מרצדס GLE 500e במבחן

 

מרצדס מוסיפה גרסה היברידית נטענת PHEV למבחר גרסאות ה- GLE עם יותר סוסים תחת מכסה המנוע, צריכת דלק חסכונית ומחיר אטרקטיבי. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו של הענק ההיברידי

תגיות | פנאי שטח, מרצדס, GLE

בשנת 1997, לפני כ- 20 שנים, הייתה זו מרצדס שניערה את סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות הייתה מרצדס חלוצה בתחום, בימים בהם רכבי שטח לא היו נראים בכבישי היבשת הקלאסית. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי חובב רכבי ה-SUV , ונתן מענה לפלח שוק חדש - רכב שטח עם סמל סטטוס. חרף הביקורות על איכות נמוכה ובעיות אמינות, הציבור הצביע ברגליים ומרצדס ML זכה להצלחה.

 

מרצדס GLE 500e
יתרונות   מתלים אדפטיביים, איכות תא נוסעים, מרווח פנימי, נוחות נסיעה, יכולת שטח
חסרונות   משקל כבד, עיצוב שמרני

 

המתחרות לא נשארו אדישות ומהר מאוד הציגה ב.מ.וו את ה- X5. כמה שנים מאוחר יותר הציגה פורשה את הקאיין, אאודי את ה- Q7, והשאר כבר היסטוריה. כיום אין יצרן יוקרה שלא מחזיק רכב פנאי שטח בארסנל הדגמים, לרבות מותגי ספורט יוקרתיים כגון מזארטי, בנטלי ולמבורגיני שבעבר החשיבו הדבר כחילול הקודש ממש. בעדכון שמות הדגמים האחרון במרצדס בשנת 2015, קיבלו כל רכבי הפנאי שטח את הקידומת GL אליה נוספת אות שלישית המייצגת את המודל עליו מבוסס הדגם (מרצדס GLA מבוסס על A Class, מרצדס GLC על C Class וכן הלאה). באותו עדכון קיבל מרצדס ML את שמו החדש GLE. במרוצת השנים הספיקה מרצדס להציג ל- GLE גרסת קופה נאה, אח גדול בשם מרצדס GLS, ואחים קטנים - מרצדס GLA ומרצדס GLC. מרצדס דואגת לשמור על הרלוונטיות של ה- GLE בעזרת גרסה היברידית נטענת, ואנחנו יצאנו לבדוק מה היא מציעה.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

עיצוב ונוחות

 

רכב השטח הגדול של היצרנית הגרמנית מיועד בראש ובראשונה לשוק האמריקאי, כמו קודמו, וככזה הוא מציע מידות מכובדות לצד עיצוב מנצנץ אך שמרני. המרכב מתהדר בקווים אלגנטיים ופרופורציות רבועות המקנות למרצדס GLE הופעת פנאי שטח חסונה. החרטום בולט ומרשים עם גריל עצום מידות במרכזו מתנוסס בגאווה סמל הכוכב, ומצדדיו שני סורגי כרום בוהקים. גופי התאורה גם הם בעלי ממדים מכובדים ונראים מעולה בזכות תאורת לד מלאה עם חתימת לד רבועה. את הופעת החזית משלים מכסה מנוע ארוך עליו שוכנים שני פתחי אוורור מרשימים. מהצד בולט ממד הגובה, המתנשא מעל רוב רכבי הפנאי שטח הנפוצים על כבישי הארץ. מאחור קווי המרכב שמרניים ומזוויות מסוימות נראה ה- GLE כמו מיניוואן ופחות כמו רכב שטח. בסך הכל ההופעה מרשימה, לא מעט בזכות הממדים והמיתוג הנכון, אם כי לא תמצאו כאן עיצוב מתוחכם ופורץ דרך. את זה השאירו במרצדס לגרסת ה- GLE coupe.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

תא הנוסעים גם הוא מעוצב בצורה שמרנית אך רמת האיכות והפאר מפצות על כך, ובענק. המרווח מעולה בכל המימדים ובכל חמשת המושבים. עם בסיס גלגלים של 2,915 מ"מ ורוחב של 1,930 מ"מ לא ניתן לצפות לפחות מכך, והאפשרות להסיע 3 נוסעים במושב האחורי בנוחות, היא פריבילגיה שלא ניתן למצוא ברוב המכוניות. העיצוב הקלאסי מתגלה כנוח לשימוש. לוח המחוונים נאה מאוד ומכיל מסך תצוגה יעיל המקרין מידע אודות מערכות הבטיחות האקטיביות, מערכת הבידור, ומערכות נוספות. במרכז הקונסולה מזדקר המסך המרכזי בגודל 8 אינץ'. איכות התצוגה בו מהטובות שבנמצא, גם בתנאי תאורה מאתגרים בשמש ישירה, הגרפיקה נעימה והממשק נוח. השליטה בכל פונקציות המערכת מתבצעת באמצעות לחצן גלילה איכותי הממוקם בין המושבים הקדמיים.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

