סיטרואן ברלינגו במבחן עבודה עם 75 כוחות סוס

 

לקחנו למבחן את סיטרואן ברלינגו, אחד מהטנדרונים המבוקשים בקטגוריה. יצאנו לבדוק האם מנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר ו- 75 כוחות סוס יספיקו כדי לקחת אותו אל ראש טבלת המסירות

תגיות | נוסעים מסחרי, סיטרואן, ברלינגו מולטיספייס

קטגוריית טנדרוני העבודה דלה יחסית ואינה מציעה שלל דגמים וצבעים כמו בסגמנטים אחרים. יחד עם זאת, נראה שמרבית הלקוחות יודעים מה הם מחפשים והיצרנים הבינו זאת. סיטרואן משווקת את הברלינגו המבוקש בגרסת כניסה עם מנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר, בעל הספק צנוע של 75 כוחות סוס, ברמת אבזור בסיסית. על הנייר, הוא לא נראה כמתכון להצלחה, אך מסתבר שזוהי הגרסה המבוקשת ביותר של הברלינגו. אנחנו יצאנו לבדוק איך קונספט המינימליזם הופך את הברלינגו לסיפור הצלחה.

 

סיטרואן ברלינגו 75 HDI 1.6
יתרונות   נוחות נסיעה, קלות נהיגה ותמרון, צריכת דלק, עלויות אחזקה נמוכות
חסרונות   ציון בטיחות, אבזור בטיחות, איכות הרכבה

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

כבר למעלה משני עשורים שסיטרואן משווקת בארץ את הברלינגו, וכבר שנים רבות שסיטרואן ברלינגו הוא אחד הרכבים הפופולריים בסגמנט המסחריות הקטנות. הפרקטיות שלו לעסקים נותני שירות, יחד עם קלות הנהיגה בו כרכב מסחרי, ומנועים עם צריכת דלק חסכונית, הפכו אותו להצלחה מסחררת ולאחד הרכבים הנמכרים ביותר של היצרן בארץ. סיטרואן ברלינגו זוכה לביקוש ער גם כרכב משומש ונמצא בין הרכבים המסחריים המבוקשים ביותר ושומר על ערכו בהתאם, מעין מניה בטוחה.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

עיצוב ונוחות

 

סיטרואן ברלינגו 1.6 HDI 75 כ"ס היא גרסת הכניסה הזולה במבחר אך גם הנמכרת ביותר. נראה שהיצרן הצרפתי כיוון בראש ובראשונה לעיצוב הרכב על פי דרישות הלקוחות, ובהתאם לתפקיד בו הוא אמור לשרת. סיטרואן ברלינגו הוא רכב מסחרי וכך הוא מרגיש מהרגע הראשון. העיצוב החיצוני לא פורץ דרך אם כי עדיין בין הנאים בקטגוריה. הגריל המוכר של סיטרואן המשלב צמד פסי כרום יחד עם סמל המותג תואם לשאר דגמי היצרן הצרפתי.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

לגרסת הכניסה של סיטרואן ברלינגו פגושי פלסטיק בצבע שחור, וזה הקדמי מגיע עד לקו מכסה המנוע ובולט מאוד בחזית הרכב. גם ידיות הדלתות, מראות הצד ופסי ההגנה על הדלתות הורכבו ללא צביעה ומשדרות תכליתיות ושרידות. הרי מדובר כאן ברכב מסחרי לפני הכל. החלון הקדמי משופע מאוד ביחס למקובל בקטגוריה ומוסיף חן ואווירודינמיות לרכב.

 

פנים הרכב ממשיך את העיצוב הפשוט. סיטרואן ברלינגו 1.6 HDI 75 כ"ס מגיע ברמת אבזור בסיסית החסרה פרטי אבזור שהפכו סטנדרט במכוניות פרטיות. בעולם המסחריות הקטנות מסכי מגע, מערכות מולטימדיה ובקרות אקלים מפוצלות אינם פרטי אבזור שכיחים. לסיטרואן ברלינגו מזגן סטנדרטי הפועל היטב, מסך קטן בראש הקונסולה עם תצוגת מחשב הדרך ומערכת השמע, וזהו בגדול.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

אחת מנקודות החוזק של סיטרואן ברלינגו הצנוע היא נוחות המושבים. הוא ממשיך את המסורת הצרפתית של מושבים נוחים המנעימים את זמנם של הנהג והנוסעים. המושבים הקדמיים נוחים מאוד ומעניקים תמיכה הולמת לגב. ריפוד המושבים לעומת זאת, פשוט ובסיסי. המושבים מאחור נוחים אף הם, אם כי תנוחת הישיבה מעט זקופה, ונוחה פחות מאשר במושב הקדמי. מרווח הראש יספק גם נוסעים גבוהים במיוחד, ומרווח הרגליים לנוסעי שורת המושבים השנייה מצויין.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

ברכב מסחרי דרושים הרבה מקומות אחסון ובגרסת 1.6 HDI 75 כ"ס חסרונם מורגש. חסר מדף אחסון מעל השמשה הקדמית, וכמובן תא אחסון מרכזי בין מושבים הקדמיים. שניהם לא קיימים בגרסה הבסיסית וזה חבל. קיים תא אחסון קטן מאחורי ההגה שיכול להכיל מסמכים. מיקומו מתחת לשמשה הקדמית, ולא כדאי לאחסן בו חפצים הרגישים לחום. איכות החומרים לא מצטיינת ואיכות ההרכבה בחלק מהמקומות לא מספיק טובה. ניתן לשמוע קירקושים ורעשים מחיבורי פלסטיק רופפים בתא הנוסעים, הבולטים במיוחד במהירויות גבוהות ועלולים להעיק.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

הנדסת האנוש היא לא הצד החזק של סיטרואן ברלינגו. ידית השליטה על מערכת השמע ממוקמת מאחורי ההגה מתחת לידית האיתות, ונדרשת הכרות עם אופי פעולתה כדי לתפעל בעזרתה את מערכת השמע באופן חלק תוך כדי נסיעה. המתגים לפתיחת החלונות ממוקמים על הקונסולה המרכזית ולא על הדלתות עצמן, ומתג חלון הנוסע מוסתר ע"י מתקן הטלפון הנייד האופציונלי. פתיחת או סגירת שני החלונות במקביל יכולה להוות אתגר, היות ושני המתגים ממוקמים רחוק אחד מהשני.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

הנהיגה בסיטרואן ברלינגו קלה ונוחה. למרות חסרונה של מצלמת נסיעה לאחור, מלאכת החניה פשוטה וקלה. סיטרואן ברלינגו נתפס כרכב גדול אסוציאטיבית, אך במציאות הוא קצר יותר ממאזדה 3. אורכו 4,380 מ"מ, רוחבו 1,810 מ"מ, גובהו 1,801 מ"מ ואורך בסיס הגלגלים עומד על 2,728 מ"מ. מידותיו פרקטיות במיוחד עבור אלה העובדים עימו במרכזי ערים סואנות.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

סיטרואן ברלינגו הוא רכב נוח. המתלים שלו רכים גם כשתא המטען ריק. הנוחות הצרפתית חשובה מאוד ברכב מסוג זה. במרבית המקרים, הנהגים ברכבים אלו מבלים שעות ארוכות מאחורי ההגה ולכן, מושב טוב ונסיעה רכה חשובים יותר ממערכת מולטימדיה מתקדמת.

 

ביצועים

 

לא ציפינו לחוויית נהיגה של ממש בסיטרואן ברלינגו, בפרט לא עם המנוע הצנוע. בחזית שוכן מנוע טורבו דיזל בנפח 1.6 ליטר עם הספק של 75 כוחות סוס, ומומנט של 23.8 קג"מ. הנתונים לא נשמעים מפתים על הנייר אך בפועל המנוע מפתיע לטובה. על אף נתון ההספק הנמוך יחסית, לא מורגש מחסור בכוח בנסיעה עירונית. כנראה שלא תהיו הראשונים לצאת מהרמזור באור ירוק אבל לא בשביל זה קיבלתם את הרכב מהמעסיק. סיטרואן ברלינגו נועד להיות כלי עבודה יעיל וכזה הוא. הנהיגה בו קלה, שילוב ההילוכים רך, והתמרונים במקומות צרים קלים ופשוטים.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

בנסיעה בכביש בינעירוני אין לסיטרואן ברלינגו כל בעיה לעמוד במהירות המוכתבת על ידי החוק, אך ההגה מרגיש מעט מנותק. בתאוצות ביניים מרגישים את המחסור בכוח, אך במרבית המקרים ניתן להתגבר עליו בהורדת הילוך המוסיפה דציבלים רבים לרעש המנוע. למרות זאת, סיטרואן ברלינגו הוא רכב די שקט ביחס לנורמה בקטגוריה. ישנם רעשי רוח מועטים במהירות בין עירונית, ובידוד הרעשים מהכביש ומהמנוע לא מבריק אך מספק.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

צריכת דלק

 

המנוע הצנוע בסיטרואן ברלינגו 1.6 HDI מציע יתרון בצריכת הדלק, העומדת על 19.2 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת על פי נתוני היצרן. בזמן המבחן עמדה צריכת הדלק המשולבת על נתון מרשים של 14.1 ק"מ לליטר, אך עם רכב עמוס כנראה שצריכת הדלק תהיה טובה פחות. מיכל הדלק בקיבולת 53 ליטרים, וטווח הנסיעה עם מיכל דלק מלא עומד על כ- 760 ק"מ על פי מחשב הדרך.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

בטיחות

 

אחת מנקודות החולשה העיקריות של סיטרואן ברלינגו היא הבטיחות. סיטרואן ברלינגו קיבל ציון של שלושה כוכבים בלבד (מתוך חמישה) במבחני הריסוק של ארגון הבטיחות Euro Ncap שנערכו בשנת 2014. סיטרואן ברלינגו קיבל ציון נמוך של 56% בשמירה על מבוגרים, ציון של 74% בהגנה על ילדים, 63% בהגנה על הולכי רגל ו- 48% על אבזור הבטיחות. לפי ציון הבטיחות הישראלי המוענק על אבזור בטיחות זכה הברלינגו לציון 0. אבזור הבטיחות בסיטרואן ברלינגו באמת לא מרשים וחסרות ברכב גם מערכות בטיחות אקטיביות. למעט מערכת בקרת יציבות אלקטרונית, ABS, ושתי כריות אוויר אין לסיטרואן ברלינגו מה להציע.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

עלויות אחזקה

 

סיטרואן ברלינגו מציג עלויות אחזקה נמוכות. הוא נדרש לטיפול תקופתי בכל שנה או 15,000 ק"מ, המוקדם מבין השניים. מחיר הטיפול הראשון והשלישי זהה ועומד על 467 ₪. הטיפול השני והרביעי יקרים יותר ועולים 767 ₪. עלות הטיפולים הכוללת עד 60,000 הקילומטרים הראשונים עומדת על 2,468 ₪ בלבד, כולל מע"מ. סיטרואן ברלינגו מגיע עם אחריות לשנתיים ללא הגבלת קילומטרים, ואחריות לשנה השלישית או עד 100,000 ק"מ, המוקדם מבניהם.

 

סיטרואן ברלינגוסיטרואן ברלינגו

 

גם מחירי חלקי החילוף נמוכים. עלות פנס ראשי חדש עומדת על 1,182 ₪, עלות פנס אחורי 531 ₪, עלות מראת צד 854 ₪, עלות רפידות בלמים 393 ₪, ועלות צלחות בלמים 678 ₪. כל המחירים כוללים מע"מ. עלויות האחזקה חשובות מאוד ברכב מסוג זה שמוגדר כרכב עבודה והוצאותיו משולמות לרוב על ידי העסק. סיטרואן ברלינגו מציג עלויות אחזקה זולות הגורמות לנו להבין מדוע חוזרים אליו הרוכשים פעם אחר פעם.

 

תמורה למחיר

 

אין ספק כי סיטרואן ברלינגו 1.6 HDI 75 הוא רכב מוצלח והנוכחות הרבה שלו על כבישי ישראל מעידה על כך. רוכשים אשר היו מרוצים מהדגמים הקודמים שבים אליו שוב בזכות האמינות, השרידות הגבוהה, ועלויות האחזקה הנמוכות. סיטרואן מציעה רכב פשוט שמגיע בשביל לעבוד. סיטרואן ברלינגו הוא רכב נוח גם עבור הנהג וגם עבור הנוסעים, ומציע מרווח פנימי נדיב שיספיק לעבודה ביום וגם למשפחה בערב.

 

בכל הנוגע לסביבת נהג מפנקת, סיטרואן ברלינגו לוקה בחסר. אין מערכת מולטימדיה, אין מצלמת נסיעה לאחור, אין בקרת אקלים, וחסר אבזור שיכול להפוך את ימי העבודה הארוכים לנוחים יותר. עם תוספת אבזור קטנה ותאי אחסון נוספים יכול היה הברלינגו להיות פרקטי הרבה יותר. אין ספק שהמחסור באבזור נוחות הוא חסרון נוסף של סיטרואן ברלינגו.

 

יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בגרסת הכניסה של סיטרואן ברלינגו, המציעה עמידות גבוהה ושומרת על ביקוש ער בשוק המשומשות. הברלינגו לא נופל מהמתחרים ונותן להם פייט מכובד. סיטרואן ברלינגו 1.6 HDI 75 כ"ס ממלא את ייעודו היטב. הוא נוח, פרקטי, ומרווח, וזה מה שחשוב. גם אם ניקח בחשבון את חולשותיו, הוא עדיין מציע חבילה אטרקטיבית עבור הנהג העובד.

 

סיטרואן ברלינגו 75 HDI 1.6
מנוע 1.6 ליטר טורבו דיזל
הספק מרבי משולב 75/4,000 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 23.8/1,750 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים ידנית 5 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,380 מ"מ
רוחב כללי 1,810 מ"מ
גובה כללי 1,801 מ"מ
בסיס גלגלים 2,730 מ"מ
מיכל דלק 53 ליטרים
נפח תא מטען/כסאות מקופלים

3,000/675 ליטרים

משקל עצמי 1,399 ק"ג
מהירות מרבית 156 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 15.1 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 25.6 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 14.1 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 4
ציון בטיחות ENCAP 3 כוכבים (2014)
מחיר

139,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • קאדילק XT4 במבחן דרכים

  קאדילק XT4 במבחן דרכים

  21.08.19 | מבחני רכב

  קאדילק XT4 מתחרה מול מיטב תוצרת גרמניה באמצעות היתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - ממדים מכובדים, עיצוב בולט, ואבזור נדיב

  סגמנט הקרוסאוברים הקומפקטיים תופס תאוצה כלל עולמית. למרבית יצרניות הפרימיום יש נציגים בסגמנט כגון אאודי Q3, ב.מ.וו X1, וולוו XC40, ומרצדס GLA, אך קאדילק נכנסת למשחק באיחור מה עם ה- XT4 אשר תוכנן ועוצב ע"י הצוותים הצעירים בחברה, במטרה למשוך קהל צעיר באמצעות עיצוב בעל נוכחות, ממדים נדיבים, ואבזור עשיר

   
 • פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  08.08.19 | מבחני רכב

  פורד אדג' החדש מציע מפרט מרשים במחיר המזנב במותגי הפרימיום. יצאנו לבדוק האם הוא מציע תמורה טובה למחיר

  פורד הודיעה זה מכבר על כוונתה לוותר על מכוניות סדאן ולהתמקד בסגמנטים הרווחיים ביותר עבורה, כלומר ברכבי פנאי ובטנדרים גדולים. פורד אדג' החדש שנחת לאחרונה בישראל זימן לנו הזדמנות לבדוק האם הוא מייתר את הצורך במכוניות נמוכות. פורד אדג' 2.0 טורבו טיטניום פלוס יתרונות אבזור מפנק ברמות הא

   
 • סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  31.07.19 | מבחני רכב

  סיטרואן C5 איירקרוס חמוש בנוחות נסיעה משובחת, עיצוב מצודד ומפרט מודרני. יצאנו לבדוק האם אלו יספיקו כדי לכבוש את סגמנט הקרוסאוברים התחרותי

  סגמנט הקרוסאוברים הפורה שינה את שוק הרכב בשנים האחרונות. היצרנים לא יכולים להתכחש לטבלאות המכירות ולרצונות הרוכשים, ויצרניות רבות אף בחרו לוותר לחלוטין על נציגה בסגמנט המשפחתיות הגדולות לטובת קרוסאובר בגודל בינוני. סיטרואן C5 איירקרוס הינו הדגם העצמאי הראשון של היצרנית בפלח שוק אשר נשלט בישראל על יד

   
 • אאודי e-tron במבחן דרכים

  אאודי e-tron במבחן דרכים

  24.07.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי החשמלי של אאודי אורז את הטכנולוגיה המתקדמת בעיצוב קונבנציונלי ומנסה להפוך את החשמל למיינסטרים

  כבר שנים שאנחנו שומעים שהמהפכה החשמלית מעבר לפינה ושכולנו נצטרך להיפרד מתחנות הדלק ולהכין את השקעים. ובכן, באאודי המהפכה החלה באופן רשמי. אאודי e-tron החדש הוא רכב הפנאי החשמלי הראשון של אאודי ולא מדובר בגרסה לדגם קיים אלא בדגם עצמאי שמוצע באופן בלעדי עם יחידת הנעה חשמלית טהורה. אאודי e

   
 • פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  18.07.19 | מבחני רכב

  פיג'ו משגרת אל קטגוריית המשפחתיות הגדולות הדועכת את ה- 508 החדשה עם עיצוב מקורי ומפרט מרשים. יצאנו לבדוק איך היא נוסעת

  יצרניות רבות מוותרות על המשפחתיות הגדולות לטובת רכבי פנאי כי כך מכתיב השוק, אבל לפיג'ו דגמי עבר אייקונים שכיכבו בקטגוריה והיא לא מתכוונת לוותר כל כך מהר. עם זאת, כדי לחזור לתחרות בקטגוריה הדועכת, פיג'ו יודעת שעליה להתעלות על עצמה. פיג'ו 508 GT יתרונות עיצוב, אבזור, נוחות נסיעה, ביצו

   
 • מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  09.07.19 | מבחני רכב

  מכונית הפאר של מרצדס נחשבת כחלוצה טכנולוגית ולדעת רבים כמכונית הנוסעים הטובה בעולם. יצאנו לבחון את גרסת הפלאג-אין הייבריד S560e על כבישי הארץ

  "אלוהים, אנא קנה לי מרצדס בנץ" הכריזה הזמרת ג'ניס ג'ופלין בשירה משנת 1971, שלימים אף היווה את פס הקול בפרסומת של מרצדס. גברת ג'ופלין לא נקטה בדגם אליו פיללה אך סופ"ש נינוח עם ספינת הדגל של המותג הגרמני, גרם לי להבין את תחנוניה. מרצדס S560e פלאג-אין הייבריד יתרונות נוחות, בטיחות, יוק

   
 • אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  אאודי A1 החדשה 2019 במבחן דרכים

  30.06.19 | מבחני רכב

  מסתבר שיש קהל למכוניות סופר מיני פרימיום. יצאנו לבדוק האם אאודי A1 החדשה מספקת ערך מוסף מעבר לתדמית היוקרתית

  היצע הדגמים של יצרניות הפרימיום הולך ומתעבה, הן שולחות את ידיהן אל סגמנטים בהם לא נכחו בעבר ולעיתים אף ממציאות קטגוריות חדשות. אאודי הייתה מיצרניות הפרימיום שהובילו את החדירה לסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות וטבעי היה שבשלב מסויים תגיע ראשונה גם אל קטגורית הסופר מיני הודות לפלטפורמה מתאימה הזמינה בקונצרן

   
 • פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס במבחן דרכים

  24.06.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס מציעה יכולת דינמית עדיפה ביחס לגרסת ה- GTI הרגילה. יצאנו לבחון את המשפחתית הלוהטת על כבישי הארץ

  "למקרה שאתה ממהר" הכריז הסלוגן של פולקסווגן גולף GTI בעת השקתה בתחילת שנות ה-80. כנראה שאנשי השיווק בפולקסווגן הרגישו צורך לתת לציבור הסבר מדוע מצאו לנכון להתקין מנוע כה חזק דאז בהספק 110 כ"ס במכונית במשקל נוצה. עשורים חלפו וכעת קטגוריית ההוט האץ' כוללת משפחתיות חמות עם מנועים בהספקים כפולים ויותר,

   
 • שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  שברולט מאליבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

  19.06.19 | מבחני רכב

  שברולט מאליבו עברה מתיחת פנים המבליטה את מקדם הנוכחות ומשפרת מספר סעיפים במטרה להישאר אטקרטיבית בסגמנט המשפחתיות הגדולות

  שברולט מאליבו הראשונה הוצגה בארה"ב עוד בשנת 1964. הדור התשיעי, אשר החליף את קודמו לאחר 4 שנות שירות בלבד, זכה למתיחת פנים הכוללת שבכה קדמית בעלת פסי כרום רוחביים המשתלבים עם חתימת ה- LED בפנסי החזית, פגושים חדשים, צמד פתחי מפלט נפרדים אשר נועדו להבליט את רוחבו של המרכב, וגופי תאורה אחוריים חדשים. בת

   
 • ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  ניסאן קשקאי 1.3 טורבו בנזין במבחן דרכים

  16.06.19 | מבחני רכב

  ניסאן קשקאי עבר מתיחת פנים לפני שנה והתחדש לאחרונה במנוע חדש. יצאנו לבדוק האם יש לו מה להציע בשוק הגדוש במתחרים צעירים

  בשנת 2007 הציגה ניסאן את הדור הראשון של הקשקאי - רכב פנאי קל וקומפקטי המהווה אלטרנטיבה למשפחתית הקונבנציונלית. זה היה כנראה ההימור המוצלח ביותר של היצרנית היפנית מאחר וניסאן קשקאי הפך לרכב המצליח ביותר של החברה באירופה מאז היווסדה. ניסאן קשקאי 1.3 ליטרים טורבו אוטומט יתרונות מנוע 1.

   
 • מאזדה MX-5 במבחן דרכים – מתיחת פנים

  מאזדה MX-5 במבחן דרכים – מתיחת פנים

  12.06.19 | מבחני רכב

  מאזדה MX-5 מקבלת מנוע משופר לצד אבזור בטיחות ונוחות נוסף. דחקנו עצמנו אל תוך הרודסטאר המיתולוגית למבחן שופע רוח ויצרים

  מאזדה MX-5 הידועה בכינויה "מיאטה" הינה מכונית הרודסטאר הנמכרת בעולם אשר שורשיה טמונים בשנת 1989 אז הוצג הדור הראשון. הדור הנוכחי והרביעי במספר משמר את המתכון המוצלח של הדגם המקורי, הכולל מנוע קדמי אורכי, הנעה אחורית, משקל קל, וניהוג חד. פשטות מכנית וכיף טהור. במסגרת מתיחת הפנים לה זכה הדגם בשנת 2019

   
 • פיג'ו 308 GT טורבו בנזין במבחן דרכים

  פיג'ו 308 GT טורבו בנזין במבחן דרכים

  03.06.19 | מבחני רכב

  פיג'ו 308 GT מנסה לשלב את הטוב מכל העולמות ולספק נוחות יומיומית גבוהה לצד ביצועים והנאה ברוח ה- GTi

  לפיג'ו כבר יש משפחתית ספורטיבית – 308 GTi עם הספק של 270 כ"ס, תיבת הילוכים ידנית בלבד וטונות של אופי, אבל במבחר קיימות גם גרסאות GT חמימות ואוטומטיות עם מנועי בנזין או דיזל שעלו לאחרונה לישראל. יצאנו לנסיעת מבחן בפיג'ו 308 GT טורבו בנזין ובדקנו האם היא מצליחה לרקוד בהצלחה בשתי החתונות.

   
 • סוזוקי ג'ימני החדש 2019 במבחן דרכים

  סוזוקי ג'ימני החדש 2019 במבחן דרכים

  29.05.19 | מבחני רכב

  הדור הרביעי של סוזוקי ג'ימני כולל מפרט שטח ייחודי, עיצוב כובש והבטחה לאיכות חיים משופרת ביחס לקודמו. יצאנו למבחן כבישטח מסקרן

  שורשיו של סוזוקי ג'ימני טמונים אי שם בתחילת שנות ה- 80 של המאה הקודמת, עם הצגת סוזוקי סמוראי אשר הציע מרכב מיניאטורי ואיכות חיים ספרטנית לצד יכולת שטח עילאית בזכות מכלולים ייעודיים לשטח ומשקל קל. לאלו התלוותה אמינות מופלגת שקנתה לג'ימני קהל מעריצים מושבע. בשושלת האבולוציונית, התפתח הסמוראי הקטן לסוז

   
 • מרצדס ספרינטר החדש 2019 במבחן דרכים

  מרצדס ספרינטר החדש 2019 במבחן דרכים

  27.05.19 | מבחני רכב

  מרצדס ספרינטר מגיע בדגם כל חדש ובשלל תצורות מרכב. יצאנו לבחון את גרסת ההיסעים-הובלה המתיימרת להיות מובילת נוסעים נוחה ונושאת מטען פרקטית

  מרצדס ספרינטר שולט ביד רמה בפלח המסחריות הגדולות בישראל ולכלמוביל היבואנית אין כל כוונה לוותר על הכתר עם הגעת הדגם החדש המוצג בדורו השלישי. מרצדס ספרינטר 2019 מוצע במגוון רחב של גרסאות במשקל כולל של 3.5 או 5.5 טון עם אופציה לפלטפורמת הנעה קדמית חדשה. ניתן להזמינו עם בסיס גלגלים קצר או ארוך, בתצורת ק

   
 • סיטרואן קקטוס במבחן דרכים - מתיחת פנים

  סיטרואן קקטוס במבחן דרכים - מתיחת פנים

  23.05.19 | מבחני רכב

  סיטרואן קקטוס החדש מתיימר להציע נוחות סיטרואנית בטעם של פעם לצד עיצוב שיקי ותג מחיר נוח. יצחנו לבחון את הצרפתי החדש על כבישים מקומיים

  סיטרואן קקטוס בדורו הקודם אשר הוצג בשנת 2014 הציע עיצוב אוונגרדי סיטרואני הכולל גופי תאורה מפוצלים, כריות אוויר (Air-bumps) סביב המרכב לספיגת מכות חניה, ושלל אלמנטים ייחודיים נוספים. לא מעט אנשים התאהבו בו, אחרים סלדו מהעיצוב השונה, אך קשה היה להתעלם מהקקטוס הייחודי. מתיחת הפנים המקיפה שעבר הדגם לקר

   
 • יונדאי סנטה פה החדש 2019 במבחן דרכים

  יונדאי סנטה פה החדש 2019 במבחן דרכים

  21.05.19 | מבחני רכב

  יונדאי סנטה פה מציג התקדמות משמעותית ורמת ביצוע גבוהה מתמיד. יצאנו לבדוק האם הוא מצדיק תג מחיר של 300,000 ₪

  יונדאי סנטה פה המקורי נמנה בין הדגמים שהובילו את המהפכה שהציגה יונדאי בתחילת המיליניום. הדגם התבסס על פלטפורמה ומכלולים מבית יונדאי והצליח לתת פייט ראוי למתחרים. יונדאי סנטה פה היווה כרטיס כניסה ראוי לשוק האמריקאי והפך לאחד הדגמים הפופולריים ביותר של היצרנית בשוק זה. יונדאי סנטה פה 2.2

   
 • טויוטה קורולה האצ'בק היברידית במבחן דרכים

  טויוטה קורולה האצ'בק היברידית במבחן דרכים

  16.05.19 | מבחני רכב

  המכונית המשפחתית הנמכרת בעולם מוצגת בדורה ה- 12 גם בגרסת האצ'בק עם יחידת הנעה היברידית

  טויוטה קורולה הוא אחד המותגים המוכרים והאהובים בעולם הרכב, וכידוע סוס מנצח לא כדאי להחליף. הנוסחה של טויוטה קורולה נותרה נאמנה למסורת בת 53 שנים, ומיישמת את אותו קונספט מנצח גם בדור האחרון - משפחתית אמינה, שמרנית ויעילה, המבצעת את כל מטלות הנהיגה בצורה טובה וכזו שתתאים כמעט לכל משפחה. ט

   
 • טויוטה קורולה החדשה סדאן היברידית במבחן דרכים

  טויוטה קורולה החדשה סדאן היברידית במבחן דרכים

  22.04.19 | מבחני רכב

  טויוטה קורולה החדשה מגיעה לכבוש את שוק הרכב הישראלי. יצאנו לבדוק האם יש לה את התכונות הדרושות לכך

  טויוטה קורולה היא מכונית בעלת חשיבות רבה בשוק הרכב הישראלי. היא מככבת שנים רבות בצמרת טבלת המסירות וצברה מוניטין של מכונית אמינה וסחירה, השומרת היטב על ערכה בשוק המשומשות. לא פלא שטויוטה קורולה צברה מעריצים רבים שלא מעוניינים לשמוע על רכב אחר ומדי מספר שנים משדרגים לטויוטה קורולה חדשה. סרטו

   
 • קיה סיד החדשה 2019 במבחן דרכים

  קיה סיד החדשה 2019 במבחן דרכים

  18.04.19 | מבחני רכב

  בדורה השלישי מבטיחה קיה סיד המשפחתית להיות טובה יותר בכל ההיבטים. יצאנו לבדוק האם הפעם יש לה סיכוי להצליח בשוק הישראלי

  קיה סיד נשאה את דגל המהפכה של קיה - משפחתית קומפקטית שתוכננה ויוצרה באירופה כדי לקלוע לטעם המקומי. ההצלחה לא איחרה לבוא וערב השקת הדור השלישי מדווחת קיה על למעלה מ- 1.3 מיליון מסירות ברחבי העולם. קיה סיד מחזיקה בנתח של 16% מכלל המסירות של קיה באירופה כאשר גרסת הסטיישן תופסת נתח של 40% ממסירות הדגם.

   
 • פיג'ו 308 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  פיג'ו 308 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  15.04.19 | מבחני רכב

  פיג'ו 308 מגיעה אלינו לאחר מתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני, יחידת הנעה משופרת ואבזור נוסף. יצאנו לבחון את המתכון המשופר

  פיג'ו 308 מוכרת מזה שנים בשוק הרכב הישראלי כמשפחתית סולידית ופרקטית שנפוצה בעיקר בציי הרכב. כעת מגיעה אלינו הצרפתייה לאחרת מתיחת פנים הכוללת עיצוב מעודכן, תיבת 8 הילוכים אוטומטית, ומערכות בטיחות אקטיביות אשר נועדו לשפר את מעמדה בשוק. יצאנו לבדוק האם מתיחת הפנים הופכת את פיג'ו 308 לרלוונטית וכדאית לצ