הצצה לדגמי הקונספט העתידניים בתערוכת ז'נבה 2018

 

ריכזנו עבורכם 5 דגמי קונספט ונדהמנו לגלות מה מכינה לנו תעשיית הרכב לשנים הבאות

תגיות | משפחתיות, יוקרה, נוסעים מסחרי, ספורט, רנו, פולקסווגן, פורשה, ניסאן

רכבי קונספט הצליחו תמיד לעורר התרגשות בקרב חובבי רכב מושבעים. הם אינם מגיעים לפס הייצור, אך טכנולוגיות, רעיונות וקווי עיצוב חדשניים, בהחלט מהווים השראה לרכבי הייצור הסדרתי. השנה נחשפו טכנולוגיות שאפתניות ומקוריות הכוללות בין היתר מערכות בינה מלאכותית, מערכות אינטגרציה מוח-מכונית, מערכות לניטור אישוני הנהג, ופתרונות חדשים לתחבורה שיתופית וציבורית. הצטרפו אלינו לסקירת 5 הדגמים העתידניים והמסקרנים ביותר שהוצגו בתערוכת הרכב השנתית בג'נבה.

 

רנו איזי-גו

 

רנו הציגה רכב קונספט אוטונומי המיועד לפעול בשטחים אורבניים בלבד ומתאים להסעת 6 נוסעים בתא מרווח ונוח בעל דפנות זכוכית שקופים. רנו איזי-גו ינוע במרחב העירוני במהירויות נמוכות, לא יסע בכבישים מהירים, ויציע נסיעה אוטונומית ברמה 4 (נהיגה ללא צורך בנהג בשטחים מוגדרים מראש).

 

רנו איזי-גו קונספטרנו איזי-גו קונספט

 

מידותיו של רנו איזי-גו אינן צנועות. אורכו 5,200 מ''מ, רוחבו 2,200 מ''מ, וגובהו 1,600 מ''מ. גודלו מבטיח כי תא הנוסעים, הכולל מושבים המסודרים בצורה מעגלית, יעניק מרחב מחיה נדיב וחברתי. דלת הכניסה תפתח כלפי מעלה והנוסעים יוכלו לצעוד אל תוך התא בעמידה זקופה. מנוע חשמלי יחיד במשקל 300 ק''ג תורם לשמירה על משקל עצמי נמוך של 1,700 ק''ג. המהירות המרבית עומדת על 50 קמ''ש ומערכת היגוי לכל הגלגלים תסייע בתמרונים בשטחים צפופים. החזון של רנו הוא שיווק מסיבי לחברות תחבורה ציבורית ולא ללקוחות פרטיים, על מנת להרחיב את מגוון שירותי ההסעה המוצעים על ידי חברות אלו. רנו איזי-גו אינו מיועד להחליף את התחבורה הציבורית הקיימת, אלא להשתלב לצידה בסביבה העירונית הצפופה.

 

רנו איזי-גו קונספטרנו איזי-גו קונספט

 

ניסאן IMx קורו

 

ניסאן חושפת את ה IMx קורו, קרוסאובר חשמלי בעל יכולות נהיגה אוטונומיות מתקדמות. טכנולוגיית מוח-רכב חדשנית המנטרת אותות חשמליים ממוחו של הנהג, תצליח להבין את אופי הנהיגה הרצוי בכל רגע נתון ותסייע לנהג. על הנהג יהיה לחבוש מעין כובע ייעודי העוקב אחר אותות מוח חשמליים ומשדר למערכת האוטונומית את מצבו המנטלי של הנהג. המכונית תדע להאיץ, לבלום ואף לסובב את גלגל ההגה באופן עצמאי בהתאם לתגובות הנהג ביחס למתרחש על הכביש. על פי ניסאן, המערכת תצליח לקצר משמעותית את זמן התגובה במצבי חירום.

 

ניסאן IMx קורו קונספטניסאן IMx קורו קונספט

 

יחידת ההנעה החשמלית של ניסאן IMx קורו מבוססת על שני מנועים חשמליים הממוקמים מלפנים ומאחור. ההספק הכולל עומד על 429 כ''ס והמומנט עומד על 71.3 קג''מ. טווח הנסיעה המקסימלי עומד על 600 ק''מ בהטענה בודדת. במידת הצורך, תוכל המכונית לספק חשמל חזרה למקור ההטענה, ולשמש כמעין תחנת כוח קטנה וניידת. יכולות נהיגה אוטונומיות יאפשרו חניה בחניון מרוחק ללא צורך בנהג. מערכת המולטימדיה תופעל באמצעות מחוות כגון נפנוף ביד והזזת האישונים.

 

ניסאן IMx קורו קונספטניסאן IMx קורו קונספט

 

פולקסווגן ויז'ן ID

 

פולקסווגן הודיעה רשמית כי כבר בשנת 2020 תחל בשיווק גרסת הייצור של הויז'ן ID קונספט, שתהווה את ספינת הדגל של המותג. עם זאת, מספר מערכות המוצגות בדגם הקונספט, ביניהן נהיגה אוטונומית ברמה 5 ובינה מלאכותית, לא יהיו זמינות לפחות עד שנת 2030. פולקסווגן ויז'ן ID מבוסס על שלדה חדשה ומציג תא נוסעים מרווח ללא הגה וללא קורות B.

 

פולקסווגן ויז'ן קונספטפולקסווגן ויז'ן קונספט

 

דגם הקונספט כולל מערכת תפעול באמצעות דיבור ומחוות ידיים ועיניים. מערכת בינה מלאכותית אחראית על תפעולה הכללי של המכונית ותסייע בנהיגה אוטונומית ברמה 5. על פי היצרנית, מערכת הבינה המלאכותית תהיה החדשנית ביותר בתעשיית הרכב, ותלמד את אופי הנהיגה הרצוי תוך כדי תנועה.

 

פולקסווגן ויז'ן קונספטפולקסווגן ויז'ן קונספט

 

פולקסווגן ויז'ן ID מונע על ידי מערכת חשמלית הכוללת שני מנועים ושתי תמסורות. מלפנים נמצא מנוע חשמלי בהספק 101 כ''ס, ומאחור מנוע חשמלי בהספק 201 כ''ס. ההספק המשולב עומד על 302 כ''ס, תאוצה 0-100 קמ''ש אורכת 6.3 שניות, והמהירות המרבית מוגבלת אלקטרונית ל- 180 קמ''ש. טווח הנסיעה המרבי עומד על 664 ק''מ על פי פולקסווגן.

 

פולקסווגן סדריק

 

פולקסווגן מציגה אוטובוס הסעות אוטונומי המיועד להסיע עד 4 תלמידים לבית הספר. האוטובוס האוטונומי צבוע בצבע צהוב בוהק ומזכיר את אוטובוס בית הספר הפופולרי בארצות הברית. פולקסווגן תשווק את הסדריק כרכב צעיר ומגדירה אותו כ- Cool Bus (דומה ל- School Bus אך הרבה יותר מגניב). מסכי מגע יציעו בידור אינטראקטיבי לילדים בדרכם לבית הספר.

 

פולקסווגן סדריק קונספטפולקסווגן סדריק קונספט

 

פולקסווגן מודעת לעובדה כי אוטובוס המסוגל להסיע רק ארבעה ילדים אינו מהווה פתרון אידיאלי להסעת תלמידים לבית הספר, אך טוענת כי פיתוח הסדריק יעזור לקידום תחום הרכבים האוטונומיים.

 

פולקסווגן סדריק קונספטפולקסווגן סדריק קונספט

 

פורשה Mission E Cross Turismo

 

פורשה מציגה קרוסאובר ספורטיבי בגודל בינוני המונע באמצעות חשמל בלבד, במתח 800V. דגם הקונספט פורשה Mission E Cross Turismo מעוצב עם קריצה למכונית הספורט פורשה 911 קופה ומציג מכסה מנוע נמוך, פנסי חזית מסוג LED המסודרים בתצורת מטריצה, ובתי גלגלים בולטים עם חיפוי בצבע שחור.

 

פורשה Mission E Cross Turismo קונספטפורשה Mission E Cross Turismo קונספט

 

תא הנוסעים נקי למראה עם דשבורד המעוצב כמקשה אחת וכולל מסך מגע הנמתח לרוחבו. טכנולוגיית ניטור מחוות חדשנית תעקוב אחר עיני הנהג ותדע להיכן הוא מביט על גבי המסך. בהתאם לכך תדע המערכת לקרב ולהגדיל את התפריט או היישומון המבוקש ולהקטין את שאר התצוגות בצדדים.

 

פורשה Mission E Cross Turismo קונספטפורשה Mission E Cross Turismo קונספט

 

קיפול המושבים האחוריים ושימוש במסילות העמסה ייחודיות, ישפרו את נוחות העמסת המטען. כמו כן, בכל אחד מהמושבים האחוריים נותר פתח קטן המאפשר העמסת מגלשי סקי אל תוך תא הנוסעים. מבין דגמי הקונספט שהוצגו בתערוכה, הקרוסאובר החדש של פורשה נראה כמעט מוכן לייצור.

 

ההספק הכולל של מערכת ההנעה החשמלית עומד על 600 כ''ס ותאוצה 0-100 קמ''ש אורכת 3.5 שניות. תאוצה 0-200 קמ''ש אורכת פחות מ- 12 שניות על פי פורשה. מתלי אוויר חדשניים מסוגלים להגדיל את מרווח הגחון בלא פחות מ- 50 מ''מ. מערכת ההנעה הכפולה ומערכת היגוי לכל הגלגלים יאפשרו עבירות שטח גבוהה. טווח הנסיעה עומד על 250 ק''מ וזמן הטעינה קצר מאוד ועומד על 15 דקות לטעינת הסוללה במלואה.

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא תערוכות רכב

 • יגואר I-Pace הינו רכב השנה העולמי לשנת 2019

  יגואר I-Pace הינו רכב השנה העולמי לשנת 2019

  18.04.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  יגואר I-Pace, סוזוקי ג'ימני, אאודי A7, ומקלארן 720S זוכות בפרסים בתחרות רכב השנה העולמי לשנת 2019

  ארגון World Car Awards מאגד 86 עיתונאי רכב מ- 24 מדינות מרחבי העולם, הבוחרים מדי שנה את מכונית השנה שלהם מזה 15 שנה. השופטים מכתירים בנוסף את המכוניות הטובות ביותר בקטגוריות המכוניות העירוניות, היוקרה, הביצועים, והמכוניות הירוקות. כמו כן מוכרז הרכב שזוכה בתואר עיצוב השנה. הרכבים הזוכים מוכרזים בתערו

   
 • נחשף מרצדס GLS החדש 2020

  נחשף מרצדס GLS החדש 2020

  18.04.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  מרצדס חושפת בתערוכת ניו יורק את רכב הפנאי הגדול והיוקרתי ביותר של המותג

  מרצדס חושפת בתערוכת ניו יורק את מרצדס GLS החדש עם הסלוגן "ה- S קלאס של רכבי הפנאי". הדור השלישי של מרצדס GLS כבר לא בודד במערכה והמתחרה העיקרי שלו הוא ב.מ.וו X7 החדש. העיצוב החיצוני מציג חזית שרירית עם גריל מסיבי וסמל מרצדס ענקי. הצללית הארוכה מקבלת חיזוק משטח החלונות הגדול ומחישוקי הענק המעוצבים. מ

   
 • אוטומוטור 2019 בסימן לאס וגאס

  אוטומוטור 2019 בסימן לאס וגאס

  26.03.19 | תערוכות רכב

  תערוכת אוטומוטור חוגגת 31 שנה ותיערך בחוה"מ פסח עם שלל מכוניות על ומופעי אקסטרים מוטוריים

  תערוכת אוטומוטור תיערך בחוה"מ פסח בין התאריכים 21-24 באפריל, בין השעות 9:30-20:00, במרכז הירידים שבגני התערוכה בתל אביב. התערוכה השנה תיערך בסימן לאס וגאס ותארח שלל מותגי על אקזוטיים ומופעים מוטוריים. חובבי הדו-גלגלי יזכו לתצוגה מושקעת של מיטב הדגמים, ביניהם הארלי דוידסון ואופנועים איכותיים בהזמנה א

   
 • פינינפארינה בטיסטה – 1,900 כ"ס חשמליים

  פינינפארינה בטיסטה – 1,900 כ"ס חשמליים

  07.03.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  סדנת העיצוב פינינפארינה חושפת מכונית על עם הספק מחשמל של 1,900 כ"ס

  סדנת העיצוב האיטלקית פינינפארינה חושפת בתערוכת ז'נבה מכונית על חדשה עם יחידת הנעה על טהרת החשמל. פינינפארינה בטיסטה נושאת את שמו של מייסד סדנת פינינפארינה. המכונית החדשה מהווה סנונית ראשונה בסדרת דגמים שתציג פינינפארינה בשנים הקרובות, כולן יהיו מכוניות יוקרה חשמליות וישאו את שם המותג פינינפארינה. &

   
 • בוגאטי La Voiture Noire נמכרה תמורת 12.5 מיליון דולר

  בוגאטי La Voiture Noire נמכרה תמורת 12.5 מיליון דולר

  06.03.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  בוגאטי יחידה מסוגה בעולם נמכרה בסכום עתק לרוכש אלמוני שיהנה מעיצוב אקסקלוסיבי והספק של 1,500 כ"ס

  בוגאטי La Voiture Noire מוצגת בתערוכת ז'נבה לרגל חגיגות 110 שנים למותג הצרפתי. הרכב היחיד מסוגו יוצר עבור לקוח מיוחד ששילם את המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור מכונית חדשה - 12.5 מיליון דולר לפני מיסים (45 מיליון ₪). בוגאטי La Voiture Noire העיצוב החיצוני משלב בין אלמנטים המוכרים

   
 • מיצובישי אנגלברג רומז על אאוטלנדר חדש

  מיצובישי אנגלברג רומז על אאוטלנדר חדש

  06.03.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  מיצובישי חושפת קונספט לקרוסאובר 7 מושבים עם יחידת הנעה מסוג פלאג-אין הייבריד

  מיצובישי חושפת בתערוכת ז'נבה את האנגלברג טורר קונספט, קרוסאובר הקרוי על שם אתר סקי שוויצרי וכולל 7 מושבים ויחידת הנעה מסוג פלאג-אין הייבריד. ככל הנראה מדובר בקדימון לדור הבא של מיצובישי אאוטלנדר. מיצובישי אנגלברג טורר קונספט העיצוב החיצוני מציג מראה קשוח ועתידני בעל קווים רבועים, ח

   
 • מאזדה CX-30 - קרוסאובר קומפקטי חדש

  מאזדה CX-30 - קרוסאובר קומפקטי חדש

  05.03.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  מאזדה CX-30 מציג עיצוב בהשראת מאזדה 3 החדשה ומתייצב מתחת למאזדה CX-5

  מאזדה חושפת בתערוכת ג'נבה קרוסאובר קומפקטי חדש אשר מתייצב בין מאזדה CX-3 למאזדה CX-5. הדגם החדש העונה לשם מאזדה CX-30 יושק באירופה במחצית השניה של 2019 ואלינו צפוי להגיע הדגם במהלך שנת 2020. מאזדה CX-30 העיצוב החיצוני שואב השראה ממאזדה 3 החדשה וכולל חזית דרמטית עם מכסה מנוע ארוך, ג

   
 • החיים הטובים: מרצדס AMG GT R רודסטר

  החיים הטובים: מרצדס AMG GT R רודסטר

  04.03.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  מרצדס AMG GT R רודסטר מציעה נסיעה במהירות 317 קמ"ש עם גג פתוח

  לקראת תערוכת ז'נבה מציגה מרצדס את ה- AMG GT R רודסטר, גרסה במהדורה מוגבלת של 750 רכבים בלבד. הרודסטר הבכירה של מרצדס מצויידת בחבילה אווירודינמית הכוללת דיפיוזר קדמי, גריל קדמי אקטיבי, כנף אחורית גדולה, ודיפיוזר אחורי בולט הכולל יציאות מפלט במרכזו. בנוסף ציידה מרצדס את הדגם במפשק סרנים רחב יותר ובחיש

   
 • קיה נירו החדש 2019 זוכה למתיחת פנים

  קיה נירו החדש 2019 זוכה למתיחת פנים

  28.02.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  הגרסאות ההיברידיות של קיה נירו זוכות לעיצוב מעודכן ומערכת נהיגה חצי אוטונומית

  קיה תחשוף בתערכת ז'נבה מתיחת פנים לקיה נירו בגרסאות הייבריד ופלאג-אין הייבריד. מאז החל השיווק של קיה נירו בשנת 2016, נמסרו 270,000 רכבים ברחבי העולם, מהם 100,000 באירופה. קיה נירו פופולרי מאוד בישראל ודורג במקום ה- 6 ברשימת הדגמים הנמכרים ביותר בשנת 2018, עם 8,344 מסירות. קיה נירו 2019 &nb

   
 • פרארי F8 טריבוטו נחשפת

  פרארי F8 טריבוטו נחשפת

  28.02.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  פרארי חושפת את מחליפת ה- 488GTB עם תכנון אווירודינמי יעיל יותר והספק מרבי של 720 כוחות סוס

  פרארי חושפת פרטים ותמונות ראשונות של פרארי F8 טריבוטו, מכונית על בתצורת 2 מושבים ומנוע מרכזי שתחליף את פרארי 488GTB. פרארי F8 טריבוטו תוצג בתערוכת ז'נבה שתיערך בחודש הבא והיצרנית מדווחת על שיפורים רבים שערכה, בין היתר בתחום האווירודינמיות ונוחות הנסיעה. עוד מספרת פרארי כי דאגה לשפר את הביצועים וגם א

   
 • סיטרואן אמי וואן קונספט - רכב חשמלי שיתופי לכולם

  סיטרואן אמי וואן קונספט - רכב חשמלי שיתופי לכולם

  21.02.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חשמלי

  סיטרואן מציגה קונספט למכונית עירונית חשמלית הזמינה להשכרה לפי דרישה ומתאימה גם למי שאין ברשותו רשיון נהיגה

  לקראת תערוכת ג'נבה הקרובה, מציגה סיטרואן את האמי וואן קונספט (Ami One Concept), מכונית חשמלית דו-מושבית המאפשרת התנהלות עירונית יעילה ומהנה המהווה אלטרנטיבה לתחבורה ציבורית ואף לכלים דו-גלגליים הודות למידות אולטרה-קומפקטיות (אורך כולל של 2,500 מ"מ בלבד) ויכולת תמרון גבוהה הודות לרדיוס סיבוב של 8 מטר

   
 • מאזדה CX-3 החדש נחשף בקדימון

  מאזדה CX-3 החדש נחשף בקדימון

  05.02.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  מאזדה מפרסמת טיזר לקרוסאובר קומפקטי חדש בעיצוב ספורטיבי. ככל הנראה מדובר במאזדה CX-3 החדש

  לקראת תערוכת הרכב בז'נבה שתיערך בתחילת חודש מרץ הקרוב, מודיעה מאזדה כי תציג קרוסאובר קומפקטי חדש ומספקת תמונת טיזר בודדת הרומזת על עיצובו. היצרנית מדווחת כי העיצוב יהיה בוגר ביחס לדגמי העבר, בהתאם לשפת העיצוב החדשה של המותג. היצע המנועים יכלול את סדרת מנועי הסקיי-אקטיב החדשה המשלבת את טכנולוגיי

   
 • רנו קליאו החדשה 2019 נחשפה

  רנו קליאו החדשה 2019 נחשפה

  29.01.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  רנו קליאו החדשה 2019 מציגה עיצוב מודרני לצד חומרים איכותיים מבעבר

  רנו קליאו, מכונית הסופר מיני הפופולרית ביותר באירופה, מוצגת בדור חדש וחמישי במספר לקראת הופעת הבכורה בתערוכת ז'נבה הקרובה. רנו קליאו 2019 מבוססת על פלטפורמת CMF-B החדשה המציגה אורך כללי קטן ב- 14 מ"מ ביחס לדור היוצא אך מרחב פנימי מוגדל הודות לרוחב שצמח ב- 66 מ"מ. רנו קליאו 2019 העי

   
 • 7 דברים שצריך לדעת על טויוטה סופרה החדשה

  7 דברים שצריך לדעת על טויוטה סופרה החדשה

  15.01.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  טויוטה חושפת רשמית את הסופרה - המכונית הכי מסקרנת של המותג בעשור האחרון

  לפני כארבע שנים הציגה טויוטה את הקונספט FT-1 ורמזה על כוונתה להחזיר לחיים את הסופרה האגדית. קהל המעריצים גילה התלהבות רבה וטויוטה לא יכלה להישאר אדישה, היא החליטה לייצר סופרה חדשה שתזרים דם חדש למותג שהחוויר בשנים האחרונות עקב התמקדות במכוניות משעממות ורווחיות. מאז נחשפנו לעשרות טיזרים מעוררי חושים,

   
 • דלפה לרשת: מרצדס CLA 2019

  דלפה לרשת: מרצדס CLA 2019

  08.01.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  תמונות ראשונות של מרצדס CLA דלפו לרשת והן חושפות עיצוב בהשראת האחות הגדולה CLS

  אתר חדשות אוסטרלי פרסם תמונות ראשונות של מרצדס CLA החדשה 2019 לפני ההשקה הרשמית הלילה בתערוכת CES ובניגוד להנחיות מרצדס. התמונות חושפות עיצוב נאה המבוסס על מרצדס A קלאס עם קווי מתאר היוצרים דימיון לדגם היוצא. מרדצס CLA החדשה צפויה להגיע לישראל בהמשך השנה. מרצדס CLA 2019 בחזית פנסים

   
 • יונדאי אלווייט - מכונית קונספט מהלכת

  יונדאי אלווייט - מכונית קונספט מהלכת

  08.01.19 | חדשות רכב, טכנולוגיה, תערוכות רכב, רכב חשמלי

  יונדאי אלווייט (Elevate) הינו רכב קונספט מהפכני עם רגליים רובוטיות המאפשרות עבירות אולטימטיבית בכל תוואי

  יונדאי מציגה בתערוכת CES בלאס וגאס את האלווייט, קונספט לרכב מהלך שפותח בשיתוף פעולה עם חברת Sundberg-Ferar האמריקאית. יונדאי אלווייט משלב טכנולוגיות מרכבים אוטונומיים חשמליים ורובוטים, ויאפשר צליחת תוואי שטח קיצוניים במיוחד. ביונדאי הציגו את הטכנולוגיה כאולטימטיבית לחילוץ וסיוע באסונות טבע כמו רעידו

   
 • נחשף קיה סול החדש 2019

  נחשף קיה סול החדש 2019

  29.11.18 | חדשות רכב, ירוק, תערוכות רכב

  קיה סול החדש 2019 שומר על תצורת המיקרוואן הייחודית ויוצע גם בגרסה חשמלית

  קיה חושפת בתערוכת לוס אנג'לס את קיה סול החדש, דור שלישי למיקרוואן המעוצב, אותו מגדירים בקיה כמשפחתית לא קונבנציונלית. קיה סול החדש מבוסס על פלטפורמה חדשה ובתהליכי היצור נעשה שימוש בפלדה בחוזק גבוה ובשיטות הטבעה והדבקת חלקים מתקדמות. המידות נותרו דומות לדור הקודם עם צמיחה קלה בנתון האורך העומד על 4,1

   
 • נחשף סקודה קודיאק GT קופה

  נחשף סקודה קודיאק GT קופה

  18.10.18 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  סקודה מציגה את הקודיאק GT - גרסת קופה 5 מושבים לרכב הפנאי המצליח

  סקודה תציג בתערוכת גואנגזו בסין את הקודיאק GT - גרסת קופה 5 מושבים לרכב הפנאי המוכר, אשר מיועד לשוק הסיני. מאז חידוש הפעילות בסין בשנת 2007, הפך השוק הסיני לגדול והמשמעותי ביותר עבור סקודה. בשנת 2017 נמסרו בסין 325,000 רכבי סקודה, ולמעשה אחד מכל ארבעה רכבים שיצרה, נמכר בסין. מוקדם יותר השנה הציגה סק

   
 • דאצ'יה דאסטר מקבל מנוע 1.3 טורבו בנזין חדש

  דאצ'יה דאסטר מקבל מנוע 1.3 טורבו בנזין חדש

  04.10.18 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  רכב הפנאי שטח הפופולרי של דאצ'יה מקבל לקראת שנת 2019 מנוע טורבו בנזין חדש בנפח 1.3 ליטרים בהספקים של 130 ו- 150 כ"ס

  הדור השני של דאצ'יה דאסטר הוצג בתערוכת פרנקפורט לפני כשנה ונחת בישראל בראשית שנת 2018 עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.2 ליטרים המפיק 125 כ"ס, ומנוע טורבו דיזל בנפח 1.5 ליטק המפיק 110 כ"ס. בימים אלו מציגה דאצ'יה בתערוכת פריז את הדאסטר המשודרג המצוייד במנוע טורבו בנזין בנפח 1.3 ליטרים - פרי שיתוף הפעולה בי

   
 • אאודי SQ2 נחשף

  אאודי SQ2 נחשף

  02.10.18 | חדשות רכב, תערוכות רכב

  אאודי SQ2 מציע הספק של 300 כ"ס ותאוצה 0-100 קמ"ש תוך 4.8 שניות

  אאודי SQ2, גרסת הביצועים של רכב הפנאי אאודי Q2, מתפארת ביחידת הנעה הכוללת מנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטרים המפיק 300 כ"ס ומומנט של 40.8 קג"מ בטווח של 2,000-5,200 סל"ד. המנוע החזק משודך לתיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים ומספק תאוצה 0-100 קמ"ש תוך 4.8 שניות ומהירות מירבית של 250 קמ"ש. בנוסף מצויידת