מרצדס CLA החדשה 2019 במבחן

 

מרצדס CLA החדשה מציגה עיצוב מושך, תא נוסעים חדשני, ומקדם הגעה מרשים בתמורה לפרמיה גבוהה במיוחד

תגיות | משפחתיות, מרצדס, CLA

מרצדס CLA החדשה מהווה גרסת קופה 4 דלתות למרצדס A קלאס, המיועדת לקהל כגון משפחות צעירות עד 4 נפשות. המפרט, המידות, יחידת ההנעה והאבזור, לא שונים בהרבה מכל משפחתית מודרנית, אך התצורה הייחודית, מיתוג היוקרה, והחדשנות שמביאה מרצדס אל הקטגוריה, מבטיחים הופעה מרשימה לצד תחושה של מכונית סלון מוקטנת. למבחן שלנו התייצבה גרסת CLA200 AMG Line שמחירה עומד על 335,600 ₪. יצאנו לבדוק האם יש הצדקה למחיר הגבוה.

 

מרצדס CLA200 AMG Line
יתרונות עיצוב, ,תא נוסעים
חסרונות מחיר, אבזור בסיסי חסר

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

עיצוב ונוחות

 

מרצדס CLA החדשה מציגה הופעה נחשקת ומרשימה, מעין גרסה מוקטנת של מרצדס CLS. תצורת הקופה 4 דלתות בעלת הגג המשתפל, מייחדת אותה מכל משפחתית קומפקטית יוקרתית אחרת ומקנה מקדם הגעה שאין שני לו. בהתאם לשפת העיצוב העדכנית של המותג, כוללת החזית חרטום דמוי כריש הכולל את סמל הכוכב במידות אקסטרה לארג' במרכזו, וצמד גופי תאורה מחודדים מסוג LED. גרסת AMG הנבחנת מוסיפה גריל "יהלומים" תלת מימדי מרשים המחניף לבעליה באמצעות שייכות לשושלת דגמים מפוארת, ללא רגשי נחיתות.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

עיצוב הפרופיל מבליט את קו הגג המשתפל לאחור ומשתלב באופן הרמוני עם מכסה תא המטען ליצירת מראה קופה. חלונות צד ללא מסגרת משלימים מראה דינמי ומושך. מאחור מתאפיין העיצוב בצמד גופי תאורה משולשים בהשראת האחות הגדולה מרצדס CLS, וצמד דמויי פתחי מפלט בגוון כרום, עם דיפיוזר אחורי בגרסת AMG הנבחנת. אורכה של מרצדס CLA עומד על 4,695 מ"מ, רוחבה 1,830 מ"מ, גובהה 1,430 מ"מ, ובסיס הגלגלים הינו הארוך בסגמנט ועומד על 2,730 מ"מ.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

תא הנוסעים דומה למרצדס A קלאס ומציג קפיצת מדרגה משמעותית לעומת הדגם הקודם. ניתן לקבוע בקלות כי מדובר בתא הנוסעים הטוב ביותר בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות. מרצדס העניקה למשפחת ה- A קלאס חדשנות ואיכות כשל אחיותיה הגדולות. מעל לכל בולטים צמד הצגים הצמודים המוכרים מדגמיה הבכירים של מרצדס, המהווים את צג מערכת המולטימדיה ולוח המחוונים, אשר משווקים בכמה מידות על פי רמת האבזור. ברכב המבחן מותקן מסך מולטימדיה בגודל 10.25 אינץ' ולוח מחוונים בגודל 7 אינץ'.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

תא הנוסעים נקי כמעט לחלוטין מפקדים פיזיים. הצג המרכזי אחראי על כל מערכות הרכב, לרבות מערכת בקרת האקלים, ונשלט באמצעות משטח מגע המותקן בין המושבים. ההפרדה העיצובית בין החלק התחתון של הקונסולה לבין הצגים, יוצרת אשליה שהצגים צפים. חמשת פתחי האוורור וגלגל ההגה דומים לאלו המותקנים במכונית הפאר מרצדס S קלאס. איכות החומרים מעולה, בעיקר בחלקים העליונים, והטובה ביותר בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות. כשיורדת העלטה, מציגה מרצדס CLA תאורת אווירה מרשימה אשר יחד עם גג פנורמי וריפוד דמוי עור בשני גוונים, מקנים תחושת פרימיום אשר כמעט מצדיקה את תג המחיר היומרני. אבזור נוסף הבולט לטובה הינו מושב נהג חשמלי עם 3 זכרונות, ומצלמות 360 מעלות.

 

מרצדס CLA כוללת את מערכת ה- MBUX החדישה, בה נתקלנו בדגמיה האחרונים של החברה. הפעלת המערכת מתבצעת באמצעות הקריאה "היי מרצדס" ולאחריה אמירת הפקודה המתבקשת באנגלית. אמנם מדובר במערכת טובה ביחס למקובל בשוק הרכב וניתן להפעיל בעזרתה מגוון רחב של מערכות, אך לדעתי מדובר בגימיק או אבזור נחמד להרשים את החברים. התפעול די נחמד אך לא תמיד עובד עם הקריאה הראשונה.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

לאור תג מחיר גבוה העומד כאמור על 335,900 ₪, לא ניתן להתעלם מחסרונו של אבזור בסיסי אותו ניתן למצוא במשפחתיות קומפקטיות העולות כשליש ממחירה של מרצדס CLA. ציפינו לקבל לכל הפחות כניסה ללא מפתח, כיוונון גובה לחגורות הבטיחות, בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מיזוג מאחור, ידיות אחיזה, משענת יד מתקפלת במושב האחורי, וחלונות אחוריים כהים.

 

הכניסה והיציאה ממרצדס CLA אינן נוחות במיוחד עקב קו הגג הנמוך, כך שצריך ממש לצלול לתוכה בדומה למכונית ספורט. המושבים הספורטיביים מציגים מראה מושך עם משענת ראש אחודה ותמיכה צידית נדיבה. ישיבה בתוכם מגלה גם נוחות טובה מאוד. המושבים הקדמיים מציעים שלל כיוונים (מושב הנהג עם 3 זכרונות כאמור) לרבות אורך בסיס המושב, ורמת התמיכה לגב התחתון. גם לאחר שעות של נהיגה לא חשתי אי-נוחות או עייפות.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

כמכונית משפחתית מציגה מרצדס CLA מרווח פנים נדיב למדי. במושבים הקדמיים יש די והותר מקום בכל הממדים. המושב האחורי מתאים לשני נוסעים לא גבוהים במיוחד אך ציפיתי למרווח ברכיים נדיב יותר מבסיס גלגלים באורך 2,730 מ"מ. מרווח הראש מוגבל בשל הגג המשתפל ולכן פדחתם של נוסעים הגבוהים מ- 1.80 מטר עלולה לפגוש את התקרה. תעלת ההינע הבולטת מרמזת שלא כדאי לאייש בוגר במושב האמצעי. המושב האחורי מפוצל ביחס 40/20/40. חסרונם של פתחי מיזוג, משענת יד מתקפלת, וחלונות כהים במושב האחורי לא לעניין במכונית מרצדס במחיר זה.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

תאי האחסון כוללים תא גדול בתחתית הקונסולה המרכזית, תא ענק מתחת למשענת היד, ותאים בדלתות אשר תוכננו לאחסן בקבוקים בנפח 1.5 ליטרים וחוברות בגודל A4. שדה הראיה מעולה ומציג שיפור מהותי לעומת הדגם הפורש עם הפחתה של 10% בשטחים המוסתרים ע"י הצרת הקורות והתקנת מראות הצד על הדלתות במקום על שטח משולש החלון הקדמי. סוככי השמש מציעים תאורת איפור רכה ונעימה. תא המטען גדול בנפח 460 ליטרים עם מפתח הטענה סביר ונוח יחסית. מתחת לרצפת תא המטען נמצאת ערכת ניפוח ללא גלגל חלופי.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

ביחס למרצדס A קלאס, למרצדס CLA מתלים בעלי כיול קשיח יותר לטובת התנהגות כביש דינמית, מתלה אחורי רב חיבורי עם מוטות מייצבים מעובים, ומפסק סרנים רחב יותר. גרסת AMG Line מונמכת ב- 15 מ"מ ביחס לגרסה הרגילה. תחילת התנועה בעיר במהירות נמוכה מגלה כיול מהודק של המתלים, אך בזכות כושר ריסון משובח מתקבלת נוחות נסיעה טובה המצליחה לסנן בצורה יעילה את רוב המפגעים או לפחות לרכך את החדים שבהם. ככל שעולה המהירות משתפרת נוחות הנסיעה בהתאם, ועבודת המתלים מציגה יכולת שיכוך טובה.

 

במהירויות גבוהות או בכביש גלי, המתלים ההדוקים משלמים דיווידנדים ומציגים כושר ריסון טוב. על הכביש המהיר נוחות הנסיעה מצויינת וגם השיוט נינוח. בידוד הרעשים טוב גם הוא אך במהירות תלת ספרתית מתחילים להשמע רעשי כביש מכיוון הצמיגים. בידוד רעשי המנוע אינו מזהיר ונשמע תחת עומס.

 

ביצועים

 

יחידת ההנעה כוללת מנוע טורבו בנזין 4 צילידרים בנפח 1.3 ליטרים בהספק 163 כ"ס ומומנט של 25.0 קג"מ בטווח 1,620-4,000 סל"ד המשודך לתיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים. הביצועים טובים בהחלט ביחס למשפחתית קומפקטית אך אינם הולמים את המראה והמחיר. ליחידת ההנעה גמישות טובה ויכולת עקיפה בטוחה. למרות המנוע הצנום, התאוצות זריזות גם במהירויות גבוהות ותיבת ההילוכים חלקה ונטולת רעידות מציקות. מרצדס CLA מצויידת בבורר עם 4 מצבי נהיגה הכולל מצבי חיסכון, נוחות, דינמי, ומותאם אישית. במצב דינמי מדדנו תאוצה 0-100 קמ"ש תוך 8.9 שניות לעומת 8.2 שניות לפי הצהרת היצרן. ניתן לסכם את הביצועים כנאותים בהחלט, אך עלולים לאכזב את מי שציפה לביצועים התואמים את המראה הדינמי והמחיר היקר.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

בכביש המתפתל מציגה מרצדס CLA אחיזת כביש גבוהה. כאמור, כיול המתלים בגרסת AMG Line מוקשח ביחס לגרסאות הרגילות. המרכב אכן מרגיש מהודק בפניות, שומר על זוויות גלגול מדודות, ומעניק שפע ביטחון לנהג הזריז. בפניות ארוכות המרכב נותר יציב עם זווית גלגול מינימלית ויציבות כיוונית מעולה. תחת לחץ מציגה מרצדס CLS תת היגוי מרוסן אך עזיבת דוושת התאוצה תעביר משקל לחרטום ותשלח את הזנב לפסיעה קטנה שתהדק את הפניה. לא מדובר במכונית ספורטיבית, ודאי לא עם הגה בעל משקל מלאכותי וחסר תקשורת לחלוטין, אך בכבישים הנכונים ניתן בהחלט ליהנות משלדה טובה והדוקה המספקת התנהגות כביש מתגמלת. הבלמים תואמים את היכולת הכוללת, מבצעים את משימתם נאמנה, ואינם מתעייפים בעומסי חום.

 

צריכת דלק

 

בנסיעת המבחן אשר כללה נסיעה מנהלתית עם כמה קטעים דינמיים, עם מערכת עצור וסע כבויה ומזגן שפעל ללא הפסקה, התקבלה צריכת דלק ממוצעת של 12.5 ק"מ לליטר. מדובר בצריכת דלק טובה מאוד בהתחשב בביצועים אך רחוקה מנתון היצרן המצהיר על 17.9 ק"מ לליטר. מיכל דלק בנפח 43 ליטרים יספק טווח נסיעה של כ- 500 ק"מ בין תדלוקים. דרגת זיהום האוויר בגרסה זו הינה 10 מתוך 15.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אמינות רכבי מרצדס נחשבת בינונית. בדירוג האמינות של ארגון Consumer Reports האמריקאי לשנת 2019 דורגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 28 יצרנים. בסקר שערך ארגון J.D. Power בגרמניה בשנת 2019 התברגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 23 יצרנים, עם 137 תקלות ל- 100 רכבים, גבוה מהממוצע בסקר שעמד על 115 תקלות ל- 100 רכבים.

 

מרצדס CLA משווקת עם אחריות מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ. מחירי הטיפולים והחלפים לא זמינים באינטרנט ולא זכינו לקבלם מהיבואנית כלמוביל.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

עלויות הביטוח עומדות על כ- 1,600 ₪ לביטוח חובה וכ- 6,500 ₪ לביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 30 ללא תביעות ושלילות רישיון.

 

בטיחות

 

מרצדס CLA החדשה טרם נבחנה במבחני הבטיחות של ארגון Euro Ncap אך אחותה מרצדס A קלאס התייצבה למבחן בשנת 2018 וגרפה ציון מרבי של חמישה כוכבים עם ציונים של 96% בהגנה על בוגרים, 91% בהגנה על ילדים, 92% בהגנה על הולכי רגל, ו- 75% עבור מערכות הבטיחות.

 

מרצדס CLAמרצדס CLA

 

אבזור הבטיחות כולל בין היתר 6 כריות אוויר, מערכת תיקון סטייה מנתיב הנסיעה, מערכת לניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטונומית וזיהוי הולכי רגל, ניטור שטחים מתים, מצלמות 360 מעלות, מערכת חניה אוטונומית, התרעה על עייפות הנהג, עמעום אורות אוטומטי, בלמים אדפטיביים עם פונקציית HOLD וסיוע לזינוק בעלייה, ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים. רמת האבזור הבטיחותי על פי דירוג משרד התחבורה הינה 7 מתוך 8.

 

תמורה למחיר

 

מחירה של מרצדס CLA עומד על החל מ- 252,900 ₪ לגרסת הבסיס CLA180 סטייל עם מנוע בהספק 136 כ"ס והופעה פושרת ביחס לגרסת A200 AMG ליין הנבחנת, אשר מציעה הספק של 163 כ"ס ונמכרת במחיר של 335,900 ₪.

 

הגרסה הנבחנת כוללת בין היתר מערכת מולטימדיה עם צג מגע בגודל 10.25 אינץ', לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ', תאורת אווירה עם 64 צבעים, מושבי ספורט, חבילת עיצוב AMG, הגה ספורט קטום, דוושות אלומיניום, גג פנורמי נפתח חשמלית, ריפוד דמוי עור, מושב נהג חשמלי עם 3 זכרונות, התנעה ללא מפתח, בורר מצבי נהיגה, מערכת בקרת אקלים חד-אזורית, מראות מתכהות אוטומטית למניעת סינוור, קיפול מראות חשמלי, בלם חניה חשמלי, וחישוקי 18 אינץ'.

 

מרצדס CLA היא קודם כל משפחתית קומפקטית. ככזו, היא מתברגת לראש הקבוצה, בין היתר הודות להופעה ייחודית בעלת ערך מוסף, תא נוסעים איכותי ומתקדם, איכות נסיעה טובה, ויחידת הנעה יעילה וחסכונית. מנגד מורגש מחסור משמעותי באבזור נוחות בסיסי אשר ציפינו לקבל במכונית קומפקטית במחיר 335,900 ₪, וביצועי המנוע אינם הולמים את תג המחיר וההופעה. מעל ההופעה המרשימה, סמל הסטטוס והיתרונות המובנים, מתנוסס תג מחיר אשר מציב אותה אל מול משפחתיות פרימיום גדולות ומאובזרות, ביניהן מרצדס C קלאס. בהתאם לכך, מרצדס CLA תתאים לנהג ששם בראש סדר עדיפויותיו את הרושם, המראה ותא הנוסעים.

 

מצרדס CLA200 AMG Line
מנוע טורבו בנזין 4 צילינדרים 1,332 סמ"ק
הספק מרבי משולב 163/5,500 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 25.5/1,620 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים 7 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,695 מ"מ
רוחב כללי 1,830 מ"מ
גובה כללי 1,430 מ"מ
בסיס גלגלים 2,730 מ"מ
מיכל דלק 43 ליטרים
נפח תא מטען

460 ליטרים

משקל עצמי 1,420 ק"ג
מהירות מרבית 229 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 8.2 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 17.9 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 12.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 10 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro Ncap 5 כוכבים (A קלאס 2018)
רמת אבזור בטיחותי

7 (מתוך 8)

מחיר

335,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  13.02.20 | מבחני רכב

  פולקסווגן טי-קרוס נכנס לזירת הקרוסאוברים הקטנים. יצאנו לבדוק האם יש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בישראל

  פולקסווגן טי-קרוס הוא הבן החדש למשפחת הקרוסאוברים של פולקסווגן. מידותיו קומפקטיות ועיצובו אופנתי ונאה, כיאה לסגמנט הקרוסאוברים העירוניים. פולקסווגן טי-קרוס ינסה לכבוש את הנהג הישראלי בעזרת מבחר צבעים מרעננים, תג מחיר נגיש, מפרט בטיחות מרשים ותג איכות של פולקסווגן. יצאנו לבדוק האם כל אלה יספיקו לפולק

   
 • מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  06.02.20 | מבחני רכב

  מאזדה CX-30 מתיימר לשחזר את ימי הזוהר של המותג בארץ באמצעות תחושת פרימיום ומפרט הקולע לקטגוריה הפורחת ביותר בשוק

  יונדאי וקיה עושות חיל בסגמנט הקרוסאוברים העממיים והמתחרות לא נשארות אדישות ומשגרות כל אחת בתורה נציגה מטעמה. כעת משגרת מאזדה את ה- CX-30 אשר ממלא את המשבצת בין מאזדה CX-3 הקטן למאזדה CX-5 הגדול והיקר יותר. מאזדה CX-30 פרימיום 2.5 ליטרים יתרונות תא נוסעים, מנוע 2.5 ליטרים חזק, התנהגו

   
 • סקודה קאמיק במבחן דרכים

  סקודה קאמיק במבחן דרכים

  05.02.20 | מבחני רכב

  סקודה משיקה בישראל את רכב הפנאי העירוני סקודה קאמיק. לקחנו אותו לנסיעה בכבישים מקומיים

  סגמנט רכבי הפנאי העירוניים גדל בקצב מהיר. דגמים חדשים לחלוטין הושקו לאחרונה ועושים דרכם לישראל, אליהם יצטרפו גם דורות המשך לחלוצי הקטגוריה. מסתמן כי בשנת 2020, סגמנט רכבי הפנאי הקטנים יהפוך לתחרותי ומשמעותי יותר בטבלת המסירות בשוק המקומי. סקודה קאמיק 1.0 טורבו סטייל יתרונות עיצוב, ת

   
 • קיה אקסיד במבחן דרכים

  קיה אקסיד במבחן דרכים

  30.01.20 | מבחני רכב

  קיה משגרת קרוסאובר נוסף לקלחת הלוהטת. הפעם על תקן האח הספורטיבי

  קיה משווקת בישראל היצע דגמים רחב למדי, מחציתם רכבי פנאי שטח המככבים בטבלת המסירות. קיה ספורטאז' התווה את הדרך אך בשנת 2019 נמסרו בכמויות גדולות גם קיה נירו וקיה סטוניק. קיה אקסיד יתרונות עיצוב, צריכת דלק חסכונית, התנהגות כביש חסרונות בידוד רעשים, אבזור בטיחות מלא רק בגרסת פרימ

   
 • טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  23.01.20 | מבחני רכב

  המכונית ההיברידית המזוהה ביותר בעולם מתייצבת למבחן בגרסת PHEV מסקרנת שיכולה לחסוך דלק וכסף

  נדמה כי הטרנד ההיברידי כובש את עולם הרכב רק בשנים האחרונות אך למעשה טויוטה נמצאת שם כבר מזמן והציגה את הדור הראשון של טויוטה פריוס כבר בשנת 1997. גם מכוניות היברידיות נטענות אינן זרות לטויוטה וגרסת ה- PHEV הנטענת הראשונה של טויוטה פריוס הוצגה בסוף שנת 2011 ואף שווקה בישראל במשך תקופה קצרה.

   
 • סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  16.01.20 | מבחני רכב

  סקודה סקאלה מתיימרת להציע שימושיות משפחתית למרות היותה מבוססת על פלטפורמת סופרמיני

  סקודה סקאלה החדשה, אשר נחשפה בהשקה עולמית בישראל, מצביעה על חשיבותו של השוק המקומי עבור היצרנית הצ'כית. סקודה הינה המותג האירופאי הנמכר ביותר בארץ וזוכה לאהדה בזכות תמחור נכון וליין דגמים פרקטי. סקודה סקאלה ממוצבת מבחינת מידות, מפרט, ומחירים, בין קטגוריית הסופרמיני לקטגוריית המשפחתיות, ומוצעת במרכב

   
 • MG ZS EV במבחן דרכים

  MG ZS EV במבחן דרכים

  09.01.20 | מבחני רכב, רכב חשמלי

  מה דעתכם על ג'יפון 100% חשמלי בעל טווח נסיעה של כ- 250 ק"מ בין טעינות, מאובזר, בטיחותי, ובמחיר 140 אלף ₪?

  היום כבר אין ספק שרכבים חשמליים יכבשו את כבישי ארצנו בשנים הבאות וישלימו מהפכה שלא הייתה כמותה עשרות שנים בתחום הרכב. ממשלת ישראל מעודדת רכישה של רכב חשמלי. בזמן שרכב לוגם דלק נקנס ב- 83% מס קניה (עם קיזוז של עד 17 אלף ₪ לפי פליטת המזהמים), ועבור רכב היברידי משולם 45% מס קנייה, עבור רכב חשמלי עומד מ

   
 • סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  02.01.20 | מבחני רכב

  המשפחתית הגדולה של סקודה קיבלה עיצוב רענן, מערכות בטיחות משופרות ויחידות הנעה מעודכנות. יצאנו לבחון את מלכת הקטגוריה

  קטגוריית המשפחתיות הגדולות (D) היא הנפגעת העיקרית מהעדפת השוק לקרוסאוברים אופנתיים אשר מציעים באותו מחיר תנוחת ישיבה גבוהה, פוזת שטח נחשקת ותדמית עדיפה. עם זאת, סקודה סופרב בדור הנוכחי נהנית מהצלחה למרות טרנד הקרוסאוברים, עם יותר מחצי מיליון מסירות ברחבי והעולם. גם בישראל זוכה סקודה סופרב לביקוש גבו

   
 • קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  26.12.19 | מבחני רכב, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה הזמינה אותנו לנסיעת מבחן ראשונה בקיה אקסיד - הקרוסאובר המשפחתי החדש של המותג

  קיה אקסיד (Xceed) הושק השבוע בישראל והצטרף למשפחת רכבי הפנאי הענפה של קיה המאגפת את כל הקטגוריות הפופולריות. על פי אנשי המותג, העולה החדש מוגדר כקרוסאובר משפחתי ספורטיבי. מבחינת מידות ומחיר הוא ניצב קרוב מאוד לאחיו הוותיקים - קיה ספורטאז' וקיה נירו. קיה אקסיד אנשי המותג זיהו צורך ב

   
 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • מרצדס GLE במבחן

  מרצדס GLE במבחן

  05.12.19 | מבחני רכב

  מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי החובב רכבי SUV ונת

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר

   
 • יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  14.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי אלנטרה התחדשה לכבוד שנת 2019 אך ממשיכה במתכונת המשפחתית סדאן הקלאסית

  הדור הראשון של משפחתית הסדאן יונדאי אלנטרה הגיע אלינו בשנות ה- 90 ומאז משווק בישראל בשמות כאלה ואחרים. בתחילת העשור הגיע לישראל הדור החמישי של אלנטרה, שידוע יותר בשם יונדאי i35, והפך לאחד מהדגמים הפופולריים ביותר בשוק המקומי. האלנטרה חיזקה את מעמדה של יונדאי בקבוצת המשפחתיות ורכשה מוניטין חיובי בשוק

   
 • פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  פולקסווגן טיגואן 1.5 TSI במבחן דרכים

  07.11.19 | מבחני רכב

  פולקסווגן טיגואן מקבל גרסת כניסה חדשה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, ואבזור עשיר. יצאנו לבדוק האם התמורה הולמת למחירו הגבוה

  רכבי הפנאי ממשיכים לתפוס נתח שוק נכבד, בעיקר בגרסאות הנמכרות סביב 160,000 ₪. מעל גרסאות אלו ניצבות הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר של אותם דגמים, ומולן מתחרה פולקסווגן טיגואן שמגיע כעת בגרסת כניסה חדשה בעלת מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים, הנעה קדמית, רמת אבזור קומפורטליין פלוס עשירה יחסית, ותג מחיר

   
 • DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  DS 3 קרוסבק במבחן דרכים

  31.10.19 | מבחני רכב

  רכב הפנאי הקומפקטי החדש של מותג היוקרה הצרפתי לקח אותנו לשיעור במיתוג וסטיילינג

  מכונית היא כבר מזמן לא רק אמצעי להגעה מנקודה לנקודה. כולם רוצים שתהיה נוחה, חסכונית וכמובן בטוחה. אבל המכונית שבה אנו נוהגים אומרת הרבה גם עלינו, היא סמל סטטוס, ובעיקר כשזה נוגע למכוניות יוקרה. עבור מי שלא מסתפק במותגי היוקרה המוכרים, נולד מותג DS. DS 3 קרוסבק יתרונות עיצוב, אבזור,

   
 • שברולט בלייזר במבחן דרכים

  שברולט בלייזר במבחן דרכים

  23.10.19 | מבחני רכב

  שברולט בלייזר נכנס לנישה חסרת מתחרים ישירים כשהוא שופע ביתרונות המסורתיים של תוצרת דטרויט - מידות גדולות, עיצוב בולט ואבזור נדיב.

  שברולט בלייזר בדורותיו הקודמים היה רכב שטח קשוח בגודל בינוני בקנה מידה אמריקאי. הדור החדש של שברולט בלייזר משמר את היתרונות המסורתיים מבית הכוללים עיצוב בעל נוכחות ומימדי ענק ביחס לתצורת חמישה מושבים, וממוצב בין שברולט אקווינוקס לשברולט טראוורס בליין דגמי החברה. הפלטפורמה עליה מבוסס שברולט

   
 • אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  אאודי Q3 החדש 2019 במבחן דרכים

  17.10.19 | מבחני רכב

  אאודי משיקה Q3 חדש עם עיצוב אגרסיבי, מנוע חדש והבטחה ישנה

  סגמנט הקרוסאוברים הרותח מזמין את כל היצרנים להשתתף בחגיגה, ואאודי שהפכה להיות שחקנית מובילה בקטגוריה בזכות מבחר דגמים רחב, משיקה דור שני לקרוסאובר המוכר והטוב אאודי Q3. וולוו XC40 וב.מ.וו X1 הם המתחרים העיקריים של הדגם ואין ספק שבאאודי קוראים תיגר על הכס ומכוונים הכי גבוה שאפשר. לקחנו את אאודי Q3 35

   
 • ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  ניסאן מקסימה 2019 במבחן דרכים

  03.10.19 | מבחני רכב

  יצאנו לבחון את המשפחתית האמריקאית הגדולה לאחר שעברה מתיחת פנים וצוידה באבזור בטיחות מתקדם

  קונצרן רנו-ניסאן-מיצובישי (או יותר נכון ברית יצרני הרכב) הוא מהגדולים בעולם, וככזה יכול לפעול גם בניגוד למקובל, ולשגר שני דגמי ניסאן לקטגוריית המשפחתיות הגדולות המצומצמת - ניסאן אלטימה וניסאן מקסימה. ניסאן מקסימה יתרונות מנוע חזק, עיצוב, נוחות נסיעה חסרונות תיבת הילוכים רציפה,

   
 • ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  ניסאן ליף 2019 במבחן דרכים

  26.09.19 | מבחני רכב

  ניסאן ליף הינה משפחתית קומפקטית חשמלית עם טווח נסיעה מוצהר של 270 ק"מ ומחיר של 165,990 ₪. יצאנו למבחן בסימן שימושיות מול עלות

  ניסאן ליף היא אחת המכוניות החשמליות הראשונות שנכנסו לתודעת הציבור ומהבודדות בסגמנט המשפחתיות החשמליות בישראל. בניגוד לגרסאות החשמליות (EV) של קיה נירו ויונדאי איוניק המתחרות, ניסאן ליף תוכננה כמכונית חשמלית בלבד כבר מהנגיעה הראשונה בשולחן השרטוט. בהתאם לכך מותקנת הסוללה ברצפת המרכב ותורמת למרכז כובד