סוזוקי ויטרה טורבו במבחן דרכים - מתיחת פנים

 

סוזוקי ויטרה קיבל מנוע טורבו מודרני ועיצוב עדכני. יצאנו לבחון את הקרוסאובר הקומפקטי בגרסתו החדשה

תגיות | פנאי שטח, סוזוקי, סוזוקי ויטרה 2019, מבחן דרכים סוזוקי ויטרה

סוזוקי ויטרה היה מחלוצי קטגוריית רכבי הפנאי הקומפקטיים ועוד בשנות ה- 80 של המאה הקודמת הציע יכולת שטח טובה בחבילה קטנה, עם הילוך כוח ועבירות גבוהה ביחס למחיר. בדור הרביעי הפך סוזוקי ויטרה לקרוסאובר עירוני המציע עיצוב אופנתי ויכולת טובה בכביש תוך ויתור על יכולת השטח. לחובבי השבילים מוצעת גם גרסת הנעה כפולה. לאחרונה זכה סוזוקי ויטרה למתיחת פנים במסגרתה קיבל עיצוב עדכני, מערכות בטיחות נוספות, ובעיקר מנועי טורבו מודרניים. יצאנו לבחון את הויטרה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.4 ליטרים והנעה קדמית.

 

סוזוקי ויטרה 1.4 ליטרים טורבו אוטומט
יתרונות   עיצוב, מנוע, מוניטין אמינות
חסרונות   איכות נסיעה, תא נוסעים, היעדר מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות, צריכת דלק

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

עיצוב ונוחות

 

עיצובו של סוזוקי ויטרה מצליח להיראות אופנתי ועדכני, אף שהוא משמר מראה קלאסי. המבנה המרובע מקנה לו מראה חסון, והפרופורציות הנכונות משלימות עיצוב מוצלח. במסגרת מתיחת הפנים עודכנו גופי התאורה הקדמיים, הגריל הקדמי, והפגוש הקדמי הכולל עתה תאורת יום מסוג LED. גם גופי התאורה האחוריים זכו לחתימת LED חדשה. ניתן לומר כי מתיחת הפנים בהחלט מרעננת ומשדרגת את העיצוב, תוך הדגשת החרטום ועיצובו בצורה מודרנית ובעלת נוכחות.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

תא הנוסעים עדיין פשוט ובסיסי. השינוי המשמעותי ביותר הינו במערכת המולטימדיה אשר כוללת צג מגע ענק בגודל 10.2 אינץ' בהתקנה מקומית המציג ממשק מגוייר וכולל אפליקציית Waze. בנוסף כוללת המערכת שליטה קולית בעברית על הטלפון הסלולרי ומערכת הניווט. מדובר בפיצ'ר נחמד ושימושי אשר פעל בצורה טובה במרבית המקרים במהלך המבחן, אך מומלץ לוודא כי התפעול הקולי מאיית נכון את כתובת היעד כדי שלא תמצאו את עצמכם בכתובת אחרת עם שם דומה. חסרה לנו חוגת שליטה על עוצמת השמע.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

חלקו העליון של הדשבורד מעוצב בצורה אנכית לחלוטין וזכה לדיפון מחומר רך ואיכותי יותר, אך זה לא מספיק. אמנם בקטגוריה זו רוב המתחרות מציעות פלסטיקה קשיחה ובסיסית, אך עיצוב מיושן ואיכות הרכבה בינונית עם ברגים חשופים, הופכים את תא הנוסעים לפחות מוצלח ביחס למתחרות החדשות. מי שמצליחים לשפר את המצב הם השעון העגול ושני פתחי המיזוג העגולים, המותקנים בגובה ראוי בחלקו העליון של הדשבורד ומקנים מראה מודרני יותר משאר חלקי הדיפון והדשבורד. לוח המחוונים מציג עיצוב פשוט ובמרכזו צג בגודל 4.2 אינץ' עבור מחשב הדרך, עם תפריטים וממשק נוחים לשימוש. גלגל ההגה נוח ונעים לאחיזה וכולל פקדים לשליטה על מערכת השמע ומערכת בקרת השיוט.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

