מסירות רכבים חדשים בישראל - יו...
מניתוח טבלת מסירות הרכבים בישראל לחודש יולי, ניכרת מגמה ברורה של המשך התחזקות המותגים הסיניים, שתופס...
בוריס רוזנר 02 אוגוסט 2026
סיכום נתוני מסירות הרכב לחודש אוגוסט מצביע על העמקת השליטה של היצרניות הסיניות בישראל, כאשר שני המקומות הראשונים בטבלה שייכים למותגים מסין על חשבון טויוטה ויונדאי הנחלשות ב- 9% וב- 21% בהתאמה. במבט כולל, שוק הרכב המקומי מפגין חוסן וצומח ב- 8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, עם 231,514 מסירות רכבים מתחילת השנה.
מובילי הטבלה הם צמד המותגים ג'אקו ואומודה עם נתון מרשים של 29,950 מסירות וזינוק של 64% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אחריהם ניצבת צ'רי עם 24,005 מסירות ועלייה של 27%. טויוטה במקום השלישי עם 23,794 מסירות וירידה של 9%, בעוד יונדאי מתייצבת רביעית עם 21,072 מסירות לאחר ירידה של 21%. במקום החמישי נמצאת קיה עם 19,244 מסירות ועלייה של 5% לעומת השנה שעברה.
BYD מתמקמת במקום השישי עם 15,791 מסירות וזינוק של 42%, וצמודה אליה סקודה במקום השביעי עם 15,587 מסירות ועלייה של 1%. MG במקום השמיני עם 9,893 מסירות ועלייה של 29%, ג'ילי תשיעית עם 5,589 מסירות וקפיצה של 54%, וסוגרת את העשירייה הראשונה אקספנג עם 4,011 מסירות למרות ירידה של 27%.
בגזרת רכבי היוקרה, ב.מ.וו ממשיכה להוביל עם 2,512 מסירות וירידה מתונה של 3%. מרצדס רושמת זינוק מרשים של 39% עם 2,204 מסירות מתחילת השנה. לקסוס מתייצבת במקום השלישי עם 1,944 מסירות ועלייה של 4%, בעוד אאודי שומרת על יציבות יחסית עם 1,671 מסירות (ירידה של 4%). וולוו מסכמת תקופה חלשה יותר עם צניחה של 53% ו- 1,002 מסירות בלבד.
בשוק הרכב החשמלי מובילה אקספנג עם 4,011 מסירות מתחילת השנה. במקום השני ניצבת BYD עם 3,184 רכבים חשמליים (לצד 12,607 מסירות של דגמי פלאג-אין), ובעורפה נושפת טסלה במקום השלישי עם 3,162 מסירות. צ'אנגן דיפאל במקום הרביעי עם 2,531 מסירות, וג'ילי חמישית עם 2,108 מסירות. עוד בולטות בסגמנט החשמלי זיקר עם 1,466 מסירות, GAC עם 1,242 מסירות ו- MG עם 1,199 מסירות מתחילת השנה.
| מקום | יצרן | רכב פרטי | רכב מסחרי קל | מוניות | סך המסירות מתחילת השנה | שינוי לעומת אשתקד |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ג'אקו ואומודה | 29,429 | 0 | 521 | 29,950 | 64% |
| 2 | צ'רי | 23,960 | 0 | 45 | 24,005 | 27% |
| 3 | טויוטה | 21,788 | 1,775 | 231 | 23,794 | 9%- |
| 4 | יונדאי | 20,725 | 0 | 347 | 21,072 | 21%- |
| 5 | קיה | 19,076 | 0 | 168 | 19,244 | 5% |
| 6 | BYD | 15,415 | 0 | 376 | 15,791 | 42% |
| 7 | סקודה | 15,581 | 0 | 6 | 15,587 | 1% |
| 8 | MG | 9,721 | 0 | 172 | 9,893 | 29% |
| 9 | ג'ילי | 5,587 | 0 | 2 | 5,589 | 54% |
| 10 | אקספנג | 4,011 | 0 | 0 | 4,011 | 27%- |
| 11 | סיטרואן | 1,434 | 2,456 | 5 | 3,895 | 11% |
| 12 | טסלה | 3,162 | 0 | 0 | 3,162 | 26% |
| 13 | ניסאן | 3,153 | 0 | 0 | 3,153 | 66%- |
| 14 | מיצובישי | 3,025 | 0 | 0 | 3,025 | 68%- |
| 15 | סיאט | 2,748 | 0 | 0 | 2,748 | 94%- |
| 16 | צ'אנגן דיפאל | 2,571 | 0 | 0 | 2,571 | 66% |
| 17 | ב.מ.וו | 2,512 | 0 | 0 | 2,512 | 3%- |
| 18 | סובארו | 2,410 | 0 | 1 | 2,411 | 34%- |
| 19 | לינק אנד קו | 2,377 | 0 | 0 | 2,377 | 19% |
| 20 | סוזוקי | 2,334 | 0 | 0 | 2,334 | 61%- |
| 21 | מרצדס | 2,015 | 138 | 51 | 2,204 | 39% |
| 22 | מאזדה | 2,089 | 0 | 0 | 2,089 | 279%- |
| 23 | KGM | 1,870 | 93 | 2 | 1,965 | 21% |
| 24 | פולקסווגן | 1,855 | 91 | 12 | 1,958 | 28%- |
| 25 | לקסוס | 1,944 | 0 | 0 | 1,944 | 4% |
| 26 | אופל | 1,815 | 0 | 0 | 1,815 | 40% |
| 27 | פיג'ו | 1,649 | 49 | 0 | 1,698 | 55%- |