במרכז הקונסולה שוכנים פקדים לשליטה על מערכת בקרת האקלים, ובולטים לרעה מתגי כוונון הטמפרטורה המיושנים. פתחי המיזוג ממוקמים בגובה נכון מבחינת הנדסת אנוש ויעילות פיזור האוויר בתא. בורר ההילוכים שוכן מאחורי ההגה בצד ימין ומסגיר את אופיו הגרמני של ה- GLE. מצדו השני של ההגה מנוף השליטה במערכת בקרת השיוט האדפטיבית. גלגל ההגה מחופה עור ובעל 4 חישורים. במקומות בהם אוחזות ידי הנהג מרופד חישוק ההגה במרקם ספוגי ורך המזכיר מחבט טניס.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

מעבר לכך, איכות החומרים בתא משובחת ומחניפה. הדשבורד מצופה עור רך בתפירה איכותית. עץ אמיתי במרקם טבעי מקיף את תא הנוסעים, ידיות פתיחת הדלתות עשויות אלומיניום איכותי, וכל הפקדים והמנופים נראים ומרגישים איכותיים. בחשיכה מאירה את תא הנוסעים תאורת אווירה בצבעים משתנים לפי בחירת הנהג המוסיפה עוד יותר לתחושת היוקרה. איכות ההרכבה של כל רכיבי התא והמרכב מעניקה תחושת חוסן ואטימה יוצאת מן הכלל, ודוגמה לכך היא טריקת הדלתות המסיביות.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

המושבים המותקנים במרצדס GLE נוחים ומפנקים. ריפוד העור העוטף אותם איכותי, וצבעו הבהיר ברכב המבחן מקנה תחושה אוורירית ונעימה. המושבים כולם רחבים עם תמיכת צד מספקת, ויאכלסו ללא בעיה גם בעלי גוף רחב. כוונון חשמלי לכל חלק במושבים הקדמיים מתבצע בנוחות באמצעות פקדים על הדלת כנהוג במרצדס. גם גלגל ההגה מתכוונן באופן חשמלי על ציר הגובה והמרחק. כוונם של המושבים הקדמיים וגלגל ההגה ניתנים לשמירה בזכרון נפרד לנהג ולנוסע לצידו.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

הכניסה והיציאה מהרכב נוחים מאוד בזכות מפתח דלתות ענקי, אך נמוכי קומה עלולים לחוש כי הם "מטפסים" אל התא הגבוה. הישיבה מאוד גבוהה ומקנה תחושת ביטחון ושליטה. קו החלונות סטנדרטי אך מכסה המנוע הארוך והממדים הנדיבים מקשים על התמרון במקומות צפופים. מערך מצלמות המעניק תמונת 360 מעלות, מסייע מאוד ומקל על זיהוי מכשולים קרובים, ומתגלה ככלי עזר סופר שימושי בתמרונים צפופים. המושב האחורי מציע מרחב מעולה גם לשלושה נוסעים, שיהנו גם מחלונות כהים ומפתחי מיזוג.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

בתא הנוסעים פזורים פתרונות אחסון רבים. העיקרי שבהם מתחת למשענות היד שבין המושבים הקדמיים, שם נמצא תא עמוק ורבוע עם שני שקעי USB. פרט אליו ישנו מדף לאחסון הטלפון הסלולרי בתחתית הקונסולה המרכזית, תא כפפות מואר, ותאי אחסון בדלתות. תא המטען הוקרב לטובת אחסון סוללות המערכת ההיברידית. נפחו צומצם מ- 690 ליטרים בגרסאות הרגילות ל- 480 ליטרים, שפת ההטענה הוגבהה, ומוצעת ערכת ניפוח למקרה של תקר במקום גלגל חלופי.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