המושבים אמנם נאים מאוד למראה ומרופדים בריפוד איכותי, אך אינם נוחים וכוללים מסעד גב רך בחלקו התחתון עם ריפוד קשיח יותר באזור השכמות, כך שהגב התחתון שוקע בעוד השכמות נותרות חסרות תמיכה. עם זאת, תנוחת הנהיגה גבוהה ביחס למתחרים בקטגוריה. מושב הנהג מתכוונן ידנית וההגה מתכוונן לגובה ולמרחק. שדה הראיה טוב בזכות סף חלונות נמוך יחסית ותנוחת ישיבה גבוהה.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

מרווח הפנים טוב לנהג ולנוסע שלצידו, אך מרווח הברכיים מוגבל לנוסעים מאחור, פועל יוצא של בסיס גלגלים קצרצר באורך 2,500 מ"מ בלבד. מרווח הראש יוצא נשכר מהמבנה הרבוע והגבוה, כך שנוסעים בוגרים ימצאו עצמם יושבים בזקיפות במושב האחורי. נוסע שלישי יגרום לצפיפות משמעותית במושב האחורי. הכניסה והיציאה מהרכב נוחות מאוד בזכות מפתח דלתות רחב ומושב גבוה.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

בסביבת התא שפע תאי אחסון ביניהם תא מתחת למשענת היד ותא אחסון שטוח עם שקע USB בתחתית הקונסולה המרכזית. תא המטען מציע סף הטענה מעט גבוה ונפחו 375 ליטרים או 710 ליטרים בקיפול המושב האחורי, המתאפשר בקלות בעזרת ידיות בצידי המושב. מתחת לרצפת התא נמצא גלגל חלופי קטן מפלדה.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

נוחות הנסיעה בסוזוקי ויטרה אינה מבריקה. המהלך הראשוני של הבולמים קשיח. נסיעה עירונית איטית תחשוף קושי לרסן שברים ומפגעים עירוניים נפוצים, ותיצור נסיעה מעט קופצנית. מחוץ לעיר המצב משתפר וככל שהמתלים נדרשים לעבודה עמוקה יותר, כושר הריסון בא לידי ביטוי וספיגת השיבושים אפקטיבית הרבה יותר. על הכביש המהיר מתגלה יציבות כיוונית לוקה בחסר, עם רגישות גבוהה מהמצופה לרוחות צד. בידוד הרעשים בינוני למדי ועל אספלט שאינו חלק חודרים רעשי כביש כבר במהירות 90 קמ"ש. יכולת השטח בגרסת ההנעה הקדמית מאפשרת צליחת שבילים מסולעים בזכות מרווח גחון של 185 מ"מ.

 

ביצועים

 

יחידת ההנעה מהווה את החידוש העיקרי במסגרת מתיחת הפנים וגם את האס החזק בשרוולו של סוזוקי ויטרה. מדובר ביחידת ההנעה המוכרת מסוזוקי קרוסאובר הכוללת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.4 ליטרים בהספק 140 כ"ס ומומנט של 22.4 קג"מ המשודך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית פלנטרית. יחידת הנעה זו נמרצת וגמישה, ובשילוב משקל של 1,220 ק"ג מצליחה להפיק ביצועים מעולים וזריזים. תאוצה 0-100 קמ"ש אורכת כ- 9.9 שניות והכוח הזמין מאפשר תאוצות ביניים טובות בכל מצב. הבאת המנוע לסל"ד גבוה תייצר רעש מתכתי אך לרוב אין צורך להגיע לשם בזכות המומנט הזמין. ללא ספק מדובר בשיפור ניכר ביחס למנוע ה- 1.6 ליטרים האוטמוספרי הפורש. תיבת ההילוכים הפלנטרית חלקה ומציגה פשטות מבורכת, נטולת ויברציות והשהיות. מערכת העצור וסע אינה היסטרית מדי ופעולתה אינה מציקה.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

בכביש המתפתל מגלה סוזוקי ויטרה יכולת דינמית לא רעה ואף מהנה. בזכות משקל קל ובסיס גלגלים קצר, מתקבלת התנהגות כביש שובבה אך לא ספורטיבית. הפעלת לחץ מתון בסיבובים תגרום לשקיעת המתלים ויצירת זווית גלגול מורגשת שתביא עימה תת היגוי נשלט אך לא נעים. ההגה מדוייק אמנם ובעל משקל טוב, אך לא מתקשר עם הגלגלים הקדמיים. מנופי העברת ההילוכים מגלגל ההגה מסייעים בשמירה על קצב נאות והאטה בנהיגה דינמית. הבלמים טובים עם נשיכה חזקה ולא הראו סימני עייפות תחת עומס.

