קיה נירו PHEV במבחן דרכים

 

גרסת הפלאג-אין הייבריד של קיה נירו מציעה צריכת דלק נמוכה יותר אך מחיר רכישה גבוה יותר. יצאנו למבחן דרכים חסכוני במיוחד

תגיות | משפחתיות, קיה, נירו

קיה נירו PHEV הינה גרסה היברידית נטענת (פלאג-אין הייבריד) לקרוסאובר ההיברידי המוכר של היצרנית. משמעות הדבר היא שיחידת ההנעה ההיברידית הכוללת מנוע בנזין בשילוב מנוע חשמלי, מקבלת בגרסה זו סוללת ליתיום-יון פולימר הניתנת לטעינה גם משקע תלת פאזי ביתי. כאשר הסוללה טעונה במלואה, ניתן לנסוע באמצעות אנרגיית החשמל בלבד עד למהירות 110 קמ"ש לטווח של 50 ק"מ לערך. נכון להיום, קיה נירו פלאג-אין הייבריד הינו הרכב הזול מסוגו בישראל ומחירו עומד על 159,900 ₪

 

קיה נירו PHEV
יתרונות צריכת דלק, אבזור נוחות ובטיחות
חסרונות מחיר, תא מטען, העדר מנופי שליטה לווסות עוצמת הבלימה

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

עיצוב ונוחות

 

קיה נירו אינו בן כלאיים רק מבחינת יחידת ההנעה, גם עיצובו החיצוני משלב מוטיבים מעולם הקרוסאוברים האופנתיים עם מבנה הדומה למשפחתית סטיישן, ונדמה שאין תמימות דעים ביחס לקטגוריה המדוייקת אליה הוא משוייך. יש שיראו בו רכב משפחתי גבוה ויש שיראו בו קרוסאובר נמוך. גרסת הפלאג-אין הייבריד החדשה מוסיפה מעט אלמנטים עיצוביים "ירוקים" המבדילים אותה מהגרסה ההיברידית הרגילה, ביניהם פסים בצבע טורקיז בתחתית הפגושים, סמלי eco, ופתח טעינה לשקע החשמלי בחזית המרכב.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

כניסה לתא הנוסעים מחזירה אותנו אל חוסר ההשראה העיצובית. בגרסת ה- PHEV נקבל לוח מחוונים בעל צג צבעוני הכולל מד טווח נסיעה חשמלי וסקלת טעינה ואנרגיה חשמלית במקום מד סל"ד. ניתן גם לקבל אינפורמציה שוטפת בנוגע לזרימת הכוח והתפלגותו. המושבים זכו לריפוד נאה משולב עור, אך פרט לאלו עיצוב הפנים פשוט ואינו מזמין או מרשים. איכות החומרים טובה בחלקו העליון של הדשבורד אך מקו פתחי המיזוג ומטה נמצא חומרי דיפון זולים יותר. איכות ההרכבה טובה. במהלך נסיעת המבחן לא נרשמו קרקושים או חריקות מדיפון הפנים וגם המרווחים בין החיבורים צרים והדוקים.

 

הנדסת האנוש טובה הודות לארגון מוקפד של כל הפקדים. פתחי המיזוג במיקום מוצלח וקל להתמצא בתפעול המערכות השונות. במרכז הקונסולה מסך מגע בגודל 7 אינץ' המציג את מערכת המולטימדיה. המערכת קלה לתפעול, אינטואיטיבית, מהירה, ומוקרנת היטב על גבי המסך. שמחנו למצוא פקדים פיזיים בתחתית המסך, בעזרתם ניתן לעבור למסך הבית או למסך קודם בלחיצה עיוורת. מערכת השמע מאכזבת עם סאונד בינוני וחלול.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

בסיס גלגלים באורך 2,700 מ"מ וגובה של 1,545 מ"מ, מסדרים מרחב פנימי טוב לכל הנוסעים. יש המון מרווח ראש, מרווח הכתפיים טוב, וגם גבהי קומה ירגישו בנוח במושב האחורי. הנוסע במרכז המושב האחורי יחוש צפיפות מסויימת בדומה לדגמים אחרים בסגמנט. המושבים נעימים ונוחים בהחלט ואינם מעייפים גם בנסיעה ארוכה. המושבים הקדמיים אמנם חסרי תמיכה צידית, אך כפי שנגלה בהמשך, נהיגה ספורטיבית אינה כוס התה של קיה נירו PHEV.

 

מושב הנהג מציע טווח רחב של כיוונונים חשמליים המקלים על מציאת תנוחת נהיגה גבוהה במעט ביחס למכונית משפחתית סטנדרטית. הכניסה והיציאה מהרכב מתבצעות בנוחות בזכות מושבים גבוהים יחסית. כאן העיצוב הרבוע ונטול הזוויות מחזיר דיבידנדים ומקנה פשטות ונוחות. סף החלונות הנמוך תורם לשדה ראייה רחב המסייע בתמרוני חניה ובמעברים צרים בחניונים.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

בתא הנוסעים פזורים מגוון תאי אחסון ביניהם משטח טעינה אלחוטי בתחתית הקונסולה, ותא עמוק ומדופן מתחת למשענת היד שבין המושבים הקדמיים. פרט לאלו ניתן למצוא תא כפפות עמוק ותאים בדלתות הרכב. תא המטען צנוע בנפח 324 ליטרים בלבד, כ- 70 ליטרים פחות מגרסת ההייבריד הרגילה, עקב הסוללה הגדולה יותר השוכנת ברצפתו. שפת ההטענה מעט גבוהה אך שטוחה עם מפתח רחב. קיפול המושב האחורי מגדיל את נפח תא המטען לכדי 1,322 ליטרים. מתחת לרצפת תא המטען ערכת ניפוח וכבל טעינה.

 

נוחות הנסיעה של קיה נירו PEHV טובה בהחלט. אמנם תוספת המשקל אילצה את מהנדסי קיה להקשיח במעט את כיול המתלים, אך אלו מציגים כושר ריסון נאות וסופגים מהמורות ושברים באופן יעיל. כניסה מהירה לשקע בכביש או חריץ רוחבי תנענע מעט את המרכב, אך הבולמים מצליחים תמיד לרסן את הטלטולים, גם אם מדי פעם נשמעים מהם רעשים. שיוט בכביש המהיר מתבצע בנינוחות אך נסיעה מהירה על כביש גלי תחשוף קושי מסויים של הבולמים בריסון תנודות המשקל הרב. בידוד הרעשים סביר ובנסיעה עירונית, בטרם נכנס מנוע הבנזין לפעולה, מתקבלת נסיעה נעימה ושקטה. קיה הוסיפו זמזום חשמלי חיצוני הניתן לביטול בלחיצת כפתור, אשר נועד להזהיר הולכי רגל מהתקרבות הרכב החרישי אל כיוונם. מחוץ לעיר בולטים רעשי כביש במהירות העולה על 100 קמ"ש.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

מערכת ההנעה המתקדמת מביאה עימה תוספת של 90 ק"ג במשקל לכדי 1,594 ק"ג שלא יביישו מכונית סלון בעלת הנעה אחורית. המסה הנכבדת יוצרת זוויות גלגול משמעותיות בכניסה מהירה לפניה חדה או בעיקולים, ומיד יורד החשק לנהיגה דינמית מכל סוג. כל עוד יתנהל הנהג בצורה מנהלתית ולא ינסה לאתגר את מגבלות האחיזה, יוכל ליהנות משיוט שקט וספיגה טובה של גלים ושברים. המשקל הכבד של הסוללה על הסרן האחורי יוצר קושי להתמודד עם פניות קצרות ומהירות.

 

ביצועים

 

יחידת ההנעה ההיברידית כוללת מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטרים המפיק 105 כ"ס ומומנט של 15.0 קג"מ בשילוב מנוע חשמלי בהספק 60.5 כ"ס המקבל את האנרגיה מסוללת ליתיום-יון פולימר בקיבולת 8.9 קוט"ש. ההספק המשולב עומד על 141 כ"ס ומאפשר תאוצה 0-100 קמ"ש תוך 10.8 שניות (0.7 שניות פחות מהגרסה ההיברידית הרגילה) ומהירות מרבית של 172 קמ"ש (10 קמ"ש יותר).

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

תחילת הנסיעה חרישית ומוכרת לכל מי שנהג ברכב היברידי. ההתנעה מתבצעת באמצעות לחיצת כפתור המלווה בחיווי בלוח המחוונים המקנה את האינדיקציה היחידה לכך שהרכב מוכן לנסיעה. שילוב למצב DRIVE בידית ההילוכים הסטנדרטית ושחרור דוושת הבלם מתחילים להניע את הרכב באנרגיית החשמל בלבד. התחושה דומה לקיה נירו היברידית רגילה, אך כשעולה המהירות, בשלב בו מנוע הבנזין נכנס לפעולה בגרסה הרגילה, גרסת ה- PHEV ממשיכה לנוע בכוח החשמל בלבד באופן חרישי לחלוטין.

 

התאוצה מהמקום לא מרשימה אך תאוצות הביניים וצבירת המהירות, לא יביישו אף משפחתית מהשורה. עם הרבה מומנט זמין מאפס סל"ד - תכונה השמורה רק למנועים חשמליים, תאוצות הביניים דומות יותר למנוע טורבו דיזל בשרני. המעבר בין נסיעה חשמלית בלבד לנסיעה משולבת חשמל ובנזין מתבצעת בצורה חלקה. אמנם התעוררות מנוע הבנזין וכניסתו לפעולה נשמעת ומוחשית, אך זו משתלבת בהאצת הרכב באופן טבעי.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

לחיצה על מתג EV מאפשרת נסיעה על חשמל בלבד ומציעה פתרון מעולה לנסיעה מהבית לעבודה, שאינה עולה על 30 ק"מ ואינה שופעת בפקקים או בתנועה איטית. אז מנוע הבנזין אינו נכנס כלל לפעולה והחיסכון בדלק יהיה מוחשי למי שידאג להטעין את הסוללה לפני כל נסיעה.

 

הבחירה של קיה בתיבת 6 הילוכים רובוטית דו-מצמדית ולא בתיבה רציפה, מקנה לנהג תחושה מוכרת וטבעית יותר לפעולת המערכת. בזמן תאוטה מנצלת המערכת את האנרגיה הקינטית לצורך טעינת הסוללה. חסרו לנו מאוד מנופים מאחורי ההגה המאפשרים ויסות לעוצמת הבלימה הרגנרטיבית. לדעתנו זהו פיצ'ר חובה בכל רכב חשמלי או פלאג-אין, משום שהוא ממקסם את היתרונות הגלומים בהנעה החשמלית גם לצורך בלימה תוך אגירת אנרגיה.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

הבלמים מייצרים כושר תאוטה טוב ומצליחים לבלום את המסה הכבדה, אך תחושתם מוזרה ודורשת הסתגלות עקב קישורם למנגנון טעינת הסוללה. הם מרגישים מלאכותיים ונראה שאפילו מערכת בקרת השיוט האדפטיבית המרבה להאט באמצעותם, מתקשה לעשות זאת באופן ליניארי.

 

צריכת דלק

 

צריכת הדלק ברכב PEHV היא עניין מורכב. כל עוד הסוללה טעונה והנהג אינו מאיץ בחוזקה או עובר את המהירות המותרת, צריכת הדלק אפסית מכיוון שנעשה שימוש באנרגייה חשמלית בלבד. לאחר כ- 35 ק"מ בערך, הרכב נכנס למצב היברידי בו נמדדה צריכת דלק של 20.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת, נתון מצויין בכל קנה מידה. קיה נירו PHEV מתאים לנהג שרוב נסיעותיו הן בין הבית לעבודה בטווח של פחות מ- 30 ק"מ, אשר יקפיד להטעין את הסוללה מספר שעות לפני כל נסיעה ויהנה מביקורים נדירים עד מאוד בתחנת הדלק. מאידך, נסיעות ארוכות ללא אפשרות טעינה, או נסיעות בנהיגה מאומצת המצריכה התערבות נכבדת של מנוע הבנזין, ישנו לחלוטין את נתוני צריכת הדלק.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

נתון צריכת הדלק המשוקלל הרשמי עומד על 1.3 ליטר ל- 100 ק"מ (77 ק"מ לליטר) עם סוללה טעונה במלואה. אך אלו נגזרים מתוך חישוב של 58 ק"מ ראשונים בנסיעה חשמלית. דרגת זיהום האוויר היא ברמה 1 מתוך 15 בזכות האופציה לטעינה חשמלית, מה שמקנה לרכב מיסוי מופחת.

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אמינות רכבי קיה נחשבת טובה. בדירוג האמינות של ארגון Cosumer Reports לשנת 2019 דורגה קיה במקום השמיני מתוך 28 יצרנים עם ירידה של חמש מקומות ביחס לדירוג בשנת 2018. בסקר J.D. Power שנערך בשנת 2018 התברגה קיה במקום החמישי מתוך 32 יצרנים בארה"ב ובמקום ה- 11 מתוך 23 יצרנים בגרמניה.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

קיה נירו PHEV משווק עם 5 שנות אחריות או 100,000 ק"מ, המוקדם מביניהם. הטיפולים מתבצעים אחת לשנה או בכל 15,000 ק"מ. עלות הטיפול הראשון במוסך היבואן עומדת על 634 ₪, עלות הטיפול השני 1,054 ₪, עלות הטיפול השלישי 840 ₪, ועלות הטיפול הרביעי 1,247 ₪. סך ארבעת הטיפולים הראשונים עומד על 3,776 ₪ כולל מע"מ. מחירי הטיפולים סבירים בהחלט ביחס למקובל בפלח שוק זה ומורידים את החשש לעלויות תחזוקה גבוהות עקב מערכת ההנעה המורכבת.

 

מחיר פנס קדמי עומד על 3,983 ₪, מחיר פנס אחורי 3,976 ₪, מחיר מראת צד קומפלט 3,704 ₪, מחיר רפידות בלם קדמיות 579 ₪, ומחיר רפידות בלם אחוריות עומד על 1,205 ₪. קיה נירו PHEV כולל שני מארזי סוללות, וכל אחד מהם כולל תריסר מודולים הניתנים להחלפה בנפרד בעלות של 2,568 ₪ ליחידה.

 

עלויות הביטוח הן 1,543 ₪ לביטוח חובה ו- 5,749 ₪ לביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 21 עם העדר תביעות ושלילות רשיון.

 

בטיחות

 

במבחן הריסוק של ארגון Euro Ncap אשר נערך בשנת 2015, קיבל קיה נירו ציון מרבי של 5 כוכבי בטיחות עם ציונים של 91% בהגנה על בוגרים, 80% בהגנה על ילדים, 70% בהגנה על הולכי רגל, וציון 81% על מערכות עזר לבטיחות. רמת האבזור הבטיחותי לפי משרד התחבורה הינה 7 מתוך 8 ואבזור הבטיחות כולל בין היתר מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית, ו- 7 כריות אוויר.

 

קיה נירו PHEVקיה נירו PHEV

 

תמורה למחיר

 

תג מחיר של 159,900 ₪ הופך את קיה נירו PHEV לרכב הפלאג-אין הייבריד הזול בישראל. רמת האבזור היחידה המוצעת לגרסה זו כוללת בין היתר מערכת מולטימידה עם צג בגודל 7 אינץ', חלון גג חשמלי, ריפוד משולב עור, כניסה והתנעה ללא מפתח, מערכת בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי אוורור מאחור, משטח טעינה אלחוטי, בורר מצבי נהיגה, בלם חניה חשמלי, חיישני גשם ותאורה, מראות צד מחוממות ומתקפלות חשמלית, וחישוקי 16 אינץ'.

 

קיה נירו PHEV יתאים מאוד לבעלי חניה פרטית המתגוררים עד כארבעים ק"מ ממקום עבודתם. מחירו הגבוה מעמיד אותו מול קרוסאוברים גדולים ומפנקים יותר או מול גרסאות הכניסה של המשפחתיות הגדולות ולכן הדגם יכול להשתלם רק למי שמרבית נסיעותיו קצרות, אחרת אין לטעמנו הצדקה כלכלית לבחור בו על פני קיה נירו היברידי לא נטען הזול ממנו ב- 17,000 ₪. אלו שבכל זאת יבחרו בגרסה ה- PHEV, יהנו מרכב פרקטי מהחסכוניים בשוק, בעל אבזור נדיב ותדמית ירוקה.

 

קיה נירו PHEV
מנוע הייבריד בנזין 1,580 סמ"ק
הספק מרבי משולב 141/5,700 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 27.0/4,000 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים 6 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,355 מ"מ
רוחב כללי 1,805 מ"מ
גובה כללי 1,545 מ"מ
בסיס גלגלים 2,700 מ"מ
מיכל דלק 43 ליטרים
נפח תא מטען

324/1,322 ליטרים

משקל עצמי 1,594 ק"ג
מהירות מרבית 172 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 10.8 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 77.0 ק"מ לליטר (עם סוללה טעונה)
צריכת דלק משולבת (מבחן) 20.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 1 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro NCAP 5 כוכבים (2015)
רמת אבזור בטיחותי

7 (מתוך 8)

מחיר

159,000 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • מרצדס GLE במבחן

  מרצדס GLE במבחן

  05.12.19 | מבחני רכב

  מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים בכבישי היבשת הקלאסית. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריק

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר

   
 • יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  14.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי אלנטרה התחדשה לכבוד שנת 2019 אך ממשיכה במתכונת המשפחתית סדאן הקלאסית

  הדור הראשון של משפחתית הסדאן יונדאי אלנטרה הגיע אלינו בשנות ה- 90 ומאז משווק בישראל בשמות כאלה ואחרים. בתחילת העשור הגיע לישראל הדור החמישי של אלנטרה, שידוע יותר בשם יונדאי i35, והפך לאחד מהדגמים הפופולריים ביותר בשוק המקומי. האלנטרה חיזקה את מעמדה של יונדאי בקבוצת המשפחתיות ורכשה מוניטין חיובי בשוק

   
 • פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  07.11.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן טיגואן מקבל גרסת כניסה חדשה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, ואבזור עשיר. יצאנו לבדוק האם התמורה הולמת למחירו הגבוה

  רכבי הפנאי ממשיכים לתפוס נתח שוק נכבד, בעיקר בגרסאות הנמכרות סביב 160,000 ₪. מעל גרסאות אלו ניצבות הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר של אותם דגמים, ומולן מתחרה פולקסווגן טיגואן שמגיע כעת בגרסת כניסה חדשה בעלת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, רמת אבזור קומפורטליין פלוס עשירה יחסית, ותג מחיר

   
 • DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  31.10.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי הקומפקטי החדש של מותג היוקרה הצרפתי לקח אותנו לשיעור במיתוג וסטיילינג

  מכונית היא כבר מזמן לא רק אמצעי להגעה מנקודה לנקודה. כולם רוצים שתהיה נוחה, חסכונית וכמובן בטוחה. אבל המכונית שבה אנו נוהגים אומרת הרבה גם עלינו, היא סמל סטטוס, ובעיקר כשזה נוגע למכוניות יוקרה. עבור מי שלא מסתפק במותגי היוקרה המוכרים, נולד מותג DS. DS 3 קרוסבק יתרונות עיצוב, אבזור,

   
 • שברולט בלייזר במבחן דרכים

  שברולט בלייזר במבחן דרכים

  23.10.19 | מבחני רכב

  שברולט בלייזר נכנס לנישה חסרת מתחרים ישירים כשהוא שופע ביתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - מידות גדולות, עיצוב בולט ואבזור נדיב.

  שברולט בלייזר בדורותיו הקודמים היה רכב שטח קשוח בגודל בינוני בקנה מידה אמריקאי. הדור החדש של שברולט בלייזר משמר את היתרונות המסורתיים מבית הכוללים עיצוב בעל נוכחות ומימדי ענק ביחס לתצורת חמישה מושבים, וממוצב בין שברולט אקווינוקס לשברולט טראוורס בליין דגמי החברה. הפלטפורמה עליה מבוסס שברולט

   
 • אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  17.10.19 | מבחני רכב

  אאודי משיקה Q3 חדש עם עיצוב אגרסיבי, מנוע חדש והבטחה ישנה

  סגמנט הקרוסאוברים הרותח מזמין את כל היצרנים להשתתף בחגיגה, ואאודי שהפכה להיות שחקנית מובילה בקטגוריה בזכות מבחר דגמים רחב, משיקה דור שני לקרוסאובר המוכר והטוב אאודי Q3. וולוו XC40 וב.מ.וו X1 הם המתחרים העיקריים של הדגם ואין ספק שבאאודי קוראים תיגר על הכס ומכוונים הכי גבוה שאפשר. לקחנו את אאודי Q3 35

   
 • ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  03.10.19 | מבחני רכב

  יצאנו לבחון את המשפחתית האמריקאית הגדולה לאחר שעברה מתיחת פנים וצוידה באבזור בטיחות מתקדם

  קונצרן רנו-ניסאן-מיצובישי (או יותר נכון ברית יצרני הרכב) הוא מהגדולים בעולם, וככזה יכול לפעול גם בניגוד למקובל, ולשגר שני דגמי ניסאן לקטגוריית המשפחתיות הגדולות המצומצמת - ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה. ניסאן מקסימה יתרונות מנוע חזק, עיצוב, נוחות נסיעה חסרונות תיבת הילוכים רציפה,

   
 • ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  26.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן ליף הינה משפחתית קומפקטית חשמלית עם טווח נסיעה מוצהר של 270 ק"מ ומחיר של 165,990 ₪. יצאנו למבחן בסימן שימושיות מול עלות

  ניסאן ליף היא אחת המכוניות החשמליות הראשונות שנכנסו לתודעת הציבור ומהבודדות בסגמנט המשפחתיות החשמליות בישראל. בניגוד לגרסאות החשמליות (EV) של קיה נירו ויונדאי איוניק המתחרות, ניסאן ליף תוכננה כמכונית חשמלית בלבד כבר מהנגיעה הראשונה בשולחן השרטוט. בהתאם לכך מותקנת הסוללה ברצפת המרכב ותורמת למרכז כובד

   
 • מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  מאזדה 3 החדשה 2019 במבחן דרכים

  18.09.19 | מבחני רכב

  מאזדה 3 החדשה מעוצבת ואיכותית מאי פעם אך גם יקרה יותר וללא מנוע טורבו. יצאנו לבדוק האם היא עדיין עומדת בקצב הזום זום

  מאזדה 3 הקודמת לא כיכבה בראש טבלת המסירות בישראל וניתן להניח שמאזדה 3 החדשה אשר הושקה לאחרונה בישראל, רק תלך ותתרחק משם. הסיבות לכך הן ההעדפה הברורה של הנהג הישראלי לרכבי פנאי והרצון של מאזדה לטפס בסולם המעמדות ולמצב עצמה כיצרנית סמי-פרימיום שתעמוד בין המותגים העממיים למותגי הפרימיום המבוססים. &nbs

   
 • ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן אלטימה 2019 במבחן דרכים

  12.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן עדיין מאמינה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות ושולחת אלינו את האלטימה החדשה כדי לנסות ולהסביר מדוע

  ניסאן נוקטת בגישה מעט שונה בהתנהלותה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות. בשעה שחלק מהמתחרות יורדות מפס הייצור ללא מחליפות, ניסאן מחזיקה בשני דגמים המתחרים בקטגוריה הדועכת. ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה מיועדות בעיקר לשוק האמריקאי שחובב מכוניות סדאן אך עובר בקצב מסחרר לרכבי פנאי כמו בשאר מדינות העולם.

   
 • מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

  28.08.19 | מבחני רכב

  מרצדס CLA החדשה מציגה עיצוב מושך, תא נוסעים חדשני, ומקדם הגעה מרשים בתמורה לפרמיה גבוהה במיוחד

  מרצדס CLA החדשה מהווה גרסת קופה 4 דלתות למרצדס A קלאס, המיועדת לקהל כגון משפחות צעירות עד 4 נפשות. המפרט, המידות, יחידת ההנעה והאבזור, לא שונים בהרבה מכל משפחתית מודרנית, אך התצורה הייחודית, מיתוג היוקרה, והחדשנות שמביאה מרצדס אל הקטגוריה, מבטיחים הופעה מרשימה לצד תחושה של מכונית סלון מוקטנת. למבחן

   
 • קאדילק XT4 במבחן דרכים

  קאדילק XT4 במבחן דרכים

  21.08.19 | מבחני רכב

  קאדילק XT4 מתחרה מול מיטב תוצרת גרמניה באמצעות היתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - ממדים מכובדים, עיצוב בולט, ואבזור נדיב

  סגמנט הקרוסאוברים הקומפקטיים תופס תאוצה כלל עולמית. למרבית יצרניות הפרימיום יש נציגים בסגמנט כגון אאודי Q3, ב.מ.וו X1, וולוו XC40, ומרצדס GLA, אך קאדילק נכנסת למשחק באיחור מה עם ה- XT4 אשר תוכנן ועוצב ע"י הצוותים הצעירים בחברה, במטרה למשוך קהל צעיר באמצעות עיצוב בעל נוכחות, ממדים נדיבים, ואבזור עשיר

   
 • פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  פורד אדג' 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  08.08.19 | מבחני רכב

  פורד אדג' החדש מציע מפרט מרשים במחיר המזנב במותגי הפרימיום. יצאנו לבדוק האם הוא מציע תמורה טובה למחיר

  פורד הודיעה זה מכבר על כוונתה לוותר על מכוניות סדאן ולהתמקד בסגמנטים הרווחיים ביותר עבורה, כלומר ברכבי פנאי ובטנדרים גדולים. פורד אדג' החדש שנחת לאחרונה בישראל זימן לנו הזדמנות לבדוק האם הוא מייתר את הצורך במכוניות נמוכות. פורד אדג' 2.0 טורבו טיטניום פלוס יתרונות אבזור מפנק ברמות הא

   
 • סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  סיטרואן C5 איירקרוס במבחן דרכים - מרבד קסמים צרפתי

  31.07.19 | מבחני רכב

  סיטרואן C5 איירקרוס חמוש בנוחות נסיעה משובחת, עיצוב מצודד ומפרט מודרני. יצאנו לבדוק האם אלו יספיקו כדי לכבוש את סגמנט הקרוסאוברים התחרותי

  סגמנט הקרוסאוברים הפורה שינה את שוק הרכב בשנים האחרונות. היצרנים לא יכולים להתכחש לטבלאות המכירות ולרצונות הרוכשים, ויצרניות רבות אף בחרו לוותר לחלוטין על נציגה בסגמנט המשפחתיות הגדולות לטובת קרוסאובר בגודל בינוני. סיטרואן C5 איירקרוס הינו הדגם העצמאי הראשון של היצרנית בפלח שוק אשר נשלט בישראל על יד

   
 • אאודי e-tron במבחן דרכים

  אאודי e-tron במבחן דרכים

  24.07.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי החשמלי של אאודי אורז את הטכנולוגיה המתקדמת בעיצוב קונבנציונלי ומנסה להפוך את החשמל למיינסטרים

  כבר שנים שאנחנו שומעים שהמהפכה החשמלית מעבר לפינה ושכולנו נצטרך להיפרד מתחנות הדלק ולהכין את השקעים. ובכן, באאודי המהפכה החלה באופן רשמי. אאודי e-tron החדש הוא רכב הפנאי החשמלי הראשון של אאודי ולא מדובר בגרסה לדגם קיים אלא בדגם עצמאי שמוצע באופן בלעדי עם יחידת הנעה חשמלית טהורה. אאודי e

   
 • פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  פיג'ו 508 GT במבחן דרכים

  18.07.19 | מבחני רכב

  פיג'ו משגרת אל קטגוריית המשפחתיות הגדולות הדועכת את ה- 508 החדשה עם עיצוב מקורי ומפרט מרשים. יצאנו לבדוק איך היא נוסעת

  יצרניות רבות מוותרות על המשפחתיות הגדולות לטובת רכבי פנאי כי כך מכתיב השוק, אבל לפיג'ו דגמי עבר אייקונים שכיכבו בקטגוריה והיא לא מתכוונת לוותר כל כך מהר. עם זאת, כדי לחזור לתחרות בקטגוריה הדועכת, פיג'ו יודעת שעליה להתעלות על עצמה. פיג'ו 508 GT יתרונות עיצוב, אבזור, נוחות נסיעה, ביצו

   
 • מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  מרצדס S קלאס 2019 במבחן דרכים – מחלקה ראשונה

  09.07.19 | מבחני רכב

  מכונית הפאר של מרצדס נחשבת כחלוצה טכנולוגית ולדעת רבים כמכונית הנוסעים הטובה בעולם. יצאנו לבחון את גרסת הפלאג-אין הייבריד S560e על כבישי הארץ

  "אלוהים, אנא קנה לי מרצדס בנץ" הכריזה הזמרת ג'ניס ג'ופלין בשירה משנת 1971, שלימים אף היווה את פס הקול בפרסומת של מרצדס. גברת ג'ופלין לא נקטה בדגם אליו פיללה אך סופ"ש נינוח עם ספינת הדגל של המותג הגרמני, גרם לי להבין את תחנוניה. מרצדס S560e פלאג-אין הייבריד יתרונות נוחות, בטיחות, יוק