כאשר הסוללה טעונה מתבצעת התחלת התנועה על טהרת החשמל בתנועה חרישית, לה תורמים גם מתלי האוויר האדפטיביים המשככים מהמורות בצורה פרוגרסיבית ונעימה במצב קומפורט. בתוך העיר מצליחים המתלים להעלים ולגהץ את רוב המהמורות. פסי האטה מרוסנים ביעילות גם במהירות גבוהה, בורות ומכסי ביוב מורגשים, ומצליחים להעביר חבטות מרוסנות אל תא הנוסעים. שברים וחריצים יעבירו נקישות קלות. לא מדובר במרבד קסמים, אך המשקל הרב יחד עם מערכת המתלים האיכותית עושים עבודה מופלאה. בכביש המהיר גלים ושינויי גובה מרוסנים ללא בעיה והעברת המתלים למצב ספורט משפרת את כושר הריסון. יחד עם תא נוסעים מבודד ושקט, מתגלה מרצדס GLE כקרוזר נינוח לנסיעות ארוכות ומהירות. היציבות הכיוונית טובה, אך בשל הגובה הרב קיימת רגישות לרוחות צד, ורכבים פרטיים החולפים לצד הענק יצליחו לנדנד מעט את המרכב המגודל באמצעות מערבולות האוויר שנוצרות בעקיפת הרכב.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

יכולת גיהוץ השבילים מרשימה מאוד. ההנעה הכפולה מספקת שפע אחיזה בשבילי כורכר כך שמתאפשר קצב התקדמות מרשים מאוד ואף מפתיע. בפרק השטח הופתענו לטובה מיכולת העבירות. מתלי האוויר מאפשרים להגביה את המרכב ולצלוח שטח בתוואי סלעי. במצב מוגבהה מתלי האוויר נוקשים. מדובר בתופעה ידועה של מתלי אוויר הפוגמת באופן מהותי בנוחות הנסיעה. לא מדובר במתחרה לטויוטה לנד קרוזר, אך ביחס לרכב פנאי בעל שלדה אחודה וצמיגי כביש, יכולת השטח מכובדת בהחלט.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

מה שמתלי האוויר לא מסוגלים לעשות, זה לגבור על חוקי הפיזיקה. עם מרכז כובד גבוה ומשקל עצמי הנושק ל- 2.5 טונות(!) רכינת המרכב מורגשת. כניסה מהירה לסיבוב תשדר לנהג מיד, כי לא לאתגרים מסוג זה נועד הרכב. מצב ספורט במתלים אכן משפר את היכולת, אך נוחות הנסיעה נפגמת קשות מכך. הבלמים יעילים ומצליחים לבלום את הענק הכבד ביעילות מרשימה. כרגיל ברכבים היברידיים, התחושה בלחיצה על הדוושה מלאכותית ודורשת הסתגלות למינון המדוייק לבלימה פרוגרסיבית.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

ביצועים

 

תוספת ה- e לשם הגרסה משמעה "אלקטריק" והיא משמשת לסימון דגמי הפלאג-אין הייבריד של מרצדס. תוספת יכולת הטעינה המכונה פלאג-אין מאפשרת לטעון את הסוללה באופן יזום מתחנת טעינה ייעודית או משקע טעינה ביתי. כך מתאפשרת לנהג נסיעה על טהרת החשמל בלבד לטווח של כ- 30 ק"מ במהירות מרבית של עד 100 קמ"ש. בזכות יכולת הטעינה, דרגת זיהום האוויר של מרצדס GLE 500e הינה 2 (מתוך 15) בלבד, מה שמזכה אותה בהפחתת מיסוי משמעותית לעומת הגרסאות הסטנדרטיות.

 

המערכת ההיברידית הנטענת משלבת מנוע חשמלי עם מנוע 6 צילינדרים טורבו בנזין בנפח 3.0 ליטרים בהספק 333 כ"ס ומומנט של 48 קג"מ. ההספק המשולב עומד על 442 כ"ס ו- 66.2 קג"מ. ניתן לבחור בין שילוב מנוע הבנזין והחשמלי יחד, נסיעה על חשמל בלבד, או נסיעה על בנזין בלבד תוך שמירת האנרגיה החשמלית, למשל כאשר נוסעים בכביש המהיר ומעוניינים לשמר את הסוללה במלואה לשימוש בתוך העיר. הסוללה נטענת כמובן גם ממנוע הבנזין המשמש כגנרטור, וגם מהאנרגיה הנצברת בזמן הבלימה, כמו ברכב היברידי סטנדרטי.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