 

צריכת דלק

 

היצרן מצהיר על צריכת דלק של 16.9 ק"מ לליטר בממוצע אך בימי המבחן רשם סוזוקי ויטרה צריכת דלק ממוצעת של 11.5 ק"מ לליטר בנסיעה מנהלתית למדי עם מערכת STOP&START פועלת. מדובר בצריכת דלק גבוהה ביחס למרבית המתחרים בקטגוריה, אך יש לזכור שהביצועים כאן טובים יותר. עם מיכל דלק בנפח 47 ליטרים מתקבל טווח נסיעה של כ- 450 ק"מ בין תדלוקים. דרגת זיהום האוויר הינה 3 מתוך 15.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

סוזוקי ויטרה משווק בישראל עם אחריות מלאה ל- 3 שנים או עד 100,000 ק"מ, המוקדם מבין השניים. מרווח הטיפולים עומד על שנה או 20,000 ק"מ. עלות הטיפול הראשון 727 ₪, עלות הטיפול השני 1346 ₪, ועלות הטיפול השלישי 1,412 ₪. עלות 3 הטיפולים הראשונים עד 60,000 ק"מ עומדת על 3,484 ₪ והיא זולה מהמתחרות.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

עלות פנס קדמי גבוהה מהממוצע בסגמנט ועומדת על 5,602 ₪, אך פנס אחורי ומראת צד מתומחרים נמוך מהממוצע בסגמנט ומחירם 1,580 ₪ ו- 999 ₪ בהתאמה. כל המחירים כוללים מע"מ. ביטוח לכל נהג מעל גיל 21, ללא שלילת רישיון וללא תביעות עבר, יעלה כ- 1,500 ₪ לביטוח חובה, וכ- 6,000 ₪ לביטוח מקיף.

 

בטיחות

 

ארגון הבטיחות Euro NCAP בחן את סוזוקי ויטרה בשנת 2015 והעניק לרכב ציון מרבי של 5 כוכבי בטיחות. הדגם קיבל ציון של 89% בהגנה על מבוגרים, 85% בהגנה של ילדים, 76% בהגנה על הולכי רגל, ו- 75% בגין מערכות הבטיחות ברכב דאז. רמת הבטיחות שהעניק משרד התחבורה הישראלי לויטרה עומדת על 5 מתוך 8.

 

אבזור הבטיחות דל וכולל בין היתר 6 כריות אוויר, מצלמת רוורס, ומערכת מובילאיי בהתקנה מקומית. מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות נעדרות מהרשימה.

 

סוזוקי ויטרה סוזוקי ויטרה

 

תמורה למחיר

 

סוזוקי ויטרה טורבו ברמת אבזור GLX עם מנוע 1.0 ליטר טורבו יעבור לבעלותכם תמורת 119,900 ₪. גרסת הנעה כפולה תוסיף 7,000 ₪. הגרסה הנבחנת בעלת מנוע 1.4 ליטרים טורבו נמכרת ב- 129,900 ₪ וזמינה עם הנעה קדמית בלבד. אבזור הנוחות בגרסה זו כולל בין היתר מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 10.2 אינץ', קישוריות בלוטות', מערכת בקרת אקלים, בקרת שיוט, כיוונון גובה למושבים הקדמיים, קיפול מראות חשמלי, מצלמת רוורס, חיישני רוורס, מערכת STOP&START, חלונות אחוריים כהים, תאורת יום מסוג LED, פנסי ערפל, וחישוקי 17 אינץ'.

 

סוזוקי ויטרה מציע אלטרנטיבה אופנתית לרכב עירוני ומביא עימו עיצוב נאה, מנוע ביצועיסט, ומוניטין אמינות ושמירת ערך מעולים. לחובתו עומדים תא נוסעים פשוט, מרחב פנים מוגבל, ואיכות נסיעה בינונית. גרסת ההנעה הכפולה אמנם משודכת למנוע קטן וחסכוני יותר עם ביצועים פחותים, אך נראה כי במחירה האטרקטיבי היא מציעה חבילה מעניינת יותר של חיסכון בדלק ויכולת שטח שאינה קיימת אצל מרבית המתחרים בסגמנט במחיר זה.

 

סוזוקי ויטרה 1.4 טורבו GLX אוטומט
מנוע טורבו בנזין 4 צילינדרים 1,373 סמ"ק
הספק מרבי משולב 140/5,550 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 22.4/1,500 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 6 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,175 מ"מ
רוחב כללי 1,775 מ"מ
גובה כללי 1,610 מ"מ
בסיס גלגלים 2,500 מ"מ
מיכל דלק 47 ליטרים
נפח תא מטען

375 ליטרים

משקל עצמי 1,220 ק"ג
מהירות מרבית לא נתון
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 9.9 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 16.9 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 11.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 3 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro NCAP 5 כוכבים (2015)
מחיר

129,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  02.04.20 | מבחני רכב

  אופל קורסה החדשה מציעה יחידת הנעה חזקה, אבזור נדיב ועיצוב ספורטיבי במחיר גבוה ביחס לסגמנט. יצאנו לבחון את ההצעה החדשה בשוק הסופר מיני

  אופל קורסה בדורה השישי מציגה קפיצת מדרגה ענקית ביחס לקודמתה שלא זכתה להצלחה בשוק המקומי עקב עיצוב אנמי, מפרט מיושן ומוניטין חלש למותג אופל בישראל. אופל קורסה 2020 מבוססת על פלטפורמת CMP הגלובלית של קונצרן PSA, הקלה ב - 30 ק"ג לעומת קודמתה ומותאמת למנועים חשמליים. היבואנית החדשה לובינסקי תולה תקוות ר

   
 • מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  22.03.20 | מבחני רכב

  מרצדס CLA 35 AMG מציעה ביצועים משכרים במעטפת סקסית אך דורשת פרמיה בלתי מבוטלת. יצאנו למבחן ראוותני ומהיר

  מרצדס CLA 35 AMG נועדה לגשר על הפער שבין הגרסאות הרגילות של מרצדס CLA לבין גרסת הקצה CLA 45 AMG ומתחרה בדגמים כגון אאודי S3 וב.מ.וו M235. מעבר למנוע החזק, זוכה גרסה זו לשלדה מחוזקת ומכלולים התואמים ליכולת הגבוהה, ביניהם מערכת הנעה כפולה מתקדמת, מתלים מוקשחים, בלמים מוגדלים ומאווררים, היגוי חד ומהיר

   
 • וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  17.03.20 | מבחני רכב

  וולוו S60 מציעה חבילה ראויה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות פרימיום, ובגרסת הפלאג-אין הייבריד אפילו יחס נדיר של ביצועים לשקל

  בשנת 1994 הציגה וולוו, שהייתה מזוהה במשך עשורים כיצרנית מכוניות סלון בטיחותיות ונוחות אך חסרות כישורים דינמיים, את ה- T5 850 שצוידה במנוע טורבו חזק והשפילה את גרסאות ששת הצילינדרים של המתחרות מגרמניה בכל מבחני התאוצה ובמחיר נמוך יותר. וולוו S60 בגרסת T8 היא צאצאה של סבתא T5 850 ומציעה הספק וביצועים

   
 • סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  11.03.20 | מבחני רכב

  סיטרואן הוסיפה כוח למנוע של ה- C3 איירקרוס, ויצאנו לבדוק איך הוא משתלב עם השיק הצרפתי

  סיטרואן C3 איירקרוס הוצג בשנת 2018 ובינתיים הוצגו מתמודדים צעירים וטובים שהפכו את התחרות לקשה יותר. כדי להשאירו רלוונטי בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים, בחרה היצרנית לתת לדגם חיזוק משמעותי עם מנוע בנפח 1.2 ליטרים בהספק 130 כ"ס, תוספת של 20 סוסים ביחס למנוע הקודם. סיטרואן c3 איירקרוס יתר

   
 • קופרה אטקה במבחן דרכים

  קופרה אטקה במבחן דרכים

  01.03.20 | מבחני רכב

  קופרה אטקה מציע ביצועים ספורטיביים בחבילה משפחתית נוחה ושימושית

  ברשותכם, אתחיל מהשורה התחתונה. לקופרה אטקה אין מתחרים ישירים, ואם היו כאלה, הם היו צריכים לעבוד מאוד קשה כדי לנצח את מה שיש לרכב הזה להציע. מעבר להיותו מכונת נהיגה טכנולוגית ומתקדמת, הוא גם שימושי ברמה היומיומית כמו סיאט אטקה של השכן. יתרה מכך, יש משהו מיוחד בלהיות שונה על הכביש, לדעת שיש לך רכב שיכ

