אופל קרוסלנד X במבחן דרכים

 

אופל קרוסלנד X מציע מרווח פנימי נדיב ושימושיות ברמה גבוהה במיוחד. האם זה יספיק לו במלחמה בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים ?

תגיות | פנאי שטח, אופל, קרוסלנד X

זמן לא רב עבר מאז פרסמנו את רשמנו ממבחן הדרכים של אופל אינסיגניה החדשה, המכונית האחרונה שנולדה במסגרת הבעלות הארוכה של ג'נרל מוטורס על אופל, והנה התייצבו בישראל בהשקה משותפת אופל גרנלנד X המתחרה בקטגוריית רכבי הפנאי הקומפקטיים, ואופל קרוסלנד X לשמו התכנסנו, המתחרה בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים. שניהם פרי שיתוף פעולה עם קונצרן PSA (פיג'ו וסיטרואן) שהחל עוד בטרם רכש את אופל.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

בארסנל של אופל כבר קיים רכב פנאי קטן העונה לשם מוקה X, והיצרן הצהיר כי אופל קרוסלנד X לא יחליף אותו אלא ישווק לצידו, ויתמחה בשימושיות ובמרווח פנימי. יצאנו לבדוק למי מיועד אופל קרוסלנד X, והאם יש מקום לרכב פנאי נוסף במבחר של אופל.

 

אופל קרוסלנד X
יתרונות   מרווח פנימי, נוחות נסיעה, תנוחת ישיבה, מערכות בטיחות מקוריות
חסרונות   עיצוב בסגנון מיקרוואן, מחיר חבילות האבזור

 

סרטון מבחן דרכים אופל קרוסלנד X

 

עיצוב ונוחות

 

אופל קרוסלנד X מזוהה מיד כבן למשפחת אופל בזכות עיצוב החזית המוכר של רכבי היצרן. תאורת היום מסוג לד, המוטמעת בפנסי החזית והגריל הגדול עם עיטורי הכרום מייצרים שייכות לליין דגמי אופל הנוכחי. חלקו התחתון של הפגוש הקדמי עטוף בפלסטיק שחור כיאה לרכב פנאי שטח. במבט מהצד ניכר כי מעצבי אופל ניסו ליצור עניין עיצובי עם אלמנטים כגון גג שחור עם עיטור כרום עבה המעניק מראה של גג צף, קו מותניים מובחן המגולף בדלתות, וחגורת פלסטיק שחור עבה ומשמעותית בתחתית הדלתות. למרות כל אלה, שטח הפח הגדול בדלתות והמרחק הקטן מהקרקע משווים לו מראה של מיקרוואן קומפקטי ולא של רכב פנאי שטח.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

מאחור צמד פנסים גדולים ושקופים הנראים מצויין בחשיכה ומציגים קווי דימיון לתאורת הלד מלפנים. הפגוש האחורי מסיבי ומשלב פלסטיק שחור וכסוף. התוצאה הסופית נאה, ובהחלט ניכרת השקעה בעיצוב. לקוחות התרים אחר עיצוב קשוח יותר יוכלו לקבל את מבוקשם באופל מוקה X הוותיק.

 

מידותיו של אופל קרוסלנד X מציבות אותו עמוק בתוך קטגוריית רכבי הפנאי הקטנים. אורכו 4,212 מ"מ, רוחבו 1,765 מ"מ, גובהו 1,605 מ"מ, ואורך בסיס הגלגלים 2,604 מ"מ. נפח תא המטען נע בין 410 ל- 520 ליטרים, בהתאם למיקום המושב האחורי הנע על גבי מסילה. לאחר קיפול המושב האחורי וקיבוע רצפת תא המטען במצב הגבוה מתקבלת רצפה שטוחה ונפח הטענה של 1,255 ליטרים.

 

גם עיצוב הפנים של אופל קרוסלנד X מחזק את הקשר המשפחתי לליין דגמי אופל. הדשבורד גבוה ומסיבי, עוטף את כל הפנל הקדמי, ובקצותיו ממוקמים פתחי המיזוג. המסך המרכזי הגדול ופתחי המיזוג המרכזיים מוקפים במסגרת כסופה נאה. פקדי בקרת האקלים ממוקמים נמוך יותר ומתחתם חלל אחסון פתוח המכיל את חיבורי החשמל והמדיה. תחתית החלל משמשת גם כמטען אלחוטי לטלפון הסלולרי. משענת היד מחופה עור רך ונעים למגע. עיצוב דיפוני הדלתות נאה, והרמקול הממוקם נמוך בדרך כלל טיפס מעלה ופינה מקום לחלל אחסון גדול במיוחד.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

מול הנהג ניצב הגה נאה בעיצוב ספורטיבי המסייע לאחיזה נכונה. על ההגה פקדי שליטה במערכת השמע ובבקרת השיוט. לוח המחוונים נראה נהדר בזכות מסגרת כרום העוטפת את שעוני הסל"ד והמהירות. במרכזו מסך צבעוני גדול המשמש לתצוגה מפורטת של מחשב הדרך. השליטה במחשב הדרך ממנוף השליטה על האורות מוצלחת פחות. התצוגה העילית מוקרנת על מסך שקוף מעל לוח המחוונים ומציגה את מהירות הנסיעה ונתונים נוספים לבחירת הנהג.

 

החומרים בפנל הקדמי איכותיים, רכים, ונעימים למגע. לעומת זאת הפלסטיק המחפה את הדלתות הזכיר לנו את חיפוי הדלתות של דגמי סיטרואן האחרונים. הוא מרגיש דק, פשוט, ואינו נעים למגע. המסגרת המבריקה של פנל ידית ההילוכים סינוורה אותנו מספר פעמים במהלך הנהיגה.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

איכות ההרכבה לא מושלמת ומעט קרקושים נשמעו מלוח המחוונים ומהמושב האחורי. חלון השמש הפנורמי אינו נפתח ומשתרע כמעט לכל אורך הגג. הוילון החשמלי של הגג הפנורמי מחורר ואינו אטום, ולכן חודר חום אל תא הנוסעים ומקשה על פעולת המזגן בימים חמים. היבואן הגדיל לעשות והתקין מעמד לטלפון הסלולרי המונע מפתח המיזוג המרכזי-ימני לצנן את הנוסע היושב לצד הנהג.

 

הכניסה אל אופל קרוסלנד קלה ונוחה במיוחד בזכות דלתות גדולות הנפתחות בזווית רחבה. המושבים ממוקמים היטב ומאפשרים להתיישב בקלות, מבלי לטפס או לצנוח אל המושב. המושבים ברכב המבחן זכו לריפוד איכותי משולב בד ועור, ולשפע אפשרויות כוונון, כולל אפשרות להארכת בסיס המושב. מושב הנהג כלל כוונון חשמלי סטנדרטי ובנוסף גם כוונון לזווית בסיס המושב ולתמיכת הגב התחתון.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

תנוחת הישיבה גבוהה גם במצב הנמוך ביותר, ומייצרת ישיבה נוחה וזקופה עם רגליים בזווית של 90 מעלות. גם המושב האחורי מציע שפע אפשרויות כוונון. הוא נע קדימה ואחורה על גבי מסילה, וכולל כוונון לזווית מסעד הגב. המרווח מצויין לשני נוסעים בוגרים או שלושה ילדים. בסיס המושב מעט קצר, אך הוא שטוח ויקל על עיגון מושבי בטיחות לילדים.

 

נוחות הנסיעה באופל קרוסלנד X מציעה שילוב מעניין של סגנון צרפתי עם סגנון גרמני. הכיול הבסיסי רך וסופג, ובתוך העיר התקבלה נוחות נסיעה מצוינת תוך שיכוך מוצלח של רוב המהמורות בהן נתקלנו. התמרון ברחובות העיר הצפופים קל בזכות שטח החלונות הגדול ותנוחת הנהיגה הגבוהה והשולטת, היוצרים בנוסף תחושה אוורירית ונעימה.

 

מחוץ לעיר נשמרת נוחות הנסיעה הטובה. בכבישים פרבריים נתקלנו בזוויות גלגול בולטות בפניות, אך במעבר מעל שיבושים הריסון מוצלח ולא נרשמו התרסקויות או נדנודים מיותרים. בידוד הרעשים לא מושלם. גרגור המנוע נשמע כמעט באופן קבוע מלפנים אך לא באופן מטריד. מחוץ לעיר במהירות שיוט נתקלנו גם ברעשי צמיגים ורעשי רוח אך לא באופן מוגזם או כזה שיקשה על ניהול שיחה בין הנוסעים.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

ביצועים

 

מתחת למכסה המנוע הקצרצר פוגשים יחידת הנעה המוכרת לנו היטב משלל דגמי פיג'ו וסיטרואן. מדובר במנוע טורבו בנזין 3 צילינדרים בנפח 1.2 ליטרים המציג הספק של 110 כ"ס ב- 5,500 סל"ד, ומומנט של 20.9 קג"מ החל מ- 1,500 סל"ד. המפרט הרשמי מספר על תאוצה מעמידה ל- 100 קמ"ש תוך 11.8 שניות, ומהירות מרבית של 187 קמ"ש. במבחן התאוצה מעמידה ל- 100 קמ"ש שאנחנו ביצענו עצר אופל קרוסלנד X את השעון לאחר 12 שניות בדיוק. תאוצות הביניים מערערות את האווירה השלווה עם צליל נוכח וגרוני מכיוון המנוע ותנועה מורגשת על המתלים.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

המנוע משודך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית שפיתחה חברת אייסין היפנית. ההילוכים מעט ארוכים וחסר לנו מצב ספורט שיסייע לשמור על המנוע בתחום היעיל כשנדרש, או בבלימת מנוע בירידות ארוכות. העברות ההילוכים חלקות לרוב, למעט המעבר בין הילוך ראשון לשני ובעיקר בעומסי תנועה. רוב הזמן שומרת תיבת ההילוכים על סל"ד נמוך התורם לשקט בתא הנוסעים וגם לצריכת הדלק, אך בעת הצורך היא תוריד הילוך ואף שניים בזריזות, ותסייע לצבירת מהירות בקצב מהיר ולהשגת ביצועים זריזים. העברת הילוכים ידנית מתאפשרת באמצעות בורר ההילוכים.

 

התנהגות הכביש של אופל קרוסלנד X בינונית אך בטוחה ונשלטת. המתלים הרכים התורמים לנוחות מייצרים זוויות גלגול משמעותיות, ותנועה מורגשת של המתלים בעת העברות משקל יגרמו לרוב הנהגים להוריד מהירות. מי שינסה בכל זאת להגיע רחוק יותר יגלה נטייה להרחבת קו הפניה. פרובוקציה כגון בלימה במהלך עיקול תגרום להידוק קו הפניה על ידי הגלגלים האחוריים. ההגה החשמלי מעט קל ואינו מתקשר, אך שומר על רמת דיוק טובה. דוושת הבלם מעט ספוגית ומהלכה ארוך ומעורפל. בנוסף הורגשה צלילת חרטום בעת בלימה חזקה.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

צריכת דלק

 

צריכת הדלק הרשמית של אופל קרוסלנד X עומדת על 18.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת. בנסיעת המבחן שלנו נמדדה צריכת דלק של 10.8 ק"מ לליטר בנסיעה שכללה תוואי הררי, ובתנאי מזג אוויר שרבי שדרש עבודת מיזוג מאומצת. נפח מיכל הדלק עומד על 45 ליטרים וניתן לצפות לטווח נסיעה של כ- 500 קילומטרים עם מיכל מלא. דרגת הזיהום הינה 7 מתוך 15.

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אופל קרוסלנד X משווק בישראל עם אחריות יצרן מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ, ולשנה שלישית או עד 100,000 ק"מ, המוקדם מבין השניים. על פי הוראות היצרן יש לבצע טיפול תקופתי אחת לשנה או בכל 15,000 ק"מ. עלות הטיפול הראשון 654 ₪, עלות הטיפול השני 1,271 ₪, עלות הטיפול השלישי 1,527 ₪, ועלות הטיפול הרביעי 1,271 ₪. עלות הטיפולים עד 60,000 ק"מ מסתכמת ב- 4,723 ₪, מעט גבוה מהמקובל בקבוצת רכבי הפנאי הקטנים אך נמוך מהאחות לפלטפורמה פיג'ו 2008.

 

עלות פנס קדמי 2,317 ₪, עלות פנס אחורי 866 ₪, ועלות מראת צד קומפלט 2,165 ₪. עלות סט רפידות בלם קדמיות 644 ₪, ועלות סט צלחות בלם קדמיות עומדת על 1,018 ₪. עלויות החלפים זולות ביחס למתחרות. עלות ביטוח מקיף וחובה לכל נהג מעל גיל 21 עם ותק של 3 שנות נהיגה ועבר נקי מתביעות ושלילות רישיון, עומדת על 6,937 ₪. אופל קרוסלנד X אינוביישן מדורג בקבוצת רישוי 3 ועל כן עלות אגרת הרישוי השנתית עומדת על 1,803 ₪. כל המחירים כוללים מע"מ.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

בטיחות

 

אופל קרוסלנד X עבר את מבחני הריסוק של ארגון Euro NCAP בשנת 2017 וזכה לציון מלא של 5 כוכבי בטיחות. בסעיף הגנה על נוסעים בוגרים זכה ב- 85%, בסעיף הגנה על ילדים 84%, בסעיף הגנה על הולכי רגל 62%, ובסעיף מערכות הבטיחות 57%. הציונים משקפים רמת בטיחות גבוהה ביחס לקטגוריה.

 

אבזור הבטיחות כולל 6 כריות אוויר, בקרת יציבות, התרעה על סכנת התנגשות מלפנים הכוללת בלימת חירום אוטונומית וזיהוי הולכי רגל, התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה, והתרעה על עייפות הנהג. רמת אבזור הבטיחות עומדת על 6 מתוך 8. אבזור הבטיחות המקורי עונה על דרישות משרד התחבורה ומונע את הצורך במערכת התרעה בהתקנה מקומית. ברכב המבחן הותקנו גם מערכת לניטור שטחים מתים ומערכת לזיהוי תמרורים, אך הן אינן כלולות במפרט הרכבים שישווקו בארץ.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

תמורה למחיר

 

אופל קרוסלנד X בגרסת הכניסה המכונה אנג'וי מוצע תמורת 115,900 ₪. רשימת האבזור כוללת בין היתר מערכת מולטימדיה עם מסך בגודל 7 אינץ', תמיכה בממשקי Apple Car Play ו- Android Auto, דיבורית Bluetooth, בקרת שיוט, חיישני תאורה, חיישני חניה היקפיים, וחישוקים קלים בקוטר 16 אינץ'. רמת האבזור אינוביישן מוצעת תמורת 124,900 ₪ ומציעה בנוסף מושבים בריפוד בד בשילוב עור, טעינה אלחוטית לטלפון הסלולרי, חיישן גשם, בקרת אקלים מפוצלת, וחישוקים קלים בקוטר 17 אינץ'.

 

חבילת אינוביישן פרימיום מוצעת תמורת 5,000 ₪ נוספים וכוללת בנוסף גג זכוכית פנורמי שאינו נפתח, ומפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח. חבילת אינוביישן פרימיום פלוס מוצעת תמורת 7,500 ₪ נוספים וכוללת בנוסף מסך מרכזי בגודל 8 אינץ' ותצוגה עילית. מחיר חבילת האבזור פרימיום פלוס אינו פרופורציונלי ביחס לתוספת האבזור ולטעמנו גרסת האינוביישן מציעה את התמורה המאוזנת ביותר למחיר.

 

אופל קרוסלנד X מציע נוסחה מעט שונה לרכב פנאי שטח. הוא חמוש בעיצוב נאה אך פחות קשוח מהמקובל, מציע נוחות נסיעה ברמה גבוהה, ביצועים זריזים, ורמת בטיחות גבוהה. יותר מהכל הוא מרגיש בעינינו כמחליף אופנתי למיקרוואן אופל מריבה שיצורו הופסק זה מכבר, והוא יתאים ללקוחות התרים אחר מרווח פנימי נדיב ותא נוסעים מודולרי, תוך שמירה על ממדים חיצוניים קומפקטיים.

 

אופל קרוסלנד X אינוביישן פרימיום פלוס
מנוע טורבו בנזין 3 צילינדרים 1.2 ליטרים
הספק מרבי משולב 110/5,500 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 20.9/1,500 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 6 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,212 מ"מ
רוחב כללי 1,765 מ"מ
גובה כללי 1,605 מ"מ
בסיס גלגלים 2,604 מ"מ
מיכל דלק 45 ליטרים
נפח תא מטען

410-520 ליטרים

משקל עצמי 1,214 ק"ג
מהירות מרבית 187 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 11.8 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 18.5 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 10.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 7 (מתוך 15)
ציון בטיחות ENCAP 5 כוכבים (2017)
רמת אבזור בטיחותי 6 (מתוך 8)
מחיר

137,400 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • קאדילק XT5 טורבו 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  קאדילק XT5 טורבו 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.05.20 | מבחני רכב

  יצאנו לבדוק כמה טוב עשתה מתיחת הפנים לרכב הפנאי קאדילק XT5 ואיך מתמודד מנוע 2.0 ליטרים עם רכב במשקל 1.8 טון

  קאדילק עושה בעשור האחרון צעדים חשובים בהפיכת המותג לצעיר ואטרקטיבי יותר בכל קשת דגמיה תוך שמירה על התדמית היוקרתית. קאדילק XT5 הושק בשנת 2017 כמחליף לקאדילק SRX והציג עיצוב שונה מהמתחרים. מתיחת הפנים האחרונה שומרת על עיצובו המוצלח של רכב הפנאי האמריקאי אך כוללת נגיעות קוסמטיות קלות, מערכות בטיחות עד

   
 • מיני קופר SE החשמלית מושקת בישראל

  מיני קופר SE החשמלית מושקת בישראל

  27.05.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש, רכב חשמלי

  החשמלית הראשונה של מיני מציעה אבזור נוחות ובטיחות עשיר, אפשרויות עיצוב מגוונות, וטווח נסיעה של 235 ק"מ במחיר 239,000 ₪

  דלק מוטורס, יבואנית מיני לישראל, משיקה את המיני החשמלית הראשונה. מיני קופר SE משלבת את היתרונות המוכרים של הדגם האייקוני, ביניהם יכולת דינמית מעולה ועיצוב רטרו אופנתי באריזה של רכב חשמלי מודרני. מחירה של מיני קופר SE עומד על 239,000 ₪. מיני קופר SE מיני קופר SE זוכה לפריטי עיצוב יי

   
 • קיה נירו פלאג-אין הייבריד 2020 החדש בישראל

  קיה נירו פלאג-אין הייבריד 2020 החדש בישראל

  20.05.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה נירו פלאג-אין הייבריד המעודכן נוחת בישראל עם תג מחיר תחרותי ושתי רמות אבזור

  חברת טלקאר, יבואנית קיה לישראל, החלה בשיווק קיה נירו פלאג-אין הייבריד לאחר שזכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב חיצוני מודרני יותר, תא נוסעים משודרג, ורשימת אבזור משופרת. למרות השיפורים, מחיר הכניסה הוזל ב- 10,000 ₪ ביחס לדגם היוצא ועומד כעת על 149,900 ₪. קיה נירו פלאג-אין הייבריד 2020 לק

   
 • פורד פוקוס אקטיב 2020 מושקת בישראל

  פורד פוקוס אקטיב 2020 מושקת בישראל

  07.05.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  פורד פוקוס חוזרת לישראל בגרסאות פנאי עם מנוע חזק, אבזור נדיב, ותג מחיר תחרותי של החל מ- 131,900 ₪

  דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, משיקה את פורד פוקוס החדשה 2020 בגרסאות אקטיב מוגבהות במרכב האצ'בק וסטיישן אשר יתחרו מול דגמים כגון קיה אקסיד. בהמשך יגיעו לישראל גם גרסאות ההאצ'בק והסדאן הסטנדרטיות של פורד פוקוס אשר יתחרו מול משפחתיות מסורתיות כגון פולקסווגן גולף וטויוטה קורולה. עם תמחור תחרותי ותיב

   
 • חדש בישראל: קיה K2500

  חדש בישראל: קיה K2500

  04.05.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  המשאית הקומפקטית קיה K2500 מושקת בישראל עם ארגז פתוח. המחיר החל מ- 169,900 ₪

  טלקאר, יבואנית קיה לישראל, מודיעה על השקת קיה K2500 - רכב עבודה מסחרי עם קבינה יחידה וארגז פתוח. קיה K2500 כולל ארגז באורך 3,110 מ"מ וברוחב 1,630 מ"מ עם דופן בגובה 355 מ"מ. כושר ההעמסה עומד על 1,420 ק"ג. דפנות הארגז נפתחות מאחור ובצדדים לקבלת משטח טעינה שטוח לחלוטין. בנוסף כולל הארגז נקודות עיגון לא

   
 • פולקסווגן טרנספורטר T6.1 המעודכן מושק בישראל

  פולקסווגן טרנספורטר T6.1 המעודכן מושק בישראל

  03.05.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  פולקסווגן טרנספורטר מקבל תא נוסעים מעודכן ואבזור בטיחות מתקדם. המחיר החל מ- 192,000 ₪

  צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן לישראל, החלה בשיווק פולקסווגן טרנספורטר T6.1 המעודכן בגרסאות קראוול, מולטיוואן, דאבל קבינה, ולראשונה גם בגרסת וואן סגור לאור ביקוש גובר לרכבי משלוחים. פולקסווגן טרנספורטר T6.1 מוצע במחיר התחלתי של 192,000 ₪. פולקסווגן קראוול 2020 עיצובו החיצוני של

   
 • פיג'ו 5008 1.2 ליטרים במבחן דרכים

  פיג'ו 5008 1.2 ליטרים במבחן דרכים

  30.04.20 | מבחני רכב

  הקרב בין רכבי הפנאי 7 מושבים הולך ומתעצם עם גרסה חדשה ומוזלת לפיג'ו 5008 אשר חמושה במנוע 3 צילינדרים צנוע בנפח 1.2 ליטרים

  רכבי הפנאי החמושים בשבעה מושבים ביצעו חיסול ממוקד במיניוואנים המסורתיים. משפחות גדולות כבר לא חייבות לרכוש רכב מגודל עם חזות מסחרית ורובן בוחרות בישיבה הגבוהה ובעיצוב הפנאי על אף פשרות בסעיפי המרחב הפנימי והשימושיות. פיג'ו 5008 1.2 טורבו אקטיב יתרונות עיצוב, מרווח, שימושיות, נוחות נ

   
 • יבואני הרכב חוזרים לפעילות בצל הקורונה

  יבואני הרכב חוזרים לפעילות בצל הקורונה

  28.04.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  מרבית אולמות התצוגה יחזרו לפעילות בהתאם להוראות משרד הבריאות

  הוראות משרד הבריאות מאפשרות פתיחה של חנויות אשר ממוקמות במרחב ציבורי פתוח בהתאם למגבלות התו הסגול ולמעשה מאפשרות את פתיחת אולמות התצוגה של יבואני הרכב אשר אינם ממוקמים במבנים סגורים. אולם תצוגה טויוטה ההוראות מורות לבתי העסק לתשאל את הבאים בדלתם באשר לתסמיני נגיף קורונה, חיטוי כלי

   
 • אאודי A3 סדאן 2020 החדשה נחשפה

  אאודי A3 סדאן 2020 החדשה נחשפה

  22.04.20 | חדשות רכב, רכב חדש

  אאודי A3 סדאן החדשה מציגה עיצוב אלגנטי ומושך לצד תא נוסעים טכנולוגי

  כחודש וחצי לאחר חשיפתה של אאודי A3 ספורטבק 2020 החדשה, מציגה אאודי את הדור השני של גרסת הסדאן שהצליחה לצבור פופולריות מאז שהושקה בשנת 2013. מתיחת הפנים שקיבלה ב- 2016 בהחלט עזרה לה להשיג מראה מודרני יותר אך הפעם מדגימה אאודי קפיצת מדרגה משמעותית עם הדור החדש של אאודי A3 סדאן. אאודי A3 סדאן

   
 • חדש בישראל: קיה ספורטאז' בגרסת LX מוזלת

  חדש בישראל: קיה ספורטאז' בגרסת LX מוזלת

  19.04.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה ספורטאז' דיזל מוצע מעתה גם ברמת אבזור LX הבסיסית במחיר 142,000 ₪

  טלקאר, יבואנית קיה לישראל, החלה בשיווק קיה ספורטאז' 1.6 דיזל ברמת אבזור LX במחיר תחרותי של 142,000 ₪. הגרסה החדשה תהווה מעתה את גרסת הבסיס של הדגם ותשווק במקביל לגרסת אורבן עם אותו מנוע, שהייתה הזולה בהיצע עד כה ומחירה עומד על 153,900 ₪. קיה ספורטאז' מדובר בהוזלה משמעותית שמגיעה בת

   
 • פיג'ו 2008 החדש 2020 במבחן דרכים

  פיג'ו 2008 החדש 2020 במבחן דרכים

  19.04.20 | מבחני רכב

  פיג'ו 2008 החדש מתמודד בסגמנט רווי מתחרים ומתבלט בזכות עיצוב מרשים, תא נוסעים חדשני, ותיבת 8 הילוכים אוטומטית. יצאנו לעמוד על מעלותיו וחסרונותיו של גור האריות החדש

  קטגוריית הקרוסאוברים העירוניים ממשיכה לפרוח, ולמרבית היצרניות יש נציג בקטגוריה המאיימת להוות תחליף למכונית סופר מיני. נראה כי מדובר בתהליך טבעי לאור העדפת השוק לרכבים המציעים תנוחת ישיבה מעט גבוהה יותר לצד פוזת שטח. העובדה כי המתחרים בסגמנט מבוססים על מכוניות סופר מיני ומהווים למעשה גרסה מוגבהת שלהן

   
 • ראם 2020 במבחן דרכים

  ראם 2020 במבחן דרכים

  12.04.20 | מבחני רכב

  ראם 2500 בגרסת לימיטד עושה בסטייל את מה שמצופה מטנדר אמריקאי גדול וחזק

  את טבלת המכירות בארה"ב מובילים באופן קבוע הטנדרים של פורד, שברולט וראם. בישראל המצב שונה, אך בעזרת הטבות מס נדיבות נמכרים טנדרים כאלה במספרים יפים. למבחן הדרכים שלנו התייצב ראם 2500 בגרסת לימיטד הבכירה והמפנקת שמחירה 280,000 ₪ לפני מע"מ ואין זה מקרי שדווקא גרסה זו נבחרה לייצג את הדגם. ר

   
 • פיג'ו 2008 החדש 2020 מושק בישראל

  פיג'ו 2008 החדש 2020 מושק בישראל

  02.04.20 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  פיג'ו 2008 מושק בישראל עם מנועי בנזין ודיזל, אבזור נדיב, ותג מחיר של החל מ- 127,990 ₪. הגרסה החשמלית תגיע במחצית השניה של השנה

  חברת לובינסקי, יבואנית פיג'ו לישראל, משיקה הבוקר את פיג'ו 2008 החדש 2020 אשר יתחרה בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים מול דגמים כגון סקודה קאמיק, סיאט ארונה, וניסאן ג'וק. תחילה ישווק הדגם עם מנועי בנזין ודיזל בשתי רמות אבזור לבחירה, ובמחצית השניה של שנת 2020 יושק בישראל פיג'ו 2008 החשמלי והמעניין, עם טווח

   
 • אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  02.04.20 | מבחני רכב

  אופל קורסה החדשה מציעה יחידת הנעה חזקה, אבזור נדיב ועיצוב ספורטיבי במחיר גבוה ביחס לסגמנט. יצאנו לבחון את ההצעה החדשה בשוק הסופר מיני

  אופל קורסה בדורה השישי מציגה קפיצת מדרגה ענקית ביחס לקודמתה שלא זכתה להצלחה בשוק המקומי עקב עיצוב אנמי, מפרט מיושן ומוניטין חלש למותג אופל בישראל. אופל קורסה 2020 מבוססת על פלטפורמת CMP הגלובלית של קונצרן PSA, הקלה ב - 30 ק"ג לעומת קודמתה ומותאמת למנועים חשמליים. היבואנית החדשה לובינסקי תולה תקוות ר

   
 • רשימת המכוניות והמותגים הפופולריים ביותר באירופה

  רשימת המכוניות והמותגים הפופולריים ביותר באירופה

  31.03.20 | חדשות רכב, רכב חדש

  רנו קליאו קוטפת את הכתר מפולקסווגן גולף והופכת למכונית הנמכרת ביותר באירופה. החשמליות וההיברידיות מזנקות אך השוק בשפל

  חברת JATO Dynamics המנתחת את שוק הרכב, מפרסמת נתונים על שוק הרכב האירופאי הממשיך לצנוח ומגיע לשפל הגדול ביותר מאז שנת 2015. את השפעת וירוס הקורנה על שוק הרכב עוד נראה בהמשך ואנו צופים לירידה חדה מאוד בביקושים למכוניות חדשות בכל העולם. רנו קליאו 2020 נקודת האור היחידה מגיע

   
 • ג'נסיס G80 החדשה נחשפת

  ג'נסיס G80 החדשה נחשפת

  30.03.20 | חדשות רכב, רכב חדש

  ג'נסיס G80 החדשה נחשפת רשמית ומכוונת גבוה על מנת להתחרות מול רכבי הסלון הגרמניים

  ג'נסיס, מותג היוקרה מבית יונדאי, חשף הבוקר את ג'נסיס G80 החדשה במסגרת ארוע השקה ששודר אונליין. הדגם החדש מציג רמת יוקרה שאמורה להתחרות בדגמי סלון כגון ב.מ.וו סדרה 5, מרצדס E קלאס, ואאודי A6. ג'נסיס G80 עושה שימוש בשפת העיצוב החדשה של המותג המשדרת "אתלטיות אלגנטית יוקרתית" בשפתה של היצרנית. &nb

   
 • מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  22.03.20 | מבחני רכב

  מרצדס CLA 35 AMG מציעה ביצועים משכרים במעטפת סקסית אך דורשת פרמיה בלתי מבוטלת. יצאנו למבחן ראוותני ומהיר

  מרצדס CLA 35 AMG נועדה לגשר על הפער שבין הגרסאות הרגילות של מרצדס CLA לבין גרסת הקצה CLA 45 AMG ומתחרה בדגמים כגון אאודי S3 וב.מ.וו M235. מעבר למנוע החזק, זוכה גרסה זו לשלדה מחוזקת ומכלולים התואמים ליכולת הגבוהה, ביניהם מערכת הנעה כפולה מתקדמת, מתלים מוקשחים, בלמים מוגדלים ומאווררים, היגוי חד ומהיר

   
 • וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  17.03.20 | מבחני רכב

  וולוו S60 מציעה חבילה ראויה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות פרימיום, ובגרסת הפלאג-אין הייבריד אפילו יחס נדיר של ביצועים לשקל

  בשנת 1994 הציגה וולוו, שהייתה מזוהה במשך עשורים כיצרנית מכוניות סלון בטיחותיות ונוחות אך חסרות כישורים דינמיים, את ה- T5 850 שצוידה במנוע טורבו חזק והשפילה את גרסאות ששת הצילינדרים של המתחרות מגרמניה בכל מבחני התאוצה ובמחיר נמוך יותר. וולוו S60 בגרסת T8 היא צאצאה של סבתא T5 850 ומציעה הספק וביצועים

   
 • מרצדס ויטו 2020 מתעדכן ומקבל גרסה חשמלית משופרת

  מרצדס ויטו 2020 מתעדכן ומקבל גרסה חשמלית משופרת

  12.03.20 | חדשות רכב, רכב חדש, רכב חשמלי

  מרצדס ויטו זוכה לגרסה חשמלית עם טווח נסיעה של 421 ק"מ לצד תוספת אבזור נוחות ובטיחות

  מרצדס ויטו, הרכב המסחרי המיועד להובלות והיסעים, זוכה לעדכון הכולל מנועי דיזל חדשים, תוספת מערכות נוחות ובטיחות, ושיפורים קוסמטיים קלים, אך החידוש המשמעותי ביותר הינו גרסה חשמלית חדשה עם טווח נסיעה מרשים של 421 ק"מ אשר צפויה להגיע גם לישראל לקראת סוף השנה. מרצדס ויטו חשמלי דרושה עין

   
 • סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  11.03.20 | מבחני רכב

  סיטרואן הוסיפה כוח למנוע של ה- C3 איירקרוס, ויצאנו לבדוק איך הוא משתלב עם השיק הצרפתי

  סיטרואן C3 איירקרוס הוצג בשנת 2018 ובינתיים הוצגו מתמודדים צעירים וטובים שהפכו את התחרות לקשה יותר. כדי להשאירו רלוונטי בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים, בחרה היצרנית לתת לדגם חיזוק משמעותי עם מנוע בנפח 1.2 ליטרים בהספק 130 כ"ס, תוספת של 20 סוסים ביחס למנוע הקודם. סיטרואן C3 איירקרוס יתר