שני המנועים מעבירים את הכוח אל ארבעת הגלגלים דרך תיבת 7 הילוכים אוטומטית פלנטרית. התאוצה מעמידה ל- 100 קמ"ש אורכת כ- 5.3 שניות על פי נתוני היצרן, ובפועל מדדנו נתון תאוצה של 6.0 שניות במצב ספורט. הביצועים של מרצדס GLE מעולים בגרסה ההיברידית והוא נע מהר יותר מרוב המכוניות על כבישי ארצנו. זה לא עניין של מה בכך עבור רכב במשקל 2.5 טונות.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

צריכת דלק

 

למרצדס GLE 500e טווח נסיעה של עד כ- 30 ק"מ על בסיס חשמל בלבד כאשר הסוללה טעונה במלואה. מעבר לכך, מתקבלת צריכת דלק ממוצעת של 8.8 ק"מ לכל ליטר דלק באוקטן 95. בהתחשב בביצועים ובמשקל הרב, מדובר בנתון מתקבל על הדעת, אך טעינה תכופה של הסוללה תסייע בקבלת נתוני צריכה עדיפים לאין שיעור. דרגת זיהום האוויר היא ברמה 2 מתוך 15 כאמור.

 

עלויות אחזקה

 

מרצדס GLE 500e משווק עם אחריות מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ. מחירי הטיפולים והחלפים של מרצדס GLE לא זמינים באינטרנט ולא זכינו לקבלם מהיבואנית כלמוביל.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

בטיחות

 

מרצדס GLE טרם נבחן על ידי ארגון Euro NCAP. רמת האבזור הבטיחותי על פי מדד משרד התחבורה הינה 7 מתוך 8. אבזור הבטיחות בגרסת פרימיום כולל בין היתר ניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטונומית, בקרת סטייה מנתיב הנסיעה עם תיקון היגוי אקטיבי, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעה על רכב בשטח מת, התרעה בפני תנועה צולבת מאחור, מערך מצלמות חניה היקפי, מערכת PRE SAFE לזיהוי מוקדם של מצבי חירום, החלפה אוטומטית בין אור דרך לאור גבוה, ומערכת להתרעה על עייפות הנהג.

 

מרצדס GLE 500eמרצדס GLE 500e

 

תמורה למחיר

 

מרצדס GLE 500e 4MATIC ברמת אבזור אקסלוסיב יעבור לידיכם תמורת 515,000 ₪ ומייתר למעשה את דגמי הבנזין והדיזל האחרים. אבזור הנוחות כולל בין היתר פתיחה וסגירה חשמלית של דלת תא המטען, סגירת ואקום בדלתות, מושבים בריפוד עור מסוג ARTICO, כניסה והתנעה ללא מפתח, מערכת שמע עם 20 רמקולים, מסך מרכזי בגודל 8 אינץ', בורר מצבי נהיגה, תאורת אווירה עם 3 צבעים לבחירה, מצלמת רוורס עם פסי הכוונה, בקרת אקלים מפוצלת לשני אזורים, תפעול חשמלי למושב הנהג עם 3 זיכרונות, חימום למושבים הקדמיים, בקרת ירידה במדרון, מערכת עזר לחניה, חישוקי 19 אינץ', תאורת Full LED מלפנים ומאחור, וחלון גג חשמלי.

 

רכב המבחן ברמת אבזור פרימיום, מוסיף על כל אלו גם מתלי אוויר, גימור פנימי Dark Poplar, חיפוי עור ללוח המחוונים, מערך מצלמות 360 מעלות, בקרת שיוט אדפטיבית, וזיהוי הולכי רגל. מרצדס GLE 500e 4MATIC מציע אבזור נוחות ובטיחות עשיר, ואיכות נסיעה גבוהה מאוד המצדיקים את סמל הכוכב המפאר את חרטומו. הוא עושה זאת בזכות מרחב אדיר, תא נוסעים איכותי ועשיר, ומתלי אוויר האחראים גם על נוחות נסיעה מעולה במצב קומפורט וגם על יכולת שטח טובה שתספק את רוב הרוכשים.

 

לצד יתרונות אלה מצטרפת מערכת הנעה חזקה וחסכונית המספקת ביצועים מעולים לצד חיסכון בדלק ופעולה שקטה בעיר. מערכת הנעה זו אחראית גם למחיר האטרקטיבי של הרכב הנגזר מהמיסוי המופחת עקב זיהום האוויר הנמוך.

 

אמנם למרצדס GLE עיצוב שמרני והוא חסר סקס אפיל שקיים אצל חלק מהמתחרים, אך הוא מציע שפע של אבזור נוחות ובטיחות, ביצועים מכובדים, וצריכת דלק חסכונית. מרצדס GLE 500e יתאים לקהל המחפש רכב ייצוגי ולא מוחצן, עם איכות נסיעה גבוהה וביצועים טובים.

 

מרצדס GLE 500e 4MATIC פרימיום
מנוע היברידי 6 צילינדרים טורבו בנזין 2,996 סמ"ק
הספק מרבי משולב 442/5,250-6,000 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 66.2/1,600-4,000 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 7 הילוכים
יחידת הנעה כפולה
אורך כללי 4,800 מ"מ
רוחב כללי 1,930 מ"מ
גובה כללי 1,800 מ"מ
בסיס גלגלים 2,915 מ"מ
מיכל דלק 80 ליטרים
נפח תא מטען

480 ליטרים

משקל עצמי 2,465 ק"ג
מהירות מרבית 250 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 5.3 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 28.5 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 8.8 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 2 (מתוך 15)
ציון בטיחות ENCAP טרם נבחן
רמת אבזור בטיחותי 7 (מתוך 8)
מחיר

575,000 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • סיאט לאון 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סיאט לאון 1.0 ליטר במבחן דרכים

  06.12.17 | מבחני רכב

  סיאט לאון מושקת בגרסת 1.0 ליטר עם מחיר אטרקטיבי. יצאנו לבדוק האם המנוע הקטן יספק את הנהג הישראלי והאם החבילה המוזלת אטרקטיבית כפי שהיא מסתמנת

  סיאט הוא המותג הצעיר והדינמי במשפחת פולקסווגן. סיאט לאון המשפחתית התאפיינה בעיצוב נאה ודינמי בדורותיה השונים, תוך התבססות על שלדת פולקסווגן גולף, ואימוץ ליין המנועים, תיבות ההילוכים, ומכלולים רבים של הקונצרן. סיאט לאון מתומחרת באופן אטרקטיבי ביחס לפולקסווגן גולף וביחס לסגמנט המשפחתיות. לאחר שבחנו את

   
 • נחשף למבורגיני אורוס - קרוסאובר אקזוטי

  נחשף למבורגיני אורוס - קרוסאובר אקזוטי

  05.12.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  למבורגיני אורוס, רכב הפנאי שטח של היצרנית האיטלקית האקזוטית, מציג 650 כ"ס ותאוצה 0-100 תוך 3.6 שניות

  לאחר אין ספור טיזרים שהציפו את הרשת לאחרונה, חושפת יצרנית העל מאיטליה את רכב הפנאי שטח למבורגיני אורוס (URUS). לא מדובר ברכב שטח ראשון של למבורגיני. בשנות ה- 80 יצרה החברה רכב שטח קשוח העונה לשם LM002, אך זה יוצר במספרים מוגבלים ונמכר בעיקר לברוני נפט במדינות המפרץ, כצעצוע לעשירים. למבורגינ

   
 • סקודה סופרב 2018 מקבלת מערכות בטיחות מתקדמות

  סקודה סופרב 2018 מקבלת מערכות בטיחות מתקדמות

  05.12.17 | בטיחות, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  דגמי 2018 של סקודה סופרב ישווקו עם חבילת מערכות בטיחות מתקדמות החל מגרסת הכניסה

  חברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה לישראל, החלה בשיווק דגמי 2018 של מכונית המנהלים סקודה סופרב. מעתה כוללת סקודה סופרב מפרט בטיחות עשיר כסטנדרט, הכולל מערכות בטיחות אקטיביות לצד עזרי נהיגה מקוריים מבית סקודה. למרות השדרוג, מחירה של סקודה סופרב לא השתנה ועומד על החל מ- 166,900 ₪. סקודה סופרב

   
 • ב.מ.וו 330e במבחן דרכים - דינמיקה היברידית

  ב.מ.וו 330e במבחן דרכים - דינמיקה היברידית

  30.11.17 | מבחני רכב, רכב חדש

  ב.מ.וו מצרפת להיצע סדרה 3 את ה- 330e, היברידית נטענת עם מפרט אבזור והספק המייתר לכאורה את שאר גרסאות הסדרה. יצאנו לנסיעת מבחן לעמוד על יכולתה של ההיברידית החדשה על הכביש

  את ב.מ.וו סדרה 3 אין צורך להציג. מי שהייתה ועודנה במשך דורות המשפחתית הטובה בעולם, זכתה בשלל תארים מעיתונאי רכב בזכות יכולת דינמית מצטיינת המספקת גם הנאה מנהיגה, איכות ללא רבב, והנדסת אנוש מופתית. ב.מ.וו 330e יתרונות תמורה למחיר, ביצועים, תא נוסעים, צריכת דלק חסרונות &nb

   
 • נחשפה מרצדס CLS 2018 החדשה

  נחשפה מרצדס CLS 2018 החדשה

  30.11.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  מרצדס CLS נחשפת בדור שלישי עם עיצוב בוגר יותר ומנוע 6 צילינדרים טורי

  מרצדס CLS הייתה הראשונה שהציעה מרכב קופה 4 דלתות ייחודי עוד בשנת 2003. בעקבות ההצלחה מיהרו להגיב השכנות המתחרות בגרמניה והשיקו את ב.מ.וו סדרה 6 גראן קופה ואאודי A7. כעת מציגה מרצדס את הדור השלישי של CLS עם עיצוב בוגר וספורטיבי יותר. חרטום הרכב כולל יחידות תאורה מחודדות, פגוש אגרסיבי, וגריל גדול

   
 • נחשף ג'יפ רנגלר 2018

  נחשף ג'יפ רנגלר 2018

  29.11.17 | חדשות רכב, שטח, רכב חדש

  הדור הרביעי של ג'יפ רנגלר ישווק עם יחידת הנעה משודרגת ויכולות שטח מרשימות

  במסגרת תערוכת לוס אנג'לס השיקה ג'יפ את הדור הרביעי של ג'יפ רנגלר. למרות שהעיצוב החיצוני של הרנגלר כמעט לא השתנה במהלך שלושת העשורים האחרונים, מקבלים דגמי 2018 מראה עדכני יותר המשלב פנסי LED מלפנים ומאחור, קשתות גלגלים מנופחות, ועיטורי כרום. ג'יפ רנגלר 2018 גם בתא הנוסעים לא בוצעו ש

   
 • אינפיניטי QX50 החדש - הפרטים המלאים

  אינפיניטי QX50 החדש - הפרטים המלאים

  29.11.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  נחשפו פרטים מלאים אודות אינפיניטי QX50 החדש, הרכב הראשון בעולם בעל מנוע טורבו עם יחס דחיסה משתנה

  אינפיניטי QX50 החדש מבוסס על פלטפורמת הקרוסאובר אינפיניטי EX35 שהוצג עוד בשנת 2008, ומחליף את פלטפורמת הנעה קדמית או כפולה. לדגם בסיס גלגלים באורך 2,755 מ"מ ומרחב פנימי גדול מהדגם המוחלף תודות לתוספת 100 מ"מ לרוחב ו- 120 מ"מ לגובה. המושב האחורי ניתן להזזה על גבי מסילה לטובת הגדלת תא המטען שנפחו עומד

   
 • סיטרואן ברלינגו במבחן עבודה עם 75 כוחות סוס

  סיטרואן ברלינגו במבחן עבודה עם 75 כוחות סוס

  27.11.17 | מבחני רכב

  לקחנו למבחן את סיטרואן ברלינגו, אחד מהטנדרונים המבוקשים בקטגוריה. יצאנו לבדוק האם מנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר ו- 75 כוחות סוס יספיקו כדי לקחת אותו אל ראש טבלת המסירות

  קטגוריית טנדרוני העבודה דלה יחסית ואינה מציעה שלל דגמים וצבעים כמו בסגמנטים אחרים. יחד עם זאת, נראה שמרבית הלקוחות יודעים מה הם מחפשים והיצרנים הבינו זאת. סיטרואן משווקת את הברלינגו המבוקש בגרסת כניסה עם מנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר, בעל הספק צנוע של 75 כוחות סוס, ברמת אבזור בסיסית. על הנייר, הוא לא נראה

   
 • אינפיניטי QX50 החדש יושק בשנת 2019

  אינפיניטי QX50 החדש יושק בשנת 2019

  26.11.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  אינפיניטי חושפת פרטים ראשונים אודות הקרוסאובר QX50 המבוסס על פלטפורמה חדשה ומציג מנוע בעל יחס דחיסה משתנה

  אינפיניטי QX50 הינו הדגם החשוב ביותר עבור יצרנית היוקרה היפנית עקב ביקוש עולמי גובר לקרוסאוברים קומפקטיים. אינפיניטי QX50 החדש 2019 מייצג את מהות המותג מבחינת עיצוב, טכנולוגיה וביצועים, ויהיה הראשון בעולם להציג מנוע VC-Turbo בנפח 2.0 ליטרים בעל יחס דחיסה משתנה. המנוע החדש מספק כוח של מנוע טורבו בנזי

   
 • בקרוב: השקת פיג'ו 5008 בישראל

  בקרוב: השקת פיג'ו 5008 בישראל

  26.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  בעוד כשבועיים יושק בישראל פיג'ו 5008 החדש במחיר מפתיע, שלושה מנועים ומערכות בטיחות מתקדמות

  ב- 11 בדצמבר יושק בישראל פיג'ו 5008 החדש, רכב פנאי שטח בעל 7 מושבים שיתחרה מול דגמים כגון ניסאן אקסטרייל, סקודה קודיאק ומיצובישי אאוטלנדר. פיג'ו 5008 החדש מבוסס על הפלטפורמה של פיג'ו 3008 ומציג עיצוב קרוסאובר מודרני בדומה לאחיו הקטן ובניגוד לדגם הקודם בתצורת מיניוואן. בסיס גלגלים באורך 2,840 מ"מ ותא

   
 • פיג'ו 308 GTI במבחן דרכים - צרפתייה לוהטת

  פיג'ו 308 GTI במבחן דרכים - צרפתייה לוהטת

  23.11.17 | מבחני רכב, רכב חדש

  לפיג'ו מסורת מפוארת וארוכת שנים עם דגמי GTI ספורטיביים ומהנים ופיג'ו 308 GTI נכנסת לנעליים גדולות ויוצרת ציפיות רבות. יצאנו לבחון את הצרפתייה החמה על כבישים לוהטים

  לפיג'ו מוניטין רב שנים בייצור מכוניות מהנות לנהיגה, בפרט דגמי היצרן אשר זכו לשאת את תג GTI. אמנם לפולקסווגן גולף שמור תואר הוגת קונספט ההאצ'בק הספורטיבית עוד בתחילת שנות ה- 80, אך פיג'ו שבאה אחריה, עשתה זו בדרכה שלה עם תוצאות טובות לא פחות. דגמי פיג'ו 205 GTI האגדיים בשלל גרסאותיהם היו למשאת נפשם של

   
 • נחשף תא הנוסעים של מרצדס A קלאס החדשה

  נחשף תא הנוסעים של מרצדס A קלאס החדשה

  23.11.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  מרצדס A קלאס החדשה תוצג בשבוע הבא אך היצרנית נותנת לנו כבר כעת טעימה מתא הנוסעים

  מרצדס A קלאס החדשה תיחשף ביום רביעי הבא אך בנתיים נחשפות תמונות ראשונות של תא הנוסעים, מהן ניתן להתרשם כי מרצדס A קלאס החדשה שואבת השראה מהאחות הסלונית מרצדס E קלאס. בדומה לאחות הגדולה, גם כאן מתאחד מסך המחוונים הדיגיטלי עם מסך מערכת המולטימדיה בפאנל אחד ארוך. גם חמשת פתחי האוורור מעוצבים בדומה לאחו

   
 • אאודי RS5 קופה 2018 בישראל

  אאודי RS5 קופה 2018 בישראל

  21.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  אאודי RS5 קופה נוחתת בארץ הקודש עם מנוע בהספק 450 כ"ס ותג מחיר של 735,000 ₪

  אאודי RS5 קופה החדשה, המתחרה העיקשת של ב.מ.וו M4 ומרצדס C63 AMG קופה, מושקת בישראל כשבוע לאחר השקת אאודי RS3 החדשה. הדור החדש כולל מנוע TFSI חדש ואבזור עשיר כסטנדרט. העיצוב הכוחני מודגש בעזרת בתי גלגלים רחבים, פגושים קרביים, תאורת LED מלאה, ומפלטים בולטים מאחור. מחירה של אאודי RS5 קופה 2018 החדשה עו

   
 • הכירו את אסטון מרטין ואנטאג' 2018 החדשה

  הכירו את אסטון מרטין ואנטאג' 2018 החדשה

  21.11.17 | חדשות רכב, רכב חדש

  אסטון מרטין ואנטאג' החדשה מציגה עיצוב שובה לב, מנוע V8 בהספק 510 כ"ס וכפתור ייעודי לטחינת צמיגים

  לאחר מספר טיזרים שפורסמו לאחרונה, הסירה אסטון מרטין את הלוט מעל הואנטאג' החדשה. הדור החדש והשני של מכונית הספורט הבריטית מגיע אלינו 12 שנים לאחר חשיפת הדור הראשון. היצרנית טוענת כי הואנטאג' החדשה בנויה מ- 70% חלקים שתוכננו במיוחד עבורה ומיועדת ללקוחות ששמים את חווית הנהיגה בראש סדר העדיפויות. תומר ד

   
 • סאנגיונג טיבולי XLV מושק בישראל

  סאנגיונג טיבולי XLV מושק בישראל

  19.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  סאנגיונג טיבולי XLV מציע תא מטען בנפח 720 ליטרים ומנוע דיזל במחיר 128,900 ₪

  טלקאר, יבואנית סאנגיונג לישראל, משיקה את רכב הפנאי סאנגיונג טיבולי XLV - הגרסה הארוכה של סאנגיונג טיבולי המוכר. אורכו של דגם ה- XLV עומד על 4,440 מ"מ לעומת 4,195 מ"מ בדגם הרגיל ולכן גדל נפח ההטענה לכדי 575 ליטרים שימושיים לעומת 423 ליטרים בדגם הרגיל. עם זאת, בסיס הגלגלים נותר ללא שינוי וכך גם המרחב

   
 • קיה ריו החדשה במבחן דרכים

  קיה ריו החדשה במבחן דרכים

  16.11.17 | מבחני רכב, רכב חדש

  קיה ריו החדשה נחתה בישראל והיא לא מצליחה לעורר עניין כמו ספורטאז' ופיקנטו. יצאנו לבדוק מדוע

  בעשור האחרון התחוללה טרנספורמציה בקיה. מיצרן המייצר מכוניות פשוטות עם מכלולים מיושנים, לעיתים תוך התבססות על דגמים קודמים של יצרניות אחרות, הפכה קיה למשהו אחר לחלוטין. נקודת המפנה הראשונה הייתה המעבר לבעלות יונדאי בעלת החזון שהציבה יעדים שאפתניים ודאגה גם לעמוד בהם. בהמשך גוייס למשימה מעצב העל פיטר

   
 • אאודי RS3 החדשה בישראל

  אאודי RS3 החדשה בישראל

  15.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  אאודי RS3 המעודכנת נוחתת בישראל עם עיצוב רענן ומנוע מחוזק בהספק 400 כ"ס. המחיר החל מ- 410,000 ₪

  אאודי RS3, גרסת הביצועים של אאודי A3 המשפחתית, מושקת בישראל בגרסאות סדאן וספורטבק לאחר שעברה מתיחת פנים. הדגם החדש מציג עיצוב שרירי מבעבר עם יחידות תאורה מחודדות, גריל חדש, פגוש קדמי עם פתחי יניקת אוויר מוגדלים, ודיפיוזר אחורי מודגש עם צמד מפלטים עבי קוטר. בתא הנוסעים יוצע כאופציה לוח מחוונים דיגיטל

   
 • ניסאן נבארה החדש נוחת בישראל

  ניסאן נבארה החדש נוחת בישראל

  14.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  טנדר העבודה ניסאן נבארה החדש מושק בישראל במחיר 245,000 ₪

  שיווק הדור הקודם של ניסאן נבארה בישראל הסתיים בשנת 2015 ומאז נותר היצרן ללא ייצוג בסגמנט הטנדרים בישראל. אתמול החלה קרסו מוטורס, יבואנית ניסאן לישראל, בשיווק הדור החדש של ניסאן נבארה המציג עיצוב חסון ושרירי בדומה לקודמו. לעניות דעתנו מדובר באחד הטנדרים היפים בישראל. לניסאן נבארה החדש כושר נשיאת מטען

   
 • יונדאי סונטה הייבריד 2018 החדשה בישראל

  יונדאי סונטה הייבריד 2018 החדשה בישראל

  13.11.17 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  יונדאי סונטה החדשה מציגה עיצוב רענן ומערכת הנעה חסכונית יותר. המחיר החל מ- 164,900 ₪

  חברת כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, משיקה את יונדאי סונטה החדשה לאחר שעברה מתיחת פנים מקיפה. במסגרת עדכון העיצוב קיבלה יונדאי סונטה גריל חדש, פגושים בולטים יותר, ופנסי LED חדשים מלפנים ומאחור. בתא הנוסעים השינויים קטנים יותר וכוללים לוח מחוונים מעודכן, גלגל הגה חדש בעל שלושה חישורים, וקונסולה מרכזי