סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

 

המשפחתית הגדולה של סקודה קיבלה עיצוב רענן, מערכות בטיחות משופרות ויחידות הנעה מעודכנות. יצאנו לבחון את מלכת הקטגוריה

תגיות | משפחתיות גדולות, סקודה, סופרב

קטגוריית המשפחתיות הגדולות (D) היא הנפגעת העיקרית מהעדפת השוק לקרוסאוברים אופנתיים אשר מציעים באותו מחיר תנוחת ישיבה גבוהה, פוזת שטח נחשקת ותדמית עדיפה. עם זאת, סקודה סופרב בדור הנוכחי נהנית מהצלחה למרות טרנד הקרוסאוברים, עם יותר מחצי מיליון מסירות ברחבי והעולם. גם בישראל זוכה סקודה סופרב לביקוש גבוה יחסית ולתואר מלכת הקטגוריה.

 

סקודה סופרב 2.0 TSI סטייל
יתרונות מרווח פנים, תא מטען, איכות נסיעה, יחידות הנעה יעילות
חסרונות עיצוב שמרני

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

מתיחת הפנים אותה עבר הדגם בחודש מאי 2019 רושמת עדכונים בתחום העיצוב והבטיחות, לצד שימור המעלות המוכרות אשר הפכו אותה לרבת מכר. יצאנו למבחן על כבישים מקומיים בגרסת סטייל עם מנוע 2.0 ליטרים בהספק 190 כ"ס שמחירה 211,990 ₪.

 

עיצוב ונוחות

 

במסגרת מתיחת הפנים אותה עברה סקודה סופרב לאחר כמעט ארבע שנות שירות של הדור השלישי הנוכחי, קיבלה הצ'כית שבכה קדמית הנמתחת לצדדים ונושקת לגופי תאורה חדשים מסוג LED, פגוש קדמי חדש הכולל כונס אוויר רחב יותר, ופנסי ערפל חדשים מסוג LED. מאחור ניתן להבחין בגופי תאורה מעודכנים ובכיתוב שם המותג המחליף את הסמל. גופי התאורה מגיבים באיתות אורות דינמי בכל פתיחה ונעילה של הרכב.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

השינויים הקוסמטיים אינם דרמטיים ורק מלטשים את העיצוב האלגנטי והמאופק. אורך של 4,869 מ"מ יחד עם קו גג ארוך המשתפל לאחור, יוצרים פרופיל מרשים המתאים למכונית שרד, אך מאידך, לא ניתן להתעלם משפת העיצוב המשפחתית שמדמה אותה לסקודה אוקטביה מאורכת.

 

תא הנוסעים כולל עיצוב דו מפלסי ועושה שימוש בקווי רוחב להעצמת תחושת המרחב. עיקר השדרוג ביחס לדגם הקודם מתמקד במערכת מולטימדיה חדשה מסוג MIB3 עם מסך מגע בגודל 8 אינץ', חיווי קולי, וצימוד לסמארטפון. מצידי המסך פתחי אוורור גבוהים ויעילים, בקומה מתחת מערכת בקרת האקלים, ומתחתיה תא אחסון פרקטי הכולל משטח טעינה אלחוטי. מתיחת הפנים הוסיפה לוח מחוונים דיגיטלי חדש, תאורת אווירה היקפית, ועיטורי כרום. מעבר לכך זהו אותו עיצוב גרמני-צ'כי שמרני ומכובד הניחן באלגנטיות, הנדסת אנוש טובה ותפעול קל.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

איכות החומרים וההרכבה מותירים תחושת סמי-פרימיום עם דשבורד מגומי רך, דיפון דומה גם במפלס השני, ופלסטיקה איכותית גם באזורים הרחוקים מהעין, היכן שיצרניות הרכב מעדיפות לחסוך. סקודה אינה מעגלת פינות ולא מצאנו כאן דיפונים דקיקים וזולים. תאי הדלתות מדופנים בבד לבד איכותי, וכל הפקדים והמנופים מודרניים ונעימים למגע ולתפעול. גם בגרסת הביניים ברכב המבחן התחושה הכללית יוקרתית והגג הפנורמי תורם לתחושה אוורירית בתא הנוסעים.

 

האס האמיתי של סקודה סופרב אינה איכות תא הנוסעים אלא המרחב העצום לנוסעים. הכניסה והיציאה מהרכב מתבצעות בנוחות בזכות מפתח דלתות רחב, ומרגע הכניסה יכולים הנוסעים למתוח את רגליהם וליהנות ממרווח שלא יבייש מכונית פאר. כל הטוב הזה מגובה בכורסאות נעימות ונוחות מלפנים אשר גם לאחר שעות נסיעה מרובות לא יגרמו לתחושת עייפות. הנוסעים מאחור יהנו מחוויית מכונית השרד האולטימטיבית עם וילונות צד מקוריים, בקרת אקלים נפרדת, שני שקעי טעינה USB, ושקע 220V. מדרגת מנהרת הינע בולטת מאוד הופכת את המושב האמצעי מאחור לרלוונטי בעיקר לילדים בנסיעות קצרות.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

המושבים הקדמיים בעלי כיוון חשמלי כולל הקשחת מסעד הגב התחתון, כך שקל למצוא תנוחת נהיגה טובה. לאחר מכן ניתן לשמרה באחד משלושת הזכרונות המוצעים למושב הנהג. גם למושב הנוסע כיוונון חשמלי אך ללא זכרונות. ההגה מתכוונן באופן ידני לגובה ולעומק. תנוחת הנהיגה נורמטיבית ואינה מספקת את תחושת הגובה הכה אהודה על עדת רוכשי הקרוסאוברים, אך בזכות קו חלונות לא גבוה, מתקבל שדה ראיה מעולה ואין בעיה מיוחדת לתמרן את הצ'כית הגדולה בעיר צפופה. גם מצלמת הרוורס וחיישני החניה מסייעים במלאכת התמרון העירוני.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

סקודה מתמחה בפתרונות אחסון ובפטנטים יצירתיים כך שספינת הדגל שלה מהווה כר פורה להפגנת היצירתיות. בין המושבים הקדמיים משענת יד עטויית עור המתכווננת לגובה ותחתה תא עמוק ומדופן לאחסון חפצים. בתחתית הקונסולה משטח טעינה אלחוטי לסמארטפון בתקן IQ, תוספת שימושית בהחלט. מתקני כוסות קיימים בין המושבים הקדמיים 2 מתקני כוסות עם גומי מיוחד המאפשר פתיחת בקבוק ביד אחת. תא הכפפות גדול למדי ומואר, ותאי האחסון בדלתות עמוקים ושימושיים. מטריות אינטגרליות ממוקמות בדלתות בתאים ייעודים לניקוז המים מחוץ לרכב, כמו במכוניות רולס רויס.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

תא המטען עצום בנפחו עם לא פחות מ- 584 ליטרים וכולל שלל מחיצות סקוץ' לעיגון מזוודות, ווי תליה, ופתרונות עיגון כמיטב מסורת סקודה. מתחת לרצפתו גלגל חלופי זמני מפלדה. שפת ההטענה אינה גבוהה והמפתח ענק בזכות דלת חמישית במרכב ליפטבק, כך שנוח להעמיס מטען. קיפול פשוט של המושב האחורי באמצעות צמד ידיות בצידי תא המטען, יסדר נפח הטענה דמיוני במושגי רכב פרטי.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

כניסה והתנעה מתבצעות ללא צורך במפתח. קולו של המנוע כמעט ואינו נשמע הודות לבידוד רעשים מעולה. נוחות הנסיעה מצויינת עם כושר ריסון טוב ומהלך מתלה ארוך אך מבוקר. המתלים מכויילים לצד הרך וסופגים באופן יעיל את רוב המהמורות ופסי ההאטה בעיר. חריצים ובורות נבלעים בקלות תוך סינון של מרב עוצמת החבטה בדרך אל תא הנוסעים, וכבישים גליים מרוסנים גם הם באופן יעיל. על הכביש המהיר מציגה סקודה סופרב יציבות כיוונית מעולה לצד נסיעה שקטה. שינויי גובה מרוסנים היטב ואין בעיה מיוחדת להיכנס לסיבובים במהירות גבוהה. ניכר כי מהנדסי סקודה השקיעו בהקניית איכות נסיעה נינוחה. תכונות אלו, בשילוב מושבים נעימים ויחידת הנעה שקטה, הופכים את סקודה סופרב לבת לוויה נוחה בעיר, ולקרוזרית מעולה הבולעת מרחקים ארוכים בקלות.

 

ביצועים

 

סקודה סופרב בגרסת המבחן מצויידת ביחידת הנעה הכוללת מנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטרים בהספק 190 כ"ס ומומנט של 32.6 קג"מ החל מ- 1,500 סל"ד. הכוח מועבר אל הגלגלים הקדמיים דרך תיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים. תאוצה 0-100 קמ"ש אורכת 7.7 שניות.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

יחידת הנעה זו מתאפיינת בגמישות וכוח רב המועבר בצורה נינוחה ההולמת את אופייה של הסופרב המכובדת. יחידת ההנעה שקטה, בשרנית, ומייצרת קצב התקדמות זריז ללא מאמץ. נהג שבכל זאת יבקש ליהנות משיא ההספק וילחץ על דוושת התאוצה בעוצמה, יגלה תאוצות חזקות היוצרות דחף בועט שלא יבייש מכונית ספורטיבית. מעבר למצב ספורט בבורר מצבי הנהיגה מחדד את תגובות הדוושה אך השינוי לא דרמטי.

 

היכולת הדינמית של סקודה סופרב אינה מתעלה. עם משקל עצמי של למעלה מטון וחצי וכיול מתלים רך בבסיסו, כניסה חדה לפניה מייצרת זוויות גלגול מורגשות בנהיגה מהירה בכביש טכני רצוף עיקולים. ההגה המעביר התנגדות טובה במצב ספורט, חסר תקשורת ולא תורם להנאה בנהיגה דינמית. לא מדובר בהתנהגות כביש רופסת או חריגה לרעה, אך חובבי הנהיגה הדינמית יעדיפו לבטח את גרסת ספורטליין החזקה יותר הכוללת הנעה כפולה ומרכב נמוך ב- 15 מ"מ.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

מערכת הבלימה האלקטרו-מכנית החדשה מתאימה יותר למכוניות עם מערכות בטיחות מתקדמות כגון בקרת שיוט אדפטיבית. ביצועי הבלימה מעולים ומאטים את 1,535 הקילוגרמים של הצ'כית הבריאה ביעילות נטולת דרמות.

 

צריכת דלק

 

בימי המבחן שכללו נסיעה מרובה בכבישים מהירים וקטעי נהיגה דינמית בעומסים לא אופייניים, הציגה סקודה סופרב צריכת דלק משולבת של 10.5 ק"מ לליטר לעומת נתוני היצרן העומדים על 16.1 ק"מ לליטר. סביר להניח כי נהיגה מנהלתית רגועה תניב נתונים עדיפים. בכל מקרה מדובר בצריכת דלק סבירה ביחס לביצועים ולמשקל הרכב. מיכל דלק בנפח 66 ליטרים יספיק לטווח נסיעה של כ- 700 ק"מ. דרגת זיהום האוויר הינה 14 מתוך 15.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אמינות רכבי סקודה נחשבת טובה. בסקר J.D. Power שנערך בשנת 2019 התברגה סקודה למקום השני מתוך 32 יצרנים בגרמניה. סקודה סופרב משווקת עם אחריות לשנתיים בלבד או עד 100,000 ק"מ. שנת אחריות שלישית מוצעת בתוספת 1,000 ₪.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

מחירי הטיפולים והחלפים לא זמינים באינטרנט ולא זכינו לקבלם מצ׳מפיון היבואנית. עלות ביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 21 עם עבר נטול תביעות ושלילות רשיון עומדת על כ- 11,000 ₪, ועלות ביטוח חובה כ- 1,500 ₪.

 

בטיחות

 

סקודה סופרב נבחנה במבחני הבטיחות של ארגון Euro Ncap בשנת 2015 וזכתה לציון מרבי של 5 כוכבים עם ציונים של 86% בהגנה על בוגרים, 86% בהגנה על ילדים, 71% בהגנה על הולכי רגל, ו- 76% בגין מערכות הבטיחות ברכב. דרישות הארגון הוקשחו מאז אך גם מפרט הבטיחות שופר בהתאם.

 

סקודה סופרב סקודה סופרב

 

אבזור הבטיחות בכל הגרסאות עשיר וכולל בין היתר 7 כריות אוויר, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית עם מנגנון זחילה בפקקים, התרעה ותיקון סטייה מנתיב הנסיעה עם מרכוז הרכב בנתיב וסיוע בעת התחמקות ממכשול, מערכת לניטור שטחים מתים עם טווח הבחנה של 70 מטרים לעומת 20 מטרים בדגם הפורש והתרעה אקטיבית בגלגל ההגה, התרעה על תנועה צולבת מאחור עם בלימה אוטונומית ברוורס, ומערכת לניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטונומית. ציון הבטיחות על פי דירוג משרד התחבורה הינו 7 מתוך 8.

 

תמורה למחיר

 

סקודה סופרב ברמת אבזור אמבישן הבסיסית עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטרים בהספק 150 כ"ס נמכרת במחיר 174,500 ₪ וכוללת בין היתר מושב נהג עם כוונון חשמלי וזכרונות, מפתח חכם, טעינה אלחוטית לטלפון החכם, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 8 אינץ', 8 רמקולים, 4 שקעי USB, תמיכה בממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto , שמשות אחוריות כהות, חיישני חניה אחוריים, וחישוקי 17 אינץ'.

 

רכב המבחן ברמת אבזור סטייל עם מנוע 2.0 ליטרים בהספק 190 כ"ס עולה 211,900 ₪ וכולל בנוסף ריפודי עור בשילוב אלקנטרה, לוח מחוונים דיגיטלי, מערכת לבחירת מצבי נהיגה, פתיחה וסגירה חשמלית לדלת תא המטען באמצעות הנפת רגל, בקרת אקלים תלת אזורית, וילונות גלילה בחלונות הצד האחוריים, תאורת אווירה, חיישני חניה היקפיים, סייען חניה, תאורה ראשית מסוג LED, וחישוקי 18 אינץ'.

 

סקודה סופרב הייתה ונותרה מלכת קטגוריית המשפחתיות הגדולות. במחיר כניסה שווה למתחרותיה או לקרוסאוברים מקבילים, מהווה סקודה סופרב מעין מכונית סלון עממית במובן הטוב של המילה. מרווח הפנים עצום, השימושיות מבריקה, ואיכות הנסיעה הכוללת מצויינת. מתיחת הפנים משאירה אותה בצמרת גם ביחס למתחרות צעירות.

 

ללקוחות החפצים ביכולת מרשימה יותר, ללא תדמית מנקרת עיניים, מציעה סקודה את גרסאות ספורטליין או L&K עם מעטפת ביצועים מרשימה ותא נוסעים ספורטיבי או יוקרתי בהתאמה, במחיר 267,500 ₪. בשורה התחתונה, סקודה סופרב מציעה תמורה מצויינת למחיר, בכל גרסאותיה וזה מה שהופך אותה למלכת הקטגוריה.

 

סקודה סופרב סטייל 2.0 ליטרים טורבו אוטומט
מנוע בנזין 4 צילינדרים 1,984 סמ"ק
הספק מרבי משולב 190/6,000 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 32.6/1,500 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים 7 הילוכים
יחידת הנעה קדמית
אורך כללי 4,869 מ"מ
רוחב כללי 1,864 מ"מ
גובה כללי 1,470 מ"מ
בסיס גלגלים 2,841 מ"מ
מיכל דלק 66 ליטרים
נפח תא מטען

584 ליטרים

משקל עצמי 1,535 ק"ג
מהירות מרבית 240 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 7.7 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 16.1 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 10.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 14 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro Ncap 5 כוכבים מתוך 5 (2015)
רמת אבזור בטיחותי

7 (מתוך 8)

מחיר

211,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  אופל קורסה 2020 החדשה במבחן דרכים

  02.04.20 | מבחני רכב

  אופל קורסה החדשה מציעה יחידת הנעה חזקה, אבזור נדיב ועיצוב ספורטיבי במחיר גבוה ביחס לסגמנט. יצאנו לבחון את ההצעה החדשה בשוק הסופר מיני

  אופל קורסה בדורה השישי מציגה קפיצת מדרגה ענקית ביחס לקודמתה שלא זכתה להצלחה בשוק המקומי עקב עיצוב אנמי, מפרט מיושן ומוניטין חלש למותג אופל בישראל. אופל קורסה 2020 מבוססת על פלטפורמת CMP הגלובלית של קונצרן PSA, הקלה ב - 30 ק"ג לעומת קודמתה ומותאמת למנועים חשמליים. היבואנית החדשה לובינסקי תולה תקוות ר

   
 • מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

  22.03.20 | מבחני רכב

  מרצדס CLA 35 AMG מציעה ביצועים משכרים במעטפת סקסית אך דורשת פרמיה בלתי מבוטלת. יצאנו למבחן ראוותני ומהיר

  מרצדס CLA 35 AMG נועדה לגשר על הפער שבין הגרסאות הרגילות של מרצדס CLA לבין גרסת הקצה CLA 45 AMG ומתחרה בדגמים כגון אאודי S3 וב.מ.וו M235. מעבר למנוע החזק, זוכה גרסה זו לשלדה מחוזקת ומכלולים התואמים ליכולת הגבוהה, ביניהם מערכת הנעה כפולה מתקדמת, מתלים מוקשחים, בלמים מוגדלים ומאווררים, היגוי חד ומהיר

   
 • וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  17.03.20 | מבחני רכב

  וולוו S60 מציעה חבילה ראויה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות פרימיום, ובגרסת הפלאג-אין הייבריד אפילו יחס נדיר של ביצועים לשקל

  בשנת 1994 הציגה וולוו, שהייתה מזוהה במשך עשורים כיצרנית מכוניות סלון בטיחותיות ונוחות אך חסרות כישורים דינמיים, את ה- T5 850 שצוידה במנוע טורבו חזק והשפילה את גרסאות ששת הצילינדרים של המתחרות מגרמניה בכל מבחני התאוצה ובמחיר נמוך יותר. וולוו S60 בגרסת T8 היא צאצאה של סבתא T5 850 ומציעה הספק וביצועים

   
 • סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  11.03.20 | מבחני רכב

  סיטרואן הוסיפה כוח למנוע של ה- C3 איירקרוס, ויצאנו לבדוק איך הוא משתלב עם השיק הצרפתי

  סיטרואן C3 איירקרוס הוצג בשנת 2018 ובינתיים הוצגו מתמודדים צעירים וטובים שהפכו את התחרות לקשה יותר. כדי להשאירו רלוונטי בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים, בחרה היצרנית לתת לדגם חיזוק משמעותי עם מנוע בנפח 1.2 ליטרים בהספק 130 כ"ס, תוספת של 20 סוסים ביחס למנוע הקודם. סיטרואן c3 איירקרוס יתר

   
 • קופרה אטקה במבחן דרכים

  קופרה אטקה במבחן דרכים

  01.03.20 | מבחני רכב

  קופרה אטקה מציע ביצועים ספורטיביים בחבילה משפחתית נוחה ושימושית

  ברשותכם, אתחיל מהשורה התחתונה. לקופרה אטקה אין מתחרים ישירים, ואם היו כאלה, הם היו צריכים לעבוד מאוד קשה כדי לנצח את מה שיש לרכב הזה להציע. מעבר להיותו מכונת נהיגה טכנולוגית ומתקדמת, הוא גם שימושי ברמה היומיומית כמו סיאט אטקה של השכן. יתרה מכך, יש משהו מיוחד בלהיות שונה על הכביש, לדעת שיש לך רכב שיכ

   
 • אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  27.02.20 | מבחני רכב

  אאודי A4 נהנית מפופולריות גבוהה יחסית בארץ ובעולם, ומתיחת הפנים שעברה נועדה להשאירה אטרקטיבית גם בשנים הבאות עד להצגת הדור הבא

  אאודי A4 אחראית על חלק נכבד ממכירות המותג ברחבי העולם ועל כן חשובה מאוד עבור היצרנית. מתיחת הפנים אותה עברה אאודי A4 נועדה להשאיר את המכונית רעננה ועדכנית לשנים הקרובות על מנת להתחרות מול דגמים צעירים כגון ב.מ.וו סדרה 3. המשפחתית הגדולה של אאודי שומרת על מעלותיה המוכרות, מיישרת קו עם שפת העיצוב החדש

   
 • אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  20.02.20 | מבחני רכב

  אאודי Q7 עבר מתיחת פנים ומציע תא נוסעים חדשני, יכולת שטח מכובדת, ואיכות נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  אאודי Q7 הצטרף לתחרות בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים רק בשנת 2005, באיחור מה לעומת מתחרים כגון מרצדס ML וב.מ.וו X5 אשר כבר ביססו את מעמדם בסגמנט. הדור הראשון סבל ממראה מגושם ומשקל כבד. הדור השני, אשר הושק רק עשור לאחר מכן, הציע מראה אלגנטי ומתקדם תוך השלת קילוגרמים רבים ממשקלו. לאחרונה הושקה בישראל מת

   
 • פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  13.02.20 | מבחני רכב

  פולקסווגן טי-קרוס נכנס לזירת הקרוסאוברים הקטנים. יצאנו לבדוק האם יש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בישראל

  פולקסווגן טי-קרוס הוא הבן החדש למשפחת הקרוסאוברים של פולקסווגן. מידותיו קומפקטיות ועיצובו אופנתי ונאה, כיאה לסגמנט הקרוסאוברים העירוניים. פולקסווגן טי-קרוס ינסה לכבוש את הנהג הישראלי בעזרת מבחר צבעים מרעננים, תג מחיר נגיש, מפרט בטיחות מרשים ותג איכות של פולקסווגן. יצאנו לבדוק האם כל אלה יספיקו לפולק

   
 • מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  06.02.20 | מבחני רכב

  מאזדה CX-30 מתיימר לשחזר את ימי הזוהר של המותג בארץ באמצעות תחושת פרימיום ומפרט הקולע לקטגוריה הפורחת ביותר בשוק

  יונדאי וקיה עושות חיל בסגמנט הקרוסאוברים העממיים והמתחרות לא נשארות אדישות ומשגרות כל אחת בתורה נציגה מטעמה. כעת משגרת מאזדה את ה- CX-30 אשר ממלא את המשבצת בין מאזדה CX-3 הקטן למאזדה CX-5 הגדול והיקר יותר. מאזדה CX-30 פרימיום 2.5 ליטרים יתרונות תא נוסעים, מנוע 2.5 ליטרים חזק, התנהגו

   
 • סקודה קאמיק במבחן דרכים

  סקודה קאמיק במבחן דרכים

  05.02.20 | מבחני רכב

  סקודה משיקה בישראל את רכב הפנאי העירוני סקודה קאמיק. לקחנו אותו לנסיעה בכבישים מקומיים

  סגמנט רכבי הפנאי העירוניים גדל בקצב מהיר. דגמים חדשים לחלוטין הושקו לאחרונה ועושים דרכם לישראל, אליהם יצטרפו גם דורות המשך לחלוצי הקטגוריה. מסתמן כי בשנת 2020, סגמנט רכבי הפנאי הקטנים יהפוך לתחרותי ומשמעותי יותר בטבלת המסירות בשוק המקומי. סקודה קאמיק 1.0 טורבו סטייל יתרונות עיצוב, ת

   
 • קיה אקסיד במבחן דרכים

  קיה אקסיד במבחן דרכים

  30.01.20 | מבחני רכב

  קיה משגרת קרוסאובר נוסף לקלחת הלוהטת. הפעם על תקן האח הספורטיבי

  קיה משווקת בישראל היצע דגמים רחב למדי, מחציתם רכבי פנאי שטח המככבים בטבלת המסירות. קיה ספורטאז' התווה את הדרך אך בשנת 2019 נמסרו בכמויות גדולות גם קיה נירו וקיה סטוניק. קיה אקסיד יתרונות עיצוב, צריכת דלק חסכונית, התנהגות כביש חסרונות בידוד רעשים, אבזור בטיחות מלא רק בגרסת פרימ

   
 • טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  23.01.20 | מבחני רכב

  המכונית ההיברידית המזוהה ביותר בעולם מתייצבת למבחן בגרסת PHEV מסקרנת שיכולה לחסוך דלק וכסף

  נדמה כי הטרנד ההיברידי כובש את עולם הרכב רק בשנים האחרונות אך למעשה טויוטה נמצאת שם כבר מזמן והציגה את הדור הראשון של טויוטה פריוס כבר בשנת 1997. גם מכוניות היברידיות נטענות אינן זרות לטויוטה וגרסת ה- PHEV הנטענת הראשונה של טויוטה פריוס הוצגה בסוף שנת 2011 ואף שווקה בישראל במשך תקופה קצרה.

   
 • סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  16.01.20 | מבחני רכב

  סקודה סקאלה מתיימרת להציע שימושיות משפחתית למרות היותה מבוססת על פלטפורמת סופרמיני

  סקודה סקאלה החדשה, אשר נחשפה בהשקה עולמית בישראל, מצביעה על חשיבותו של השוק המקומי עבור היצרנית הצ'כית. סקודה הינה המותג האירופאי הנמכר ביותר בארץ וזוכה לאהדה בזכות תמחור נכון וליין דגמים פרקטי. סקודה סקאלה ממוצבת מבחינת מידות, מפרט, ומחירים, בין קטגוריית הסופרמיני לקטגוריית המשפחתיות, ומוצעת במרכב

   
 • MG ZS EV במבחן דרכים

  MG ZS EV במבחן דרכים

  09.01.20 | מבחני רכב, רכב חשמלי

  מה דעתכם על ג'יפון 100% חשמלי בעל טווח נסיעה של כ- 250 ק"מ בין טעינות, מאובזר, בטיחותי, ובמחיר 140 אלף ₪?

  היום כבר אין ספק שרכבים חשמליים יכבשו את כבישי ארצנו בשנים הבאות וישלימו מהפכה שלא הייתה כמותה עשרות שנים בתחום הרכב. ממשלת ישראל מעודדת רכישה של רכב חשמלי. בזמן שרכב לוגם דלק נקנס ב- 83% מס קניה (עם קיזוז של עד 17 אלף ₪ לפי פליטת המזהמים), ועבור רכב היברידי משולם 45% מס קנייה, עבור רכב חשמלי עומד מ

   
 • קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  26.12.19 | מבחני רכב, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה הזמינה אותנו לנסיעת מבחן ראשונה בקיה אקסיד - הקרוסאובר המשפחתי החדש של המותג

  קיה אקסיד (Xceed) הושק השבוע בישראל והצטרף למשפחת רכבי הפנאי הענפה של קיה המאגפת את כל הקטגוריות הפופולריות. על פי אנשי המותג, העולה החדש מוגדר כקרוסאובר משפחתי ספורטיבי. מבחינת מידות ומחיר הוא ניצב קרוב מאוד לאחיו הוותיקים - קיה ספורטאז' וקיה נירו. קיה אקסיד אנשי המותג זיהו צורך ב

   
 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • מרצדס GLE במבחן

  מרצדס GLE במבחן

  05.12.19 | מבחני רכב

  מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי החובב רכבי SUV ונת

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר