מרצדס CLA 35 AMG במבחן דרכים - פצצת אנרגיה צהובה

 

מרצדס CLA 35 AMG מציעה ביצועים משכרים במעטפת סקסית אך דורשת פרמיה בלתי מבוטלת. יצאנו למבחן ראוותני ומהיר

תגיות | ספורט, מרצדס, CLA AMG

מרצדס CLA 35 AMG נועדה לגשר על הפער שבין הגרסאות הרגילות של מרצדס CLA לבין גרסת הקצה CLA 45 AMG ומתחרה בדגמים כגון אאודי S3 וב.מ.וו M235. מעבר למנוע החזק, זוכה גרסה זו לשלדה מחוזקת ומכלולים התואמים ליכולת הגבוהה, ביניהם מערכת הנעה כפולה מתקדמת, מתלים מוקשחים, בלמים מוגדלים ומאווררים, היגוי חד ומהיר יותר, ומערכת פליטה המפיקה צליל ממנו לא ניתן להתעלם. יצאנו לבדוק למי מתאימה מרצדס CLA 35 AMG עם תג מחיר יומרני של 469,900 ₪.

 

מרצדס CLA 35 AMG
יתרונות עיצוב, ביצועים, צליל מנוע
חסרונות מחיר, אבזור בסיסי חסר, נוחות

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

עיצוב ונוחות

 

מרצדס CLA אשר נראית מצויין גם בגרסאות הבסיס, מציגה הופעה סקסית ביותר בגרסת 35 AMG, ובצבע צהוב כמו של רכב המבחן הופכת למסובבת ראשים אולטימטיבית. גרסת AMG נבדלת מהגרסאות הרגילות של הדגם בפגושים קרביים יותר, ספוילר ודיפיוזר אחוריים, וחישוקים בצבע ייחודי.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

מדובר באחת המשפחתיות הקומפקטיות היפות ביותר, מעין גרסה מוקטנת של מרצדס CLS. תצורת הקופה 4 דלתות בעלת הגג המשתפל לאחור, ייחודית בסגמנט בישראל ומקנה מקדם הגעה שאין שני לו. בהתאם לשפת העיצוב העדכנית של המותג, כוללת החזית חרטום דמוי כריש הכולל את סמל הכוכב במידות אקסטרה לארג' במרכזו, וצמד גופי תאורה מחודדים מסוג LED.

 

עיצוב הפרופיל מבליט את קו הגג המשתלב באופן הרמוני עם מכסה תא המטען ליצירת מראה דינמי. דלתות ללא מסגרת חלונות משלימות את המראה הספורטיבי. מאחור מתאפיין העיצוב בצמד גופי תאורה משולשים בהשראת האחות הגדולה מרצדס CLS. אורכה של מרצדס CLA 35 AMG עומד על 4,695 מ"מ, רוחבה 1,834 מ"מ, גובהה 1,404 מ"מ, ובסיס הגלגלים הינו הארוך בסגמנט ועומד על 2,729 מ"מ.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

תא הנוסעים דומה לגרסאות הרגילות של מרצדס CLA ומציג את מיטב הטכנולוגיה והפאר בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות. סביבת הנהג מקבלת את הארכיטקטורה החדשנית של מרצדס הכוללת צמד צגים צמודים בגודל 10.25 אינץ' כל אחד, עבור מערכת המולטימדיה ועבור לוח המחוונים. גרסת AMG מתייחדת במושבים ספורטיביים חובקים, הגה ספורט בשרני וקטום בתחתית, דוושות אלומיניום, תיפורים מודגשים להשלמת האווירה הספורטיבית, ותצוגת מסך AMG המציג לנהג נתונים אודות לחץ הגדישה, מד כוחות G, ונתונים הרלוונטים לנהיגת מסלול.

 

מעבר לכך, תא הנוסעים נקי כמעט לחלוטין מפקדים פיזיים. באמצעות משטח מגע המותקן בין המושבים ניתן לשלוט על כל מערכות הרכב, לרבות מערכת בקרת האקלים. ההפרדה העיצובית בין הצגים לחלקו התחתון של הקונסולה, יוצרת אשליה שהצגים צפים. איכות החומרים מעולה, בעיקר בחלקים העליונים, והטובה ביותר בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות. כשיורדת העלטה, מציגה מרצדס CLA 35 AMG תאורת אווירה מרשימה אשר יחד עם גג פנורמי מקנים תחושת פרימיום ספורטיבית.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

כמו כל דגמי מרצדס האחרונים, גם מרצדס CLA 35 AMG כוללת מערכת תפעול קולי כחלק ממערך MBUX. הפעלת המערכת מתבצעת באמצעות הקריאה "היי מרצדס" ולאחריה אמירת הפקודה המתבקשת באנגלית. תפקוד המערכת אינו בשל דיו, אך נחמד כגימיק להרשמת נוסעים מזדמנים.

 

לאור תג מחיר גבוה מאוד העומד על 469,900 ₪, לא ניתן להתעלם מחסרונו של אבזור בסיסי אותו ניתן למצוא במשפחתיות קומפקטיות העולות כרבע ממחירה של מרצדס CLA 35 AMG. ציפינו לקבל לכל הפחות כיוונון גובה לחגורות הבטיחות, בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מיזוג מאחור, מצלמות 360 מעלות, ידיות אחיזה, ומשענת יד נשלפת במושב האחורי.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

המושבים הקדמיים הספורטיביים מציגים מראה מושך עם משענת ראש אחודה ותמיכה צידית נדיבה. ישיבה בתוכם מגלה שהם מרווחים וגם נוחים מאוד. מושב הנהג כולל 3 זכרונות ומתכוונן חשמלית לרבות אורך בסיס המושב ורמת התמיכה לגב התחתון. תנוחת הנהיגה טובה וגם לאחר שעות רבות של נהיגה לא חשתי אי-נוחות או עייפות.

 

כמכונית משפחתית, מציגה מרצדס CLA 35 AMG מרווח פנים סביר. המושב האחורי מתאים לשני נוסעים לא גבוהים במיוחד, אלו יזכו לתמיכה צידית משופרת ביחס לגרסאות הרגילות, אך ציפיתי למרווח ברכיים נדיב יותר לאור בסיס גלגלים באורך 2,729 מ"מ. מרווח הראש מאחור מוגבל בשל הגג המשתפל ולכן פדחתם של נוסעים הגבוהים מ- 1.80 מטר עלולה לפגוש את התקרה. תעלת ההינע הבולטת מרמזת שלא כדאי לאייש בוגר במושב האמצעי. המושב האחורי מפוצל ביחס 40/20/40. הכניסה והיציאה ממרצדס CLA 35 AMG אינן נוחות עקב קו הגג הנמוך, כך שצריך ממש לצלול לתוכה בדומה למכונית ספורט.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

תאי האחסון כוללים תא גדול בתחתית הקונסולה המרכזית, תא ענק מתחת למשענת היד, ותאים בדלתות אשר תוכננו לאחסן בקבוקים בנפח 1.5 ליטרים וחוברות בגודל A4. תא המטען גדול בנפח 460 ליטרים עם מפתח הטענה סביר ונוח יחסית. מתחת לרצפת תא המטען נמצאת ערכת ניפוח ללא גלגל חלופי.

 

שדה הראיה מעולה ומציג שיפור מהותי לעומת הדגם הפורש עם הפחתה של 10% בשטחים המוסתרים ע"י הצרת הקורות והתקנת מראות הצד על הדלתות במקום על שטח משולש החלון הקדמי. סוככי השמש מציעים תאורת איפור רכה ונעימה.

 

תחילת התנועה בעיר במהירות נמוכה מגלה מתלים בכיול מהודק היוצרים נסיעה קשיחה וקופצנית על כבישים שאינם סלולים כראוי. במהירות גבוהה יותר מתקבלת נוחות סבירה והמתלים מצליחים לסנן בצורה יעילה את רוב המפגעים או לפחות לרכך את החדים שבהם. בכביש בין עירוני משתפרת נוחות הנסיעה בהתאם, והמתלים מציגים יכולת שיכוך טובה. במהירויות גבוהות או בכביש גלי, משלמים המתלים ההדוקים דיווידנדים ומציגים כושר ריסון טוב. ניתן לשדרג למתלים אדפטיביים בתוספת 7,000 ₪. תוספת מחיר כה קטנה, של 1.5% מעלות הרכב, לשיפור נוחות הנסיעה בהחלט נראית לנו משתלמת.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

בידוד הרעשים טוב ורק במהירות תלת ספרתית מתחילים לחדור מעט רעשי כביש מכיוון הצמיגים הספורטיביים בקוטר 19 אינץ', ורעשי רוח מכיוון החלונות נטולי המסגרות כאמור. בידוד רעשי המנוע אינו מזהיר אבל זו אחת המעלות העיקריות של הרכב כפי שנגלה בהמשך.

 

ביצועים

 

יחידת ההנעה כוללת מנוע טורבו בנזין טווין-סקרול בנפח 2.0 ליטרים בהספק 306 כ"ס ומומנט של 40.0 קג"מ, בעל מצנן ביניים, תזמון שסתומים וסעפת פליטה מבית AMG. המנוע משודך לתיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים ולמערכת הנעה כפולה 4MATIC. התאוצה 0-100 קמ"ש אורכת 4.9 שניות והמהירות המרבית מוגבלת ל- 250 קמ"ש.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

מעבר למספרים המרשימים על הנייר, הסיפור האמיתי הינו ה- DNA אותו יצקה AMG ליחידת ההנעה המגרה הזו. כבר בהתנעה ניתן להעצים את צליל המנוע ע"י תפיסת מנוף הורדת ההילוכים מאחורי גלגל ההגה. צליל זה מבשר כי גרסה זו ראויה לענוד את תג ה- AMG. בכל מצבי הנהיגה, ובמיוחד במצב ספורט פלוס, מפיק המנוע ביצועים חזקים לצד פעולה ברוטלית המלווה בשלל נביחות, גרגורים ופצפוצי אגזוזים בעת הורדת הילוכים או בעזיבת דוושת התאוצה. הצליל המגרה ישדל גם את המתון שבנהגים להפיק מהמנוע את המיטב, תוך שימוש במנופי האלומיניום להעברת ההילוכים. AMG לא חסכו גם בהתקנת מערכת בקרת שיגור, ומי שיחווה זינוק מהמקום עם הפעלת המערכת, יבין את פירוש הקלישאה "נדבק לי הגב למושב".

 

ביחס לגרסאות הרגילות, למרצדס CLA 35 AMG מתלים בעלי כיול קשיח יותר לטובת התנהגות כביש דינמית, מתלה אחורי רב חיבורי עם מוטות מייצבים מעובים, מפסק סרנים רחב יותר, ומרכב נמוך ב- 15 מ"מ. ההנעה הכפולה יחד עם השלדה הקשיחה מסדרות למרצדס CLA 35 AMG אחיזת כביש גבוהה מאוד בכביש המתפתל. המרכב מרגיש מהודק בפניות, שומר על זוויות גלגול מדודות, ומעניק שפע ביטחון לנהג הזריז. ההנעה הכפולה והצמיגים הדביקים מאפשרים לייצר כוחות G מעוררי בחילה בכביש מתפתל.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

בפניות ארוכות המרכב נותר יציב עם זווית גלגול מינימלית ויציבות כיוונית מעולה. ניתוק בקרת היציבות המתאפשר במצב ספורט פלוס, מאפשר היגוי יתר מרוסן תחת לחץ כבד במיוחד. חיבור כל המכלולים יחדיו, יוצרים מכונת נהיגה מהנה אשר בידיו של נהג מיומן תייצר קצב התקדמות מעורר השתאות בכבישים טכניים.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

ההגה מקבל משקל כבד במצב ספורט פלוס, ומעביר סוג של תקשורת מלאכותית. הבלמים כוללים 4 דיסקים מאווררים ומחוררים (350 מ"מ מלפנים ו- 330 מ"מ מאחור) התואמים את היכולת הכוללת, מבצעים את משימתם נאמנה, ואינם מתעייפים תחת עומס.

 

צריכת דלק

 

בנסיעת המבחן אשר כללה נסיעה דינמית לרוב ומאמץ חריג, התקבלה צריכת דלק ממוצעת של 7.5 ק"מ לליטר - נתון לא רע ביחס לביצועים ואופי הנהיגה האגרסיבי. בקטעים רגועים הראה מחשב הדרך ממוצע של 10.5 ק"מ לליטר, לא רחוק מאוד מנתון היצרן העומד על 13.7 ק"מ לליטר. מיכל דלק בנפח 51 ליטרים יספק טווח נסיעה של כ- 500 ק"מ בין תדלוקים. דרגת זיהום האוויר בגרסה זו הינה 13 מתוך 15.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

אמינות ועלויות אחזקה

 

אמינות רכבי מרצדס נחשבת בינונית. בדירוג האמינות של ארגון Consumer Reports האמריקאי לשנת 2019 דורגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 28 יצרנים. בסקר שערך ארגון J.D. Power בגרמניה בשנת 2019 התברגה מרצדס במקום ה- 20 מתוך 23 יצרנים עם 137 תקלות ל- 100 רכבים, גבוה מהממוצע בסקר שעמד על 115 תקלות ל- 100 רכבים

 

מרצדס CLA 35 AMG משווקת עם אחריות מלאה לשנתיים ללא הגבלת ק"מ. מחירי הטיפולים והחלפים לא זמינים באינטרנט ולא זכינו לקבלם מהיבואנית כלמוביל.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

עלות ביטוח חובה לכל נהג מעל גיל 21 עומדת על כ- 2,300 ₪, ועלות ביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 50 ללא תביעות ושלילות רישיון עומדת על כ- 38,000 ₪.

 

בטיחות

 

מרצדס CLA נבחנה במבחני הבטיחות של ארגון Euro Ncap בשנת 2019 וגרפה ציון מרבי של חמישה כוכבים, עם ציונים של 96% בהגנה על בוגרים, 91% בהגנה על ילדים, 91% בהגנה על הולכי רגל, ו- 75% עבור מערכות הבטיחות.

 

מרצדס CLA 35 AMGמרצדס CLA 35 AMG

 

אבזור הבטיחות כולל בין היתר 6 כריות אוויר, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת תיקון סטייה מנתיב הנסיעה, מערכת לניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטונומית וזיהוי הולכי רגל, ניטור שטחים מתים, מצלמת רוורס 180 מעלות, מערכת חניה אוטונומית, התרעה על עייפות הנהג, עמעום אורות אוטומטי, ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים. רמת האבזור הבטיחותי על פי דירוג משרד התחבורה הינה 7 מתוך 8.

 

תמורה למחיר

 

מחירה של מרצדס CLA 35 AMG עומד על החל מ- 469,900 ₪. אבזור הנוחות כולל בין היתר מערכת מולטימדיה עם צג מגע בגודל 10.25 אינץ', לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.25 אינץ', תאורת אווירה עם 64 צבעים, מושבי ספורט, חבילת עיצוב AMG, מערכת שמע עם 10 רמקולים, גג פנורמי נפתח חשמלית, ריפוד דמוי עור, מושב נהג חשמלי עם 3 זכרונות, כניסה והתנעה ללא מפתח, בורר מצבי נהיגה, מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, ספי דלתות AMG מוארים, מערכת בקרת אקלים חד-אזורית, מראות מתכהות אוטומטית למניעת סינוור, קיפול מראות חשמלי, בלם חניה חשמלי, חלונות אחוריים כהים, וחישוקי 18 אינץ'.

 

מרצדס CLA 35 AMG הינה בבסיסה משפחתית קומפקטית מהטובות בנמצא. נוחות הנסיעה אמנם קופצנית, אך המרווח ראוי ותא הנוסעים יחד עם תא המטען הנכבד, מציעים שימושיות טובה למשפחה הצעירה. ההופעה הייחודית מייצרת מקדם הגעה חסר תקדים, וכשבחזיתה מתנוסס סמל הכוכב הנחשק, מתלווה להופעה גם סטטוס מכבד.

 

כמכונית ספורט מציגה מרצדס CLA 35 AMG ביצועים מרשימים מאוד המלווים בצליל סימפוזיוני לחובבי הז'אנר. כך שניתן לראות בה שילוב מושלם של עיצוב, יכולת ספורטיבית, ושימושיות משפחתית שאינה מובנת מאליו ברכבי ביצועים ברמה זו.

 

הבעיה העיקרית ממנה סובלת גרסה זו, וחולשת על כל סדרה A של היצרנית, היא תג מחיר גבוה משמעותית משל המתחרות הישירות. למי שימצא אותה כבת לוויה ראויה ביחס למחיר לאחר התלבטות מול מתחרותייה, אוכל לחסוך את ההתלבטות באשר לבחירת צבע המרכב. מרצדס CLA 35 AMG פשוט נולדה צהובה.

 

מרצדס CLA 35 AMG 4MATIC
מנוע טורבו בנזין 4 צילינדרים 1,991 סמ"ק
הספק מרבי משולב 306/5,800 (סל"ד/כ"ס)
מומנט מרבי משולב 40.0/3,000-4,000 (סל"ד/קג"מ)
תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים 7 הילוכים
יחידת הנעה כפולה
אורך כללי 4,695 מ"מ
רוחב כללי 1,834 מ"מ
גובה כללי 1,404 מ"מ
בסיס גלגלים 2,729 מ"מ
מיכל דלק 51 ליטרים
נפח תא מטען

460 ליטרים

משקל עצמי 1,590 ק"ג
מהירות מרבית 250 קמ"ש
תאוצה 0-100 קמ"ש (יצרן) 4.9 שניות 
צריכת דלק משולבת (יצרן) 13.7 ק"מ לליטר 
צריכת דלק משולבת (מבחן) 7.5 ק"מ לליטר 
קבוצת זיהום 13 (מתוך 15)
ציון בטיחות Euro Ncap 5 כוכבים מתוך 5 (2019)
רמת אבזור בטיחותי

7 (מתוך 8)

מחיר

469,900 ₪

 

 

 

מעוניין להשאר תמיד מעודכן בכל המבצעים ובכל מה שקורה בעולם הרכב? לחץ כאן

 
 
 
 

חזרה למעלהתגובות

0 תגובות - הוסף תגובה
 
 

חזרה למעלהכתבות נוספות בנושא מבחני רכב

 • וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  וולוו T8 S60 במבחן דרכים

  17.03.20 | מבחני רכב

  וולוו S60 מציעה חבילה ראויה בקטגוריית המשפחתיות הגדולות פרימיום, ובגרסת הפלאג-אין הייבריד אפילו יחס נדיר של ביצועים לשקל

  בשנת 1994 הציגה וולוו, שהייתה מזוהה במשך עשורים כיצרנית מכוניות סלון בטיחותיות ונוחות אך חסרות כישורים דינמיים, את ה- T5 850 שצוידה במנוע טורבו חזק והשפילה את גרסאות ששת הצילינדרים של המתחרות מגרמניה בכל מבחני התאוצה ובמחיר נמוך יותר. וולוו S60 בגרסת T8 היא צאצאה של סבתא T5 850 ומציעה הספק וביצועים

   
 • סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  סיטרואן C3 איירקרוס 130 כ"ס במבחן דרכים

  11.03.20 | מבחני רכב

  סיטרואן הוסיפה כוח למנוע של ה- C3 איירקרוס, ויצאנו לבדוק איך הוא משתלב עם השיק הצרפתי

  סיטרואן C3 איירקרוס הוצג בשנת 2018 ובינתיים הוצגו מתמודדים צעירים וטובים שהפכו את התחרות לקשה יותר. כדי להשאירו רלוונטי בסגמנט הקרוסאוברים העירוניים, בחרה היצרנית לתת לדגם חיזוק משמעותי עם מנוע בנפח 1.2 ליטרים בהספק 130 כ"ס, תוספת של 20 סוסים ביחס למנוע הקודם. סיטרואן c3 איירקרוס יתר

   
 • קופרה אטקה במבחן דרכים

  קופרה אטקה במבחן דרכים

  01.03.20 | מבחני רכב

  קופרה אטקה מציע ביצועים ספורטיביים בחבילה משפחתית נוחה ושימושית

  ברשותכם, אתחיל מהשורה התחתונה. לקופרה אטקה אין מתחרים ישירים, ואם היו כאלה, הם היו צריכים לעבוד מאוד קשה כדי לנצח את מה שיש לרכב הזה להציע. מעבר להיותו מכונת נהיגה טכנולוגית ומתקדמת, הוא גם שימושי ברמה היומיומית כמו סיאט אטקה של השכן. יתרה מכך, יש משהו מיוחד בלהיות שונה על הכביש, לדעת שיש לך רכב שיכ

   
 • אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  אאודי A4 החדשה 2020 במבחן דרכים

  27.02.20 | מבחני רכב

  אאודי A4 נהנית מפופולריות גבוהה יחסית בארץ ובעולם, ומתיחת הפנים שעברה נועדה להשאירה אטרקטיבית גם בשנים הבאות עד להצגת הדור הבא

  אאודי A4 אחראית על חלק נכבד ממכירות המותג ברחבי העולם ועל כן חשובה מאוד עבור היצרנית. מתיחת הפנים אותה עברה אאודי A4 נועדה להשאיר את המכונית רעננה ועדכנית לשנים הקרובות על מנת להתחרות מול דגמים צעירים כגון ב.מ.וו סדרה 3. המשפחתית הגדולה של אאודי שומרת על מעלותיה המוכרות, מיישרת קו עם שפת העיצוב החדש

   
 • אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  אאודי Q7 החדש 2020 במבחן דרכים - ספינת מדבר

  20.02.20 | מבחני רכב

  אאודי Q7 עבר מתיחת פנים ומציע תא נוסעים חדשני, יכולת שטח מכובדת, ואיכות נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  אאודי Q7 הצטרף לתחרות בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים רק בשנת 2005, באיחור מה לעומת מתחרים כגון מרצדס ML וב.מ.וו X5 אשר כבר ביססו את מעמדם בסגמנט. הדור הראשון סבל ממראה מגושם ומשקל כבד. הדור השני, אשר הושק רק עשור לאחר מכן, הציע מראה אלגנטי ומתקדם תוך השלת קילוגרמים רבים ממשקלו. לאחרונה הושקה בישראל מת

   
 • פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  פולקסווגן טי-קרוס במבחן דרכים

  13.02.20 | מבחני רכב

  פולקסווגן טי-קרוס נכנס לזירת הקרוסאוברים הקטנים. יצאנו לבדוק האם יש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בישראל

  פולקסווגן טי-קרוס הוא הבן החדש למשפחת הקרוסאוברים של פולקסווגן. מידותיו קומפקטיות ועיצובו אופנתי ונאה, כיאה לסגמנט הקרוסאוברים העירוניים. פולקסווגן טי-קרוס ינסה לכבוש את הנהג הישראלי בעזרת מבחר צבעים מרעננים, תג מחיר נגיש, מפרט בטיחות מרשים ותג איכות של פולקסווגן. יצאנו לבדוק האם כל אלה יספיקו לפולק

   
 • מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  מאזדה CX-30 מנוע 2.5 ליטרים במבחן דרכים

  06.02.20 | מבחני רכב

  מאזדה CX-30 מתיימר לשחזר את ימי הזוהר של המותג בארץ באמצעות תחושת פרימיום ומפרט הקולע לקטגוריה הפורחת ביותר בשוק

  יונדאי וקיה עושות חיל בסגמנט הקרוסאוברים העממיים והמתחרות לא נשארות אדישות ומשגרות כל אחת בתורה נציגה מטעמה. כעת משגרת מאזדה את ה- CX-30 אשר ממלא את המשבצת בין מאזדה CX-3 הקטן למאזדה CX-5 הגדול והיקר יותר. מאזדה CX-30 פרימיום 2.5 ליטרים יתרונות תא נוסעים, מנוע 2.5 ליטרים חזק, התנהגו

   
 • סקודה קאמיק במבחן דרכים

  סקודה קאמיק במבחן דרכים

  05.02.20 | מבחני רכב

  סקודה משיקה בישראל את רכב הפנאי העירוני סקודה קאמיק. לקחנו אותו לנסיעה בכבישים מקומיים

  סגמנט רכבי הפנאי העירוניים גדל בקצב מהיר. דגמים חדשים לחלוטין הושקו לאחרונה ועושים דרכם לישראל, אליהם יצטרפו גם דורות המשך לחלוצי הקטגוריה. מסתמן כי בשנת 2020, סגמנט רכבי הפנאי הקטנים יהפוך לתחרותי ומשמעותי יותר בטבלת המסירות בשוק המקומי. סקודה קאמיק 1.0 טורבו סטייל יתרונות עיצוב, ת

   
 • קיה אקסיד במבחן דרכים

  קיה אקסיד במבחן דרכים

  30.01.20 | מבחני רכב

  קיה משגרת קרוסאובר נוסף לקלחת הלוהטת. הפעם על תקן האח הספורטיבי

  קיה משווקת בישראל היצע דגמים רחב למדי, מחציתם רכבי פנאי שטח המככבים בטבלת המסירות. קיה ספורטאז' התווה את הדרך אך בשנת 2019 נמסרו בכמויות גדולות גם קיה נירו וקיה סטוניק. קיה אקסיד יתרונות עיצוב, צריכת דלק חסכונית, התנהגות כביש חסרונות בידוד רעשים, אבזור בטיחות מלא רק בגרסת פרימ

   
 • טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  טויוטה פריוס PHEV (היברידית נטענת) במבחן דרכים

  23.01.20 | מבחני רכב

  המכונית ההיברידית המזוהה ביותר בעולם מתייצבת למבחן בגרסת PHEV מסקרנת שיכולה לחסוך דלק וכסף

  נדמה כי הטרנד ההיברידי כובש את עולם הרכב רק בשנים האחרונות אך למעשה טויוטה נמצאת שם כבר מזמן והציגה את הדור הראשון של טויוטה פריוס כבר בשנת 1997. גם מכוניות היברידיות נטענות אינן זרות לטויוטה וגרסת ה- PHEV הנטענת הראשונה של טויוטה פריוס הוצגה בסוף שנת 2011 ואף שווקה בישראל במשך תקופה קצרה.

   
 • סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  סקודה סקאלה 1.0 ליטר במבחן דרכים

  16.01.20 | מבחני רכב

  סקודה סקאלה מתיימרת להציע שימושיות משפחתית למרות היותה מבוססת על פלטפורמת סופרמיני

  סקודה סקאלה החדשה, אשר נחשפה בהשקה עולמית בישראל, מצביעה על חשיבותו של השוק המקומי עבור היצרנית הצ'כית. סקודה הינה המותג האירופאי הנמכר ביותר בארץ וזוכה לאהדה בזכות תמחור נכון וליין דגמים פרקטי. סקודה סקאלה ממוצבת מבחינת מידות, מפרט, ומחירים, בין קטגוריית הסופרמיני לקטגוריית המשפחתיות, ומוצעת במרכב

   
 • MG ZS EV במבחן דרכים

  MG ZS EV במבחן דרכים

  09.01.20 | מבחני רכב, רכב חשמלי

  מה דעתכם על ג'יפון 100% חשמלי בעל טווח נסיעה של כ- 250 ק"מ בין טעינות, מאובזר, בטיחותי, ובמחיר 140 אלף ₪?

  היום כבר אין ספק שרכבים חשמליים יכבשו את כבישי ארצנו בשנים הבאות וישלימו מהפכה שלא הייתה כמותה עשרות שנים בתחום הרכב. ממשלת ישראל מעודדת רכישה של רכב חשמלי. בזמן שרכב לוגם דלק נקנס ב- 83% מס קניה (עם קיזוז של עד 17 אלף ₪ לפי פליטת המזהמים), ועבור רכב היברידי משולם 45% מס קנייה, עבור רכב חשמלי עומד מ

   
 • סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  סקודה סופרב 2020 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  02.01.20 | מבחני רכב

  המשפחתית הגדולה של סקודה קיבלה עיצוב רענן, מערכות בטיחות משופרות ויחידות הנעה מעודכנות. יצאנו לבחון את מלכת הקטגוריה

  קטגוריית המשפחתיות הגדולות (D) היא הנפגעת העיקרית מהעדפת השוק לקרוסאוברים אופנתיים אשר מציעים באותו מחיר תנוחת ישיבה גבוהה, פוזת שטח נחשקת ותדמית עדיפה. עם זאת, סקודה סופרב בדור הנוכחי נהנית מהצלחה למרות טרנד הקרוסאוברים, עם יותר מחצי מיליון מסירות ברחבי והעולם. גם בישראל זוכה סקודה סופרב לביקוש גבו

   
 • קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  קיה אקסיד - התרשמות מנהיגה ראשונה

  26.12.19 | מבחני רכב, חדשות רכב מקומיות, רכב חדש

  קיה הזמינה אותנו לנסיעת מבחן ראשונה בקיה אקסיד - הקרוסאובר המשפחתי החדש של המותג

  קיה אקסיד (Xceed) הושק השבוע בישראל והצטרף למשפחת רכבי הפנאי הענפה של קיה המאגפת את כל הקטגוריות הפופולריות. על פי אנשי המותג, העולה החדש מוגדר כקרוסאובר משפחתי ספורטיבי. מבחינת מידות ומחיר הוא ניצב קרוב מאוד לאחיו הוותיקים - קיה ספורטאז' וקיה נירו. קיה אקסיד אנשי המותג זיהו צורך ב

   
 • מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  מיצובישי ASX החדש 2020 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  12.12.19 | מבחני רכב

  הקרוסאובר מיצובישי ASX הוותיק זכה למתיחת פנים רביעית וקבלנו הזדמנות לבחון את השינויים

  מיצובישי ASX אמנם אינו ותיק בנוף המקומי והגיע אלינו לראשונה בנובמבר 2017, אך למעשה מדובר בדגם בן 9 שנים המבוסס על הפלטפורמה של מיצובישי אאוטלנדר. למרות שאורך חיי דגם בעולם הרכב עומד על כ- 7 שנים, נראה כי היצרנית לא ממהרת להציג דור חדש למיצובישי ASX ומסתפקת במתיחת פנים רביעית במספר, כך שהדגם צפוי להי

   
 • מרצדס GLE במבחן

  מרצדס GLE במבחן

  05.12.19 | מבחני רכב

  מרצדס GLE החדש מתיימר להציע תא נוסעים סלוני, יכולת שטח מכובדת, וחווית נסיעה משובחת לשבעה נוסעים. יצאנו למבחן בכביש ובשטח בכדי לעמוד על יכולותיו

  בשנת 1997 הייתה מרצדס חלוצת סגמנט רכבי השטח היוקרתיים עם ה- ML. נכון שלנד רובר הקדימה אותה בכמה עשורים עם הריינג' רובר, אך מבין יצרניות הפרימיום הגדולות והמובילות, הייתה מרצדס הראשונה להרים את הכפפה בימים בהם רכבי שטח לא היו פופולריים. מרצדס ML הוצג ויוצר בארה"ב עבור השוק האמריקאי החובב רכבי SUV ונת

   
 • יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  יונדאי איוניק 2019 במבחן דרכים (מתיחת פנים)

  28.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי איוניק עברה מתיחת פנים של אמצע החיים שמשאירה אותה בתחרות ואף משפרת את מעמדה

  יונדאי איוניק הינה מהמשפחתיות הפופולריות בישראל ואחד הדגמים החשובים ביותר של היצרנית. יונדאי איוניק הצליחה להדיח דגמים כגון יונדאי טוסון ויונדאי i10 מראש טבלת המסירות של היצרנית, ורשמה הישג מרשים כשהפכה למכונית ההיברידית הראשונה שהובילה את טבלת המסירות בישראל. יונדאי איוניק סופרים ית

   
 • קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  קיה נירו 2019 במבחן דרכים - מתיחת פנים

  21.11.19 | מבחני רכב

  קיה נירו זוכה למתיחת פנים הכוללת עיצוב עדכני ואבזור משופר תוך הבטחה לשמירת היתרונות המוכרים של הדגם ההיברידי

  קיה נירו הינו אחד הרכבים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה בישראל, לא מעט הודות לציי הרכב והטבת המס לה זוכים רכבים היברידיים בזכות פליטת מזהמים נמוכה. מתיחת הפנים לה זכה קיה נירו מקנה לו מראה רענן ודינמי, משפרת את ארכיטקטורת תא הנוסעים, ומוסיפה אבזור נוחות חשוב. אלו נוספים ליתרונות המוכרים, ביניהם עיצוב קר

   
 • יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  יונדאי אלנטרה 2019 (מתיחת פנים) במבחן דרכים

  14.11.19 | מבחני רכב

  יונדאי אלנטרה התחדשה לכבוד שנת 2019 אך ממשיכה במתכונת המשפחתית סדאן הקלאסית

  הדור הראשון של משפחתית הסדאן יונדאי אלנטרה הגיע אלינו בשנות ה- 90 ומאז משווק בישראל בשמות כאלה ואחרים. בתחילת העשור הגיע לישראל הדור החמישי של אלנטרה, שידוע יותר בשם יונדאי i35, והפך לאחד מהדגמים הפופולריים ביותר בשוק המקומי. האלנטרה חיזקה את מעמדה של יונדאי בקבוצת המשפחתיות ורכשה מוניטין חיובי בשוק