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס מציעה יכולת דינמית עדיפה ביחס לגרסת ה- GTI הרגילה. יצאנו לבחון את המשפחתית הלוהטת על כבישי הארץ

  "למקרה שאתה ממהר" הכריז הסלוגן של פולקסווגן גולף GTI בעת השקתה בתחילת שנות ה-80. כנראה שאנשי השיווק בפולקסווגן הרגישו צורך לתת לציבור הסבר מדוע מצאו לנכון להתקין מנוע כה חזק דאז בהספק 110 כ"ס במכונית במשקל נוצה. עשורים חלפו וכעת קטגוריית ההוט האץ' כוללת משפחתיות חמות עם מנועים בהספקים כפולים ויותר,

   
 • שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  19.06.19 | מבחני רכב

  שברולט מאליבו עברה מתיחת פנים המבליטה את מקדם הנוכחות ומשפרת מספר סעיפים במטרה להישאר אטקרטיבית בסגמנט המשפחתיות הגדולות

  שברולט מאליבו הראשונה הוצגה בארה"ב עוד בשנת 1964. הדור התשיעי, אשר החליף את קודמו לאחר 4 שנות שירות בלבד, זכה למתיחת פנים הכוללת שבכה קדמית בעלת פסי כרום רוחביים המשתלבים עם חתימת ה- LED בפנסי החזית, פגושים חדשים, צמד פתחי מפלט נפרדים אשר נועדו להבליט את רוחבו של המרכב, וגופי תאורה אחוריים חדשים. בת

   
 • ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  16.06.19 | מבחני רכב

  ניסאן קשקאי עבר מתיחת פנים לפני שנה והתחדש לאחרונה במנוע חדש. יצאנו לבדוק האם יש לו מה להציע בשוק הגדוש במתחרים צעירים

  בשנת 2007 הציגה ניסאן את הדור הראשון של הקשקאי - רכב פנאי קל וקומפקטי המהווה אלטרנטיבה למשפחתית הקונבנציונלית. זה היה כנראה ההימור המוצלח ביותר של היצרנית היפנית מאחר וניסאן קשקאי הפך לרכב המצליח ביותר של החברה באירופה מאז היווסדה. ניסאן קשקאי 1.3 ליטרים טורבו אוטומט יתרונות מנוע 1.