| 28 | אאודי | 1,671 | 0 | 0 | 1,671 | 4%- |
| 29 | דאצ'יה | 1,632 | 0 | 2 | 1,634 | 18% |
| 30 | רנו | 1,050 | 582 | 1 | 1,633 | 21%- |
| 31 | זיקר | 1,466 | 0 | 0 | 1,466 | 6% |
| 32 | ליפמוטור | 1,299 | 0 | 0 | 1,299 | 45% |
| 33 | GAC | 1,242 | 0 | 0 | 1,242 | 100% |
| 34 | אורה | 1,075 | 0 | 0 | 1,075 | 76% |
| 35 | קופרה | 1,045 | 0 | 0 | 1,045 | 20%- |
| 36 | איסוזו | 0 | 1,015 | 0 | 1,015 | 30%- |
| 37 | וולוו | 1,002 | 0 | 0 | 1,002 | 53%- |
| 38 | פיאט | 147 | 492 | 0 | 639 | 26% |
| 39 | פורד | 263 | 314 | 0 | 577 | 27% |
| 40 | לנד רובר | 573 | 0 | 1 | 574 | 4% |
| 41 | הונדה | 563 | 0 | 0 | 563 | 39% |
| 42 | הונגצ'י | 527 | 0 | 1 | 528 | 7%- |
| 43 | פוטון | 0 | 498 | 0 | 498 | 53% |
| 44 | שברולט | 433 | 56 | 0 | 489 | 18%- |
| 45 | וויה | 480 | 0 | 1 | 481 | 27% |
| 46 | ג'יפ | 461 | 0 | 0 | 461 | 34%- |
| 47 | מיני | 397 | 0 | 0 | 397 | 24% |
| 48 | דונגפנג | 330 | 0 | 0 | 330 | 182%- |
| 49 | IM | 296 | 0 | 0 | 296 | 100% |
| 50 | סמארט | 289 | 0 | 0 | 289 | 205%- |
| 51 | אוואטר | 273 | 0 | 0 | 273 | 79% |
| 52 | ג'נסיס | 247 | 0 | 0 | 247 | 35%- |
| 53 | מקסוס | 52 | 193 | 0 | 245 | 404%- |
| 54 | קאדילק | 215 | 0 | 0 | 215 | 79% |
| 55 | פורשה | 167 | 0 | 0 | 167 | 2% |
| 56 | אלפא רומיאו | 149 | 0 | 0 | 149 | 72%- |
| 57 | אינפיניטי | 82 | 0 | 0 | 82 | 98% |
| 58 | JAC | 77 | 0 | 0 | 77 | 357%- |
| 59 | יודו | 16 | 0 | 0 | 16 | 94% |
| 60 | פרארי | 14 | 0 | 0 | 14 | 36% |
| 61 | בנטלי | 12 | 0 | 0 | 12 | 17%- |
| 62 | אלפין | 9 | 0 | 0 | 9 | 100% |
| 63 | ניו | 3 | 0 | 0 | 3 | 2167%- |
| 64 | DS | 3 | 0 | 0 | 3 | 67% |
| 65 | איווקו | 0 | 1 | 0 | 1 | 100% |
| 66 | אסטון מרטין | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 67 | BAIC | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 68 | פורת'ינג | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 69 | סרס | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 70 | נטע | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 71 | סקייוול | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 72 | סאנגיונג | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 73 | אבארת' | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 74 | EVeasy | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 75 | WEY | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 76 | מזראטי | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| 77 | SWM | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| סה"כ | 221,816 | 7,753 | 1,945 | 231,514 | 8% |
מניתוח טבלת מסירות הרכבים בישראל לחודש יולי, ניכרת מגמה ברורה של המשך התחזקות המותגים הסיניים, שתופס...
בוריס רוזנר 02 אוגוסט 2026
הרבעון השני של שנת 2026 מאחורינו וכעת פורסמו נתוני מסירות הרכב בישראל לפי דגמים על מנת שנוכל לבחון א...
בוריס רוזנר 05 יולי 2026
מניתוח טבלת מסירות הרכבים בישראל מתחילת השנה, עולה בבירור המשך התחזקותם של המותגים הסינים אשר תופסים...
בוריס רוזנר 02 יולי 2026
מניתוח טבלת מסירות הרכבים מתחילת השנה בישראל, עולה בבירור המשך התחזקותם של המותגים הסיניים אשר תופסי...
בוריס רוזנר 02 יוני 2026
איגוד יבואני הרכב פרסם את דו"ח המסירות לחודשים ינואר עד אפריל 2026 ומהנתונים עולה כי מתחילת השנה נמס...
בוריס רוזנר 03 מאי 2026
איגוד יבואני הרכב פרסם את דו"ח המסירות לרבעון הראשון של שנת 2026 (ינואר-מרץ) ומהנתונים עולה כי מתחיל...
קובי זוילי 05 אפריל 2026