   
 • אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  27.02.20 | מבחני רכב

  אאודי A4 נהנית מפופולריות גבוהה יחסית בארץ ובעולם, ומתיחת הפנים שעברה נועדה להשאירה אטרקטיבית גם בשנים הבאות עד להצגת הדור הבא

  אאודי A4 אחראית על חלק נכבד ממכירות המותג ברחבי העולם ועל כן חשובה מאוד עבור היצרנית. מתיחת הפנים אותה עברה אאודי A4 נועדה להשאיר את המכונית רעננה ועדכנית לשנים הקרובות על מנת להתחרות מול דגמים צעירים כגון ב.מ.וו סדרה 3. המשפחתית הגדולה של אאודי שומרת על מעלותיה המוכרות, מיישרת קו עם שפת העיצוב החדש

   
 • אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  20.02.20 | מבחני רכב

  אאודי Q7 עבר מתיחת פנים ומציע תא נוסעים חדשני, יכולת שטח מכובדת, ואיכות נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  אאודי Q7 הצטרף לתחרות בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים רק בשנת 2005, באיחור מה לעומת מתחרים כגון מרצדס ML וב.מ.וו X5 אשר כבר ביססו את מעמדם בסגמנט. הדור הראשון סבל ממראה מגושם ומשקל כבד. הדור השני, אשר הושק רק עשור לאחר מכן, הציע מראה אלגנטי ומתקדם תוך השלת קילוגרמים רבים ממשקלו. לאחרונה הושקה בישראל מת

   
 • פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  13.02.20 | מבחני רכב

  פולקסווגן טי-קרוס נכנס לזירת הקרוסאוברים הקטנים. יצאנו לבדוק האם יש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בישראל

  פולקסווגן טי-קרוס הוא הבן החדש למשפחת הקרוסאוברים של פולקסווגן. מידותיו קומפקטיות ועיצובו אופנתי ונאה, כיאה לסגמנט הקרוסאוברים העירוניים. פולקסווגן טי-קרוס ינסה לכבוש את הנהג הישראלי בעזרת מבחר צבעים מרעננים, תג מחיר נגיש, מפרט בטיחות מרשים ותג איכות של פולקסווגן. יצאנו לבדוק האם כל אלה יספיקו לפולק

   
 • מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  06.02.20 | מבחני רכב

  מאזדה CX-30 מתיימר לשחזר את ימי הזוהר של המותג בארץ באמצעות תחושת פרימיום ומפרט הקולע לקטגוריה הפורחת ביותר בשוק

  יונדאי וקיה עושות חיל בסגמנט הקרוסאוברים העממיים והמתחרות לא נשארות אדישות ומשגרות כל אחת בתורה נציגה מטעמה. כעת משגרת מאזדה את ה- CX-30 אשר ממלא את המשבצת בין מאזדה CX-3 הקטן למאזדה CX-5 הגדול והיקר יותר. מאזדה CX-30 פרימיום 2.5 ליטרים יתרונות תא נוסעים, מנוע 2.5 ליטרים חזק, התנהגו

   
 • סקודה קאמיק במבחן דרכים

  סקודה קאמיק במבחן דרכים

  05.02.20 | מבחני רכב

  סקודה משיקה בישראל את רכב הפנאי העירוני סקודה קאמיק. לקחנו אותו לנסיעה בכבישים מקומיים

  סגמנט רכבי הפנאי העירוניים גדל בקצב מהיר. דגמים חדשים לחלוטין הושקו לאחרונה ועושים דרכם לישראל, אליהם יצטרפו גם דורות המשך לחלוצי הקטגוריה. מסתמן כי בשנת 2020, סגמנט רכבי הפנאי הקטנים יהפוך לתחרותי ומשמעותי יותר בטבלת המסירות בשוק המקומי. סקודה קאמיק 1.0 טורבו סטייל יתרונות עיצוב, ת

   
 • קיה אקסיד במבחן דרכים

  קיה אקסיד במבחן דרכים

  30.01.20 | מבחני רכב

  קיה משגרת קרוסאובר נוסף לקלחת הלוהטת. הפעם על תקן האח הספורטיבי

  קיה משווקת בישראל היצע דגמים רחב למדי, מחציתם רכבי פנאי שטח המככבים בטבלת המסירות. קיה ספורטאז' התווה את הדרך אך בשנת 2019 נמסרו בכמויות גדולות גם קיה נירו וקיה סטוניק. קיה אקסיד יתרונות עיצוב, צריכת דלק חסכונית, התנהגות כביש חסרונות בידוד רעשים, אבזור בטיחות מלא רק בגרסת פרימ

   
 • טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  23.01.20 | מבחני רכב

  המכונית ההיברידית המזוהה ביותר בעולם מתייצבת למבחן בגרסת PHEV מסקרנת שיכולה לחסוך דלק וכסף

  נדמה כי הטרנד ההיברידי כובש את עולם הרכב רק בשנים האחרונות אך למעשה טויוטה נמצאת שם כבר מזמן והציגה את הדור הראשון של טויוטה פריוס כבר בשנת 1997. גם מכוניות היברידיות נטענות אינן זרות לטויוטה וגרסת ה- PHEV הנטענת הראשונה של טויוטה פריוס הוצגה בסוף שנת 2011 ואף שווקה בישראל במשך תקופה קצרה.

   
 • סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  16.01.20 | מבחני רכב

  סקודה סקאלה מתיימרת להציע שימושיות משפחתית למרות היותה מבוססת על פלטפורמת סופרמיני

  סקודה סקאלה החדשה, אשר נחשפה בהשקה עולמית בישראל, מצביעה על חשיבותו של השוק המקומי עבור היצרנית הצ'כית. סקודה הינה המותג האירופאי הנמכר ביותר בארץ וזוכה לאהדה בזכות תמחור נכון וליין דגמים פרקטי. סקודה סקאלה ממוצבת מבחינת מידות, מפרט, ומחירים, בין קטגוריית הסופרמיני לקטגוריית המשפחתיות, ומוצעת במרכב

   
 • MG ZS EV במבחן דרכים

  MG ZS EV במבחן דרכים

  09.01.20 | מבחני רכב, רכב חשמלי

  מה דעתכם על ג'יפון 100% חשמלי בעל טווח נסיעה של כ- 250 ק"מ בין טעינות, מאובזר, בטיחותי, ובמחיר 140 אלף ₪?

  היום כבר אין ספק שרכבים חשמליים יכבשו את כבישי ארצנו בשנים הבאות וישלימו מהפכה שלא הייתה כמותה עשרות שנים בתחום הרכב. ממשלת ישראל מעודדת רכישה של רכב חשמלי. בזמן שרכב לוגם דלק נקנס ב- 83% מס קניה (עם קיזוז של עד 17 אלף ₪ לפי פליטת המזהמים), ועבור רכב היברידי משולם 45% מס קנייה, עבור רכב חשמלי עומד מ

   
 • סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  02.01.20 | מבחני רכב

  המשפחתית הגדולה של סקודה קיבלה עיצוב רענן, מערכות בטיחות משופרות ויחידות הנעה מעודכנות. יצאנו לבחון את מלכת הקטגוריה

  קטגוריית המשפחתיות הגדולות (D) היא הנפגעת העיקרית מהעדפת השוק לקרוסאוברים אופנתיים אשר מציעים באותו מחיר תנוחת ישיבה גבוהה, פוזת שטח נחשקת ותדמית עדיפה. עם זאת, סקודה סופרב בדור הנוכחי נהנית מהצלחה למרות טרנד הקרוסאוברים, עם יותר מחצי מיליון מסירות ברחבי והעולם. גם בישראל זוכה סקודה סופרב לביקוש גבו

   
 • קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  26.12.19 | מבחני רכב, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה הזמינה אותנו לנסיעת מבחן ראשונה בקיה אקסיד - הקרוסאובר המשפחתי החדש של המותג

  קיה אקסיד (Xceed) הושק השבוע בישראל והצטרף למשפחת רכבי הפנאי הענפה של קיה המאגפת את כל הקטגוריות הפופולריות. על פי אנשי המותג, העולה החדש מוגדר כקרוסאובר משפחתי ספורטיבי. מבחינת מידות ומחיר הוא ניצב קרוב מאוד לאחיו הוותיקים - קיה ספורטאז' וקיה נירו. קיה אקסיד אנשי המותג זיהו צורך ב

   
 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • מרצדס GLE במבחן

  מרצדס GLE במבחן

  05.12.19 | מבחני רכב

  מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי החובב רכבי SUV ונת

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר