מרצדס GLE במבחן

 

מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

תגיות | פנאי שטח, מרצדס, GLE

בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי החובב רכבי SUV ונתן מענה לפלח שוק חדש - רכב שטח עם סמל סטטוס. חרף הביקורות על איכות נמוכה ובעיות אמינות, הציבור הצביע ברגליים ומרצדס ML זכה להצלחה.

 

מרצדס GLE 350d
יתרונות מנוע חזק וחסכוני, תא נוסעים מפנק, נוחות נסיעה גבוהה, יכולת שטח
חסרונות משקל כבד, מחיר גבוה

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

המתחרות לא נשארו אדישות ומהר מאוד הציגה ב.מ.וו את ה- X5. כמה שנים מאוחר יותר הציגה פורשה את הקאיין, אאודי את ה- Q7, והשאר כבר היסטוריה. כיום אין יצרן יוקרה שלא מחזיק רכב פנאי שטח בארסנל הדגמים, לרבות מותגי סופר פרימיום כגון מזראטי, בנטלי ולמבורגיני שבעבר הצהירו שרכב פנאי מתוצרתם יהיה חילול הקודש. מרצדס GLE החדש אשר הוצג בשנת 2018, מביא עימו את ארכיטקטורת תא הנוסעים האחרונה של היצרנית הכוללת את מערך ה- MBUX, ואופציה לשבעה מושבים. למבחן שלנו התייצב רכב הפנאי החסון בגרסת 350d ברמת אבזור פרימיום שמחירו 695,000 ₪.

 

עיצוב ונוחות

 

מרצדס GLE מיועד בראש ובראשונה לשוק האמריקאי וככזה מציע מידות נדיבות עם אופציה לשבעה מושבים. עיצובו של ה- GLE נועד לשדר נוכחות חזקה ומהווה אבולוציה לעיצובו המוכר של הדגם הפורש. החרטום מציג גריל גדול הכולל שני פסי כרום רוחביים, ומכסה מנוע בעל תפיחה שרירית. עוד ניתן להבחין בכתפיים רחבות, קורות C אלכסוניות, ספויילר אחורי, ושני פתחי מפלט מדומים עם מגלש כרום ביניהם. ההופעה החיצונית מרשימה בזכות הסמל הנכון, המימדים הגדולים והצבע השחור אותו עטה רכב המבחן.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

תא הנוסעים מהווה את השינוי הרדיקלי ביותר בדור זה. התא עוצב כולו מחדש בצורה מרשימה ומציע את זוג המסכים המחוברים המוכרים משלל דגמי המותג, כאן בגודל 12.3 אינץ' כל אחד. ארבעה פתחי מיזוג רבועים על גבי פאנל עץ רוחבי הנתחם בחלקו התחתון בפס תאורת אווירה, אחראים על תחושת פרימיום יוקרתית. בתחתית הקונסולה המרכזית הותקנו שתי ידיות אחיזה מעוצבות, וכל הפקדים והמנופים כוללים פידבק ללחיצה, המקנה תחושה איכותית לצד צליל מתכתי. הדשבורד מחופה עור רך בתפירה איכותית, עץ אמיתי במרקם טבעי מקיף את הנוסעים, וידיות פתיחת הדלתות עשויות אלומיניום מוצק. איכות ההרכבה של כל רכיבי התא והמרכב מעניקה תחושת חוסן ואטימה יוצאת מן הכלל. תאורת אווירה צבעונית משלימה את תחושת היוקרה.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

הנדסת האנוש מעולה וזה לא מובן מאליו בהתחשב בשלל המערכות וריבוי התפריטים. משטחי המגע על גלגל ההגה אינם פועלים באופן מושלם אך מאפשרים שיטוט נרחב בשלל התפריטים והצגתם על לוח המחוונים, המאפשר מצידו אין ספור אפשרויות תצוגה בהתאם להעדפת הנהג.

 

המושבים הקדמיים במרצדס GLE נוחים ומפנקים. ריפודי העור האיכותיים וצבעם הבהיר ברכב המבחן מקנים תחושה אוורירית ונעימה. המושבים רחבים עם תמיכת צד מספקת, ויאכלסו ללא בעיה גם בעלי גוף רחב. כוונון חשמלי לכל חלק במושבים הקדמיים מתבצע בנוחות באמצעות פקדים על הדלת כנהוג במרצדס. אוורור מושבים היה מתקבל בברכה והעדרו תמוה לאור תג המחיר הגבוה. גלגל ההגה מתכוונן באופן חשמלי על ציר הגובה והמרחק. תנוחת הישיבה גבוהה מאוד ומקנה תחושת ביטחון ושליטה. קו החלונות בגובה סטנדרטי אך מכסה המנוע הארוך והממדים הנדיבים מקשים על התמרון במקומות צפופים. מערך מצלמות המעניק תמונת 360 מעלות, מסייע מאוד בזיהוי מכשולים קרובים ומתגלה ככלי עזר סופר שימושי בתמרונים.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

שורת המושבים האמצעית מציעה אירוח ברמה הגבוהה ביותר, בזכות מושבים איכותיים המתכווננים חשמלית, איזור בקרת אקלים נפרד, ומרווח עצום לנוסעים. נוסע שלישי לא יצור צפיפות חריגה כל עוד אינו רחב במיוחד. המרווח בשורת המושבים השלישית מצומצם ונועד לקלוט צמד ילדים שגובהם אינו עולה על 1.60 מטרים. צמד נקודות טעינה לסמארטפון חיוניים ביותר לקהל יעד זה ומותקנים בין שני המושבים בשורה השלישית.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

הכניסה והיציאה מהרכב נוחות מאוד בזכות מפתח דלתות ענקי, אך נמוכי קומה עלולים לחוש כי הם מטפסים אל התא הגבוה. מושב הנהג כולל מערכת המקלה על כניסה ויציאה באמצעות הזחת המושב לאחור בעת כיבוי הרכב, והזחתו לפנים בעת התנעה. הכניסה אל השורה השלישית דורשת קיפול חשמלי נוח של שורת המושבים האמצעית, אך לאחר מכן תדרוש השתחלות פנימה ועל כן תתאים בעיקר לילדים.

 

בתא הנוסעים פזורים פתרונות אחסון רבים, ביניהם תא עמוק עם שני שקעי USB מתחת למשענת היד המרכזית, תא סגור בתחתית הקונסולה הקדמית הכולל מדף לאחסון הטלפון הסלולרי ומתקני כוסות, תא כפפות מואר, ותאי אחסון בדלתות. תא המטען בנפח 630-830 ליטרים בקיפול שורת המושבים השלישית ובהתאם למיקום שורת המושבים השניה. שפת ההטענה גבוהה אך מתג ייעודי מאפשר את הנמכת המרכב בעזרת מתלי האוויר לטובת הנמכת שפת ההטענה, וקלות הכניסה והיציאה מהרכב.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

בולמי האוויר האדפטיביים ברכב המבחן מסדרים לענק הגרמני נוחות נסיעה משובחת ברוב תנאי הדרך. הם משככים מהמורות בצורה פרוגרסיבית ונעימה במצב קומפורט. בתוך העיר מצליחים המתלים להעלים ולגהץ את רוב מפגעי הכביש. פסי האטה מרוסנים ביעילות גם במהירות גבוהה אם כי בורות ומכסי ביוב מורגשים ומצליחים להעביר חבטות מרוסנות אל תא הנוסעים. לא מדובר במרבד קסמים, אך המשקל הרב יחד עם מערכת המתלים האיכותית עושים עבודה מופלאה. בכביש המהיר גלים ושינויי גובה מרוסנים ללא בעיה והעברת המתלים למצב ספורט משפרת את כושר הריסון. יחד עם תא נוסעים מבודד ושקט בכל תנאי הדרך, מתגלה מרצדס GLE כקרוזר נינוח לנסיעות ארוכות ומהירות.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

יכולת גיהוץ השבילים מרשימה מאוד. ההנעה הכפולה מספקת שפע אחיזה בשבילי כורכר כך שמתאפשר קצב התקדמות מרשים מאוד ואף מפתיע. בפרק השטח הופתענו לטובה מיכולת העבירות. מתלי האוויר מאפשרים להגביה את המרכב ב- 60 מ"מ ולצלוח שטח בתוואי סלעי. במצב מוגבה, מתלי האוויר נוקשים ומדובר בתופעה ידועה של מתלי אוויר הפוגמת באופן מהותי בנוחות הנסיעה. לא מדובר במתחרה לטויוטה לנד קרוזר, אך ביחס לרכב פנאי בעל שלדה אחודה וצמיגי כביש, יכולת השטח מכובדת בהחלט.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

בסופו של יום מתלי האוויר לא מסוגלים לגבור על חוקי הפיזיקה וחרף האפשרות להנמכת המרכב ב- 15 מ"מ, מרכז הכובד הגבוה ומשקל עצמי יבש של יותר מ- 2.2 טונות יוצרים רכינת מרכב מורגשת בפניות מהירות. כניסה מהירה לסיבוב תשדר לנהג כי לא לאתגרים מסוג זה נועד הרכב. מצב ספורט במתלים אכן משפר את היכולת אך נוחות הנסיעה נפגמת קשות מכך. הבלמים יעילים ומצליחים לבלום את הענק הכבד באופן מרשים.

 

ביצועים

 

מרצדס 350d GLE כולל יחידת הנעה מיקרו-היברידית מסוג EQ Boost המשלבת מנוע טורבו דיזל 6 צילינדרים טורי בנפח 3.0 ליטרים בהספק 272 כ"ס ומומנט של 60 קג"מ, יחד עם אלטרנטור-מתנע במתח 48V המשמש כמנוע עזר חשמלי בהספק 22 כ"ס ומומנט של 25.5 קג"מ. המנוע משודך לתיבת 9 הילוכים אוטומטית פלנטרית ולמערכת הנעה כפולה חכמה המסוגלת להעביר עד 100% מהמומנט אל הציר בעל האחיזה העדיפה.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

פעולת המנוע חלקה בזכות מבנה טורי והולמת מאוד את אופיו של הרכב. בזכות מומנט בשרני המגיע לשיאו כבר ב- 1,200 סל"ד נמוכים, הביצועים חסרי מאמץ עם תחושת כוח זמין תמיד. הביצועים של מרצדס GLE מעולים ותיבת תשעת ההילוכים יודעת להוריד ארבעה הילוכים בבת אחת ולבצע עקיפות ארוכות בבטיחות. צבירת המהירות מהירה וליניארית, וקל מאוד להגיעו למהירות לא חוקית.

 

צריכת דלק

 

בנסיעת המבחן אשר כללה נסיעה מנהלתית ברובה וכמה קטעים דינמיים, מערכת עצור וסע כבויה, ומזגן שפעל ללא הפסקה, התקבלה צריכת דלק ממוצעת של 11.0 ק"מ לליטר. מדובר בצריכת דלק טובה מאוד בהתחשב בביצועים ולא רחוקה מנתון היצרן המצהיר על 13.3 ק"מ לליטר. מיכל דלק בנפח 85 ליטרים יספק טווח נסיעה של כ- 850 ק"מ בין תדלוקים. דרגת זיהום האוויר בגרסה זו הינה 15 מתוך 15.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אמינות רכבי מרצדס נחשבת בינונית. בדירוג האמינות של ארגון Consumer Reports האמריקאי לשנת 2019 דורגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 28 יצרנים. בסקר שערך ארגון J.D. Power בגרמניה בשנת 2019 התברגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 23 יצרנים עם 137 תקלות ל- 100 רכבים, גבוה מהממוצע בסקר שעמד על 115 תקלות ל- 100 רכבים.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

מרצדס GLE משווק עם אחריות מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ. מחירי הטיפולים והחלפים לא זמינים באינטרנט ולא זכינו לקבלם מהיבואנית כלמוביל. עלות ביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 50 עם עבר נטול תביעות ושלילות רשיון עומדת על כ- 30,000 ₪, ועלות ביטוח חובה כ- 2,200 ₪.

 

בטיחות

 

במבחן הריסוק של ארגון Euro Ncap אשר נערך בשנת 2019 קיבל מרצדס GLE ציון מרבי של 5 כוכבי בטיחות עם ציונים של 91% בהגנה על בוגרים, 90% בהגנה על ילדים, 78% בהגנה על הולכי רגל, וציון 78% על מערכות עזר לבטיחות. רמת האבזור הבטיחותי לפי משרד התחבורה הישראלי הינה 7 מתוך 8.

 

מרצדס GLEמרצדס GLE

 

אבזור הבטיחות כולל בין היתר מערכות נהיגה חצי-אוטונומיות כגון בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטייה מנתיב הנסיעה ושמירה על מרכוז הנתיב, בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, ומערכת ניטור שטחים מתים הפועלת גם בעת יציאה מהרכב לטובת התרעה על פתיחת דלת בעת תנועה חוצה.

 

תמורה למחיר

 

מרצדס GLE 350d 4MATIC ברמת אבזור אקסלוסיב מוצע במחיר של החל מ- 605,000 ₪. אבזור הנוחות כולל בין היתר לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ', מערכת מולטימדיה עם חיווי קולי ומסך בגודל 12.3 אינץ', מושבים בריפוד דמוי עור, דיפוני עץ, כניסה והתנעה ללא מפתח, מערכת שמע עם 20 רמקולים, בורר מצבי נהיגה, תאורת אווירה עם 64 צבעים לבחירה, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורים (בגרסאות 7 מושבים), תפעול חשמלי למושבים (גם לשורה האמצעית בגרסת 7 מושבים), מערכת עזר לחניה, גג פנורמי חשמלי, חיישני חניה היקפיים, מצלמת רוורס עם פסי הכוונה דינמיים, פתיחה וסגירה חשמלית של דלת תא המטען עם מחוות רגל, סגירת ואקום לדלתות, חישוקי 19 אינץ', ותאורת Full LED מלפנים ומאחור.

 

רכב המבחן ברמת אבזור פרימיום עם 7 מושבים עולה 695,000 ₪ ומוסיף לרשימה מתלי אוויר, חיפוי עור לדשבורד, מצלמות 360 מעלות, חימום וזכרונות למושבים הקדמיים, בקרת שיוט אדפטיבית, וחישוקי 20 אינץ'.

 

מרצדס GLE 350d מציע אבזור מפנק, נוחות נסיעה גבוהה בזכות מתלי אוויר, מרווח אדיר לחמישה נוסעים, אופציה לשבעה מושבים, ואיכות כוללת המצדיקה את סמל הכוכב המפאר את חרטומו.

 

ליתרונות אלה מצטרפת מערכת הנעה חזקה, חלקה וחסכונית המספקת ביצועים מעולים בכביש ובשטח.

 

לפיכך, מרצדס יתאים GLE 350d ללקוחות שהפרוטה מצויה בכיסם ומחפשים רכב ייצוגי שאינו מוחצן מדי, עם איכות נסיעה גבוהה ואפשרות לשבעה מושבים.

 

מרצדס GLE 350d 4MATIC פרימיום
מנוע טורבו דיזל 6 צילינדרים בטור 2,925 סמ"ק
הספק מרבי משולב 272/4,600-3,400 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 60.0/1,200-3,200 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים אוטומטית 9 הילוכים
יחידת הנעה כפולה
אורך כללי 4,924 מ"מ
רוחב כללי 1,925 מ"מ
גובה כללי 1,772 מ"מ
בסיס גלגלים 2,995 מ"מ
מיכל דלק 85 ליטרים
נפח תא מטען

630 ליטרים

משקל עצמי 2,235 ק"ג
מהירות מרבית 220 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 6.6 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 13.3 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 11 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 15 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro Ncap 5 כוכבים (מתוך 5)
רמת אבזור בטיחותי

7 (מתוך 8)

מחיר

695,000 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  02.04.20 | מבחני רכב

  אופל קורסה החדשה מציעה יחידת הנעה חזקה, אבזור נדיב ועיצוב ספורטיבי במחיר גבוה ביחס לסגמנט. יצאנו לבחון את ההצעה החדשה בשוק הסופר מיני

  אופל קורסה בדורה השישי מציגה קפיצת מדרגה ענקית ביחס לקודמתה שלא זכתה להצלחה בשוק המקומי עקב עיצוב אנמי, מפרט מיושן ומוניטין חלש למותג אופל בישראל. אופל קורסה 2020 מבוססת על פלטפורמת CMP הגלובלית של קונצרן PSA, הקלה ב - 30 ק"ג לעומת קודמתה ומותאמת למנועים חשמליים. היבואנית החדשה לובינסקי תולה תקוות ר

   
 • מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  22.03.20 | מבחני רכב

  מרצדס CLA 35 AMG מציעה ביצועים משכרים במעטפת סקסית אך דורשת פרמיה בלתי מבוטלת. יצאנו למבחן ראוותני ומהיר

  מרצדס CLA 35 AMG נועדה לגשר על הפער שבין הגרסאות הרגילות של מרצדס CLA לבין גרסת הקצה CLA 45 AMG ומתחרה בדגמים כגון אאודי S3 וב.מ.וו M235. מעבר למנוע החזק, זוכה גרסה זו לשלדה מחוזקת ומכלולים התואמים ליכולת הגבוהה, ביניהם מערכת הנעה כפולה מתקדמת, מתלים מוקשחים, בלמים מוגדלים ומאווררים, היגוי חד ומהיר

   
 • וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  17.03.20 | מבחני רכב

  וולוו S60 מציעה חבילה ראויה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות פרימיום, ובגרסת הפלאג-אין הייבריד אפילו יחס נדיר של ביצועים לשקל

  בשנת 1994 הציגה וולוו, שהייתה מזוהה במשך עשורים כיצרנית מכוניות סלון בטיחותיות ונוחות אך חסרות כישורים דינמיים, את ה- T5 850 שצוידה במנוע טורבו חזק והשפילה את גרסאות ששת הצילינדרים של המתחרות מגרמניה בכל מבחני התאוצה ובמחיר נמוך יותר. וולוו S60 בגרסת T8 היא צאצאה של סבתא T5 850 ומציעה הספק וביצועים

   
 • סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  11.03.20 | מבחני רכב

  סיטרואן הוסיפה כוח למנוע של ה- C3 איירקרוס, ויצאנו לבדוק איך הוא משתלב עם השיק הצרפתי

  סיטרואן C3 איירקרוס הוצג בשנת 2018 ובינתיים הוצגו מתמודדים צעירים וטובים שהפכו את התחרות לקשה יותר. כדי להשאירו רלוונטי בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים, בחרה היצרנית לתת לדגם חיזוק משמעותי עם מנוע בנפח 1.2 ליטרים בהספק 130 כ"ס, תוספת של 20 סוסים ביחס למנוע הקודם. סיטרואן c3 איירקרוס יתר

   
 • קופרה אטקה במבחן דרכים

  קופרה אטקה במבחן דרכים

  01.03.20 | מבחני רכב

  קופרה אטקה מציע ביצועים ספורטיביים בחבילה משפחתית נוחה ושימושית

  ברשותכם, אתחיל מהשורה התחתונה. לקופרה אטקה אין מתחרים ישירים, ואם היו כאלה, הם היו צריכים לעבוד מאוד קשה כדי לנצח את מה שיש לרכב הזה להציע. מעבר להיותו מכונת נהיגה טכנולוגית ומתקדמת, הוא גם שימושי ברמה היומיומית כמו סיאט אטקה של השכן. יתרה מכך, יש משהו מיוחד בלהיות שונה על הכביש, לדעת שיש לך רכב שיכ

   
 • אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  27.02.20 | מבחני רכב

  אאודי A4 נהנית מפופולריות גבוהה יחסית בארץ ובעולם, ומתיחת הפנים שעברה נועדה להשאירה אטרקטיבית גם בשנים הבאות עד להצגת הדור הבא

  אאודי A4 אחראית על חלק נכבד ממכירות המותג ברחבי העולם ועל כן חשובה מאוד עבור היצרנית. מתיחת הפנים אותה עברה אאודי A4 נועדה להשאיר את המכונית רעננה ועדכנית לשנים הקרובות על מנת להתחרות מול דגמים צעירים כגון ב.מ.וו סדרה 3. המשפחתית הגדולה של אאודי שומרת על מעלותיה המוכרות, מיישרת קו עם שפת העיצוב החדש

   
 • אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  20.02.20 | מבחני רכב

  אאודי Q7 עבר מתיחת פנים ומציע תא נוסעים חדשני, יכולת שטח מכובדת, ואיכות נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  אאודי Q7 הצטרף לתחרות בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים רק בשנת 2005, באיחור מה לעומת מתחרים כגון מרצדס ML וב.מ.וו X5 אשר כבר ביססו את מעמדם בסגמנט. הדור הראשון סבל ממראה מגושם ומשקל כבד. הדור השני, אשר הושק רק עשור לאחר מכן, הציע מראה אלגנטי ומתקדם תוך השלת קילוגרמים רבים ממשקלו. לאחרונה הושקה בישראל מת

   
 • פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  13.02.20 | מבחני רכב

  פולקסווגן טי-קרוס נכנס לזירת הקרוסאוברים הקטנים. יצאנו לבדוק האם יש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בישראל

  פולקסווגן טי-קרוס הוא הבן החדש למשפחת הקרוסאוברים של פולקסווגן. מידותיו קומפקטיות ועיצובו אופנתי ונאה, כיאה לסגמנט הקרוסאוברים העירוניים. פולקסווגן טי-קרוס ינסה לכבוש את הנהג הישראלי בעזרת מבחר צבעים מרעננים, תג מחיר נגיש, מפרט בטיחות מרשים ותג איכות של פולקסווגן. יצאנו לבדוק האם כל אלה יספיקו לפולק

   
 • מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  06.02.20 | מבחני רכב

  מאזדה CX-30 מתיימר לשחזר את ימי הזוהר של המותג בארץ באמצעות תחושת פרימיום ומפרט הקולע לקטגוריה הפורחת ביותר בשוק

  יונדאי וקיה עושות חיל בסגמנט הקרוסאוברים העממיים והמתחרות לא נשארות אדישות ומשגרות כל אחת בתורה נציגה מטעמה. כעת משגרת מאזדה את ה- CX-30 אשר ממלא את המשבצת בין מאזדה CX-3 הקטן למאזדה CX-5 הגדול והיקר יותר. מאזדה CX-30 פרימיום 2.5 ליטרים יתרונות תא נוסעים, מנוע 2.5 ליטרים חזק, התנהגו

   
 • סקודה קאמיק במבחן דרכים

  סקודה קאמיק במבחן דרכים

  05.02.20 | מבחני רכב

  סקודה משיקה בישראל את רכב הפנאי העירוני סקודה קאמיק. לקחנו אותו לנסיעה בכבישים מקומיים

  סגמנט רכבי הפנאי העירוניים גדל בקצב מהיר. דגמים חדשים לחלוטין הושקו לאחרונה ועושים דרכם לישראל, אליהם יצטרפו גם דורות המשך לחלוצי הקטגוריה. מסתמן כי בשנת 2020, סגמנט רכבי הפנאי הקטנים יהפוך לתחרותי ומשמעותי יותר בטבלת המסירות בשוק המקומי. סקודה קאמיק 1.0 טורבו סטייל יתרונות עיצוב, ת

   
 • קיה אקסיד במבחן דרכים

  קיה אקסיד במבחן דרכים

  30.01.20 | מבחני רכב

  קיה משגרת קרוסאובר נוסף לקלחת הלוהטת. הפעם על תקן האח הספורטיבי

  קיה משווקת בישראל היצע דגמים רחב למדי, מחציתם רכבי פנאי שטח המככבים בטבלת המסירות. קיה ספורטאז' התווה את הדרך אך בשנת 2019 נמסרו בכמויות גדולות גם קיה נירו וקיה סטוניק. קיה אקסיד יתרונות עיצוב, צריכת דלק חסכונית, התנהגות כביש חסרונות בידוד רעשים, אבזור בטיחות מלא רק בגרסת פרימ

   
 • טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  23.01.20 | מבחני רכב

  המכונית ההיברידית המזוהה ביותר בעולם מתייצבת למבחן בגרסת PHEV מסקרנת שיכולה לחסוך דלק וכסף

  נדמה כי הטרנד ההיברידי כובש את עולם הרכב רק בשנים האחרונות אך למעשה טויוטה נמצאת שם כבר מזמן והציגה את הדור הראשון של טויוטה פריוס כבר בשנת 1997. גם מכוניות היברידיות נטענות אינן זרות לטויוטה וגרסת ה- PHEV הנטענת הראשונה של טויוטה פריוס הוצגה בסוף שנת 2011 ואף שווקה בישראל במשך תקופה קצרה.

   
 • סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  16.01.20 | מבחני רכב

  סקודה סקאלה מתיימרת להציע שימושיות משפחתית למרות היותה מבוססת על פלטפורמת סופרמיני

  סקודה סקאלה החדשה, אשר נחשפה בהשקה עולמית בישראל, מצביעה על חשיבותו של השוק המקומי עבור היצרנית הצ'כית. סקודה הינה המותג האירופאי הנמכר ביותר בארץ וזוכה לאהדה בזכות תמחור נכון וליין דגמים פרקטי. סקודה סקאלה ממוצבת מבחינת מידות, מפרט, ומחירים, בין קטגוריית הסופרמיני לקטגוריית המשפחתיות, ומוצעת במרכב

   
 • MG ZS EV במבחן דרכים

  MG ZS EV במבחן דרכים

  09.01.20 | מבחני רכב, רכב חשמלי

  מה דעתכם על ג'יפון 100% חשמלי בעל טווח נסיעה של כ- 250 ק"מ בין טעינות, מאובזר, בטיחותי, ובמחיר 140 אלף ₪?

  היום כבר אין ספק שרכבים חשמליים יכבשו את כבישי ארצנו בשנים הבאות וישלימו מהפכה שלא הייתה כמותה עשרות שנים בתחום הרכב. ממשלת ישראל מעודדת רכישה של רכב חשמלי. בזמן שרכב לוגם דלק נקנס ב- 83% מס קניה (עם קיזוז של עד 17 אלף ₪ לפי פליטת המזהמים), ועבור רכב היברידי משולם 45% מס קנייה, עבור רכב חשמלי עומד מ

   
 • סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  02.01.20 | מבחני רכב

  המשפחתית הגדולה של סקודה קיבלה עיצוב רענן, מערכות בטיחות משופרות ויחידות הנעה מעודכנות. יצאנו לבחון את מלכת הקטגוריה

  קטגוריית המשפחתיות הגדולות (D) היא הנפגעת העיקרית מהעדפת השוק לקרוסאוברים אופנתיים אשר מציעים באותו מחיר תנוחת ישיבה גבוהה, פוזת שטח נחשקת ותדמית עדיפה. עם זאת, סקודה סופרב בדור הנוכחי נהנית מהצלחה למרות טרנד הקרוסאוברים, עם יותר מחצי מיליון מסירות ברחבי והעולם. גם בישראל זוכה סקודה סופרב לביקוש גבו

   
 • קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  26.12.19 | מבחני רכב, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה הזמינה אותנו לנסיעת מבחן ראשונה בקיה אקסיד - הקרוסאובר המשפחתי החדש של המותג

  קיה אקסיד (Xceed) הושק השבוע בישראל והצטרף למשפחת רכבי הפנאי הענפה של קיה המאגפת את כל הקטגוריות הפופולריות. על פי אנשי המותג, העולה החדש מוגדר כקרוסאובר משפחתי ספורטיבי. מבחינת מידות ומחיר הוא ניצב קרוב מאוד לאחיו הוותיקים - קיה ספורטאז' וקיה נירו. קיה אקסיד אנשי המותג זיהו צורך ב

   
 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר