אופל קרוסלנד X במבחן דרכים

 

אופל קרוסלנד X מציע מרווח פנימי נדיב ושימושיות ברמה גבוהה במיוחד. האם זה יספיק לו במלחמה בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים ?

תגיות | פנאי שטח, אופל, קרוסלנד X

זמן לא רב עבר מאז פרסמנו את רשמנו ממבחן הדרכים של אופל אינסיגניה החדשה, המכונית האחרונה שנולדה במסגרת הבעלות הארוכה של ג'נרל מוטורס על אופל, והנה התייצבו בישראל בהשקה משותפת אופל גרנלנד X המתחרה בקטגוריית רכבי הפנאי הקומפקטיים, ואופל קרוסלנד X לשמו התכנסנו, המתחרה בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים. שניהם פרי שיתוף פעולה עם קונצרן PSA (פיג'ו וסיטרואן) שהחל עוד בטרם רכש את אופל.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

בארסנל של אופל כבר קיים רכב פנאי קטן העונה לשם מוקה X, והיצרן הצהיר כי אופל קרוסלנד X לא יחליף אותו אלא ישווק לצידו, ויתמחה בשימושיות ובמרווח פנימי. יצאנו לבדוק למי מיועד אופל קרוסלנד X, והאם יש מקום לרכב פנאי נוסף במבחר של אופל.

 

אופל קרוסלנד X
יתרונות   מרווח פנימי, נוחות נסיעה, תנוחת ישיבה, מערכות בטיחות מקוריות
חסרונות   עיצוב בסגנון מיקרוואן, מחיר חבילות האבזור

 

סרטון מבחן דרכים אופל קרוסלנד X

 

עיצוב ונוחות

 

אופל קרוסלנד X מזוהה מיד כבן למשפחת אופל בזכות עיצוב החזית המוכר של רכבי היצרן. תאורת היום מסוג לד, המוטמעת בפנסי החזית והגריל הגדול עם עיטורי הכרום מייצרים שייכות לליין דגמי אופל הנוכחי. חלקו התחתון של הפגוש הקדמי עטוף בפלסטיק שחור כיאה לרכב פנאי שטח. במבט מהצד ניכר כי מעצבי אופל ניסו ליצור עניין עיצובי עם אלמנטים כגון גג שחור עם עיטור כרום עבה המעניק מראה של גג צף, קו מותניים מובחן המגולף בדלתות, וחגורת פלסטיק שחור עבה ומשמעותית בתחתית הדלתות. למרות כל אלה, שטח הפח הגדול בדלתות והמרחק הקטן מהקרקע משווים לו מראה של מיקרוואן קומפקטי ולא של רכב פנאי שטח.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

מאחור צמד פנסים גדולים ושקופים הנראים מצויין בחשיכה ומציגים קווי דימיון לתאורת הלד מלפנים. הפגוש האחורי מסיבי ומשלב פלסטיק שחור וכסוף. התוצאה הסופית נאה, ובהחלט ניכרת השקעה בעיצוב. לקוחות התרים אחר עיצוב קשוח יותר יוכלו לקבל את מבוקשם באופל מוקה X הוותיק.

 

מידותיו של אופל קרוסלנד X מציבות אותו עמוק בתוך קטגוריית רכבי הפנאי הקטנים. אורכו 4,212 מ"מ, רוחבו 1,765 מ"מ, גובהו 1,605 מ"מ, ואורך בסיס הגלגלים 2,604 מ"מ. נפח תא המטען נע בין 410 ל- 520 ליטרים, בהתאם למיקום המושב האחורי הנע על גבי מסילה. לאחר קיפול המושב האחורי וקיבוע רצפת תא המטען במצב הגבוה מתקבלת רצפה שטוחה ונפח הטענה של 1,255 ליטרים.

 

גם עיצוב הפנים של אופל קרוסלנד X מחזק את הקשר המשפחתי לליין דגמי אופל. הדשבורד גבוה ומסיבי, עוטף את כל הפנל הקדמי, ובקצותיו ממוקמים פתחי המיזוג. המסך המרכזי הגדול ופתחי המיזוג המרכזיים מוקפים במסגרת כסופה נאה. פקדי בקרת האקלים ממוקמים נמוך יותר ומתחתם חלל אחסון פתוח המכיל את חיבורי החשמל והמדיה. תחתית החלל משמשת גם כמטען אלחוטי לטלפון הסלולרי. משענת היד מחופה עור רך ונעים למגע. עיצוב דיפוני הדלתות נאה, והרמקול הממוקם נמוך בדרך כלל טיפס מעלה ופינה מקום לחלל אחסון גדול במיוחד.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

מול הנהג ניצב הגה נאה בעיצוב ספורטיבי המסייע לאחיזה נכונה. על ההגה פקדי שליטה במערכת השמע ובבקרת השיוט. לוח המחוונים נראה נהדר בזכות מסגרת כרום העוטפת את שעוני הסל"ד והמהירות. במרכזו מסך צבעוני גדול המשמש לתצוגה מפורטת של מחשב הדרך. השליטה במחשב הדרך ממנוף השליטה על האורות מוצלחת פחות. התצוגה העילית מוקרנת על מסך שקוף מעל לוח המחוונים ומציגה את מהירות הנסיעה ונתונים נוספים לבחירת הנהג.

 

החומרים בפנל הקדמי איכותיים, רכים, ונעימים למגע. לעומת זאת הפלסטיק המחפה את הדלתות הזכיר לנו את חיפוי הדלתות של דגמי סיטרואן האחרונים. הוא מרגיש דק, פשוט, ואינו נעים למגע. המסגרת המבריקה של פנל ידית ההילוכים סינוורה אותנו מספר פעמים במהלך הנהיגה.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

איכות ההרכבה לא מושלמת ומעט קרקושים נשמעו מלוח המחוונים ומהמושב האחורי. חלון השמש הפנורמי אינו נפתח ומשתרע כמעט לכל אורך הגג. הוילון החשמלי של הגג הפנורמי מחורר ואינו אטום, ולכן חודר חום אל תא הנוסעים ומקשה על פעולת המזגן בימים חמים. היבואן הגדיל לעשות והתקין מעמד לטלפון הסלולרי המונע מפתח המיזוג המרכזי-ימני לצנן את הנוסע היושב לצד הנהג.

 

הכניסה אל אופל קרוסלנד קלה ונוחה במיוחד בזכות דלתות גדולות הנפתחות בזווית רחבה. המושבים ממוקמים היטב ומאפשרים להתיישב בקלות, מבלי לטפס או לצנוח אל המושב. המושבים ברכב המבחן זכו לריפוד איכותי משולב בד ועור, ולשפע אפשרויות כוונון, כולל אפשרות להארכת בסיס המושב. מושב הנהג כלל כוונון חשמלי סטנדרטי ובנוסף גם כוונון לזווית בסיס המושב ולתמיכת הגב התחתון.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

תנוחת הישיבה גבוהה גם במצב הנמוך ביותר, ומייצרת ישיבה נוחה וזקופה עם רגליים בזווית של 90 מעלות. גם המושב האחורי מציע שפע אפשרויות כוונון. הוא נע קדימה ואחורה על גבי מסילה, וכולל כוונון לזווית מסעד הגב. המרווח מצויין לשני נוסעים בוגרים או שלושה ילדים. בסיס המושב מעט קצר, אך הוא שטוח ויקל על עיגון מושבי בטיחות לילדים.

 

נוחות הנסיעה באופל קרוסלנד X מציעה שילוב מעניין של סגנון צרפתי עם סגנון גרמני. הכיול הבסיסי רך וסופג, ובתוך העיר התקבלה נוחות נסיעה מצוינת תוך שיכוך מוצלח של רוב המהמורות בהן נתקלנו. התמרון ברחובות העיר הצפופים קל בזכות שטח החלונות הגדול ותנוחת הנהיגה הגבוהה והשולטת, היוצרים בנוסף תחושה אוורירית ונעימה.

 

מחוץ לעיר נשמרת נוחות הנסיעה הטובה. בכבישים פרבריים נתקלנו בזוויות גלגול בולטות בפניות, אך במעבר מעל שיבושים הריסון מוצלח ולא נרשמו התרסקויות או נדנודים מיותרים. בידוד הרעשים לא מושלם. גרגור המנוע נשמע כמעט באופן קבוע מלפנים אך לא באופן מטריד. מחוץ לעיר במהירות שיוט נתקלנו גם ברעשי צמיגים ורעשי רוח אך לא באופן מוגזם או כזה שיקשה על ניהול שיחה בין הנוסעים.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

ביצועים

 

מתחת למכסה המנוע הקצרצר פוגשים יחידת הנעה המוכרת לנו היטב משלל דגמי פיג'ו וסיטרואן. מדובר במנוע טורבו בנזין 3 צילינדרים בנפח 1.2 ליטרים המציג הספק של 110 כ"ס ב- 5,500 סל"ד, ומומנט של 20.9 קג"מ החל מ- 1,500 סל"ד. המפרט הרשמי מספר על תאוצה מעמידה ל- 100 קמ"ש תוך 11.8 שניות, ומהירות מרבית של 187 קמ"ש. במבחן התאוצה מעמידה ל- 100 קמ"ש שאנחנו ביצענו עצר אופל קרוסלנד X את השעון לאחר 12 שניות בדיוק. תאוצות הביניים מערערות את האווירה השלווה עם צליל נוכח וגרוני מכיוון המנוע ותנועה מורגשת על המתלים.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

המנוע משודך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית שפיתחה חברת אייסין היפנית. ההילוכים מעט ארוכים וחסר לנו מצב ספורט שיסייע לשמור על המנוע בתחום היעיל כשנדרש, או בבלימת מנוע בירידות ארוכות. העברות ההילוכים חלקות לרוב, למעט המעבר בין הילוך ראשון לשני ובעיקר בעומסי תנועה. רוב הזמן שומרת תיבת ההילוכים על סל"ד נמוך התורם לשקט בתא הנוסעים וגם לצריכת הדלק, אך בעת הצורך היא תוריד הילוך ואף שניים בזריזות, ותסייע לצבירת מהירות בקצב מהיר ולהשגת ביצועים זריזים. העברת הילוכים ידנית מתאפשרת באמצעות בורר ההילוכים.

 

התנהגות הכביש של אופל קרוסלנד X בינונית אך בטוחה ונשלטת. המתלים הרכים התורמים לנוחות מייצרים זוויות גלגול משמעותיות, ותנועה מורגשת של המתלים בעת העברות משקל יגרמו לרוב הנהגים להוריד מהירות. מי שינסה בכל זאת להגיע רחוק יותר יגלה נטייה להרחבת קו הפניה. פרובוקציה כגון בלימה במהלך עיקול תגרום להידוק קו הפניה על ידי הגלגלים האחוריים. ההגה החשמלי מעט קל ואינו מתקשר, אך שומר על רמת דיוק טובה. דוושת הבלם מעט ספוגית ומהלכה ארוך ומעורפל. בנוסף הורגשה צלילת חרטום בעת בלימה חזקה.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

צריכת דלק

 

צריכת הדלק הרשמית של אופל קרוסלנד X עומדת על 18.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת. בנסיעת המבחן שלנו נמדדה צריכת דלק של 10.8 ק"מ לליטר בנסיעה שכללה תוואי הררי, ובתנאי מזג אוויר שרבי שדרש עבודת מיזוג מאומצת. נפח מיכל הדלק עומד על 45 ליטרים וניתן לצפות לטווח נסיעה של כ- 500 קילומטרים עם מיכל מלא. דרגת הזיהום הינה 7 מתוך 15.

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אופל קרוסלנד X משווק בישראל עם אחריות יצרן מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ, ולשנה שלישית או עד 100,000 ק"מ, המוקדם מבין השניים. על פי הוראות היצרן יש לבצע טיפול תקופתי אחת לשנה או בכל 15,000 ק"מ. עלות הטיפול הראשון 654 ₪, עלות הטיפול השני 1,271 ₪, עלות הטיפול השלישי 1,527 ₪, ועלות הטיפול הרביעי 1,271 ₪. עלות הטיפולים עד 60,000 ק"מ מסתכמת ב- 4,723 ₪, מעט גבוה מהמקובל בקבוצת רכבי הפנאי הקטנים אך נמוך מהאחות לפלטפורמה פיג'ו 2008.

 

עלות פנס קדמי 2,317 ₪, עלות פנס אחורי 866 ₪, ועלות מראת צד קומפלט 2,165 ₪. עלות סט רפידות בלם קדמיות 644 ₪, ועלות סט צלחות בלם קדמיות עומדת על 1,018 ₪. עלויות החלפים זולות ביחס למתחרות. עלות ביטוח מקיף וחובה לכל נהג מעל גיל 21 עם ותק של 3 שנות נהיגה ועבר נקי מתביעות ושלילות רישיון, עומדת על 6,937 ₪. אופל קרוסלנד X אינוביישן מדורג בקבוצת רישוי 3 ועל כן עלות אגרת הרישוי השנתית עומדת על 1,803 ₪. כל המחירים כוללים מע"מ.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

בטיחות

 

אופל קרוסלנד X עבר את מבחני הריסוק של ארגון Euro NCAP בשנת 2017 וזכה לציון מלא של 5 כוכבי בטיחות. בסעיף הגנה על נוסעים בוגרים זכה ב- 85%, בסעיף הגנה על ילדים 84%, בסעיף הגנה על הולכי רגל 62%, ובסעיף מערכות הבטיחות 57%. הציונים משקפים רמת בטיחות גבוהה ביחס לקטגוריה.

 

אבזור הבטיחות כולל 6 כריות אוויר, בקרת יציבות, התרעה על סכנת התנגשות מלפנים הכוללת בלימת חירום אוטונומית וזיהוי הולכי רגל, התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה, והתרעה על עייפות הנהג. רמת אבזור הבטיחות עומדת על 6 מתוך 8. אבזור הבטיחות המקורי עונה על דרישות משרד התחבורה ומונע את הצורך במערכת התרעה בהתקנה מקומית. ברכב המבחן הותקנו גם מערכת לניטור שטחים מתים ומערכת לזיהוי תמרורים, אך הן אינן כלולות במפרט הרכבים שישווקו בארץ.

 

אופל קרוסלנד Xאופל קרוסלנד X

 

תמורה למחיר

 

אופל קרוסלנד X בגרסת הכניסה המכונה אנג'וי מוצע תמורת 115,900 ₪. רשימת האבזור כוללת בין היתר מערכת מולטימדיה עם מסך בגודל 7 אינץ', תמיכה בממשקי Apple Car Play ו- Android Auto, דיבורית Bluetooth, בקרת שיוט, חיישני תאורה, חיישני חניה היקפיים, וחישוקים קלים בקוטר 16 אינץ'. רמת האבזור אינוביישן מוצעת תמורת 124,900 ₪ ומציעה בנוסף מושבים בריפוד בד בשילוב עור, טעינה אלחוטית לטלפון הסלולרי, חיישן גשם, בקרת אקלים מפוצלת, וחישוקים קלים בקוטר 17 אינץ'.

 

חבילת אינוביישן פרימיום מוצעת תמורת 5,000 ₪ נוספים וכוללת בנוסף גג זכוכית פנורמי שאינו נפתח, ומפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח. חבילת אינוביישן פרימיום פלוס מוצעת תמורת 7,500 ₪ נוספים וכוללת בנוסף מסך מרכזי בגודל 8 אינץ' ותצוגה עילית. מחיר חבילת האבזור פרימיום פלוס אינו פרופורציונלי ביחס לתוספת האבזור ולטעמנו גרסת האינוביישן מציעה את התמורה המאוזנת ביותר למחיר.

 

אופל קרוסלנד X מציע נוסחה מעט שונה לרכב פנאי שטח. הוא חמוש בעיצוב נאה אך פחות קשוח מהמקובל, מציע נוחות נסיעה ברמה גבוהה, ביצועים זריזים, ורמת בטיחות גבוהה. יותר מהכל הוא מרגיש בעינינו כמחליף אופנתי למיקרוואן אופל מריבה שיצורו הופסק זה מכבר, והוא יתאים ללקוחות התרים אחר מרווח פנימי נדיב ותא נוסעים מודולרי, תוך שמירה על ממדים חיצוניים קומפקטיים.

 

אופל קרוסלנד X אינוביישן פרימיום פלוס
מנוע טורבו בנזין 3 צילינדרים 1.2 ליטרים
הספק מרבי משולב 110/5,500 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 20.9/1,500 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 6 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,212 מ"מ
רוחב כללי 1,765 מ"מ
גובה כללי 1,605 מ"מ
בסיס גלגלים 2,604 מ"מ
מיכל דלק 45 ליטרים
נפח תא מטען

410-520 ליטרים

משקל עצמי 1,214 ק"ג
מהירות מרבית 187 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 11.8 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 18.5 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 10.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 7 (מתוך 15)
ציון בטיחות ENCAP 5 כוכבים (2017)
רמת אבזור בטיחותי 6 (מתוך 8)
מחיר

137,400 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  07.11.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן טיגואן מקבל גרסת כניסה חדשה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, ואבזור עשיר. יצאנו לבדוק האם התמורה הולמת למחירו הגבוה

  רכבי הפנאי ממשיכים לתפוס נתח שוק נכבד, בעיקר בגרסאות הנמכרות סביב 160,000 ₪. מעל גרסאות אלה ניצבות הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר של אותם דגמים, ומולן מתחרה פולקסווגן טיגואן שמגיע כעת בגרסת כניסה חדשה בעלת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, רמת אבזור קומפורטליין פלוס עשירה יחסית, ותג מחיר

   
 • ב.מ.וו סדרה 1 החדשה 2019 מושקת בישראל

  ב.מ.וו סדרה 1 החדשה 2019 מושקת בישראל

  06.11.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  ב.מ.וו סדרה 1 החדשה מושקת בישראל. המחיר החל מ- 199,900 ₪

  דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו לישראל, משיקה את המשפחתית הקומפקטית ב.מ.וו סדרה 1 בדור שלישי וחדש, אשר מתחרה במרצדס A קלאס, אאודי A3, ודומותיהן. עיצובה החיצוני מאמץ אלמנטים מוכרים משפת העיצוב המסורתית של המותג, הכולל את גריל הכליות המסורתי וגופי תאורה רחבים מאחור המקנים מראה יציב ורחב. ב.מ.וו סד

   
 • רנו מגאן RS קאפ מושקת בישראל

  רנו מגאן RS קאפ מושקת בישראל

  06.11.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  רנו מגאן RS מושקת בישראל עם מנוע בהספק 280 כ"ס ותיבת הילוכים רובוטית במחיר 235,000 ₪

  לאחר המתנה בת שנתיים, מושקת בישראל רנו מגאן RS אשר תתחרה במשפחתיות ספורטיביות כגון סיאט לאון קופרה ופולקסווגן גולף GTI. העיצוב הקרבי מושג באמצעות בתי גלגלים רחבים המאכלסים חישוקי 19 אינץ' נאים, פגוש קדמי בולט עם פנסי ערפל בעיצוב דגל שחמט, פתחי אוורור מאחורי הגלגלים הקדמיים, ופגוש אחורי עם יציאת מפלט

   
 • מיצובישי ASX החדש 2019 מושק בישראל

  מיצובישי ASX החדש 2019 מושק בישראל

  05.11.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  הקרוסאובר הקומפקטי מיצובישי ASX נוחת בישראל לאחר מתיחת פנים נוספת, עם תג מחיר של החל מ- 135,900 ₪

  מיצובישי ASX, הקרוסאובר הקומפקטי של המותג, מושק בישראל לאחר שזכה למתיחת פנים בפעם הרביעית מאז הוצג לראשונה בשנת 2010. החרטום החדש מיישר קו עם שפת העיצוב הנוכחית של היצרנית בהשראת מיצובישי אקליפס קרוס. מאחור גופי תאורה ופגושים חדשים ומהצד ניתן לזהות חישוקים בעיצוב חדש. מידותיו ומחירו הנגיש יחסית של מ

   
 • DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  31.10.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי הקומפקטי החדש של מותג היוקרה הצרפתי לקח אותנו לשיעור במיתוג וסטיילינג

  מכונית היא כבר מזמן לא רק אמצעי להגעה מנקודה לנקודה. כולם רוצים שתהיה נוחה, חסכונית וכמובן בטוחה. אבל המכונית שבה אנו נוהגים אומרת הרבה גם עלינו, היא סמל סטטוס, ובעיקר כשזה נוגע למכוניות יוקרה. עבור מי שלא מסתפק במותגי היוקרה המוכרים, נולד מותג DS. DS 3 קרוסבק יתרונות עיצוב, אבזור,

   
 • מרצדס GLS החדש 2019 מושק בישראל

  מרצדס GLS החדש 2019 מושק בישראל

  28.10.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  מרצדס GLS החדש מוצע בישראל עם מנועי טורבו דיזל שישה צילינדרים, אבזור מפנק, ומערכות בטיחות סמי-אוטונומיות. המחיר החל מ- 811,900 ₪

  רכב הפנאי שטח היוקרתי מרצדס GLS מושק היום בישראל בדורו השלישי ויתחרה בב.מ.וו X7. הדגם מוצע עם שישה או שבעה מושבים ומציג מידות ענק עם אורך של 5,205 מ"מ, רוחב של 1,955 מ"מ, גובה של 1,823 מ"מ, ובסיס גלגלים באורך 3,135 מ"מ. מימדים אלו מספקים תא נוסעים שימושי מאוד, כולל מרווח ברכיים נדיב גם בשורת המושבים

   
 • נחשף מחירו בישראל של הקרוסאובר החשמלי MG ZS EV

  נחשף מחירו בישראל של הקרוסאובר החשמלי MG ZS EV

  24.10.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש, רכב חשמלי

  MG ZS EV החשמלי מושק רשמית בישראל במחיר של החל מ- 138,888 ₪

  לפני כחודש דיווחנו כי הקרוסאובר החשמלי MG ZS EV מוצע במכירה מוקדמת ומאז נרשמו כ- 1,500 לקוחות המעוניינים לרכוש את הרכב. כעת נחשף מחירו של הדגם המסקרן, העומד על החל מ- 138,888 ₪ וכולל עמדת טעינה ביתית (לא כולל התקנה) וכבלי טעינה מוד 2 ומוד 3. כמו כן, MG ZS EV ישווק עם אחריות מלאה לחמש שנים או 150,000

   
 • שברולט בלייזר במבחן דרכים

  שברולט בלייזר במבחן דרכים

  23.10.19 | מבחני רכב

  שברולט בלייזר נכנס לנישה חסרת מתחרים ישירים כשהוא שופע ביתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - מידות גדולות, עיצוב בולט ואבזור נדיב.

  שברולט בלייזר בדורותיו הקודמים היה רכב שטח קשוח בגודל בינוני בקנה מידה אמריקאי. הדור החדש של שברולט בלייזר משמר את היתרונות המסורתיים מבית הכוללים עיצוב בעל נוכחות ומימדי ענק ביחס לתצורת חמישה מושבים, וממוצב בין שברולט אקווינוקס לשברולט טראוורס בליין דגמי החברה. הפלטפורמה עליה מבוסס שברולט

   
 • אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  17.10.19 | מבחני רכב

  אאודי משיקה Q3 חדש עם עיצוב אגרסיבי, מנוע חדש והבטחה ישנה

  סגמנט הקרוסאוברים הרותח מזמין את כל היצרנים להשתתף בחגיגה, ואאודי שהפכה להיות שחקנית מובילה בקטגוריה בזכות מבחר דגמים רחב, משיקה דור שני לקרוסאובר המוכר והטוב אאודי Q3. וולוו XC40 וב.מ.וו X1 הם המתחרים העיקריים של הדגם ואין ספק שבאאודי קוראים תיגר על הכס ומכוונים הכי גבוה שאפשר. לקחנו את אאודי Q3 35

   
 • ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  03.10.19 | מבחני רכב

  יצאנו לבחון את המשפחתית האמריקאית הגדולה לאחר שעברה מתיחת פנים וצוידה באבזור בטיחות מתקדם

  קונצרן רנו-ניסאן-מיצובישי (או יותר נכון ברית יצרני הרכב) הוא מהגדולים בעולם, וככזה יכול לפעול גם בניגוד למקובל, ולשגר שני דגמי ניסאן לקטגוריית המשפחתיות הגדולות המצומצמת - ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה. ניסאן מקסימה יתרונות מנוע חזק, עיצוב, נוחות נסיעה חסרונות תיבת הילוכים רציפה,

   
 • ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  26.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן ליף הינה משפחתית קומפקטית חשמלית עם טווח נסיעה מוצהר של 270 ק"מ ומחיר של 165,990 ₪. יצאנו למבחן בסימן שימושיות מול עלות

  ניסאן ליף היא אחת המכוניות החשמליות הראשונות שנכנסו לתודעת הציבור ומהבודדות בסגמנט המשפחתיות החשמליות בישראל. בניגוד לגרסאות החשמליות (EV) של קיה נירו ויונדאי איוניק המתחרות, ניסאן ליף תוכננה כמכונית חשמלית בלבד כבר מהנגיעה הראשונה בשולחן השרטוט. בהתאם לכך מותקנת הסוללה ברצפת המרכב ותורמת למרכז כובד

   
 • מרצדס C300e היברידית מושקת בישראל

  מרצדס C300e היברידית מושקת בישראל

  23.09.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  גרסת הפלאג-אין הייבריד המעודכנת מרצדס C300e מושקת בישראל במחיר של החל מ- 335,900 ₪

  מרצדס C300e, גרסת הפלאג-אין הייבריד של מרצדס C קלאס המעודכנת, מציגה יחידת הנעה משופרת עם טווח נסיעה גדול יותר ביחס לדגם המוחלף. בנוסף שודרג תא הנוסעים, עודכן העיצוב החיצוני, ונוספו מערכות הנהיגה והבטיחות המתקדמות של היצרנית. מרצדס C300e מרצדס C300e מצויידת במנוע חשמלי בהספק 122 כ"ס

   
 • סובארו ופיאט במבצע לעמיתי מועדון חבר – ספטמבר 2019

  סובארו ופיאט במבצע לעמיתי מועדון חבר – ספטמבר 2019

  19.09.19 | מבצעי רכב, רכב חדש

  עמיתי מועדון חבר ייהנו מהנחות של עד 30,000 ₪ על דגמי סובארו ופיאט המשתתפים במבצע

  קבוצת סמל"ת, יבואנית סובארו ופיאט לישראל, יוצאת במבצע בשיתוף פעולה עם מועדון הצרכנות חבר. במסגרת המבצע יוצעו דגמי סובארו ופיאט בהנחות בלעדיות ואפשרות למימון של עד 100% במסגרת תכנית המימון חבר ליס בבנק אוצר החייל. המבצע בתוקף מתאריך 17.09.2019 ועד 22.10.2019 בכל אולמות התצוגה של סובארו ופיאט ברחבי הא

   
 • מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  18.09.19 | מבחני רכב

  מאזדה 3 החדשה מעוצבת ואיכותית מאי פעם אך גם יקרה יותר וללא מנוע טורבו. יצאנו לבדוק האם היא עדיין עומדת בקצב הזום זום

  מאזדה 3 הקודמת לא כיכבה בראש טבלת המסירות בישראל וניתן להניח שמאזדה 3 החדשה אשר הושקה לאחרונה בישראל, רק תלך ותתרחק משם. הסיבות לכך הן ההעדפה הברורה של הנהג הישראלי לרכבי פנאי והרצון של מאזדה לטפס בסולם המעמדות ולמצב עצמה כיצרנית סמי-פרימיום שתעמוד בין המותגים העממיים למותגי הפרימיום המבוססים. &nbs

   
 • אופל גרנדלנד X זוכה לגרסאות חדשות בישראל

  אופל גרנדלנד X זוכה לגרסאות חדשות בישראל

  12.09.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  הגרסאות החדשות של אופל גרנדלנד X כוללות מנוע דיזל חדש, תיבת 8 הילוכים, ואבזור משופר. המחיר החל מ- 151,900 ₪

  קבוצת לובינסקי, יבואנית אופל לישראל, משיקה גרסאות חדשות לקרוסאובר אופל גרנדלנד X המתחרה מול דגמים כגון קיה ספורטאז', יונדאי טוסון ופיג'ו 3008 עליו הוא מבוסס. הגרסאות החדשות כוללות מנועים מעודכנים, תיבת 8 הילוכים אוטומטית ואבזור משודרג. אופל גרנדלנד X אופל גרנדלנד X מקבל כעת את הגרס

   
 • רנו קדג'אר החדש 2019 מושק בישראל

  רנו קדג'אר החדש 2019 מושק בישראל

  12.09.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  רנו קדג'אר החדש מושק בישראל עם עיצוב רענן, מנוע מעודכן, ואבזור משופר במחיר 149,990 ₪

  חברת קרסו מוטורס, יבואנית רנו לישראל, משיקה בימים אלה את רכב הפנאי רנו קדגא'ר לאחר שזכה למתיחת פנים הכוללת מנוע דיזל מעודכן, אבזור בטיחות מתקדם, ועיצוב רענן. רנו קדג'אר 2019 העיצוב החיצוני מחודד מבעבר הודות לשבכה קדמית מוגדלת עם עיטורי כרום חדשים, פנסי LED למראה מודרניים ואלגנטיים,

   
 • ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  12.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן עדיין מאמינה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות ושולחת אלינו את האלטימה החדשה כדי לנסות ולהסביר מדוע

  ניסאן נוקטת בגישה מעט שונה בהתנהלותה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות. בשעה שחלק מהמתחרות יורדות מפס הייצור ללא מחליפות, ניסאן מחזיקה בשני דגמים המתחרים בקטגוריה הדועכת. ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה מיועדות בעיקר לשוק האמריקאי שחובב מכוניות סדאן אך עובר בקצב מסחרר לרכבי פנאי כמו בשאר מדינות העולם.

   
 • אייקון: לנד רובר דיפנדר החדש 2020

  אייקון: לנד רובר דיפנדר החדש 2020

  10.09.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, שטח, רכב חדש

  לנד רובר דיפנדר חוזר למשחק עם עיצוב מודרני ושלדה אחודה במטרה לכבוש קהל יעד חדש

  לנד רובר דיפנדר המקורי שיצא לגמלאות אחרי 70 שנות ייצור ללא שינויים משמעותיים, זוכה היום ליורש המציג שיפורים בכל התחומים ומכוון לקהל יעד רחב יותר מבלי לוותר על יכולות השטח הגבוהות של קודמו, שיכל להגיע למקומות הכי חשוכים בג'ונגל. הדגם ישווק במרכב קצר עם שלוש דלתות המכונה 90 ובמרכב ארוך עם חמש דלתות המ

   
 • פרארי F8 ספיידר - 720 כ"ס בלי גג

  פרארי F8 ספיידר - 720 כ"ס בלי גג

  09.09.19 | חדשות רכב, תערוכות רכב, רכב חדש

  פרארי F8 זוכה לגרסת ספיידר פתוחה עם 720 כ"ס ומהירות מרבית של 340 קמ"ש

  פרארי F8 ספיידר, מחליפתה של פרארי 488 ספיידר, נחשפת בתמונות לקראת הופעת הבכורה בתערוכת פרנקפורט שתיפתח השבוע. הדגם החדש טוב מקודמו בכל התחומים, החל ממנוע משופר המפיק 50 כ"ס נוספים, דרך הפחתה של 20 ק"ג מהמשקל הכולל העומד כעת על 1,400 ק"ג, ועד לשיפור של 10% ביעילות האווירודינמית. פרארי F8 ספי

   
 • סקודה סקאלה 2019 מושקת בישראל

  סקודה סקאלה 2019 מושקת בישראל

  09.09.19 | חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  המשפחתית הקומפקטית סקודה סקאלה מושקת בישראל עם מנוע טורבו בנפח 1.0 ליטר במחיר 117,990 ₪

  צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה לישראל, מודיעה על תחילת שיווק סקודה סקאלה, המשפחתית הקומפקטית החדשה של המותג הצ'כי. באופן נדיר למדי, חשיפתה הרשמית הראשונה של סקודה סקאלה בפני כתבי רכב מכל העולם התקיימה בישראל לפני כשנה. בשלב זה תשווק סקודה סקאלה בישראל בגרסה אחת בלבד אך בתחילת השנה הבאה יצטרפו גרסאות